Ambient on/off

Sign up

 

Continue

Continue By creating an account you agree to the Terms of Service & Privacy Policy

Te "PAVDEKSHMIT" e Shqiperise

Day 1,699, 02:51 Published in Albania Turkey by KingBato

Pershendetje


Disa jane shume te njohur, disa me pak, disa i gjejme ne cdo rruge, shkolle,stadium,film etj.
Por ka dhe disa te cilet i njohim shume pak ose ndoshta dhe nuk i njohim fare por ne fund te fundit te gjithe bashke kane dhene ate cka eshte me e shtrenjte per njeriun, JETEN.
Por kush jane keta te "PAVDEKSHEM"???!!!!!

Ata nuk jane as zota e as perendi, as figura mitologjike apo legjenda, ata jane HERONJTE e vertete, njerezit me modeste qe mund te gjejme, jane ata te cilet e konsideronin jeten tyre jo me te shtrenjte se liria jone, jane ata qe duhet te jene simbolet, ikonat, shembujt tane.

Ne jeten e perditshme ne i quajme HERONJ.

Secili prej tyre përfaqëson heroizmin dhe atdhedashurinë e popullit shqiptar në momente të caktuara historike.

Por pse jane ata te pavdekshem???!!!!!
Pergjigja eshte e thjeshte, jane te pavdekshem sepse emrat e tyre nuk do te harrohen kurre.
Por rendom ndodh qe keto emra ndonjehere humbin ne arshivat shteterore duke ja ulur vleren e aktit qe ata bene edhe pse ata nuk u menduan dy here kur dhane jeten per lirine, pavaresine dhe perparimin e atdheut.

Ketu me lindi dhe ideja e ketij artikulli. Mendoj se gjeja me minimale qe ne mund te bejme eshte ti kujtojme ata duke u lutur per shpirterat e atyre burrave apo burrneshave, me pak fjale ti bejme te "PAVDEKSHEM" sic e meritojne.

Lista qe vijon eshte lista me emrat e atyre qe luftuan ne Shqiperi ne dy lufterat boterore, ne Kosove ne 1999 dhe ne Iliride ne 2001. Jam i bindur qe nuk jane te gjithe por une hodha aq sa munda te gjeja.


LAVDI TE GJITHEVE ,U PREHSHIN NE PAQE DHE ZOTI I SHPERBLEFTE PER VEPREN QE KANE BERE, PER LIRINE E POPULLIT SHQIPETAR.


