Választásokról röviden, mindenkinek!

Day 1,670, 23:32 Published in Hungary Hungary by AT89

Kedves olvasók!

Szeretném röviden bemutatni a különböző választásokat és az ezekkel kapcsolatos tudnivalókat ismertetni.

Minden országban minden hónap 5, 15 és 25 a választások napja, az előtte való nap pedig a jelöltállítás napja. Ötödikén országelnököt, tizenötödikén pártelnököt, huszonötödikén pedig kongresszusi tagokat választunk. Mindhárom szavazásra érvényes, hogy csak 14-es tapasztalti szint felett lehet szavazni, s a szavazásért 1 tapasztalati pont jár.

Az elnökválasztáson jelölt az lehet, aki legalább 18-as tapasztalati szintű, valamelyik politikai párt tagja, valamint legalább 1 politikai párt támogatott jelöltje (ezt a pártelnök tudja beállítani minden hónapban a párt oldalán). A jelöltek véglegesítése 4.-én történik, majd ötödikén minden egyes magyar állampolgár szavazhat az általa szimpatikusnak tartott jelöltre, saját aktuális tartózkodási helyzetétől függetlenül. A szavazást (magyar idő szerint) 26.-án reggel 9-kor zárják le, majd 6 órás szavazatvizsgálat után délután 3 körül véglegesítik, hogy ki kapta a legtöbb érvényes szavazatot, s lesz eMagyarország elnöke, a vele járó 5 aranyas kitüntetéssel, illetve jogosultságokkal, s 50 tapasztalati ponttal is gazdagodik. Az elnök a hadsereg főparancsnoka (nyomhatja a nagy piros gombot), a kormány feje, és az ország képviselője a legmagasabb szintű tárgyalásokon (szövetségi egyeztetések, stb). Aktivitása és munkabírása az ország lehetőségeit is nagyban befolyásolják a ciklusa alatt.

A pártelnökválasztásra a pártokon belül kerül sor, bármelyik párttag aki legalább 16-os tapasztalati szintű indulhat a címért, ha a pártoldalon jelöli magát a címért a “Candidate” lehetőséggel. Hasonlóan a többi választáshoz, a jelölés a választás napján reggel 9-kor zárul, és másnap reggel 9-ig tart maga a szavazási folyamat, majd 6 órás véglegesítés után hirdetik ki az eredményt (erről a megválasztott elnök kap Alert-et). A pártelnök módosíthatja a párt adatait (név, leírás), véglegesítheti a kongresszusi jelölteket (ez csak a top5 pártra igaz, erről később) és a párt nevében támogathat egy elnökjelöltet. A legtöbb pártban ebben ki is merül a tennivalóinak sora, a WSPP pártelnöke emellett egy sor más feladattal is rendelkezik, például a pártkassza kezelése, egyeztetés más pártokkal, gyűlések összehívása és lebonyolítása.

A kongresszusi választások érdekes téma, ezt minél bővebben próbálom kifejteni. A megválasztható kongresszus mérete (hány képviselőt választunk) az ország 24.-én és 25.-én meglévő régióinak számának függvénye. Minél több régió van, annál kevesebb a régiónkénti jelölt, s vica versa. Ha egy régiót a fenti két napon elveszítünk (elfoglalják), akkor az ottani jelölések érvénytelenné válnak. Ha az országnak egyetlen saját régiója sincs a választások idején, akkor annak a hónapban nem lesz kongresszusa, mely súlyos következményekkel jár (például nem tudnak kiutalni az államkasszából a sereg részére), nem véletlen, hogy minden ország harcol a kongresszusának biztosításáért.

