Wojna totalna na Wschodzie +ankieta o Białorusi [PL + RUS]

Day 1,187, 11:57 Published in Poland Georgia by mpakosh

Wydanie nr 32, 1187 dzień Издание № 32, 1187 день

[PL]

Witam serdecznie po prawie tygodniowej przerwie. Z braku czasu nie mogłem do Was pisać tak często, jak by się chciało, a na wschodnich peryferiach Europy działo się wiele. Z tego też powodu w niniejszym artykule spróbuję w miarę zwięźle i precyzyjnie opisać ostatnie wydarzenia, oraz przedstawię wyniki ankiety o postrzeganiu Białorusi przez obywateli Polski.

Ankieta

http://img838.imageshack.us/i/ankietajpeg.png
Wyniki ankiety

Pragnę poinformować, że w ankiecie wzięło udział 109 osób. Frekwencja co prawda rozczarowała mnie. W ankiecie o Ukrainie wzięło udział 245 osób. Ale nie zważając na to dziękuję wszystkim uczestnikom.

Pierwsze pytanie dotyczyło stosunku do RL Białorusi. 40 % respondentów zadeklarowało pozytywny stosunek do naszego wschodniego sąsiada. 35 % deklaruje raczej negatywne postrzeganie Białorusi, a 25 % wcale to państwo nie obchodzi.

W drugim pytaniu zapytałem ankietowanych o stosunek do eBiałorusi. Prawie połowa, bo 49 % raczej nie ma zdania na temat stosunku do naszych wirtualnych sąsiadów lub nie obchodzą ich wcale. 28 % odpowiadających deklaruje pozytywne nastawienie do Białorusi, a 24 % negatywny. Możemy stwierdzić na podstawie powyższych danych, że w przypadku Białorusi stosunek z RL ma zdecydowanie słabszy wpływ na nastawienie do niej jako sąsiada wirtualnego niż naprzykład w przypadku Ukrainy, gdzie e-relacje kształtują się podobnie do RL relacji.

Trzecie pytanie dotyczyło partnera, z którym powinna Białoruś utrzymywać najściślejsze relacje. 47 % ankietowanych opowiada się za Polską, 14 % za Rosją, 21 % za utworzeniem sojuszu bałtyckiego z Białorusią w składzie i jedynie 4 % za PANAMem. 15 % respondentów proponowało inne roziązania, np.: neutralność, że powinna być stale okupowana przez Polskę, że jest za słaba na jakikolwiek sojusz. To z tych najważniejszych. Pomijam odpowiedzi typu „Gabon”, „Singapur”, „ze mną” i.t.p.

Kolejne (czwarte) pytanie dotyczyło rzekomo skradzionego złota. Przypomnę, że po pojawieniu się Białorusi na mapie Świata wyruszyła tam grupa polskich kolonistów pod dowództwem takich osobistości jak Vingaer i Mixliarder. Białorusini oskarżają Polaków o kradzież około 3000 sztabek złota; Polacy mówią, że żadnego złota na oczy nie widzieli. Otóż 31 % zapytanych o to odpowiedziało, że tak, owszem Polacy ukradli rzekome złoto, 30 % nie posiada informacji na ten temat, 23 % nie interesuje ten temat i jedynie 16% zaprzecza kradzieży białoruskiego kruszcu.

Ostatnie pytanie było o poparcie dla działań poskiej grupy pTO na Białorusi (z oskarżanych o kradzież wrogów stali się przyjaciółmi i budowniczyni nowej Białorusi). Otóż 44 % wpiera podobne inicjatywy, 35 procent nie ustosunkowało się do tej sprawy a 21 % negatywnie postrzega takie działania.



