Väike analüüs tekkinud poleemikast!

Day 1,551, 10:22 Published in Estonia Estonia by Mihkel Haud

Järgnevalt väike analüüs puhtalt minu mätta otsast vaadates!

Pärast erakonna esimeeste valimisi läks suureks tramburaiks selle ümber, et kas siis ikkagi tegin MBP-le PTO või mitte?! Osad ütlevad, et jah kindlasti tegin teised, et kindlasti ei teinud. Üks mis selge - palju viha osaliseks sain ma selle tõttu kindlasti!

Tegelikult on asi aga lihtne. Ma olen selline ühe kuu projekti meister. Trügin kuskile ette, surun pedaali põhja, vaatan mis välja kukub ja kui väheks jäib, siis tõmban tagasi. Pole mõtet ju edasi punnida, kui jaks ühes kohas otsa saab. Lähen järgmisesse kohta ja üritan seal ka. EVP puhul üritan ma aga pedaali rohkem kui mõne kuu põhjas hoida. Erinevalt UE-st kus oli mingi aktviine liikmeskond ja valijaskond olemas, siis esiteks ühes poliitilisest jõust teiseks muutumisel kaob osa toetust ning lisaks ütlen ausalt, ega väga palju MBP-sse järgi ka jäänud polnud. Nagu artiklis hiljem jutuks tuleb, siis enamus aktiivsetest on kuskil mujal, aga mitte eEesti poliitikas. MBP kopitas nagunii juba pikemat aega. Oli viimane aeg sellele elu sisse puhuda! Pealegi ilma Mikrouunita polnud MBP õige! Lisaks, kuigi väliselt tundub EVP kardinaalselt teine kui MBP-siis lühendis vahetus ju ainult kaks tähte! 🙂 Tervelt kolmandik jäi samaks! Loodan, et nii juhtub ka parteis! Hakkame küll rohkem asjalikku tegema ja vähem trollima ning passima, kuid loodan, et homoorikas lähenemine jääb parteisse siiski alles!

Muideks kui ma pole seda veel välja hõiganud, siis EVP ootab nii uusi kui vanu aktiivseid poliittegelasi!
Sa võid olla selline:


Või selline:


VÕI ISEGI SELLINE:


Aga paremal juhul SELLINE:


Peamine, et omad visiooni, oma maailmavaadet ning selget sihti!!!


Nüüd aga sooviksin rääkida vihast, mis viimasel ajal EVP ja minu vastu tekkinud on!

Mis võivad siis olla selle viha tagamaad? Kartus millegi ees? Kartus muutuste ees? Kuid kelle kartus ning mille ees täpsemalt? Selgituseks tooksin siia väikse graafiku.


See graafik näitab viimase aasta jooksul toimunu protsentuaalset muutust riigikogu kohtade arvus erakondade vahel. Nagu näha, siis eelmise aasta alguspooles valitses IL. Pärast MBP tekkimist on näha IL-i suur langust, kuigi peab tõdema, et juba enne olid nad languses, kuid suutsid siiski hoida veel liidrikohta. Selgelt tuleb kerkib ka esile, kui oluline oli suvi, sest just sellel ajal läks ER IL-ist mööda. Nagu näha, siis eriti huvitav on olnud viimased kolm riigikogu valimist. Sellesse aega on mahtunud nii ER-i, UE kui ka MBP tipphetk, aga ka IL-i suurim madalseis. Mis saab järgmistel valimistel, kus nii muutuste kui ka missiooni tõttu kaardid segamini on löödud, seda on äärmiselt raske ennustada.

Kuid kuidas on seotud eelnevad valimised hetke poleemikaga? Põhjus on väga lihtne, mõned poliitilised jõud kardavad ettearvamatusi. Kuigi meie hetke juhterakond ER on oma liikmete arvu kastvatanud pea poole võrra, kuna missiooni raames liituti enamus juhtutel suurima erakonnaga, sest see oli mugavaim ja ohutuim lahendus, siis näen ma nende juhtivliikmete kommentaarides murenooti. Mis võib panna neid aga muretsema? See et EVP endise nimega MBP kaotab liikmeskonda ning pole enam nii tugev kui varasemalt? Kindlasti on see üks võimalusi. Oli ju MBP viimased kaks kuud üsna pasiivne. Viimased aktiivsed liikmed läksid välismaale ning see soodustas uute tuulte puhumist. Nagu enamus muutusi, ei võetud ka neid kohe kergelt omaks. Olid ju enamus liikmeid kaks-klikkerid, kes olid liitunud MBP-ga selle lõbususe ja naljalembeste liikmete pärast ning ühtäkki juhid muutusid ning öeldi, et nüüd võiks lisaks naljale ka veidi tõsist poliitikat ka teha. Täiesti loomulik, et kohe kaasa tulijaid on vähe. Kuid kuidas mõjutab MBP langus ER-i? Väga lihtsalt. Muutuste rakendumine ja arvestatava poliitilise edu tulek võtab aega, seega teatud aja pole partei riigikogu valimistel enam nii konkurentsivõimeline. See tähendab aga, et kohtade nimel võitlevad just enim suurparteid. Nagu viimastest valimistest näha, siis oli just nimelt üks põhjustest, miks UE sai ühe koha rohkem kui ER, selles, et MBP kandidaadilt võeti kahtlase väärtusega hääli vähemaks. Järelikult, kui pole mõnele suurele parteile vastandavat väikeparteid, siis võib see suurpartei saada valimistel mõned hääled rohkem ning see muudab teravaks suurparteide omavahelise konkurentsi.

