The Art of War - Part 1

Day 599, 18:19 Published in Latvia Latvia by Tutenis

Paldies simular, kurš lūdza uzrakstīt par kariem un karošanas noteikumiem un principiem. Citiem - turpiniet būt aktīvi, uzdot jautājumus un varbūt arī izpelnīsieties kādu dāvanu. Atcerieties, ka nav stulbu jautājumu, protams, saprāta robežās, lai nav kā anekdotē:

Fizikas profesors pēc lekcijas: "Vai ir kādi jautājumi? Atcerieties, ka nav stulbu jautājumu!" Uz to students no auditorijas atbil😛 "Vai tad, ja es ar abām rokām pieķerošos pie tramvaja vada un ar abām kājām nostāšos uz sliedēm, es braukšu kā tramvajs?"

Kari ir neatņemama eRepublik sastāvdaļa, bet katram ir svarīgi atcerēties, ka eRepublik likumi paredz, ka ikvienam pilsonim ir tiesības izvēlēties, vai viņš / viņa vēlas piedalīties cīņās vai nevēlas. Tas nozīmē, ka uzbrukumi atsevišķiem pilsoņiem neeksistē principā, bet karo valstis, kuru galvenais ierocis karā ir savu iedzīvotāju populācija.

Trenēšanās un spēks

Karošanai pilsonis sāk pirmo reizi gatavoties, kad tiek piedāvāta iespēja trenēties un pilsonis kļūst par jauniesaucamo (recruit) armijā ( sadaļa My places/ Army). Trenēšanās turpinās katru dienu vienu reizi un noņem 1 wellness punktu no pilsoņa dzīvībām. Pilsoņa spēks (strength) ir tieši pakārtots šiem ikdienas treniņiem un pieaug katru reizi, kad trenējaties. Katram pilsonim spēks spēles sākumā ir vienāds ar 1.
Ja spēks ir robežās [1,2), tad ieguvums par treniņu ir 0,5 spēks;
Ja robežās [2,3), tad 0,2 spēks;
Ja robežās [3,4), tad 0,1 spēks;
Ja robežās no 4 un augstāk, tad ieguvums par treniņu ir 0,04 spēks.
Spēkam ir svarīga loma, kad nosaka, cik spēcīgu uzbrukumu (damage) pilsonis spēs veikt cīņā. Par to vēlāk rakstā, kad sīkāk tiks apskatīts damage.

Cīņas

Nākamo soli pilsoņa militārajā karjerā ir iespējams veikt, kad tiek sasniegts level 5. Šajā brīdī tiek atļautas cīņas un pilsonis var sākt attīstīt savu pirmo militāro pakāpi private. Karos (My places/ Army/ Show active wars) pilsonis varēs piedalīties tikai, ja
1) Pilsonis atrodas valstī, par kuras reģionu notiek cīņa;
2) Pilsonis atrodas valstī, kura uzbrūk kādam reģionam;
3) Pilsonis atrodas valstī, kura ir sabiedrotās valsts reģionam tiek veikts uzbrukums ( Mutual protection pact (MPP) situācija);
4) Pilsoņa wellness ir vienāds vai lielāks par 40;

Lai cīnītos karā, kaujas laukā (battlefield) jānospiež Fight un cīņa automātiski notiks. Ja pilsonis atradīsies zem kāda uzbrūkošās valsts reģiona, tad būs uzbrucējs, bet citos gadījumos būs aizsargs. Izņēmums ir pretošanās kari (Resistance Wars), ko okupētā reģionā iesākt var pilsonis un kuros piedalās cilvēki no valsts, kura tajā brīdī kontrolē šo reģionu. Šajās kaujās būs iespēja cīnīties pretošanās kustības pusē (sarkanā krāsā) vai pašreizējo īpašnieku pusē (zaļi).

Kas notiek cīņas laikā ar pilsoni?


