Vox Hungarica II - Célpont, Ausztria - Exkluzív Interview az Ex-miniszterrel

Day 465, 15:54 Published in Hungary Romania by Sturmwehr

Tisztelt Olvasóink ! / *Szavazd fel a cikket + Subscribe*
Érdekelné Önöket az Ex-külügyminiszter véleménye a kibontakozó
magyar-osztrák-német konfliktusról?
Esetleg a német politikáról? A ránk leselkedő veszélyekről? A megoldásról?
Ha igen, akkor tartson velünk és olvassa el az ex-Külügyminiszterrel, Kovacskoko-val készített exkluzív interviewt, ami elsőként, átfogóan foglalkozik az Osztrák-Magyar konfliktussal.

Kellemes időtöltést és jó szórakozást !

"Találkozz a sajtóval" - "Meet the Press"
2009. február 28.

-Vox Hungarica: Üdvözlöm, Miniszter úr !

+Ex-Miniszter: Köszönöm a meghívást. Állok rendelkezésére.

-Vox Hungarica: A magyar sajtóban a mai nap folyamán rengeteg cikk jelent meg az Osztrák TakeOverrel kapcsolatban. Mit gondol, helyes lépés volt ez részünkről ?

+Ex-miniszter: Szerintem a TO lehetősége az eRepublik egy hibája, amihez a fejlesztők erősen ragaszkodnak, vagy csak a sokat kért "nemzetiség" paraméter implementálása nem sikerül nekik eddig. Én alapvetően elítélek minden TO-próbálkozást, így az osztrák TO-t is.
Ellenben megértem azt, hogy a lakosságnak sikerélményekre van szüksége.
Sajnálom, hogy ezt mindenképpen az egyetlen (bár csak elvben, de lakosságban nem létező) szomszédos szövetséges kárára kívánja a közvélemény elkövetni.
Bár a választás logikus. Ausztria TO-veszélyes ország. Mostani népességével ennyi tartományban képtelen megvédeni magát a próbálkozásoktól.
Bár DKN, a német elnök kifejtette, hogy ők meg tudják védeni magukat egy esetleges TO-tól, de ezt erősen kétlem.
Pláne, ha Ausztriát is annektálnák. Németország aktív lakossága 250 fő.

-Vox Hungarica: Mindazonáltal, egy magyar származású csoportnak sikerült a TakeOver-t sikeresen végrehajtgani Ausztriában. A kialakult helyzetben, egyetértesz a jelenlegi kormány megállapodásával kapcsolatban?

+Ex-miniszter: A kormányközlemény értelmezése kapcsán felmerült bennem, hogy a hozzáértők által IRL is sokszor emlegetett funkcionális analfabetizmus tényleg népbetegség. Idézném a kulcsmondatot:
"A fentiek alapján látható, hogy akié az elnök, az diktál."
Az ország megítélése érdekében nem értelmezném a mondatot inkább. Bár az én értelmezésem is spekuláció.
Egyébként, szerintem a kormány nem állhat a TO-kísérlet mellé, mert ha tetszik, ha nem, gyengék vagyunk még, mint a harmat.

-Vox Hungarica: Ezzel Ön azt állítja, hogy eMagyarországnak még a mostani feltételek is rendkívül nagylelkűek?

+Ex-miniszter: Egyáltalán nem. Kissé arrogánsnak tartom DKN és Isy válaszait, mondom ezt annak ellenére, hogy mint volt nagykövet ragyogó vezéregyéniségeket és jó politikusokat ismertem meg személyükben.
Sajnos túlzottnak tartom Németország területi igényeit, mivel, utalva a fentiekre, nem látom biztosítottnak a német és osztrák területek jövőjét sem TO-ellen, sem a PEACE érdekeit figyelembe véve.
Nem láttam garanciát arra vonatkozóan, hogy a német hintapolitika (MPP UK-val és PEACE országokkal is egyidőben), nem lendül-e ATLANTIS irányba. Ez pedig mind a szövetségeseknek, mind nekünk óriási biztonsági kockázatot jelent.

-Vox Hungarica: Egy ilyen kínálkozó lehetőség elszalasztása vagy megcsorbítása nem okozna morális válságot eMagyarországon?

+Ex-miniszter: Én továbbra is ellenzem a beavatkozást ilyen módon egy szövetséges belügyeibe, de mivel úgy tűnik, hogy egy nem PEACE-ország is a képbe kerül, a helyzet a moralitáson túl jár már.
Biztonsági okok miatt sajnos elkerülhetetlennek tűnik a beavatkozás. A kérdésre konkrétan válaszolva: Tényleg morális válsággal járna, ha egy ilyen biztonságpolitikai helyzetben az ország nem reagálna.
Viszont én továbbra is ódzkodnék a másik feleket lenéző, becsmérlő megnyilvánulásoktól.
Kellő higgadtsággal, körültekintéssel, de határozottan kell a helyzetben eljárni. Megjegyzem, nem csak nekünk, hanem szerintem a PEACE-nek is.

-Vox Hungarica: Mit gondol, mit kéne tenni az éppen regnáló kormány tagjainak abban az esetben ha ez, a nép által csak "szégyenteljes békének" nevezett megállapodás jelenlegi formájában elfogadtatik? Szükséges lenne ezen esetben egy elit-csere?

+Ex-miniszter: Nincsen sem béke (mert háború sem volt), sem megállapodás és jelen helyzetben, még egyszer idézném, "...akié az elnök, az diktál" - elnök alatt az osztrák elnök értendő.
Elitcsere? Valószínű, hogy még 1-2 hónapig azok az emberek fogják leginkább a közéletet meghatározni, akik most is tűzközelben vannak, pártállástól függetlenül. Bár a következő választásokon egy felnőtt Index-bébi jó eséllyel indulhatna zászlajára tűzve az "elitcsere" jelszavát.
A jelenlegi ellenzék sem cselekedne nagyon másképpen, bármit is mond, attól tartok.
Az ellenzék vezetői is régi, rutinos, a nemzetközi helyzeteket épszerűen felmérni tudó emberek.
Ők sem rohannának fejjel a falnak. Bár majd meglátjuk. Lassan itt az elnökválasztás.