Mis võib olla aga veel ER-i juhtkonna hirm? Jah, seal on veel võimalikke hirme. Nagu võib-olla enamus on tähele pannud, siis oli kujunenud välja nn ER-UE ja IL-MBP jõujooned. Osapooled neid ise küll eitavad, kuid siiski on need olemas. Kui aga lõhkuda sellised jooned? Tagajärjeks võivad olla suured ettenägematused! Nagu on teada ja graafikult ka näha, siis viimasel ajal on IL ja MBP jäänud tagaajaja rolli ning peamine kohtade jaotus käib ER ja UE vahel. Kõikidest parteidest on küll staažikaid mängijaid lahkunud nii “manalateed” kui ka võimsamadesse riikidesse. Kuid eriti tugevalt on seda märgata IL ja MBP puhul. Ausalt öeldes tundus MBP viimased kaks kuud nagu esimese maailmasõja aegne kaevik, kus käisid vanad kaardiväelased aeg-ajalt nendele vaenulike jõudude vastu paugutamas, kuid enamus ajast valitses seal kaevikus vaikus ning valvama oli jäetud paar tukkuvat noorsõdurit. Nüüd see aga enam pole nii! Vimase aja MBP muutuste sisse viimise vastukaaluks on vana kaardivägi hakanud tääke teritama ja kodumaale naasma! Kujutame nüüd aga teoreetiliselt ette, et naastes saavad nad uue pakkumise. Mitte ristata piike endise MBP tagasi muutmiseks valvekaevikuks, vaid ühiseks jõu koondamiseks IL-i tuhast tõstmiseks?! Mis võiks juhtuda, kui IL kasvataks oma liikmes- ja valijaskonda umbes samale tasemele mis UE? Jah, praegu enim hääli omavatelt UE-lt ja ER-ilt võtaks nad hääli mõlemalt ära, kuid kas pole see just kõige kahjulikum ER-ile? UE on juba pikalt sabas sörkija olnud ning harjunud sellega, et paremate tulemuste näitamiseks tuleb rohkem pingutada. ER seevastu on aga harjunud lihtsalt olema suurim ja parim! Mitte et ER tööd ei teeks ja vaeva ei näeks! Loomulikult näeb, kuid viimastel valimistel oli märgata siiski kergelt suuremat loidust, kui tavaliselt. Ausalt öeldes, kui ma ei eksi, siis ER-i ja IL-i artiklite ja kampaania vahe polnud mahult väga erinev, kuid ometi tegi ER kaks korda parema tulemuse!
Mis aga puutub IL-i, siis neil oli eelmiste valimiste paiku märgata juba uuemaid nägusid, kes olid aktiviseerunud. Pealik pole küll väga uus kodanik eEestis, kuid poliitiliselt aktiivne tundub ta olevat siiski just viimasel ajal. Lisaks tasuks neilt ära mainida ka mahonerit. Kui nüüd lisada paarile uuele näole ka mõned vanad tegijad, siis hakkab IL juba päris hirmuähvardav tunduma. Lisaks sellele kui pööravad UE ja IL oma endiste presidentidest juhtidega suurt rõhku enesearengule ning mitte põlisele üksteise maa sisse tampimisele, siis võib isegi meie endiselt suurimat aktiivset liikmeskonda ning nüüd ka kaks-klikkerite armeed omav ER olla raskustes.

Ma ei väida, et eelnev jutt on jumala tõde! I’m just saying!


Kui nüüd inimesed peaks pahaseks saama ning mind SOPA-ga loopima hakkama siis pole hullu.

Eks ma olen siis selle ära teeninud!🙂

Lõpetuseks ka video, mis näitab Hitleri reaktsiooni pärast teadasaamist minu EVP PP-ks saamist: Kerdni EVP PP-ks saamine!

Igatahes meeldivat jõhtu jätku.
Kerdni Kilegjan
eEesti enim vihatud poliitilise organisatsiooni Eesti Vabakodanike Partei esimees.