O wojnie powszechnej na Wschodzie

Do niedawna walki trwały jedynie na Ukrainie. Dziś na tym poligonie walczą wojska Rosji, Ukrainy, Rumunii, Mołdawii, Węgier, Białorusi, Polski, Litwy i Szwecji. Postaram się szczegółowo opisać każdy z konfliktów.
Zaczniemy od konfliktu mołdawsko – rumuńskiego. Mołdawia wybrała drogę całkowitej niepodległości, utrzymując ścisłe dwustronne stosunki z Rumunią. Ta ostatnia najwyraźniej życzy sobie widzieć na północnych granicach państwa jedynie wasali. W związku z tym zaatakowała słabszego sąsiada, który podpisał w tej sytuacji sojusz z Polską i podjął nierówną walkę. Znaczne połacie kraju są już okupowane. Mołdawianie toczą desperackie walki opóźniające, pomagają im w tym Rosjanie i Węgrzy. W polskiej prasie bez echa odbiło się mołdawskie wołanie o pomoc. Polacy najwyraźniej nie chcą skopać Rumunom tyłków, do czego gorąco wzywam, bo jak już mówiłem wyżej, mamy z Mołdawią MPP.

http://img80.imageshack.us/i/jpegg.png
Kierunki uderzeń rumuńskich zagonów pancernych oznaczone czerwonymi strzałkami

Kolejny konflikt ma znacznie szerszy zasięg. Węgry ogłosiły Ukrainę wrogiem naturalnym. Za pośrednictwem polskiego MSZ zwrócili się do ukraińskich władz o przepuszczenie węgierskich wojsk w kierunku północnym, bo tam właśnie podążają. Celem są bogate w zboże białoruskie łany i zasobne w zwierzynę białoruskie lasy. Dlaczego nie zrobili tego bezpośrednio? Tego się raczej nie dowiemy, ale podejrzewam, że nie chcą się zwracać z takimi prośbami po tym, jak nie dawniej jak dwa miesiące temu okupowali Ukrainę aż po kopalnie węgla na wschodnich rubieżach tego kraju. Ukraina, która dąży do pełnoprawnego członkowstwa w osłabionym EDENie odpowiedziała odmownie na prośbę węgierskę. Dlaczego? Otóż w sprawę zaangażowało się samo HQ EDENu. Ukraina w walkach opóźnia natarcie wojsk węgierskich i tutaj pojawia się kolejny gracz: Rosja. Początkowo miała zająć Wołyń i Podole, odgradzając swoich „braci mniejszych” (czyt. Ukrainę i Białoruś) od węgierskiej zachłanności. Jednak po namyśle, będąc narażoną ze strony węgierskiej, nie chciała po raz kolejny uzyskiwać wspólnej granicy z Polską. Poświęciła Białorusinów, odgradzając jedynie Ukrainę, która tak czy inaczej utraciłaby zachodnie regiony. Plan był opracowany przy udziale Rumunii, Rosji, HQ EDENu, Ukrainy i prawdopodobnie brała w nich udział Białoruś (czego możemy jedynie się domyślać). Po przejściu węgierskiej nawałnicy sygnatariusze paktu gwarantują wyzwolenie zachodnioukraińskich regionów. Białoruskie siły szybkiego reagowania już walczą wraz z Ukraińcami w walkach opóźniających. Ukraina znacząco zwiększyła wydatki na obronność. Do chorwackiego MPP dołączyło już bułgarskie, rumuńskie jest w trakcie głosowania, a z Chinami i Grecją trwają negocjacje. Węgierski blitzkrieg ma wyglądać mniej więcej tak:

http://img690.imageshack.us/i/2jpeg.png
Czerwonymi strzałkami zaznaczone są już zrealizowane i planowane uderzenia węgierskie

Chciałbym tu dodać, że możliwe było o wiele prostsze rozwiązanie: Rumuni uderzają w Zakarpacie i odgradzają Ukrainę i Białoruś jednocześnie od Węgrów. Jednak sęk we wspólnej granicy z Polską, która niewątpliwie nie upuściłaby takiej okazji.
Wojna ukraińsko-rosyjska trwa. Negocjacje dotyczące wynajmu/okupacji Siewierszczyzny i Taurydy znalazły się w martwym punkcie. Poza tym Ukraina oddała Rumunom Bukowinę i Bessarabię. Na stałe. Za 200 golda miesięcznie. W zamian ma otrzymać mołdawską Północną Bessarabię. Jednak w tych negocjacjach zapomniano zapytać o zdanie samą Mołdawię. Z braku możliwości zajęcia tej prowincji narazie będzie okupowana przez Rumunię, tak jak i reszta Mołdawii. Wyglądać to ma mniej więcej tak:

http://img837.imageshack.us/i/3jpeg.png
Czerwonym kolorem na mapie zaznaczony jest rosyjski kordon sanitarny, błękitnymi gwiazdkami prowincje wynajmowane (bądź w planach wynajmu) sąsiadom, a żółtymi prowincje do odbicia

