Választási elemzés az elnökválasztás előtt

Day 1,072, 04:16 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban
2010.november 5-én elnökválasztások lesznek. A KARD-nak továbbra sincsen elnökjelöltje, így velük nem is számolok. Amikor a szobájukba mentem, azt a választ kaptam, hogy egyelőre nem nyilatkoznak a kérdésben. Az ország első és harmadik számú pártjának van lehetősége a választáson, hogy jelöltjük adja a következő elnökünket. Ehhez persze az szükséges, hogy Rhual elnöksége alatt maradjon legalább egy régiónk a kezünkbe.
Az MHP-nak jelen helyzetben nincsen még szövetségese. Nagy valószínűséggel a KARD saját elnökjelölt híján a bevált MHP-t fogja választani. Az MHP és a KARD együttműködése olyan régóta tart, hogy egymás nélkül nem is nagyon tudják már elképzelni, ez alól az szokta jelenteni a kivételt, ha mindkét párt úgy érzi, feltud mutatni egy önálló jelöltet. Ezért nem várok most se változást ebben. Alioth, a KARD pártelnöke dönthetne még úgy is, hogy Forradalmi Makit támogatja, ám erre semmilyen utalást nem láttam az elmúlt napok során.
A Kisgazdapárt ezúttal nem Gerelyt indítja a választáson, hanem Forradalmi Maki személyében egy egykor trollként elhíresült játékost választott. A troll pályafutását befejezte és a politikai életbe ment át. A kongresszus elnökeként is dolgozott mostanában. Alkalmasságát megkérdőjelezik a hatalmi elit régóta uralkodó moguljai. Ezért esélye csak akkor lenne ha a KARD támogatását adná neki, de még úgy se lenne garantált a sikere.
A választás igazából már a választói akarat ismeretének előzetes hiányában is eldöntöttnek nevezhető. A következő elnökünket S. Timinek fogják nevezni, az ő időszakában a legnagyobb kérdés, hogy meddig lesz lehetősége a piros gombot megnyomnia. A románok és a horvátok ugyanis nagyon közel vannak ahhoz, hogy országunkat eltöröljék. S. Timi programját ennek fényében érdemes megvizsgálni.

Kormányprogramjában a legnagyobb problémának a gazdasági rész hiányát találtam. Teljesen kihagyta és még utalást se kaptunk, hogy lesz-e róla később valamilyen információ. A bemutatkozásnál még büszkén írja magáról hogy a Bethlen és az MHP pártszázad cégeit ő irányítja. Ezek után eléggé megdöbbentő, hogy gazdasági terveit nem ismerhetjük meg.
Programját a hadüggyel kezdi. Ezért akár meg is dicsérhetném, hogy felismerte, ez a legfontosabb a játékosok nagy részének. Konkrét vállalásokat azonban nem tesz az ország lakói számára. A programjába említést se tesz arról, hogy a haza védelme mennyire fontos. Az olvasó a helyzet ismeretének hiányában azt hiheti, hogy nekünk támadási lehetőségeink vannak és nem a védekezés megszervezésével lesznek a gondjaink. Ezzel pedig a kétkattos MHP-s szavazótáborát durván félrevezeti. Románia nevének kiejtését se meri megtenni, arra hivatkozva hogy az ellenség ha elolvassa ezt a cikkét, nem fog tudomására jutni az ő titkos terve. Azért ne nézzük már hülyének a románokat és az olvasókat. A románoknak magyarul jól tudó embereik is vannak akik tisztában vannak azzal, melyik országról van szó. Ráadásul S. Timi programjába a megpróbáljuk szót használja. Ez egy ügyes húzás, mert így a Románia ellei hadjárat elmaradását nem lehet számonkérni rajta.
A Románia megtámadásához szükséges feltételként a pénzt és az embert határozza meg. Mindannyian tudjuk hogy pénzben az Eden az uralkodó. Lgabor72 tegnapi cikkében elmondta, hogy több IRL pénzt nem fog költeni a játékra. Ilyen hangulatban a pénz általi sikerek elérésének az esélyei elhanyagolható mértékűnek mondható. Mivel arra nem számíthatunk, hogy mi komoly pénzt fektetünk a győzelmek érdekében, csak abban reménykedhetünk hogy az Edenben is megcsappan az IRL pénzek bevonásával való sikerek elérése. Az Eden sorozatos sikerei azonban inkább még inkább erősítheti ezt a tendenciát. Aktív országokkal akkor fogunk rendelkezni, ha baby boomokat kezdeményezünk. Macedónia és Törökország az a két szövetséges ország ahol ilyen irányú álmainkat megvalósulni láthatjuk. Magyarország népessége azonban csökkenőbe van. Sajnos a játékosok elvesztése még mindig jelentősebb mint új játékosok szerzése. S. Timi programjába is leírja, tőle ne várjuk új játékosok érkezését.