1. Abaz Shehu
2. Abdullah Bugari
3. Afrim Zhitia
4. Ajvaz Voka
5. Alexander Karelin
6. Ali Ajeti
7. Ali Demi
8. Ali Kelmendi
9. Ali Voka
10. Arianit Komneni
11. Asim Vokshi
12. Asim Zeneli
13. Avni Rustemi
14. Azem Galica
15. Bajo Topulli
16. Bajram Curri
17. Bajram Ligu
18. Bardhok Biba
19. Bedri Ahmeti
20. Bedri Jashari
21. Besnik Maroca
22. Branko Kadia
23. Bule Naipi
24. Col Koka
25. Dah Polloshka
26. Dervish Hekali
27. Dhimitër Simoni
28. Dino Kalenja
29. Edmond Hoxha
30. Elez Isuf Ndreu
31. Elez Koçi
32. Florim Rushiti
33. Gjon Kastrioti
34. Hajdar Bytyqi
35. Hajredin Bylyshi
36. Hakif Zejnullahu
37. Harun Aliu
38. Hasan Kërxhalliu
39. Hasan Prishtina
40. Haxhi Lleshi
41. Hiqmet Buzi
42. Hysni Kapo
43. Idriz Seferi
44. Isa Boletini
45. Isa Kastrati
46. Ismet Elezi
47. Ismet Jashari
48. Jahja Fusha
49. Jusuf Gërvalla
50. Kadri Zeka
51. Kajo Karafili
52. Kanan Maze
53. Kiço Greço
55. Latif Gashi
56. Mati Logoreci
57. Mic Sokoli
58. Midhi Kostani
59. Mihal Duri
60. Misto Mame
61. Mujo Ulqinaku
62. Mulla Jaha
63. Mumin Bajrami
64. Musa Fratari
65. Musli Imeri
66. Mustafa Matohiti
67. Myslim Peza
68. Myslim Shyri
69. Myslym Keta
70. Nazmi Rushiti
71. Ndoc Deda
72. Nik Pjetër Ndreka
73. Nimete Progonati
74. Nuhi Berisha
75. Pal Mëlyshi
76. Perlat Rexhepi
77. Persefoni Kokëdhima
78. Qemal Stafa
79. Ragip Jashari
80. Ramadan Kosova
81. Ramiz Aranitasi
82. Resul Arifi
83. Rexhep M.Malaj
84. Rexhep Mala
85. Rexhep Voka
86. Riza Runa
87. Sadik Stavaleci
88. Sak Faslia
89. Sali Rama
90. Sefë Kosharja
91. Selam Musai
92. Selver Kryeziu
93. Shaban Polluzha
94. Shote Galica
95. Shpend Dragobia
96. Shyqri Ishmi
97. Spiro Kote
98. Telat Noga
99. Tom Kola
100. Vasil Laçi
101. Vasil Shanto
102. Vojo Kushi
103. Vëllezërit Topulli
104. Xhemil Abdurrahmani
105. Xhorxhi Martini
106. Ymer Haxhi Prizreni
107. Zenel Gjoleka
108. Zylyftar Poda
109. Çerçiz Topulli
110. 7-të fëmijët e dëshmorit Isa Sabit Kastrati
111. Adem Jashari
112. Abdullah Tahiri
113. Afrim Zhitia
114. Agim Ramadani
115. Ali Ajeti
116. Arben Ramadani
117. Avdi Xhaqku
118. Bardhyl Çaushi
119. Bedri Ahmeti
120. Bedri Jashari
121. Besim Latifi
122. Besnik Maroca
123. Bullaj (Marec
124. Dasho Shkreli
125. Esat Berisha
126. Fadil Nimani
127. Fuat Mato
128. Gafurr Loku
129. Gani Malushi
130. Gjikë Kuqali
131. Hajdin Berisha
132. Hamdi Gashi
133. Hanumshahe Abdullahu-Zymberi
134. Hasan Mehmeti
135. Hasan Ramadani
136. Ilir Konushevci
137. Isa Kastrati
138. Ismet Jashari
139. Ismet Mustafa
140. Jakup Nushi
141. Jusuf Gërvalla
142. Kadri Zeka
143. Kujtime nga Burgu
144. Mustafë Koka
145. Luigj Palaj
146. Mehmet Visoka
147. Muharrem Ibrahimi
148. Musli Imeri
149. Nuhi Berisha
150. Oso Kuka
151. Rexhep M.Malaj
152. Rexhep Mala
153. Sefer Neziri
154. Selver Kryeziu
155. Skender Monolli
156. Turhan Mato
157. Xhemil Abdurrahmani
158. Zahir Pajaziti
159. Zija Shemsiu
160. Lefter Bicaj - Teli - Berat, Shqipëri. (Komandant Teli)
161. Ndricim Hoxha - Librazhd, Shqipëri.
162. Pajtim Roci - Kukës, Shqipëri.
163. Tahir Sinani - Tropojë, Shqipëri.
164. Shpend Llagami - Shqipëri.
165. Fadil Nimani - Gergoc, Gjakove
166. Rrahim Beqiri - Roki- Dardane, ish Kamenicë.
167. Afrim Vehbi Kalanica - Jezercë, Ferizaj.
168. Visar Krasniqi - Malisheve.
169. Labinot Krasniqi - Malisheve.
170. Shefik Miftari - Gjilan.
171. Fikri Mursel Fejziu - Rahovec.
172. Skifter Milazim Arifi - Gjilan.
173. Ahmet Krasniqi - Prizren.
174. Elmi Bedri Kamberi - Recak, Shtimje.
175. Shpend Mazdrekaj - Prilep, Deçan.
176. Elmi Hoti - Malisheve.
177. Muzafer Veli Xhaferi - Tanushë, Shkup
178. Nijazi Mifti Sinani - Tanushë, Shkup.
179. Qemal Shaqiri - Hasanbeg, Shkup.
180. Gazmend Avdi Arifi - Tanushë, Shkup.
181. Elham Ismail Curri-Hani i Elezit.
182. Hajredin Arifi - Sellce, Tetove.
183. Zeqirija Nevaip Tahiri - Vejce, Tetove
184. Severt Shabani - Llace, Tetove.
185. Selvet Isa Hajredini - Tetove.
186. Fadil Halil Rufati - Lisec, Tetove.
187. Umer Vajadin Shabani - Sellce, Tetove.
188. Zaim Zeqiri - Vaksince, Kumanovë
189. Jetulla - Nikushtak, Kumanovë.
190. Agim Rufati - Slupcan, Kumanovë
191. Mexhid Hamidi - Runice, Kumanovë
192. Harun Shenasi Kasumi - Sllupcan, Kumanovë.
193. Arif Ibrahimi - Llopat, Kumanovë.
194. Sali Latifi - Hotel, Kumanovë.
195. Ismet Latifi - Mojance, Shkup.
196. Arsim Bajrami - Llopat, Kumanovë.
197. Llokman Neziri - Hotel, Kumanovë.
198. Ali Mahmuti - Hasanbeg, Shkup.
199. Isa Fadil Ahmeti - Hotel, Kumanovë.
200. Faik Ibrahimi, Kumanovë.
201. Shenasi Ibrahimi - Sllupcan, Kumanovë.
202. Agim Zenuni - Kumanovë.
203. Sahit Sejdi Serani - Tanushe, Shkup.
204. Avdi Milazim Mustafa - Haracine, Shkup.
205. Agim Bexhet Nebiu - Haracine, Shkup.
206. Nezir Avdi Demiri - Kumanovë.
207. Gjylsere Sahiti - Kumanovë.
208. Beqir Sadiku - Sllupcan, Kumanovë.
209. Mirsad Sali Abdyluli - Haracine, Shkup.
210. Zejadin Qani Zymberi - Haracine, Shkup.
211. Skender Matallari - Shkup.
212. Hasip Emurllahu - Hotel, Kumanovë.
213. Ilajsa Memeti - Matec, Kumanovë.
214. Mevludin Mehmeti - Matec, Kumanovë.
215. Zekirja Nebi Hasani - Shkup.
216. Fejzi Zija Sulisi - Hasanbeg, Shkup.
217. Mahir Kamberi - Gajre, Tetove.
218. Ramadan Halimi - Lubeten, Shkup.
219. Abdyl Mexhid Shahini - Sllupcan, Kumanovë (14 vjeçar)
220. Bedri Halimi - Neprioshten, Tetove.
221. Rametulla Miftar Ahmeti - Kapocindoll, Tetove.
222. Shaban Sahiti - Gjerme, Tetove.
223. Selman Nuhiu - Poroj, Tetove.
224. Nexhmedin Ismail Qemal Sulejmani - Poroj, Tetove.
225. Murtezan Merxhan Etemi - Sllatine, Tetove.
226. Burim Nijazi Hiseni - Sllatine, Tetove.
227. Haxhi Remzi Osmani - Sllupcan.
228. Ismet Neshat Bajrami - Breze, Shkup.
229. Arben Bajrami - Bojane, Shkup.
230. Abaz Lute Beqiri - Haracine, Shkup.
231. Adem Shefik Hasani - Hasanbeg, Shkup.
232. Ramiz Demiri - Sllupcan, Kumanovë.
233. Aqim Sulejmani - Jazhince, Tetove
234. Sulejman Rasim Limani - Bozovce, Tetove.
235. Ismet Fejzullahu - Reçic, Tetove.
236. Abdylmexhid Abdylrahmani - Shipkovice, Tetovë.
237. Refik Ilajzi - Kalishte, Tetove
238. Muzafer Agushi - Haracine, Shkup.
239. Ismail mehmeti - Drenoc, Tetove.
240. Muzafer Agushi - Haracine, Shkup.
241. Isa Fazliu - Ternove, Gostivar.
242. Naser Ademi - Negotina e Gostivarit.
243. Brahim Ademi - Ferizaj.
244. Hyra Emini - Ferizaj.
245. Nehat Curri - Hani i Elezit, Shkup
246. Adem Shaban Jashari 1955 Prekaz 1998 Prekaz
247. Abaz Isuf Thaçi 1964 Ozdrim 1999 Koshare