Ostatni konflikt to litewsko – szwedzki. Nie miałem czasu na sprawdzenie sytuacji wokół tej wojny, ale około tygodnia temu w białoruskiej prasie natknąłem się na wzmiankę o tym. Mamy trzy opcje:
1. Wojna treningowa
2. Zwykła wojna pozycyjna
3. Wojna o przejście do białorsukiego zboża.
http://img407.imageshack.us/i/5jpeg.png

P.S.: Na tym raczej skończę. Dziękuję. Mam nadzieję, że nie odstraszyła Was długość artykułu. Szukam grafika.

[RUS]

Приветствую после перерыва длиной в недельку. По причине нехватки времени не могу писать так часто, как хотелось бы, но в Восточной Европе произошло много интересных событий. По этому в нынешней статье постараюсь описать все коротко и ясно (по мере возможности) а также опубликую результаты анкеты на тему мнения поляков о Белоруссии.

Анкета

http://img838.imageshack.us/i/ankietajpeg.png
Результаты анкеты (на польском)

Хочу сообщить, что в анкете приняло участь 109 человек. Количество участников несколько разочаровало меня. В анкете о Украине участь приняло 245 человек. Но несмотря на это хочу поблагодарить всех респондентов.

Первый вопрос касался отношения к РЛ Белоруссии. 40 % анкетированных декларирует позитивное отношение к РЛ Белоруссии, 35 % негативное а 25 % нейтральное.

Во втором вопросе я спрашивал об отношении к еБелоруссии. Почти половина (49 😵 никак не отнеслось к виртуальным соседям, 28 % декларирует позитивное, а 24 % негативное отношение к Белоруссии в игре. На основе этих данных можем утверждать, что в случае Белоруссии отношения с РЛ в меньшей степени влияют на виртуальные отношения, чем например, в случае Украины, где виртуальные отношения являются продолжением РЛ отношений.

Третий вопрос касался выбора партнера, с которым должна тесно связаться Беларусь. 47 % респондентов видит ее вместе с Польшей, 14 % с Россией, 21 % видит Беларусь в составе вымышленного балтийского союза и только 4 % поляков видит ее в ПАНАМе. 15 % опрошенных предлагало другие решения, например: нейтралитет, оккупация Польшей, что Беларусь слишком слабая на какой-либо альянс. Я не учитывал ответы «с Габоном», «с Сингапуром», «со мной» и тому подобные».

Следующий (четвертый) вопрос касался якобы украденного золота. Напомню, что после появления Белоруссии на карте Мира туда сразу выдвинулась группа польских колонизаторов под командованием таких личностей как Vingaer i Mixliarder. Белорусы обвиняют поляков в краже около 3000 золотых слитков; поляки в свою очередь отрицают, что видели какое – либо золото. Итак 31 % опрошенных решительно ответило, что да, поляки украли золото, 30 % анкетированных не имеет информации по этому поводу, 23 % не интересен данный вопрос и только 16 % отрицает кражу золотого сырья.

Последний вопрос был о поддержки действий польской пТО группы в Белоруссии (с обвиняемых в краже врагов они стали друзьями и строителями новой Белоруссии). Итак 44% поляков поддерживает подобные действия, 35 % никак не отнеслось к данным действиям а 21 % плохо воспринимает сотрудничество поляков и белорусов.