S. Timi szerint szükség van egy Elit seregre. Szeku volt az aki az Elit nevű egységet újra elkezdte szervezni. Kértem is tőle interjút, de egyelőre nem volt még ideje válaszolni a neki küldött kérdéseimre. Már most jól látszik, hogy szervezési problémák merültek fel az Elittel kapcsolatban. S. Timi maga is bevallja, hogy még nem látja, miből fogja futni erre a jelenlegi pénzügyi keretek között. Saját hadügyi programomba is leírtam, hogy az Elit nélkülözhetetlen eleme a jelen kor harcászatának, a románok a velünk harcokban az utolsó pillanatokban beadott sebzéseivel igazolták ezt a tényt. Amikor Maki azt mondja, hogy nincsenek saját gondolatai S. Timinek, ennél a pontnál is láthatjuk, hogy amit értelmes gondolatként ad nekünk, azt is átveszi másoktól.
A lakosság számára a fontos csaták idején ígér támogatást. Ez az általános igazság más időben közhelynek minősülne. Jelen helyzetben ellentmondásba kerül az előző gondolatával. Ugyanis az új szabályok miatt szinte nincsen olyan nap, amikor ne lenne létfontosságú csatánk. Még ha a szövetségeseink számára létfontosságú csatákat kihagyjuk, folyton valamelyik eredeti régiónk megvédéséért vagy felszabadításáért való küzdelmünknél valószínűsíthetően magas prioritást fognak adni a kormány részéről. Ezért vagy a lakosság nem kap megfelelő támogatást, vagy az Elit szenved majd hiányt.

A külüggyel folytatja. Nem is kívánja részletezni, mit ért a külügy céljairól, mert úgy gondolja a fentiek alapján tudunk mindent. A külügyben dolgozóknak sok munkát ígér. Állítása szerint komoly külügyi csapata van, de neveket nem ír le. Nyugodtan ki is hagyhatta volna a külügyi pontot, mert kb. annyit tudtunk meg ebből a részből mint a nem létező gazdasági részről. Jó lenne, ha nyilvánosságra hozná, kiket ért a szakértői külügyi csapatnak. Nem tudjuk meg a Phoenix-hez való viszonyunkról mit gondol. Nem tudjuk meg, az ellenséges országokkal milyen diplomáciai kapcsolatokat kíván fűzni. Nem tudjuk meg, hogy a külügyben milyen nagyköveti rendszert szeretne látni. És még számos kérdést feltehetnénk, amikről nem ejt szót.
Az oktatásba szükségesnek tartja az új játékosok érkezését. Állítása szerint ilyen rossz még a v1 idején se volt. A jelenlegi játékosok számára nem hiszem hogy nagyon lelkesítő ez a gondolata. Pedig nagyon fontos lenne, hogy egyelőre a meglévő játékosokat tudja lelkesíteni az elnökjelöltünk. Ezzel viszont az ellenkezőjét éri el. Egyetlen pozitívumként azt mondja, hogy az új játékosok nem fognak tudni az előző jobb rendszerekről. De ehhez az kell hogy az állam vállaljon szerepet a baby boomokban való kezdeményezések koordinált keretek között történő alakulásába. Ilyen vállalást nem kapunk a programjába.
Egyetlen konkrét ígéretnek azt nevezhetem , hogy az oktmin csapatát rendszeresen ellenőrizni kívánja, hogy mindent megtesznek-e az újonnan érkezett játékosok segítéséért. Ezt az ígéretet könnyen megteheti, mert még egyetlen elnökön se kérték a választók számon, hogy az Oktatási Minisztériummal nem tartotta a kapcsolatot és fogalma se volt az ott zajló munkáról.

Végezetül a kommunikációról ír. A kommunikáció elég sok kormánynál az egyik legrosszabbul működő pontja volt. A Hadügyi Közlöny hibás megjelenései, a Magyar Közlönybe való tájékoztatási hiány, bizonyos minisztériumok újságában akár néhány hónapon keresztül is cikkek kiadásának hiánya jelzi, hogy lenne mit javítani.
S. Timi programjába erről ír utoljára. Nem túl biztató előjel azok számára, akik S.Timitől várják az ebben való előrelépést.
Ha elkezdjük olvasni az erről alkotott nézetét, még szomorúbbak leszünk. Ugyanis egy viccel kezdi, miszerint aki szeretné tudni, hogy mi folyik a kormányban, az dolgozzon a kormányban.
Azért a játékosok többsége még mindig kétkattos, aki jó esetben elolvassa a Hadügyi Közlönyt és pár minisztériumi újságot és a kedvenc magánlapjait és az alapján látja az erep történéseit. Ha az állami kommunikáció nem javul és a legnagyobb magánlapok kihagynak egy fontos témát, a játékos elveszti a lehetőséget, hogy megfelelő ismerekkel rendelkezzen. Ezért nem szabad így hozzáállni ehhez.
Ez ez nagyon rossz vicc. Ilyennel viccelni se kéne.
Aztán azt mondja, fiatal és öreg játékosokat hozott össze a szóvivői csapatba. Sajnos konkrét neveket itt se ismerünk meg, megint a hitünkre alapoz. Nagyon szép dolog, hogy a hitünkre épít, de azért vannak játékosok akiket ez nem elégít ki és tudni akarja, az állítások mögött milyen tényleges tartalom van.

A befejezésben pedig előre magyarázkodik, hogy miért nem lesznek elérhetőek a kormányzat fontos illetékesei és miért nem lesznek a helyettesek se elérhetőek.

Forradalmi Maki programjáról is írnék azért pár szót, mivel tényleges esélyekről nem beszélhetünk az esetében, azonban az olvasók jogosan várhatják el, hogy a programjáról is képet kaphassanak.
Forradalmi Maki számos negatív tulajdonsággal rendelkezik. Aki ismeri őt, tudja többet beszél mint dolgozik. Az utóbbi időben láttam etéren változást, elkezdett bizonyos célok érdekében dolgozni. Képes tehát a megújulásra, a munkára.
Állítása szerint a KARD és az MHP pártelnökei döntik el a választási győzelmet. Ez tényleg így van, azonban ettől még nem lesz igaz, hogy lazíthatna. Igenis úgy kell tennie, mintha tényleg lenne esélye, megkell próbálnia a negatív gondolatokat kizárnia a fejéből. Szeptemben amikor elnökjelöltnek indultam, magam is megtapasztaltam ezt az érzést, de igyekeztem minimalizálni ezeket a gondolatokat.
Ha netán mégis ő lesz az ország elnöke, negatív hozzáállásával csak azt erősítené hogy hamarabb elfoglalnák országunkat az Eden erők.
Külügyi és hadügyi programja félkészen állapotban van. Szóval amíg nem ismerjük a részleteket, ezekről nem is lehet nagyon beszélni.
S. Timi esetében felrója hibájául, hogy mindenkivel hajlandó szóba állni. Ezzel úgy vélem, mellélőtt, mert egy elnöknek nem szabad azt néznie, kivel beszél, mennyire szimpatikus neki, hanem azt kell néznie, mit tud belőle kihozni.
Forradalmi Maki szerint S. Timi egy haveri körön alapuló választás által valósult. Egy kis csoport, néhány ember úgy döntött, most S. Timi legyen az elnök és majd ők bábként rángatják szükség esetén őt, láthatjuk általa ezt a képet. Annak idején a Termetes kormányba hallottam ugyanezt, akkor Huba és Drith mozgatták az elnököt a KARD és MHP vezetők szerint.
Tény és való, a játékosok nagy része ahogy mondja Maki, kétkattos aki pártja jelöltjét szavazza meg, anélkül hogy belelátna az erepes események hátterébe. A mindenkori kormányaink alapfeltételezései, miszerint a kétkattos társadalom elfordul a kormánytól ha Romániával szövetségre lépünk, az ilyen vélekedések súlyosan ártanak a kormányzati hatáskör beszűkülése miatt. Az ejahanon Magyarország Lengyelországgal és Romániával van egy szövetségben, ebben a játékban pedig kizárjuk ezeket a lehetőségeket. Forradalmi Maki programjából kiderül, hogy az ilyen beszükűlt gondolkodás az amit ellen felakarna lépni.
Forradalmi Maki amikor találkozott az uralkodó elit tagjaival és elmondta nekik, hogyan látja az ország helyzetét, azt tapasztalta hogy vele szemben előítéletekkel léptek fel. Gyalázkodást kapott részükről és olyan kérdéseket kapott, amikre nem lehet ténylegesen jó válaszokat adni.
A kérdés az, hogy Maki miért nem kap tényleg lehetőséget arra, hogy bizonyítson?
Ha valaki visszaemlékszik troll időszakára, nem nézte sose, ki melyik párt tagja, a Szolidaritás párt és az MHP éppen úgy megkapta a kritikai megjegyzéseket. Személyében egy független, saját véleménnyel rendelkező embert ismerhettünk meg. Hibájaként a játékostársaival való folyamatos balhézást tehetném, sok panaszt hallottam a viselkedése miatt amik a rossz kommunikációjából eredtek. Azért mégis sajnálom hogy, esélyt se kap a bizonyításra.
S. Timi semmiben nem fog eltérni az utóbbi időszak elnökeitől. Forradalmi változásokat nem fog hozni, az ország sikerként foghatja majd fel, ha ciklusát teljesen kitudja majd tölteni.
A kormányprogramjából hiányoznak a konkrétumok, folyamatosan ködösítés jellemzi és előre kifogásokat gyárt amelyekre utólag bátran tud hivatkozni.
Szomorú, hogy nem találnak olyan elnökjelöltet a politikai elit képviselői, akitől a játékostársadalom bízva érezhetné úgy, hogy a jövőnkért érdemes dolgozni, edzeni és esetleg még cégezni, harcolni fegyóval és sok kajával. Elnöki programjába az aktivitást célozza meg, de nem derül ki az se, mit ért ez alatt. Ki számít nála aktívnak? Aki kétkattol az már aktív?

Sok játékostársunk elégelte meg a hazai politikai viszonyokat és S. Timi nem fog ezzel a programjával változtatni ezen a sanyarú helyzeten, akinek esze van, az inkább keres TO-s vagy ATO-s országot. Ha nem akar nagyon gondolkozni ezen, Dél Afrikát választja otthonául ahol a kis magyar közösség még működhet valahogy. Lehet választani, Magyarországon S. Timire szavazol vagy Dél Afrikába mész.


Bosko Balaban