Kongresszusi jelölteket minden régióban csak az 5 legnépesebb párt (top5) állíthat, így élénk verseny szokott kialakulni 24.-én a top5-ben maradásért vagy az oda bejutásért toborzásokkal, illetve sajnálatos módon csalásokkal (fake karakterek beregelése és beléptetése). Kisebb pártok számára lehetőség, ha egyezséget kötnek a nagyobb pártok valamelyikével, hogy 1-2 kongresszusi indulási lehetőséget kérjenek. Ekkor a választások idejére az adott párttag átlép a nagy létszámú pártba, elindul a választáson, s ha sikeres, akkor a kongresszusi szék megszerzése után vissza is tud térni saját pártjába, a játék mechanikája ezt lehetővé teszi. További lehetőség az együttműködésre, hogy a kisebb, de aktív pártok létszámukkal is támogatják a nagypártot, azaz a választás idejére átlépnek, hogy segítsenek azt a top5-ben tartani. A hivatalos jelöltek mellett az adott régióban a további legtöbb szavazatot kapó, magukat jelölő állampolgárok is bejuthatnak a kongresszusba, úgynevezett “wildcard”-ként, erről nem tudok mindent, így ennek a pontos menetét nem tudom ismertetni, kommentben remélem valaki besegít.

A jelöltekre 25-én van lehetőség leadni a szavazatokat, azonban itt a szavazók regionális elhelyezkedése is szerepet kap, ugyanis csak a tartózkodási helye szerinti jelöltekre adhatja le a voksát! Azaz ha egy kisebb pát például Western Transdanubia régióban kapott egy indulási helyet egy nagypárttól, akkor szavazóinak azt a részét, akik nem ott tartózkodnak, 25.-én utaztatnia kell a régióba, hogy jelöltjére tudjanak szavazni. Ez hasonló, mint a történelmi kékcédulás szavazás, csak itt ez nem illegális, hanem teljesen megszokott. A szavazáskor az 5 pártot dobja fel a program, ahonnan ki kell választatnunk szavazáskor, hogy melyik pártra akarunk szavazni, s ekkor feldobja a jelölteket a párton belül. A szavazatok érvényesítése szintén 6 órát vesz igénybe a lezárást követően, ekkor kapnak Alert-et a sikeres jelöltek megválasztásukról, s az ezzel járó medált és 5 aranyat is bezsebelik, 20 tapasztalti pont kíséretében.

A kongresszus működése a #kongresszus rizonos chatszobában, valamint egy külső fórumos honlapon történik, amelyről minden megválasztott jelölt kap értesítést. Ülés hetente egyszer van, melyen kötelező részt venni, illetve a törvényjavaslatokat az outgame fórumon terjesztik be. Akit bővebben érdekel a téma, nézzen be bármikor a #kongresszus szobába, a képviselők szívesen nyújtanak további tájékoztatást a munkájukról (már amelyik dolgozik😛).

Igyekeztem minél bővebben írni a különféle választásokról, remélem sikerült megvilágítanom kicsit a témát, további információkat ezen az oldalon találtok: http://wiki.erepublik.com/index.php/Elections.

Itt ragadnám meg a lehetőséget, hogy népszerűsítsem saját, nem rég alapított pártunkat, a Wekerle Sándor Politikai Platformot.

Ideológiáktól és IRL érzelmektől mentesen, csak a játékot játékként kezelve építünk új közösséget. Amit ajánlunk: jó hangulat, osztások, játékok, saját chatszoba, későbbiekben párthonlap (fórummal), valamint a játékkal kapcsolatos hasznos információk és oktatócikkek!

Amit elvárunk: aktivitás, részvétel a szavazásokon (pártelnöki, kongresszusi, elnöki), valamint minden nap 1 alkalommal a 3 valuta tagsági díj beutalása a pártkasszába. Nem kötelező a chaten folyamatosan jelen lenni, de havonta 1-2 alkalommal pártgyűléseken örülünk, ha megtisztelsz minket társaságoddal!

Ha máris szimpatizálsz velünk, itt tudsz csatlakozni a Join/Belépés gombbal:: http://www.erepublik.com/en/party/wekerlesandorpolgariplatform-4002/1

Ha többet szeretnél megtudni rólunk, olvasd el kérlek ezt a cikket:
http://www.erepublik.com/en/article/megalakult-a-wekerle-s-aacute-ndor-polg-aacute-ri-platform-csatlakozz--2059117/1/20

vagy keress fel minket chatszobánkban http://cbe002.chat.mibbit.com/ a #wspp szobában!

Köszönöm a figyelmet,
Alex Tailor 89
WSPP pártelnök