Об общей войне на Востоке

До недавнего времени бои были только на Украине. Сейчас Восточная Европа превращается в огромный полигон, на котором воюют армии России, Украины, Румынии, Молдовы, Венгрии, Белоруссии, Польши, Литвы и Швеции. Постараюсь подробно описать каждый из конфликтов.
Начнем пожалуй с молдавско-румынского. Молдова решила ступать по пути полной независимости, поддерживая тесные двусторонние отношения с Румынией. В свою очередь последняя желает видеть на северных границах только вассалов. В связи с этим она напала на слабого соседа, который в данной ситуации подписал МПП с Польшей и решил принять неравный бой. Большая часть страны уже находится под оккупацией. Молдоване отчаянно ведут затяжные бои, помогают им русские и венгры. В польской прессе практически без еха прошло молдавское прошение о помощи. Видимо поляки не желают надавать по заднице румыном, к чему призываю, напоминая о молдавском союзе с Польшей.

http://img80.imageshack.us/i/jpegg.png
Направление ударов румынских танковых корпусов обозначены красными стрелками

Следующий конфликт более запутан и более широкий. Венгерский конгресс проголосовал за объявлением Украины естественным врагом. Через польское МИД венгры попросили украинские власти пропустить венгерские войска в северном направлении. Да, именно туда они идут. Цель - богатые в зерно поля и богатые во всякую дичь леса. Почему они не попросили непосредственно? Об этом мы не узнаем, но я думаю что поводом была недавняя полная оккупация Украины юго-западным соседом. Украина стремящаяся к полному членству в ослабленном ИДЕНе отказала венгерскому прошению. Почему? Итак в дело замешано само Главное Командование ИДЕНа. Украина в затяжных боях должна как можно дольше сдерживать венгерское наступление. В этом месте в игру вступает следующий игрок: Россия. Изначально она должна была занять Волынь и Подолье, отгораживая своих «братьев меньших» (Украину и Беларусь) от венгерской напасти. Однако после все обдумала и решила не подставляться очередной раз (имея уже венгров под боком) под поляков. Принося в жертву Беларусь Россия подстраховывает только Украину, которая так или иначе не удержала бы западные регионы. План был составлен при участи румын, русских, ГК ИДЕНа, Украины и вероятно Беларуси. После того, как венгры пройдут, участники договора гарантируют освобождение Западной Украины. Белорусские силы быстрого реагирования уже сражаются на украинско-венгерском фронте, пробуя истощить венгерское наступление. Украина значительно увеличила расходы на оборону: к хорватскому МПП присоединилось болгарское, и румынское. Ведутся переговоры с Грецией и Китаем. Венгерский блитцкриг должен выглядеть примерно так:

http://img690.imageshack.us/i/2jpeg.png
Красными стрелками обозначены уже реализованные и планированные удары венгерской армии.

Здесь желаю добавить, что существовало решение намного проще: румыны ударяют по Закарпатью и отгораживают одновременно Беларусь и Украину от Венгрии. Проблема в том, что появляется польско-румынская граница, а поляки не упустили бы такую возможность.
Украинско-российская война продолжается. Переговоры касательно оренды/оккупации Сиверии и Тавриды дошли к мертвой точке. Кроме того Украина отдала Румынии Бессарабию и Буковину за 200 золотой валюты в месяц. Взамен должна получить молдавскую Северную Бессарабию. Вот только стороны договора забыли спросить молдаван. Поскольку Украина не может на данный момент оккупировать этот регион, я думаю что сейчас он будет под временной румынской оккупацией, как и остальная часть Молдавии. Выглядеть все это будет примерно так:

http://img837.imageshack.us/i/3jpeg.png
Красным цветом обозначен русский санитарный кордон, голубыми звездами регионы арендованные или в планах аренды, желтыми звездами регионы предназначенные для освобождения.

Последний конфликт: литовско-шведский. У меня не было времени на проверку ситуации вокруг этой войны, но около недели назад наткнулся в белорусской прессе на упоминание об этом. У нас есть три варианта:
1. Тренировочная война
2. Обычная позиционная война
3. Война за проход к белорусскому зерну.

http://img407.imageshack.us/i/5jpeg.png

P.S.: На этом пожалуй все. Надеюсь Вас не испугала длина статьи. Спасибо. Ищу графика.



Na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej zachęcam wszystkich do subskrybowania gazet państwowych:









Reklamować się może każdy. Cena do omówienia na PM. Dla endeków promocja 50% 🙂