Valódi állami házprogramot!

Day 831, 13:24 Published in Hungary Hungary by Abonyi Levente

Az új kórházi modul felértékeli a magas q értékű házak birtoklását, az ezek iránti kereslet várhatóan megnövekszik. (tételmondat)
Előző cikkemben azt javasoltam, hogy az állami cégek vonuljanak ki a piacról, a gazdaságból a túltermelés miatt. Javasoltam, hogy a felszabaduló munkaerőt az állam igyekezzen a házipar felé terelni.
Ennek előnye lenne, hogy a túltermelés és az állami kiadások valamelyest csökkennének.
A házipar a meglátásom szerint konjunktúra elé néz, melyet az állam mindenki számára kedvezően befolyásolhatna. A ház drága dolog, nagy tőkét igényel mind a termelő, mind a fogyasztó részéről.
Ezért javasolom, hogy az állam létesítsen házcége(ke)t, nyissa meg a kapuit a munkavállalók előtt. A jelenlegi összecsúszott bértáblán nem nehéz állami eszközökkel a construct skill felé terelni az embereket. Így lekötnénk a manus, landos túltermelőket a háziparban. Amíg 0-ról elérik a 4-es contruct szintet, az kb egy hónap. A háztermelés nagyjából akkorra futna fel, amikor a másik oldalról megérkezik rá a kereslet, tekintve, hogy a házra gyűjteni kell, ami hosszabb ideig tartó felhalmozást igényel.
A túltermelés világjelenség, a kórházmodul is mindenkit egyformán érint, véleményem szerint a házak iránti igény az egész világban nagyjából egyszerre szökik majd fel, ezért a cégbe majd lehetne néhány licenszet is beletenni, és Magyarországról teríteni a piacot a későbbiekben.
Az állam vállalta, hogy kezdőneveldéket tart fenn. Javasolom, hogy az állam inkább a lakásszektor felé irányítsa a képzést, nyilván minden szektor igényli az utánpótlást.
A házak fát igényelnek. A landos túltermelést a fakitermelés lekötheti. Mennyivel jobb helyzetben vannak a spanyolok, lengyelek, nekik van saját erdőjük. Javasolom, hogy a hadsereggel tegyünk szert saját high wood termőterületre, hasonlóan kvázi 'gazdátlan' területen, mint amilyen Heilongjang. Lehetne például mozgósítani Jarkhand régió elfoglalására...ahonnan csak egy ugrás Karnataka....🙂 De azt sem tartanám rossz megoldásnak, ha átmenetileg a miskolci medium területen folyna kitermelés, lekötve a fölös landos kapacitást.
Tehát úgy gondolom átképzéssel, a háziparban lehetne megtalálni a válságból való kivezető utat.
Köszönöm, hogy elolvastad.
Abonyi Levente