-Vox Hungarica: Volt-Külügyminiszterként Önnek felettébb tájékozottnak kell lennie jelenlegi szövetségi rendszerünk működésével. Mit tehet a PEACE ez ügyben, milyen módszerrel avatkozhatnak be ebbe a "konfliktusba"?

+Ex-miniszter: Valószínűleg már a színfalak mögött elindult a lobbi mindkét (három) fél részéről.
A PEACE-álláspont, ha egyáltalán akarnak képviselni bármit is, mindenképpen a PEACE-tag Magyarország és a PEACE-tagok annektálva védelmező semmleges Németország biztonságpolitikai elemzése eredményeképpen fog megszületni.
Érzésem szerint a PEACE maximum véleményezni fog az ügyben, de nem tesz lépéseket egyik fél érdekében sem.
Amire most a mi oldalunkon kifejezett szükség lenne, az egy erős lobbi a PEACE-tagoknál, ahol felhívnánk az „Anschluss” veszélyeire a figyelmüket.

-Vox Hungarica: Mit gondol, eNémetország imperialista utat választott magának vagy pedig csupán egy Pán-Germán összefogásra törekednek? Nem kizárható, hogy eNémetország magabiztossága mögött egy ATLANTIS-hoz közeledő politika áll?

+Ex-miniszter: Mivel voltak érdekes törekvéseik egyes német politikusoknak főleg Csehország és Lengyelország megszállására vonatkozóan, ezért bárkiben felmerülhetnek az imperialista Németország képei. De ettől még nagyon messze vannak egyelőre.
Sajnos bármi előfordulhat. De mint mondtam, Isy és DKN (valamint Justin Tyme) nagyon ügyesen keverték mindig is a kártyákat. Bár ismerve a korántsem jó viszonyukat a lengyelekkel és a svédekkel én inkább blöffnek tartom a magabiztosságukat.

-Vox Hungarica: Ön mit tenne jelenleg a magyar kormány helyében?
Mi lenne az Ön szerint potenciális megoldás ez ügyben? Vox Populi Vox Dei?

+Ex-miniszter: Nem értek egyet a Vox Populi Vox Dei - irányvonallal. Ha a nép hangja isten hangja lenne, akkor IRL ingyen lenne sör, nem kellene dolgozni sem, és egy komplett hárem is járna minden felnőtt férfinak alanyi jogon, ami csodálatos lenne, de gazdaságilag tarthatatlan.
A megoldás? Nagyon nehéz kérdés. Mivel a német és az osztrák fél is aláírta a nyilatkozatot az egyesülésről ezért az impeachment adja meg a következő váálaszt az ügyben.
"6.3 Should Germany fail to conquer all Austrian regions within the agreed timeframe (see 1.3), she becomes liable for a weekly penalty amounting to 5 gold/region/week of delay. This penalty must be donated to the Bank of Austria and may be dispensed by Chicco at his discretion."
Az újonnan aláírt szerződés 6.3-as pontja megakadályozza, hogy Ausztria ezen a néven magyar kormányzás alatt maradjon. Tehát ha saját biztonságpolitikai helyzetünket védeni kívánjuk, akkor lépni kell az ügyben.
Konkrét megoldást sajnos a helyzet ad menet közben...
Ha holnap osztrák elnök marad, akkor egyértelmű a helyzet, ha magyar elnöke lesz Ausztriának, elképzelhetőnek tartok egy kényszerítő intézkedés-sorozatot a háromoldalú tárgyalások újraindításához.

-Vox Hungarica: Nincsenek háromoldalú tárgyalások. Ezek nagyon is kétoldalúak, ugyanis eMagyarország kihagyásával aláírták a szerződést a két ország egyesítéséről.
Teljesen kihagynak minket a döntéshozásból ? eNémetország tervez valamit?

+Ex-miniszter: Azért beszélek a háromoldalú tárgyalások újraindításáról. Eddig mindhárom fél együtt tárgyalt, most viszont a német visszautasítást német-osztrák egyezség is követte. Hogy Németország mit tervez, azt a szerződések leírják egyértelműen. Minimum 6 hónapra annektálják Ausztriát. Legalábbis a szerződésben ebben állapodtak meg.
Ezért érzem úgy, hogy amennyiben sikerül az Impeachment, lenne eszköz a kezünkben.

-Vox Hungarica: Vannak még ambíciói a magyar politikai életben?

+Ex-miniszter: Politikai ambícióim egyelőre nincsenek, de természetesen állok a mindenkori kormányzat rendelkezésére bármikor, ha az országnak szüksége van rám.

-Vox Hungarica: Miniszter úr, köszönöm a türelmét.
Lenne valamiféle rövid üzenete a Magyar Néphez?

+Ex-miniszter: Én köszönöm a lehetőséget. Türelmet, kitartást, sok olvasást és fejlett szövegértést kívánok a kedves Olvasóknak.

Kérjük fizessen elő Ön is napilapunkra, amennyiben támogatni kívánja
a minőségi magyar sajtó kiszélesedését.

Üdvözlettel: A Szerkesztőség

-A cikk angol nyelvben, Chicco fordításában.
The article in English, translated by Chicco ( The Prime-Minister of eAustria):
http://www.erepublik.com/en/article/-interview-with-the-hungarian-ex-minister-of-foreign-affairs--743896/1/20