248. Abdullah R.Tahiri 1956 Malishevë 1999 Dubravë
249. Abdullah Sh. Baftiu 1965 Dubravë (Kaç.) 1999 Biçec
250. Abdumexhid Shahini 1987 Sllupçan 2001 Sllupçan
251. Abdurrahman Xh. Gerdelaj 1974 Rrenc 1999 Gorozhup
252. Abdyl Islam Duçi 1937 Ponoshec 1998 Smolicë
253. Abdyl R. Nimani 1954 Reçicë 1999 Demahmet
254. Abdyselam A. Ahmeti 1979 Greme 1999 Mollopolc
255. Abedin A.Vojvoda 1958 Llaushë 1998 Qyqavicë
256. Abedin Bujupi 1978 Arllat 1998 Negroc
257. Abedin Dervishaj 1967 Zabllaç 1999 Vrellë
258. Abedin Hysen Murtezi 1975 Mollopolc 1999 Koshare
259. Abedin Isë Salihaj 1970 Shushicë 1998 Shushicë
260. Abedin S. Rexha 1969 Vojnik 1998 Kllodernicë
261. Abedin Sh. Ferizi 1943 Pasomë 1998 Pasomë
262. Abedin Tahir Merlaku 1978 Gremnik 1999 Dubël
263. Abedin Ukë Sumaj 1975 Strellc 1998 Strellc
264. Abit Isuf Rrahmani 1978 Lubovec 1999 Mitrovicë
265. Abit P. Sinani 1980 Murgullë 1999 Ahishtë
266. Abit R. Dullovi 1966 Biçec 1999 Kaçanik
267. Abush Liman Loku 1978 Kotlinë 1999 Koshare
268. Adem Ajet Lushtaku 1960 Prekaz i Po. 1998 Qyqavicë
269. Adem Feriz Gashi 1961 Bajqinë 1999 Kolovicë
270. Adem Hysni Trepça 1965 Vidishiq 1999 Bajgorë
271. Adem Isuf Morina 1958 Drenoc 1998 Drenoc
272. Adem Misin Delia 1956 Zhebel 1999 Zhebel
273. Adem R. Kamberi 1948 Jashanicë 1999 Pejë
274. Adem Ramadan Ademi 1968 Galicë 1998 Padesh
275. Adem S. Berisha 1963 Buqe 1999 Prizren
276. Adem S. Rakoci 1959 Kaçanik 1999 Rakoc
277. Adem Sadik Bajrami 1956 Ponoshec 1998 Smolicë
278. Adem Shaban Mulaj 1940 Tërstenik 1999 Tërstenik
279. Adem Zeqë Ukëhaxhaj 1964 Carrabreg 1998 Carrabreg
280. Adile Bahtjar Jashari 1959 Prekaz 1998 Prekaz
281. Adnan Adem Berisha 1971 Pozhar 1998 Pozhar
282. Adnan Ilmi Maliqi 1979 Orllan 1999 Miradi
283. Adnan N. Krasniqi 1981 Prizren 1999 Nerodime
284. Adnan R. Loku 1978 Kotlinë 1999 Kotlinë
285. Adnan Sadik Shyti 1979 Oshlan 1999 Pirç
286. Adnan SH. Bunjaku 1979 Studime 1999 Studime
287. Adonis Haxhi Beci 1979 Gjakovë 1999 Devë
288. Adrian Rexhep Krasniqi 1972 Vranoc 1997 Kliçinë
289. Afërdita S. Ukshini 1976 Rahovec 1999 Bellacerkë
290. Afete Hamëz Jashari 1981 Prekaz 1998 Prekaz
291. Afrim B. Krasniqi 1958 Leskovec 1999 Në burg (Dubravë)
292. Afrim Bahtir Isufi 1972 Shtuticë 1998 Baks
293. Afrim Bislim Selmanaj 1978 Savrovë 1999 Koshare
294. Afrim Buçaj 1963 Lladrofc 1998 Luzhnicë
295. Afrim Fazli Hajdaraj 1975 Abri e Epërme 1998 Abri
296. Afrim Haki Morina 1973 Istog 1999 Istog
297. Afrim Halil Behrami 1967 Izbicë 1999 Izbicë
298. Afrim Halim Thaçi 1972 Poterk 1999 Poterk
299. Afrim I. Musliu 1970 Belinc 1998 Pashtrik
300. Afrim Isa Gagica 1969 Gjilan 1999 Gjilan
301. Afrim Isë Berisha 1976 Tërstenik 1999 Trubuhoc
302. Afrim Krasniqi 1975 Lladroviq 1998 Rahovec
303. Afrim M. Krasniqi 1968 Tërpezë 1999 Koshare
304. Afrim Miftar Kiqina 1970 Baicë 1998 Abri
305. Afrim Qazim Meshi 1967 Lubozhdë 1999 Lubozhdë
306. Afrim Rrahim Krasniqi 1966 Sibofc 1999 Sibofc
307. Afrim Sadri Gashi 1978 Kryshec 1998 Llaushë
308. Afrim Selim Gjuraj 1970 Radafc 1999 Bukel
309. Afrim Sinan Hajrizi 1965 Mitrovicë 1999 Vaganicë
310. Afrim Syla 1975 Reçak 1999 Reçak
311. Afrim V. Kalanica 1980 Jezerc 2001 Sllupçan
312. Afrim Vitia 1981 Marec 1999 Bullaj
313. Afrim Xh. Bajraktari 1971 Polluzhë 1998 Polluzhë
314. Afrim Xhafer Gashi 1969 Ajvali 1999 Koshare
315. Agim A. Matoshi 1976 Greme 1999 Doganaj (Kaç.)
316. Agim A. Nalli 1972 Krushë 1999 Krushë
317. Agim A. Shala 1970 Jeshkovë 1998 Jeshkovë
318. Agim Abaz Mazrekaj 1970 Sllup 1998 Koshare
319. Agim Ajet Duraku 1954 Burojë 1999 Dubravë
320. Agim Ali Selmanaj 1978 Gllogjan 1999 Ratish
321. Agim Bardh Zeneli 1962 Jabllanicë 1999 Rogovë
322. Agim Brahim Gashi 1961 Sferkë 1999 Dush
323. Agim Brahim Zekaj 1970 Raushiq 1998 Myleshec
324. Agim E. Bajrami 1971 Randobravë 1999 Randobravë
325. Agim H. Ramadani 1963 Zhegër 1999 Koshare
326. Agim Halil Mëziu 1974 Morinë 1998 Në kufi
327. Agim Hasan Sadiku 1976 Vidishiq 1999 Studime
328. Agim I. Kelmendi 1973 Bellacerkë 1998 Bellacerkë
329. Agim Jusufi 1968 Dumnicë 1999 Uglar
330. Agim Murat Islami 1971 Taraxhë 1999 Taraxhë
331. Agim Nebiu 1977 Haraçinë 2001 Haraçinë
332. Agim Q. Bajrami 1964 Stagovë 1998 Gabrricë
333. Agim Rrahim Ramadani 1960 Prekaz i Epërm 1998 Oshlan
334. Agim Sadri Dervishi 1960 Qikatovë e Vj. 1999 Verbofc
335. Agaim Nebiu 1977 Haraçinë 2001 Haraçinë
336. Agron Berisha 1976 Therandë 1999 Bukosh
337. Agron H. Krasniqi 1975 Hoçë 1999 Nagafc
338. Agron Halil Gashi 1978 Sferkë 1999 Dush
339. Agron I. Bytyçi 1978 Prizren 1999 Romajë
340. Agron Ismet Rama 1969 Shkabaj 1999 Shkabaj
341. Agron M. Ramadani 1972 Godanc 1999 Godanc
342. Agron Niman Mehmetaj 1978 Gllogjan 1998 Gllogjan
343. Agron Osman Ramaj 1973 Smolicë 1999 Rogovë
344. Agron Rrahmani 1971 Ballofc 1998 Prishtinë
345. Agron Sadik Krasniqi 1967 Llapushnik 1998 Në kufi
346. Agron Sadri Gjocaj 1977 Baballoq 1998 Baballoq
347. Agron Shaban Gashi 1974 Sibofc 1999 Sibofc
348. Agron Sherif Berisha 1976 Vasilevë 1999 Vasilevë
349. Agron Mehmeti 1973 Shtrubullovë 1998 Në kufi
350. Agush Asllan Gjoci 1976 Rashiq 1999 Rogovë
351. Agush Zenel Isufi 1971 Gjyrishec 1999 Kamenicë
352. Ahmet Alush Pantina 1979 Gllarevë 1998 Llazicë
353. Ahmet Bajram Krasniqi 1966 Dardani 1998 Graboc
354. Ahmet Deli Shala 1969 Loxhë 1998 Loxhë
355. Ahmet Ferid Xhikolli 1980 Pejë 1999 Gjakovë
356. Ahmet H. Shabani 1982 Demahmet 1999 Ahishtë
357. Ahmet Hoxha 1945 Pleshinë 1999 Në burg (Dubravë)
358. Ahmet Ibish Haxha 1981 Bajgorë 1999 Maja e Zezë (Shalë)
359. Ahmet Idriz Pulatani 1976 Morinë 1998 Morinë
360. Ahmet Ismet Baçaj 1965 Drenoc 1998 Drenoc
361. Ahmet Kaçiku 1964 Biti e Epërme 1999 Reçak
362. Ajdin S. Rrahmanaj 1982 Kobaj 1999 Kobaj
363. Ajet Cenë Rexhaj 1967 Jabllanicë (Pejë) 1999 Në kufi
364. Ajet Halil Beqiri 1960 Padalishtë 1999 Izbicë
365. Ajet Halil Rukiqi 1940 Verbofc 1999 Verbofc
366. Ajet Rexhep Rrahmani 1973 Tërstenik 1999 Trubuhoc
367. Alajdin F. Elshani 1980 Brestofc 1999 Brestofc
368. Alajdin M. Berisha 1964 Lez 1998 Lez
369. Alajdin N. Xhezahiri 1974 Prizren 1999 Jeshkovë
370. Alban Daut Halilaj 1978 Tërdec 1999 Kishnarekë
371. Alban Muhamet Ahmeti 1977 Radishevë 1998 Radishevë
372. Alban R. Popaj 1975 Bellacerkë 1999 Bellacerkë
373. Alban Shaqir Ajeti 1978 Gjilan 1999 Zhegoc
374. Albert Ismet Rama 1983 Shkabaj 1999 Shkabaj
375. Albesian Sali Mataj 1982 Gjakovë 1999 Osek Pashë
376. Albrim Z. Fanaj 1978 Vërmicë 1998 Vërmicë
377. Ali Daut Ivaja 1967 Cernillë 1999 Koshare
378. Ali Dibran Ahmeti 1942 Prellofc 1999 Baks
379. Ali H. Krasniqi 1977 Çabiç 1998 Në kufi
380. Ali H. Krasniqi 1977 Çabiç 1998 Kufi
381. Ali Halil Krasniqi 1977 Qabiq 1998 Në kufi
382. Ali Hazir Kalimashi 1961 Kodrali (Deçan) 1998 Kodral
383. Ali I. Thaçi 1951 Çifllak 1999 Koshare
384. Ali Mahmuti - Hasanbeg 2001 Mateç
385. Ali Miftar Hasi 1951 Cërmjan 1999 Padesh
386. Ali Murat Paçarizi 1963 Dragobil 1998 Dragobil
387. Ali R. Beqa 1973 Kaçanik 1999 Reçak
388. Ali Rifat Zeneli 1965 Mazhiq 1999 Reshan
389. Ali Sadik Fejzullahu 1972 Bajgorë 1999 Molliq
390. Ali Vitia 1960 Marec 1999 Bullaj
391. Ali Zogaj 1972 Lladroviq 1998 Llapushnik
392. Altin Sadri Haskaj 1978 Irzniq 1998 Poberc
393. Alush F. Mustafa 1966 Reçak 1999 Reçak
394. Antigona Agush Fazliu 1979 Gradicë 1999 Verbofc
395. Arben Avdyl Ukshini 1976 Morinë 1998 Morinë
396. Arben Aziz Haliti 1976 Ozdrim 1998 Ozdrim
397. Arben Bajram Ahmetaj 1970 Gllogjan 1998 Irzniq
398. Arben Hetem Nura 1978 Açarevë 1999 Açarevë
399. Arben Istref Krasniqi 1978 Grabanicë 1998 Grabanicë
400. Arben M. Mehmeti 1976 Jabllanicë 1999 Rakoc
401. Arben R. Hyseni 1980 Godanc 1998 Pashtrik
402. Arben S. Bytyçi 1974 Denjë 1998 Denjë
403. Arben Sh. Salihaj 1978 Shushicë (Istog) 1998 Shushicë
404. Arben Shaqë Qerimaj 1976 Gllogjan 1998 Rastavicë
405. Arben Skënder Isufi 1976 Cernicë 1999 Koshare
406. Arben Tahir Hajdaraj 1976 Shaptej 1998 Gjakovë
407. Arben Xhemajl Januzaj 1976 Lubozhdë 1999 Burim
408. Arian Q. Ibrahimi 1978 Shkodër 1998 Rahovec
409. Arif Demush Gjoci 1965 Gjocaj 1998 Zhare
410. Arif Gashi 1965 Studençan 1999 Samadraxhë
411. Arif Halil Hysenaj 1965 Istog 1999 Sejnovë
412. Arif Ibrahimi - Llopat (Kumanovë) 2001 Strimë
413. Arif Ramë Berisha 1968 Qeskovë 1998 Qeskovë
414. Arif Shpend Dautaj 1959 Gegaj 1998 Babaj Bokës
415. Arif Spahiu 1980 Samadraxhë 1999 Samadraxhë
416. Armend Sefedin Qymyri 1976 Gjakovë 1999 Shishman
417. Armend Tafil Kukleci 1975 Pejë 1998 Drenoc
418. Arrnaud Pierre Paillard 1971 Paris 1999 Vrojtore
419. Arsim A. Zogiani 1976 Halilaç 1999 Dubravë
420. Arsim Arif Rama 1973 Rashkoc 1999 Kodradiq
421. Arsim Arif Tahiri 1979 Pasomë 1999 Pasomë
422. Arsim Bajrami - Llopatë 2001 Mateç
423. Arsim Bali Gashi 1970 Kryshec 1999 Kryshec
424. Arsim Hamdi Përgjegjaj 1976 Lumbardh 1999 Lumbardh
425. Arsim Nazmi Muzaçi 1978 Vushtrri 1999 Melenicë
426. Arsim R. Poniku 1979 Prizren 1998 Tuzus
427. Arsim R. Zeqiri 1979 Hallaç 1998 Jezerc
428. Arsim Rexhep Rexhepi 1975 Sazli 1999 Koshare
429. Arsim Shefki Isufi 1976 Rahovicë 1999 Rahovicë
430. Arsim Sylejman Bega 1978 Jezerc 1998 Planejë
431. Arsim Tahir Tahiri 1976 Klinë (Skënderaj)1999 Klinë (Skënderaj)
432. Artan Nezir Qorraj 1980 Carrabreg 1998 Carrabreg
433. Artim Sejdi Jashari 1974 Prekaz 1998 Mitrovicë
434. Arton Adem Lekaj 1983 Lumbardh 1999 Lumbardh
435. Arton Ahmet Mehmetaj 1979 Gllogjan 1999 Ratishë
436. Arton Isë Hasanaj 1976 Rakoc 1998 Gllogjan
437. Arton Shaip Haxhiu 1976 Poklek 1998 Poklek
438. Arton Sheh Zogaj 1979 Kaliçan 1999 Koshare
439. Asllan Can Dinaj 1980 Skivjan 1999 Rugovë
440. Asllan D. Kleçka 1947 Rahovec 1998 Celinë
441. Asllan Dinë Rexhepaj 1979 Hereç 1998 Hereç
442. Asllan Emrulla Berisha 1930 Lez 1998 Lez
443. Asllan Ramadan Cimili 1972 Melenicë 1999 Melenicë
444. Asllan Sadik Botusha 1980 Baballoq 1999 Piskotë
445. Asllan Salih Nikqi 1976 Shtupeq 1999 Shtupeq
446. Asllan Sefer Berisha 1965 Rogovë 1999 Rogovë
447. Asllan Zymer Fazliu 1963 Gradicë 1999 Gradicë
448. Asret Sylë Poniku 1964 Prizren 1998 Prizren
449. Astrit Gafurr Bytyçi 1975 Ferizaj 1998 Pashtrik
450. Astrit Istref Berisha 1981 Ruhot 2001 “Bondstill”
451. Astrit Xhafer Hadërgjonaj 1977 Sllup 1998 Koshare
452. Astrit Xhavit Belegu 1970 Pejë 1999 Pejë
453. Avdi Fazli Shala 1949 Jeshkovë 1998 Jeshkovë
454. Avdi I. Gjaqku 1971 Hogosht 1999 Pashtrik
455. Avdi Mustafa 1955 Haraçinë 2001
456. Avdi Smajl Bërdynaj 1955 Radafc 1999 Radafc
457. Avdi Smajl Kelmendi 1968 Lutogllavë 1999 Tërstenik
458. Avdullah Ali Morina 1947 Astrazub 1998 Astrazub
459. Avdullah Gj. Avdullahu 1975 Popoc 1998 Smolicë
460. Avdullah K. Kodra 1975 Prekaz 1999 Prekaz
461. Avdullah Z. Bugari 1962 Rahovec 1998 Rahoveca
462. Avdurrahim D. Shehu 1960 Kaçanik 1999 Në burg (Dubravë)
463. Avdyl Ali Jasiqi 1966 Jasiq 1998 Zhare
464. Avdyl Beqiraj 1966 Greikoc 1999 Greikoc
465. Avdyl Brahim Hasani 1926 Gjakovë 1998 Smolicë
466. Avdylgafurr. D. Luma 1969 Kaçanik 1999 Në burg (Dubravë)
467. Avni A. Hajredini 1963 Koshtovë 2000 Mitrovicë
468. Avni Adem Përgjegjaj 1966 Lumbardh 1998 Isniq
469. Avni Ali Xhabota 1969 Shtupel 1998 Açarevë
470. Avni B. Thaçi 1976 Reti 1999 Samadragjë
471. Avni Bali Sinanaj 1978 Baballoq 1998 Deçan
472. Avni Buçaj 1980 Lladroc 1999 Lladroc
473. Avni Dudi 1975 Llaushë 1999 Prishtinë
474. Avni H. Shehu 1976 Doganaj 1999 Doganaj
475. Avni Hajdin Klinaku 1973 Bivolak 1999 Strofc
476. Avni Hodaj 1976 Samadraxhë 1999 Samadraxhë
477. Avni Hysni Saraçi 1969 Bivolak 1998 Vushtrri
478. Avni Jetullah Dibrani 1977 Vaganicë 1998 Vërrnicë (Mitrov.)
479. Avni Nezir Ymeri 1975 Gllamnik 1998 Vendenis
480. Avni Osman Avdimetaj 1968 Strellc 1998 Në kufi
481. Avni Rasim Shabani 1972 Dedi 1998 Mazhiq
482. Aze Zekë Brahimaj 1961 Jabllanicë 1998 Jabllanicë
483. Azem B. Hajrizi 1970 Kotorr 1998 Radishevë
484. Azem Babiqi 1968 Marec 1999 Prapashticë
485. Azem Behluli 1968 Mushtisht 1999 Maçitevë
486. Azem Kastrati 1945 Nekoc 1999 Zborc
487. Azem M. Hajdaraj 1974 Abri 1999 Ticë
488. Azem Q. Zymberi 1968 Prelloc 1999 Morinë
489. Azem Ukë Musliaj 1972 Shaptej 1999 Gramaçel
490. Aziz Bajram Gashi 1975 Balincë 1999 Koshare
491. Aziz R. Tolaj 1965 Potoçan 1999 Koshare
492. Abdullah Zenë Jashari 1982 Prekaz 1998 Prekaz
493. Adem Idriz Jasiqi 1952 Jasiq 1998 Hereç
494. Afrim Nezir Gjokaj 1977 Terstenik 1999 Çiktovë
495. Afrim Maliqi 1968 Dobratin 1998 Prishtinp
496. Afrim Qamil Shehu 1977 Dobrashec 2000 Blinajë
497. Afrim Rrahim Kdrasniqi 1970 Sibovc 1999 Sibovc
498. Ajvaz Kajtaz Jashari 1980 Prekaz 1998 Prekaz
499. Ali Ramadan Jashari 1940 Prekaz 1998 Prekaz
500. Alirizan Selimi 1973 Tetovë 1999 Gorozhu
501. Ardian XH. Kelmendi 1980 Kusuriq 1999 Gllavicë
502. Arif B. Mahmutdemaj 1952 Strellc 1998 Strellc
503. Arton Guraliu ? Poradec 2001 Shkup
504. Asret Sylë Poniku 1964 Prizren 1998 Prizren
505. Avdullah Adem Çerkezi 1969 Stanovc 1999 Stanovc
506. Avdyl Ali Osdautaj 1963 Isniq 1999 Myleshc
507. Avni Bislim Kutllovci 1977 Sfërçak 1998 Në Kufi
508. Bafti Nexhip Haxhiu 1965 Gjylekreshtë 1999 Gorozhup
509. Bahri Fazliu 1971 Llaushë 1998 Në kufi
510. Bahri Ferat Kuqi 1971 Dolak 1999 Sukë -Balincë
511. Bahri Gallopeni 1978 Therandë 1998 Reshtan
512. Bahti Buçaj 1956 Lladroc 1999 Lladroc
513. Bahti Shala 1969 Mushtisht 1999 Bukosh
514. Bahtir Jahiri 1975 Verbicë (Gjilan) 1999 Marec
515. Bahtjar Avdyl Morina 1975 Lubizhdë 1999 Rugovë
516. Bahtjar S. Gashi 1953 H. e Vogël 1999 Zaqisht
517. Bajram A. Murati 1937 Llapashticë 1998 Llapashticë
518. Bajram B. Sallahaj 1959 Koznik 1999 Rahovec
519. Bajram H. Sylejmani 1965 Sadovinë 1998 Jezerc
520. Bajram H. Veliu 1967 Rahovec 1998 Bllot
521. Bajram Hakif Latifi 1962 Dumnicë 1999 Prishtinë
522. Bajram Jashar Berisha 1958 Shtuticë 1998 Shtuticë
523. Bajram Mehmet Aliu 1968 Likoc 1999 Verbofc
524. Bajram Metë Kastrati 1955 Polluzhë 1999 Skënderaj
525. Bajram Rr. Lataj 1974 Carrabreg 2000 Deçan
526. Bajram Rrustem Gashi 1974 Vërmicë 1999 Negroc
527. Bajram Rrustem Gogaj 1943 Deçan 1998 Deçan
528. Bajram T. Rexhepaj 1968 Zaberxhë 1999 Açarevë
529. Bajram Thaçi 1963 Lubeçevë 1999 Lubeçevë
530. Bajram Ukë Musliaj 1969 Shaptej 1999 Shavare (Shalë)
531. Bajram Xh. Musa 1981 Bajgorë 1999 Maja e Zezë (Shalë)
532. Bajram Xhemë Zekaj 1963 Abri 1999 Abri
533. Bajrush R. Mehmeti 1972 Jabllanicë 1999 Rakoc
534. Baki Sali Pacolli 1955 Marec 1999 Marec
535. Bardhyl Osmani 1972 Gjilan 2001 Rahovicë
536. Bashkim Avdi Leku 1972 Baicë 1998 Junik
537. Bashkim Azemi 1967 Zllakuqan 1998 Gorozhup
538. Bashkim I. Suka 1976 Bllacë 1998 Jeshkovë
539. Bashkim Idriz Kerolli 1971 Polac 1998 Në kufi
540. Bashkim J. Krasniqi 1962 Hoçë 1999 Nagafc
541. Bashkim Kabashi 1979 Leshan 1998 Hoxhaj-Shqipëri
542. Bashkim Krasniqi 1977 Zllakuçan 1998 Në kufi
543. Bashkim Mustafë Idrizi 1967 Gjakovë 1999 Koshare
544. Bashkim Qazim Meshi 1966 Lubozhdë 1999 Lubozhdë
545. Bashkim R. Vishi 1977 Kaçanik 1998 Jezerc
546. Bashkim Ramadan Jasiqi 1977 Jasiq 1999 Koshare
547. Bashkim S. Emini 1976 Vojnovc 1998 Planejë
548. Bashkim Tahir Muleta 1971 Korroticë 1998 Vasilevë
549. Bashkim Xh. Mehmetaj 1976 Rudicë 1998 Dobërdol
550. Bashkim Xh. Selishta 1971 Kranidell 1999 Miresh
551. Basri Hajzer Beqiri 1975 Okrashticë 1998 Në kufi
552. Bastri Beqir Hyseni 1970 Skromë 199 Studime
553. Bastri Canolli 1976 Marec 1999 Marec
554. Beamir Rr. Memaj 1973 Zhur 1998 Buçe
555. Bedri Ahmeti 1969 Llapashticë 1999 Llapashticë
556. Bedri Bajram Berisha 1977 Volljakë 1999 Nafafc
557. Bedri Bajrami 1974 Shtedim 1999 Majanc
558. Bedri H. Gashi 1967 Arllat 1999 Pashtrik
559. Bedri Hajdin Mustafa 1974 Siçevë 1999 Dobërdol
560. Bedri I. Bislimi 1976 Ballofc 1999 Ballofc
561. Bedri Isuf Deliu 1959 Rezallë 1999 Rezallë
562. Bedri Maloku 1956 Bradash 1999 Bradash
563. Bedri Musli Demaku 1976 Arbri 1999 Abri
564. Bedri Veli Shala 1969 Gjergjicë 1998 Junik
565. Bedrush A. Gashi 1964 Drenoc 1999 Drenoc
566. Behar Begolli 1978 Tërnavë 1999 Sharban
567. Behetjar Avdyl Morina 1975 Lubizhdë 1999 Rogovë
568. Behram Hazir Morina 1959 Gllobar 1998 Çirez
569. Behram S. Behrami 1954 Pollatë 1999 Pollatë
570. Behxhet Brajshori 1961 Sharban 1999 Sharban
571. Behxhet I. Karaxha 1969 Çitak 1998 Gllobar
572. Behxhet Shaban Hamza 1965 - 1999 Koshare
573. Bejtë A. Kajdomçaj 1959 Lugishtë 1999 Koshare
574. Bejtë N. Nebihu 1973 Damanek 1999 Plluzhinë
575. Bejtë Pajazit Rexhepi 1974 Korroticë 1999 Vasilevë
576. Bejtë Xhemajl Rexhepi 1972 Korroticë 1999 Vasilevë
577. Bekë Sefer Hadërgjonaj 1976 Sllup 1998 Koshare
578. Bekim A. Sylka 1972 Rahovec 1999 Rahovec
579. Bekim Ahmet Doroci 1974 Braboniq 1999 Zmiç (Mitrovicë)
580. Bekim Bekteshi 1981 Samadraxhë 1998 Zaqisht
581. Bekim Fazli Berisha 1967 Graboc 1998 Junik
582. Bekim H. Mani 1973 Përpllac 1999 Përpellac
583. Bekim H. Osmani 1979 Jezerc 1998 Jezerc
584. Bekim Halil Kelmendi 1973 Llabjan 1999 Staradran
585. Bekim Halit Krasniqi 1975 Negroc 1999 Negroc
586. Bekim I. Gashi 1976 Krushë e M. 1999 Krushë
587. Bekim Lushaku 1978 Podujevë 1998 Dobratin
588. Bekim Lutfi Thaçi 1968 Dushanovë 1999 Padesh
589. Bekim Fazli Berisha 1967 Graboc 1998 Junik
590. Bekim M. Berisha 1971 Lez 1998 Lez
591. Bekim Maliqi 1976 Batllavë 1998 Kaqandoll
592. Bekim Nezir Toverlani 1968 Klinac 1999 Koshare
593. Bekim Q. Bytyçi 1978 Denjë 1998 Pashtrik
594. Bekim Salih Alia 1974 Hereç 1998 Koshare
595. Bekim Sefer Mavraj 1977 Staradran 1999 Trubuhoc
596. Bekim Sh. Isma 1971 Rahovec 1999 Rahovec
597. Bekim Shaban Zenuni 1973 Beçiq 1999 Beçiq
598. Bekim Shaqir Kodra 1981 Prekaz 1999 Llapushnik
599. Bekim Shefqet Mazrekaj 1976 Sllup 1998 Koshare
600. Bektesh Nuhë Haliti 1975 Gllavotinë 1998 Apterushë
601. Beqë Binak Lokaj 1968 Sllup 1998 Koshare
602. Beqë Sefer Gashi 1959 Buçan 1999 Zhebel
603. Beqir Brahim Rexhepi 1968 Çirez 1998 Likoshan
604. Beqir Haxhë Qufaj 1977 Prejlep 1998 Prejlep
605. Beqir Kamer Hyseni 1959 Skromë 1999 Studime
606. Beqir Losh Mehmetaj 1969 Isniq 1998 Mylyshec
607. Beqir Nebih Mehaj 1936 Prekaz 1999 Çubrel
608. Beqir Sadiku - Sllupçan 2001 Haraçinë
609. Beqir Sefë Gashi 1966 Mleçan 1998 Në kufi
610. Beran M. Gashi 1974 Prizren 1999 Gorozhup
611. Besim A. Kabashi 1972 Opterushë 1999 Dubravë
612. Besim Ali Rama 1963 Batushë 1999 Shishman
613. Besim Berisha 1976 Sharban 1999 Sharban
614. Besim Bilall Ukëhaxhaj 1962 Carrabreg 1998 Carrabreg
615. Besim Daut Halilaj 1967 Tërdec 1998 Llapushnik
616. Besim Hamëz Jashari 1982 Prekaz 1998 Prekaz
617. Besim Isë Vitia 1969 Marec 1999 Viti
618. Besim Ismail Nuka 1972 Mitrovicë 1999 Koshare
619. Besim M. Berisha 1970 Rogovë 1999 Rogovë
620. Besim M. Bishtazhini 1968 Gjakovë 1999 Gjakovë
621. Besim M. Krasniqi 1972 Negroc 1998 Baicë
622. Besim Parallangaj 1972 Lugishtë 1999 Lugishtë
623. Besim R. Shala 1963 Jeshkovë 1998 Jeshkovë
624. Besim Rexhep Muleta 1975 Korroticë 1998 Vasilevë
625. Besim Rizah Tiku 1977 Verbofc 1999 Shtuticë
626. Besim S. Qarri 1979 Greiçec 1998 Koshare
627. Besim Saqip Rexhepi 1974 Ferizaj 1999 Koshare
628. Besim Sh. Sopa 1979 Gjurkovc 1999 Zborc
629. Besim T. Fazliu 1970 Koshare 1999 Ferizaj
630. Beslim M. Aliaj 1970 Dujakë 1999 Gllogjan
631. Besnik L.Begunca 1972 Gabrricë 1998 Gabrricë
632. Besnik Musë Lajçi 1971 Pepaj 1999 Qafë e Hajles
633. Besnik Përzhaku 1977 Studençan 1999 Samadraxhë
634. Besnik S. Muçaj 1972 Korishë 1999 Vraniq
635. Besnik Salih Jasiqi 1981 Jasiq 1999 Prishtinë
636. Besnik Veli Maroca 1975 Druar 1999 Marec
637. Bexhet Ajet Shabani 1965 Baks 1999 Koshare
638. Bilall Ali Shala 1950 Ngucat (Malish.) 1998 Në burg (Ferizaj)
639. Bilall Idriz Mazrekaj 1972 Drenoc 1998 Prejlep
640. Bislim Kamer Imeri 1975 Gurbardh 1998 Gurbardh
641. Bislim Maliq Trepça 1958 Vidishiq 1998 Tamnik
642. Bislim Zekolli 1953 Bllacë 1998 Bllacë
643. Blerim Agim Saraçi 1980 Gllavatin 1999 Strofc
644. Blerim Ahmet Likaj 1974 Irzniq 1998 Carrabreg
645. Blerim Ali Ahmeti 1981 Kralan 1999 Kralan
646. Blerim Bajram Ukshini 1976 Morinë 1998 Morinë
647. Blerim Bekteshi - Ferizaj 1998 Në kufi
648. Blerim Halil Kelmendi 1977 Llabjan 1999 Dobrushë
649. Blerim Hamëz Jashari 1985 Prekaz 1998 Prekaz
650. Blerim Hamit Zuçaku 1968 Vushtrri 1999 Vushtrri
651. Blerim Miftar Durmishi 1978 Shipol 1999 Shipol
652. Blerim R. Raka 1965 Kaçanik 1999 Kaçanik
653. Blerim Ramë Januzaj 1968 Dujakë 1998 Koshare
654. Blerim Selman Lokaj 1975 Prejlep 1998 Drenoc
655. Blerina Hamëz Jashari 1981 Prekaz 1998 Prekaz
656. Brahim Avdullah Nura 1945 Prellofc 1999 Prellofc
657. Brahim Islam Gashi 1952 Drenoc 1999 Drenoc
658. Brahim Selman Mazreku 1969 Malishevë 1999 Lladrofc
659. Brahim Tafë Demaliaj 1949 Strellc 1998 Strellc
660. Bujar Beqir Shala 1979 Rashiq 1999 Shishman
661. Bujar Buzhala 1979 Budakovë 1998 Budakovë
662. Bujar Esat Sylaj 1974 Gjakovë 1999 Shishman
663. Bujar Haki Roka 1974 Gjakovë 1999 Gjakovë
664. Bujar RexhepVisoçi 1979 Llukafc (Istog) 1999 Vrellë
665. Bujar Rrahman Neziri 1978 Tërstenik 1999 Trubuhoc
666. Bujar Salih Jasiqi 1979 Jasiq 1999 Zhare
667. Bujar Sh. Thaçi 1978 Reti 1999 Samadraxhë
668. Burhan M. Dervishaj 1980 Irzniq 1998 Mylyshec
669. Burhan M. Zeneli 1975 Kaçanik 1999 Kaçanik
670. Burim A. Greiqeci 1980 Prishtinë 1999 Koshare
671. Burim Ilaz Vitia 1980 Marec 1999 Viti
672. Burim Rr. Veliqi 1981 Polluzhë 1999 Rezallë
673. Burim S. Rexha 1981 Kaçanik 1999 Kaçanik
674. Burim Sadik Mustafaj 1977 Gllogjan 1999 Dashinoc
675. Burim Zenun Hamza 1981 Smolicë 1998 Smolicë
676. Bylbyl Hazir Breqani 1974 Markaj 1999 Shkozë
677. Bahtije Jashari ? Prekaz 1998 Prekaz
678. Baki Shefqet Hoxha 1970 Domanek 1999 Verboc
679. Bejzat Zenel Krasniqi 1967 Negroc 1998 ?
680. Bekim Xhmajl Hysenaj 1974 Drenas 1999 Terstenik
681. Beqir Bajram Jashari 1958 Prekaz 1998 Prekaz
682. Besim Faiku Tërnoc 2001 Tërnoc
683. Bislim M. Aliaj 1970 Dujakë 1999 Gllogjan
684. Blerim Ahmet Dërvishaj 1974 Irzniq 1998 Gramaçel
685. Blerim Zenë Jashari 1993 Prekaz 1998 Prekaz
686. Brahim Ademi 1973 Koshare 2001 Tanushë
687. Bujar Hoxha 1977 Shalë 1999 Mekoc
688. Canë Mehmet Çelaj 1967 Strellc 1998 Strellc
689. Cen E. Loku 1964 Kaçanik 1999 Kotlinë
690. Cen Tafil Dugolli 1966 Nekoc 1998 Në burg (Ferizaj)
691. Curr Asllan Aliçki 1973 Kosuriq 1999 Kotradiq
692. Çaush Sinan Dakaj 1977 Cerovikë 1999 Cerovikë
693. Dalip H. Alshiqi 1945 Sharban 1999 Sharban
694. Dalip Isuf Behra 1962 Krushë 1999 Krushë
695. Danush M. Kurtaj 1961 Gabrricë 1999 Në burg ( Dubravë)
696. Dashmir A. Krasniqi 1982 Gjakovë 1999 Qabrat
697. Daut I. Pllana 1973 Bardh i Madh 1998 Bardh i Madh
698. Daut I. Zagragja 1971 Banjë(Istog) 1999 Rogovë
699. Daut Rakoci 1956 Kaçanik 1999 Rakoc
700. Daut Sh. Dervishi 1946 Kopiliq 1999 Kopiliq
701. Daut Z. Halilaj 1933 Tërdec 1999 Tërdec
702. Demë Avdyl Shala 1966 Dujakë 1999 Në burg ( Dubravë)
703. Demir B. Haziri 1954 Jashanicë 1999 Burojë
704. Demir Demiraj 1971 Samadraxhë 1999 Samadraxhë
705. Demir J.Vitia 1979 Marec 1999 Viti
706. Demush Kamer Mavraj 1949 Staradran 1999 Kashicë
707. Dervish Sylë Sylaj 1965 Ratishë 1999 Dubravë
708. Dinë Rexhep Aliaj 1935 Hereç 1998 Hereç
709. Dominik Tush Përgega 1982 Gjakovë 1998 Gllogjan
710. Driton Azemi 1979 Bradash 1999 Llapashticë
711. Driton G. Loku 1979 Kaçanik 1999 Hani i E.
712. Driton Kadri Islami 1975 Talinofc 1999 Slivovë
713. Driton Mujë Zeneli 1972 Piskotë 1998 Jabllanicë
714. Driton Musli Demaku 1982 Arbri 1999 Tërdec
715. Driton Mustafë Veliu 1971 Mitrovicë 1999 Mitrovicë
716. Driton Shaban Ibrahimi 1976 Prekaz 1998 Dubofc
717. Driton Shaban Paçarizi 1981 Dragobil 1999 Kleçkë
718. Driton V. Krivaça 1977 Kamenicë 1999 Kamenicë
719. Dukagjin Ruzhdi Vula 1978 Gjakovë 1999 Koshare
720. Driton Gani Veliu 1971 Polac 1999 Në Kufi
721. Edmond Hysni Hoxha 1975 Junik 1997 Pustovë
722. Ejup Dibran Ukshini 1957 Prekaz 1999 Vojtesh
723. Ejup Hasan Dushkaja 1961 Kaçanik 1999 Rakoc
724. Ejup Jakup Kryeziu 1972 Pagarushë 1999 Senik
725. Ekrem Ibër Berisha 1976 Shaptej 1999 Shavare
726. Ekrem Ramë Berisha 1974 Ruhot 1999 Nabërgjan
727. Ekrem Sh. Gudaçi 1960 Stagovë 1999 Stagovë
728. Ekrem Zekë Lulaj 1980 Berliq 1998 Mylyshec
729. Elez Mustafë Berisha 1976 Ruhot 1999 Jabllanicë
730. Elez Ramë Geci 1951 Llukë 1999 Pozhar
731. Elfir Behrami 1977 Metohi 1999 Kaqandoll
732. Elham I. Curri 1981 Hani i Elezit 2001 Malinë
733. Elhami Sh. Hasani 1973 Ferizaj 1999 Jezerc
734. Elmaz M. Peci 1964 Rahovë 1999 Rashan
735. Elmi B. Kamberi 1981 Reçak 2001 Sllupçan
736. Elmi M. Lestrani 1976 Baicë 1999 Baicë
737. Elmi Sadri Aliu 1964 Izbicë 1998 Jashanicë
738. Elton Gëzim Zherka 1979 Gjakovë 1998 Junik
739. Emërllah Mexhid Kuçi 1976 Kotlinë 1999 Kotlinë
740. Emin I. Troshupa 1969 Godanc 1999 Belinc
741. Emin Mic Berisha 1945 Tërstenik 1999 Trubuhoc
742. Emin Ruzhdi Kryeziu 1975 Rogoçicë 1999 Padesh
743. Emredin I. Çengaj 1964 Prizren 1998 Jeshkovë
744. Emri Pajazit Curri 1971 Han i Elezit 1999 Koshare
745. Emrush Buzhala 1968 Budakovë 1999 Vraniq
746. Emrush Çeta 1972 Trubohoc 1999 Rogovë
747. Emsale Zijadin Frangu 1981 Kaçanik 1999 Rakoc
748. Enver Olluri 1979 Kroimir 1998 Në kufi
749. Enver B. Topalli 1959 Greme (Ferizaj) 1999 Në burg (Dubravë)
750. Enver Bytyçi 1977 Peçan 1999 Semetisht
751. Enver E. Duraku 1979 Krushë 1999 Pagarushë
752. Enver Hasan Avdimetaj 1969 Strellc 1998 Strellc
753. Enver Hasan Halilaj 1962 Gllogjan 1998 Gllogjan
754. Enver Hyzri Rashiti 1977 Petrovë 1999 Reçak
755. Enver Istref Musa 1971 Vushtrri 1999 Melenicë
756. Enver Jahir Tahiri 1977 Strofc 1999 Qyqavicë
757. Enver Malë Dobraj 1968 Carrabreg 1999 Dashino
758. Enver Metë Kastrati 1958 Polluzhë 1998 Galicë
759. Enver N. Maloku 1960 Batllavë 1998 Batllavë
760. Enver Nebi Buçaj 1975 Dushanovë 1999 Dushanovë
761. Enver Sh. Berisha 1970 Siçevë 1999 Grashticë
762. Enver Sh. Miftari 1974 Verbicë (Gjilan) 1999 Verbicë
763. Enver Sinan Bajra 1973 Izbicë 1999 Izbicë
764. Enver T. Gashi 1960 Shtime 1999 Shtime
765. Enver Tahir Alaj 1975 Drenoc 1998 Loxhë.
766. Ernest S. Zariqi 1972 Prishtinë 1999 Koshare
767. Ersan M. Mazreku 1981 Prizren 1999 Reti
768. Esat Ali Shabani 1966 Sferkë 1999 Trubuhoc
769. Esat Berisha 1965 Godishnjak 1999 Dyz
770. Esat I. Berlajolli 1971 Pejë 1998 Drelaj
771. Esat Maliq Imeri 1977 Shipol 1999 Shipol
772. Esat Muhamet Meholli 1976 Melenicë 1999 Melenicë
773. Esat Rr. Kastrati 1978 Zatriq 1998 Zatriq
774. Esat Sami Axhami 1967 Kaçanik 1999 Llanisht
775. Eset H. Ibrahimi 1967 Dumnicë 2000 Klinë
776. Eset I. Maloku 1957 Bradash 1999 Bradash
777. Eset Xhafer Ibishi 1969 Bajgorë 2000 Lugmir
778. Eshfredin R. Kastrati 1979 Drenoc 1998 Drenoc
779. Estref Ramadan Emini 1973 Belinc 1999 Belinc
780. Edmond Hysni Dabiçaj 1976 Prejlep 1998 Gllogjan
781. Ejup Tafil Kosumi 1976 Stanofc 1999 Gorozhub
782. Elfije Sadik Jashari 1970 Prekaz 1998 Prekaz
783. Elheme Jashari 1953 Prekaz 1998 Prekaz
784. Emin P. Sinani 1949 Murgull 1999 Murgull
785. Emin Sadri Krasniqi 1947 Negroc 1999 Negroc
786. Enver Salik Kukaj 1955 Terstenik 1999 Poklek
787. Fadil A. Krasniqi 1966 Negroc 1998 Negroc
788. Fadil Bajram Jakupi 1974 Livoç 1999 Livoç
789. Fadil Bajram Nimani 1967 Gjakovë 2001 Vaksincë
790. Fadil Bajrush Rashiti 1975 Petrovë 1998 Pashtrik
791. Fadil Elshani 1956 Sopi 1999 Sopi
792. Fadil Halil Maloku 1978 Gjocaj 1999 Koshare
793. Fadil Ismet Deliqi 1956 Mitrovicë 1999 Vaganicë
794. Fadil Kabashi 1959 Sopi 1999 Bukosh
795. Fadil M. Balaj 1979 Rimanishtë 1999 Rimanishtë
796. Fadil Muhamet Balaj 1977 Korishë 1998 Pashtrik
797. Fadil R. Ferati 1963 Randbravë 1999 Randobravë
798. Fadil S. Krasniqi 1968 Pastasel 1999 Pastasel
799. Fadil Sejdiu 1972 Bradash 1998 Kaqandoll
800. Fadil Tafil Franca 1968 Mitrovicë 1999 Shipol
801. Fadil Xhevat Bunjaku 1966 Biçec 1999 Biçec
802. Fadil. Izahir Çaka 1961 Bobaj 1999 Rakoc
803. Fahri Bici 1979 Prishtinë 1999 Prishtinë
804. Faik Ali Dragaj 1979 Leqinë 1999 Leqinë
805. Faik B. Hajrizi 1972 Kotor 1998 Radishevë
806. Faik Beqir Çabrati 1982 Planejë 1999 Koshare
807. Faik H. Rama 1972 Rahovec 1998 Rahovec
808. Faik Ibrahimi 1981 Kumanvë 2001 Mateç
809. Faik Imer Goxhuli 1976 Makërmal 1999 Tërstenik
810. Faik Jahë Ukëhaxhaj 1963 Carrabreg 1998 Carrabreg
811. Faik Qabrati 1982 Planejë 1999 Pashtrik
812. Faik Tafil Mjekiqi 1964 Grabofc 1998 Grabofc
813. Faruk Brahim Murati 1981 Treboviq 1999 Sejnovë
814. Faruk I. Rama 1976 Shkabaj 1999 Shkabaj
815. Faruk Kamer Elezi 1977 Gjergjevik i V. 1998 Grabanicë
816. Faruk Nazmi Beqiri 1974 Ceceli 1999 Melenicë
817. Faruk Vesel Dogani 1968 Kaçanik 1999 Rakoc
818. Faruk Zymer Zekaj 1978 Radafc 1999 Jabllanicë
819. Fatime Hamëz Jashari 1989 Prekaz i Po. 1998 Prekaz i Po.
820. Fatime Zeqir Hetemi 1977 Bistricë( Shalë) 1998 Gllanasellë
821. Fatmir Avdyl Horuni 1956 Biçec 1999 Kaçanik
822. Fatmir F. Berisha 1969 Prizren 1998 Jeshkovë
823. Fatmir H. Hyseni 1976 Sllatinë 1999 Guri Bardhë
824. Fatmir H. Ibishi 1964 Uglar 2001 Konçul
825. Fatmir Hajrush Ahmeti 1976 Lubovec 1998 Lubovec
826. Fatmir Haki Kërçeli 1969 Softaj 1999 Koshare
827. Fatmir Imer Hoti 1974 Jashanicë 1998 Burojë
828. Fatmir Jonuz Krasniqi 1974 Pagarushë 1999 Pagarushë
829. Fatmir R. Isufi 1970 Qikatovë 1998 Baicë
830. Fatmir Rexhep Doçi 1978 Tropojë 1998 Smolicë
831. Fatmir Sh. Selmani 1976 Repë 1999 Repë
832. Fatmir Smajl Nimanaj 1973 Gllogjan 1999 Zhebel
833. Fatmir Xh. Shala 1971 Kopiliq 1998 Kopiliq
834. Faton Nazif Xhylani 1981 Baicë 1998 Junik
835. Faton Qerim Gashi 1978 Sferkë 1999 Sferkë
836. Faton Zeqir Nikqi 1978 Hereç 1999 Shtupeq
837. Fatos E. Zhuniqi 1955 Bellacerkë 1999 Bellacerkë
838. Fatos Muhamet Ademaj 1980 Katundi i Ri 1999 Padesh
839. Fatos Sherif Krasniqi 1970 Negroc 1998 Negroc
840. Fazli Binak Beqiri 1952 Açarevë 1999 Açarevë
841. Fazli Fetahu 1971 Podujevë 1999 Surdull
842. Fazli Halit Krasniqi 1974 Negroc 1999 Negroc
843. Fazli Haxhi Jakupi 1971 Baks 1999 Dashefc
844. Fazli Kabashi 1961 Mohlan 1999 Dubravë
845. Fehmi Bajrush Rama 1976 Likoc 1999 Rakinicë
846. Fehmi Kastrati 1978 Kishnarekë 1998 Lladroc
847. Fehmi M. Lladrovci 1956 Gllanasellë 1998 Gllanasellë
848. Fehmi Miftar Shala 1977 Cërmjan 1999 Kralan
849. Fehmi Nazif Demiqi 1972 Abri 1999 Beleg
850. Fehmi Vesel Preteni 1974 Melenicë 1999 Tamnik
851. Fehmi Ymer Berisha 1964 Rogovë 1998 Rogovë
852. Fehmi Zukë Fetahu 1979 Çirez 1999 Shtuticë
853. Feim A. Gashi 1971 Drenoc 1998 Bellacerkë
854. Feim Morina 1966 Samadraxhë 1998 Shqipëri
855. Fejsal Skënder Hoti 1978 Krushë 1998 Tuzus (Prizren)
856. Fejzë Feriz Ramadani 1975 Shtuticë 1998 Shtuticë
857. Fekë Fejzë Durmishi 1954 Rakinicë 1998 Rakinicë
858. Ferat B. Aliu 1980 Përpellac 1999 Përpellac
859. Ferid Esat Curri 1974 Mazgit 1999 Grabofc
860. Feride Ramadan Jashari 1954 Prekaz 1998 Prekaz
861. Feriz A. Susuri 1969 Zhur 1999 Jeshkovë
862. Feriz Bibaj 1974 Lladrofc 1999 Lladrofc
863. Feriz F. Guri 1970 Nikaj 1999 Gorancë(Kaçanik)
864. Feriz Hasan Blakaj 1964 Vrellë 1999 Lubozhdë
865. Feriz R. Selimi 1966 Radishevë 1998 Vitak
866. Feriz Sh.Thaçi 1975 Llapushnik 1999 Llapushnik
867. Ferki Ali Aliu 1970 Pantinë 1999 Kçiç
868. Fetah Adem Selca 1971 Beran 1999 Gllavicë
869. Fetah Ali Kiqina 1976 Baicë (Gllogovc) 1999 Baicë
870. Fetah Gega 1966 Studençan 1999 Shirokë
871. Fetah Hasan Krasniqi 1972 Gjergjevik 1998 Dobrosh
872. Fetah O. Rexhepi 1954 Randobravë 1999 Randobravë
873. Fetah S. Sylejmani 1968 Shajne 1999 Gorozhup
874. Fetah Sylejman Sylejmani 1968 Shajne 1999 Koshare
875. Feti J. Haxholli 1975 Marec 1999 Viti
876. Fisnik Bajram Salihu 1978 Morinë 1999 Koshare
877. Fitim I. Duraku 1975 Krushë 1999 Pagarushë
878. Fitim Selman Rexha 1981 Jabllanicë 1999 Rakoc
879. Fitush Rr. Kukaj 1982 Prishtinë 1999 Koshare
880. Fitush Rrustem Kukiqi 1982 Prishtinë 1999 Në Kufi
881. Flamur Perteshi 1982 Duhël 1998 Greiçec
882. Florim Baki Maliqi 1977 Ferizaj 1999 Koshare
883. Florim Elez Sejdiu 1976 Smolicë 1999 Shishman
884. Florim Nebih Krasniqi 1979 Drenoc - Drenoc
885. Florim S. Imeri 1976 Zllatar 1999 Zllatar
886. Flurim Gashi 1969 Mohlan 1968 Budakovë
887. Françesko Giuseppe Bider 1961 Itali 1999 Koshare
888. Fadil Agush Kuçi 1974 Lutogllavë 1999 Istog
889. Faik Tahir Jashari 1963 Prekaz 1998 Prekaz
890. Fatime Bazaj 1979 Prekaz 1998 Prekaz
891. Fatime Sadik Jashari 1972 Prekaz 1998 Prekaz
892. Fatmir Dalip Selmani 1976 Gllamnik 1998 Llapashticë
893. Faton Vesel Sharani 1978 Gërdoc 1999 Dyz
894. Fitim Dinë Jakupaj 1975 Cerovikë 1998 Negrovc
895. Gafurr Xh. Loku 1949 Paldenicë 1999 Paldenicë (Kaçanik)
896. Gani Bislim Musa 1964 Bajgorë 1999 Bajgorë
897. Gani Halit Helshani 1955 Kroikovë 1998 Në kufi
898. Gani Hamdi Saramati 1968 Petrovë 1999 Gorozhup
899. Gani Hasan Zogaj 1973 Rixhevë 1998 Në kufi
900. Gani Kastrati 1975 Nekoc 1998 Luzhnicë
901. Gani Musë Balaj 1960 Isniq 1998 Isniq
902. Gani Paçarizi 1964 Lubizhdë 1998 Bellacerkë
903. Gani Qerim Kelmendi 1948 Lutogllavë 1999 Tërstenik
904. Gani Ramadan Smajli 1972 Zhebel 1999 Rogovë
905. Gani Salih Uka 1972 Ticë 1999 Ticë
906. Gani Vehbi Bajrami 1966 Randobravë 1999 Randobravë
907. Gani Xh. Paçarizi 1967 Lubizhdë 1998 Rahovec
908. Gani Xhemë Paçarizi 1967 Lubizhdë 1998 Sopniq
909. Ganimete A. Xhylani 1979 Baicë 1998 Açarevë
910. Gaspër Ndue Karaçi 1961 Ujzë 1999 Bishtazhin
911. Gazmned Arifi 1983 Tanushë 2001 Malinë
912. Gazmend Aliaj 1978 Mushtisht 1999 Mushtisht
913. Gazmend Fazli Imeri 1976 Ponoshec 1999 Në burg (Dubravë)
914. Gazmend Hasan Ramaj 1972 Hereç 1998 Koshare
915. Gazmend Hysen Mehmetaj 1978 Gllogjan 1998 Gllogjan
916. Gazmend Qerim Baliu 1977 Mitrovicë 1999 Vaganicë
917. Gazmend Selman Lokaj 1974 Prejlep 1998 Drenoc
918. Gazmend Zenel Berisha 1968 Pejë 1999 Koshare
919. Gazmend Zeqir Zeqiri 1972 Kopiliq 1999 Kopiliq
920. Genc Mustafë Bytyçi 1971 Gjakovë 1999 Vrojtore
921. Gëzim Hamza 1963 Rahovec 1998 Rahovec
922. Gëzim F. Mullabazi 1977 Rahovec 1998 Rahovec
923. Gëzim H. Morina 1976 Arllat 1999 Koshare
924. Gëzim Hajdin Duçi 1975 Ponoshec 1998 Smolicë
925. Gëzim Hamza 1963 Rahovec 1998 Rahovec
926. Gëzim Haxhi Morina 1976 Gjergjicë 1999 Molliq
927. Gëzim Miftar Pepshi 1977 Junik 1998 Ponoshec
928. Gëzim Qazim Ademaj 1981 Ratish 1999 Rogovë
929. Gëzim Rasim Rama 1978 Kollë 1999 Strofc
930. Gëzim S. Sahiti 1974 Pojatë (Ferizaj) 1999 Koshare
931. Gëzim Shaban Dervishaj 1978 Irzniq 1998 Gerdajë
932. Gjokë Hilë Ndrecaj 1962 Bitesh 1999 Dubravë
933. Gjylsere Sahiti 1978 Hotël 2001 Nakushtak
934. Gursel H. Sylejmani 1961 Sadovinë 1998 Jezerc
935. Habib A. Zeka 1956 Rakinicë 1998 Kaqandoll
936. Habib B. Sejdiu 1964 Smirë 1999 Smirë
937. Habib Halil Berisha 1965 Gurbardh 1998 Rahovec
938. Habib J. Gashi 1979 Nagafc 1999 Hoçë
939. Habib Zogaj 1973 Lladrofc 1998 Luzhnicë
940. Hadie M. Spahiu 1966 Rahovec 1999 Bellacerkë
941. Hafir Elshani 1963 Sllapuzhan 1998 Vraniq
942. Hafir Imri Bajrami 1980 Zborc 1998 Pashtrik
943. Hajdar A. Shala 1977 Hatmagje 1999 Jashkovë
944. Hajdar Idriz Ademi 1974 Ponoshec 1998 Smolicë
945. Hajdar Ramadan Lokaj 1975 Sllup 1998 Koshare
946. Hajdar Ramadan Thaçi 1962 Hereç 1998 Koshare
947. Hajdar Sylë Agaj 1945 Deçan 2000 Gramaçel
948. Hajdin Misin Abazi 1968 Zhabel 1999 Zhabel
949. Hajdin S. Haliti 1961 Orllan 1999 Orllan
950. Hajredin Bajrami 1962 Leletiç 1999 Blinajë
951. Hajriz Haxhi Morina 1973 Drenoc 1998 Drenoc
952. Hajriz Muhadin Muhadini 1971 Dremjak 1999 Mollapolc
953. Hajrullah S. Abdullahu 1949 Krilevë 1999 Krilevë
954. Hajrush Avdullah Demaj 1974 Dobrushë 1999 Beleg
955. Hajrush Mehmet Elezaj 1973 Radafc 1999 Lubozhdë
956. Hajrush R. Berisha 1958 Brestofc 1999 Brestofc
957. Haki Abaz Ahmetxhekaj 1975 Rudicë 1998 Dobërdol
958. Haki Ali Krasniqi 1959 Vranoc 1999 Lajthi (Gllogovc)
959. Haki Behlul Prokshi 1974 Verbofc 1999 Verbofc
960. Haki Dinë Kameraj 1963 Lebushë 1998 Lebushë
961. Haki Liman Krasniqi 1973 Negroc 1998 Negroc
962. Hakif Zejnullahu 1962 Lladrofc 1997 Pestovë
963. Halil Bajraktari 1969 - 1999 Koshare
964. Halil Haxhi Alia 1975 Kodrali 1998 Kodrali
965. Halil Islam Thaçi 1951 Çifllak 1999 Strellc
966. Halil Mehmet Bajraktari 1969 Gllogoc 1999 Molliq
967. Halil Meta 1967 Kroimir 1999 Divjakë
968. Halil Muhamet Gashi 1972 Landovicë 1999 Burrel
969. Halil N. Ahmetaj 1970 Kabash 1999 Kabash
970. Halim M. Çallapeku 1958 Tërstenik 1999 Gllobar
971. Halim R. Bajraktari 1978 Gllogoc 1999 Kosmaç
972. Halim Sefer Brahimi 1969 Kozhicë 1999 Kozhicë
973. Halit Asllan Asllani 1961 Brovinë 1998 Smolicë
974. Halit Qerkin Salihu 1967 Druar 2000 Vushtrri
975. Halit R. Coka 1974 Ballore (Tiranë) 1999 Ratishë
976. Halit Rizah Coka 1974 Tiranë 1999 Ratishë
977. Hamdi Berisha 1958 Carravran 1998 Rahovec
978. Hamdi Bilall Çeta 1968 Trubohoc 1999 Kashicë
979. Hamdi Brahim Sheremeti 1976 Shipol 1999 Në kufi
980. Hamdi Gashi 1932 Peçan 1999 Semetisht
981. Hamdi Ibish Berisha 1977 Ruhot 1999 Rogovë
982. Hamdi Ismet Krsaniqi 1966 Zhilivodë 1999 Studime
983. Hamdi K. Hasani 1940 Kllodernicë 1999 Kllodernicë
984. Hamdi Kadri Ferati 1971 Çirez 1999 Verbofc
985. Hamdi Qazim Ferati 1959 Sfarçak 1999 Studime
986. Hamdi Qemajl Hajrizi 1973 Strofc 1998 Apterushë
987. Hamdi S. Sejdiu 1958 Repë 1999 Repë
988. Hamdi Sadri Berisha 1958 Gurbardh 1998 Rahovec
989. Hamëz Ali Thaçi 1963 Xerxë 1999 Koshare
990. Hamëz Arif Ukaj 1955 Romajë 1998 Pashtrik
991. Hamëz Shaban Jashari 1950 Prekaz 1998 Prekaz
992. Hamit Halit Lladrofci 1920 Gllanasellë 1998 Gllanasellë
993. Hamit Hysen Jashari 1934 Prekaz 1998 Prekaz
994. Hamit Maliq Hyseni 1953 Oshlan 1998 Oshlan
995. Hamit Shaip Thaçi 1970 Landovicë 1999 Jeshkovë
996. Hamzi Bytyçi 1965 Peçan 1998 Peçan
997. Hamzi Hysen Zyberi 1976 Madanaj 1999 Madanaj
998. Hanif Ali Muja 1964 Struzhë 1999 Stuzhë
999. Hanumshahe A. Abdullahu 1961 Gjilan 1999 Zhegoc
1000. Harun Nebih Beka 1951 Gushafc 1999 Koshare
1001. Harun Sh. Kasumi - Sllupçan 2001 Sllupçan
1002. Hasan Bajram Hasani 1971 Poklek 1998 Poklek
1003. Hasan Bajram Tahiri 1953 Hereç 1998 Koshare
1004. Hasan Hazir Osmani 1972 Nivokaz 1998 Deve
1005. Hasan R. Jashari 1976 Brecë 1999 Ahishtë
1006. Hasan S. Dema 1970 Pollatë 1999 Pollatë
1007. Hasan Sali Çerkini 1975 Zaskok 1999 Koshare
1008. Hashim N. Gashi 1962 Landovicë 1999 Landovicë
1009. Hashim Qazim Zeka 1955 Vojnik 1999 Turiçec
1010. Hasim J. Maliqaj 1966 Billushë 1998 Lubiçevë
1011. Hasim Misin Halilaj 1973 Gllogjan 1999 Zhebel
1012. Hasim S. Berisha 1957 Lez 1998 Lez
1013. Hasip Emerllahu 1961 Hotël 2001 Mateç
1014. Haxhi Hajdar Kleçka 1976 Kleçkë 1999 Rugovë
1015. Haxhi Halil Hoti 1967 Rogovë 1998 Pashtrik
1016. Haxhi Haxhaj 1967 Greikoc 1999 Gallushë
1017. Haxhi Mustafë Tolaj 1960 Prejlep 1998 Voksh
1018. Haxhi R. Krasniqi 1964 Prapaçan 1998 Prapaçan
1019. Haxhi Shala 1973 Kleçkë 1999 Rugovë
1020. Hazir Avdyl Mala 1941 Tipla 1998 Bajram Curr
1021. Hazir Selimaj 1954 Greikoc 1998 Gorozhup
1022. