Wargames – trainwars – the end?

Day 729, 11:02 Published in Hungary Hungary by vasmegye

Most, hogy megszűntek a háború során egyszer megnyitott és a háború végéig nyitva maradt szövetségek kora, ideje lassan búcsút mondani a gyakorló harcoknak, azaz a wargame-knek. Nyilvánvaló a búcsú, hiszen a train war-t rendező országok egyike sem bírhatja ki gazdaságilag a megnövekedett MPP-terheket, a legnagyobb államokon kívül nem képes semelyik állam se havonta több ezer goldot költeni szövetségek megújítására, s a meg nem újított szövetségek kiesnek a háborúból.
A gyakorló harcok fontossága leginkább békeidőben jelentkezett, hiszen a játékunk adminjai alapvetően a harci modulra helyezték a hangsúlyt, ebben lehet a leggyorsabban és a legdinamikusabban fejlődni. Békében pedig csak a trainingek adtak erre lehetőséget (nagyobb, úgymond nem eredeti területtel rendelkező államok esetében voltak tréningező RW-k is, lásd Magyarország esetében Burgenland vagy Graubunden, Indonéziánál Shanxi, vagy mostanság Fujian). Szeretném most röviden bemutatni azokat a háborúkat, melyek mindennapjaink részeit képezték az elmúlt 6 hónapban (vagy nem, mert más államok számára biztosított tréninget), mégse vettük túl komolyan őket.

1. Chile-Argentína háború: hadszíntér: Cuyo (Argentína).
2009 májusa és szeptembere között tartó háborúban a PEACE GC tagállamai vettek részt Argentína oldalán. Az utolsó csata július 10-én fejeződött be, ezután kezdődött meg a felkészülés a PEACE részéről az amerikai hadjáratra, valamint a tagállamok újabb gyakorló háborút készítettek elő Európában (ez lett Samogitia, majd később), így a tagállamok külön-külön írták alá a békét Chilével. Pontosan nem emlékszem, mennyi volt az Argentína oldalán résztvevő államok száma, mintha 18 ország harcolt volna még benne.

2.Írország-USA háború: hadszíntér: Rhode Island (USA).
ATLANTIS train war ugyanezen időszakban. 2 részletben zajlott le 2009 májusa és szeptembere közt, mivel a britek, akik akkor még az ATLANTIS tagjai voltak, rossz állammal kötöttek szövetséget (amerikaiak helyett az írekkel). 16 állam harcolt az amerikaiak mellett ebben az interkontinentális háborúban, a teljes ATLANTIS tagság mellett a magát semlegesnek hirdető Kína és India. Az USA és Kanada ellen irányuló PEACE hadjárat miatt zárták le augusztusban, az utolsó csata július 9-én volt.

3.Lettország-Litvánia háború: hadszíntér: Samogítia (Litvánia).
Cuyo helyett szervezték a PEACE GC államai, idén júliusban egy korábban kitört viszály miatt, már nyitva lévő háborút kihasználva. A PEACE-államok mellett semlegesek is beléptek a háborúba, fénykorában 32 állam harcolt Litvánia oldalán a lettek ellen. Az ATLANTIS helyén megalakult EDEN tag Lengyelország idén októberben megpróbálta megzavarni a traint, s elfoglalni Litvánia high búza régióját, ám ezt a litvánok és a lettek területcserével megakadályozták. Az új MPP-szabály miatt mára a 32-ből két szövetségese maradt Litvániának a háborúban: Irán és Magyarország.

4.Fülöp-szigetek-Malajzia háború: hadszíntér: Sabah (Malajzia).
SOL train war. A semleges Malajzia (SOL-tagállam) és a PEACE-tag Fülöp-szk. által rendezett train war szintén idén júliustól tart. Eleinte csak semleges, illetve SOL-tag államok vettek benne részt, ám későbbiekben a PEACE és az EDEN/FORTIS tömb államai is csatlakozhattak. 4 alkalommal fordított irányú támadás is volt, melyből a maláj elnök visszavonult. Az egyik ilyen alkalommal nyílt lehetősége Malajziának, elfoglalni Thaiföldet, megmentve a román TO-tól, miután a thaiok MPP-t kötve a filippínókkal nyílt háborúba keveredtek Malajziával. Miután a főbb PEACE-államok Szlovákia, Horvátország és az USA elleni támadással kiestek a harcokból (utóbbiak is részesei voltak ennek a háborúnak), Indonézia hadat üzent Malajziának, high fa régiója miatt, annak ürügyén, hogy EDEN államokkal kötött szövetségeket, és ezzel meghosszabbította vagy 3 héttel a train tartalmát. Sok állam kötött a malájokkal MPP-t(főként az EDEN tagjai), hogy megvédjék az indonézektől őket. Jelenleg 26 állam van a malájok oldalán, a legtöbb 32 volt.

5.Csehország-Szlovákia háború: hadszíntér: Western Slovakia (Szlovákia).
Az EDEN wargame-je idén szeptember és november között. Szlovákia kevesellte a heti csaták számát a SOL train háborúban, így alapított egy sajátot Közép-Európában, melyet Mushroom Wars néven hirdetett meg, s a propagandájuk szerint mindenki számára nyitott volt. Ennek ellentmond, hogy csak EDEN/FORTIS államok illetve a hozzá közel álló országok vettek részt benne. A déli szomszéd Magyarország számára ez casus bellit jelentett és 12 napja véget vetett a háborúnak Szlovákia elfoglalásával. (Egyszer változott a hadszíntér, akkor a csehek Central Slovakia-t támadták meg.)

Ennyi eddig a gyakorló háborúk története. Szidtuk őket eleget, vártunk eleget az éles harcra, ám mégis az e-napjaink részévé váltak, így illik őket ismerni🙂.

U.i.: köszönöm szeretnek az adományt, minek segítségével megalapíthattam lapomat🙂.

Update: Írország és az Egyesült Államok újra hadban áll egymással. Vajon miért?