1) Pilsonis zaudē 10 wellness;
2) Pilsonis saņem 2 exp punktus;
3) Tiek patērēts augstākās kvalitātes (q) ierocis, ja inventārā tāds ir;
4) Tiek izdarīts damage uzbrucēja vai aizsargātāja labā
Damage

Pilsoņa izdarīto uzbrukuma damage nosaka 4 paramteri:

1) Spēka - S
2) Militārās pakāpes - M
3) Ieroča - I
4) Wellness parametrs - W

Lai noteiktu, cik lielu damage nākamajā cīņā var izdarīt, jānosaka katra parametra ietekmi uz kopējo damage, ko aprēķina pēc formulas:
Damage = S*M*I*W*2 un vienmēr noapaļo uz augšu; šeit:
S = Strength
M = 1 + (Militārās pakāpes kārtas numurs)/5
I = 1 + (Ieroča kvalitāte q)/5; ja nav ieroča, tad I = 0.5
W = 1 + (Wellness pirms cīņas - 25)/100

Salīdzinājumam:
Jauns elatvietis, kurš ir nedaudz militāro pieredzi guvis un varētu būt vidējā līmeņa karotājs Latvijai, FutureMagic ar Corporal militāro pakāpi, q3 ieroci, 4.12 spēku un 100 wellness izdarītu 33 damage, bet soms Rob Dougan ar Captain militāro pakāpi (man šķiet, ka viņiem tādi daudz), q3 ieroci, 9.08 spēku un 100 wellness izdarītu 102 damage.
Lai nebūtu ar tām formulām daudz jāpiņķerējas, var ātri izmantot kādu gatavu kalkulatoru.

Militārās pakāpes

Ja pilsoņa level paaugstināšanai vajag exp punktus, tad militārās pakāpes paaugstināšanai vajag krāt damage. Savu pakāpi, kopējo izdarīto damage, vēl nepieciešamo damage līdz nākamajai pakāpei, kopējo cīņu skaitu var apskatīt sadaļā My places/ Profile. Šeit redzams saraksts ar pakāpēm un nepieciešamo damage:

1. Private -- 0
2. Corporal -- 250
3. Sergeant -- 750
4. Lieutenant -- 1500
5. Captain -- 4500
6. Colonel -- 9000
7. General -- 25000
8. Field Marshall -- 75000

Ieteikumi

1) Protams, ka karošana/trenēšanās iet kopā ar ārstēšanos slimnīcā, tāpēc, ja slimnīcu izmantošana ir sveša, tad lūdzu pārlasīt šo rakstu. Kas ir svarīgākais - cīnīties var tikai no 40 wellness un ārstēties vienreiz dienā, tāpēc, ja pēc slimnīcas apmeklējuma nevarat nociesties un gribas vēl cīnīties (nerekomendēju), tad nekad nevajag līdz pēdējai pilītei cīnīties, kas būtu zem 40 wellness. Citādāk nākamajā dienā kā jau daudzi priekšgājēji varat iekrist uz to, ka nevarat ne sākt kauju (nav 40 wellness), ne arī ārstēties, jo, lai ārstētos (sava reģiona pārskatā), vajag ar pilsoni piedalīties vismaz vienā cīņā.

2) Loģiski būtu braukt trenēties uz reģionu, kur ir q5 slimnīca (+50 wellness), lai maksimāli daudz karotu un izārstētos. Šādā situācijā nereti gadās, ka savu nākamo militāro pakāpi sasniedzat, piemēram, dienas trešajā no piecām cīņām. Lai spēle pilsoņa nākamo damage rēķinātu ar jauno pakāpi, vajag pāriet vēlreiz pa jaunu uz šo karu un kara lauku (battlefield).





Atgādinājumi

1) Bieži gadās, ka wellness nokrīt zem 40. Līdz level 5 sasniegšanai, kad var sākt karot, tas ir pavisam normāli. Veids, kā wellness ātri dabūt pāri šim slieksnim, ir dāvanu (gifts) izmantošana. Dienā pilsonis ar dāvanu palīdzīvu var saņemt maksimums 10 wellness. Tik cik liela ir dāvanas kvalitāte q, tik arī wellness tā paceļ. Dāvanas nevar pats sev uzdāvināt, bet ir jārīkojas šādi:
Caur donate noziedo savam draugam vai uzticamam pilsonim dāvanas viņu profilā, kuras vēlies izmantot savai wellness pacelšanai. Viņš savukārt ar funkciju offer a gift tavā profilā uzdāvina tev šīs dāvanas. Tajā pašā brīdī ar tiks pacelts pilsoņa wellness.

2) Ja sūtāt privāto ziņu un ir jānorāda vēstules nosaukums, tad nekad nelietojiet garumzīmes. Saņēmējam nebūs iespēja atbildēt pa tiešo, bet būs jāiet uz sūtītāja profilu un jāraksta jauna vēstule kā atbilde.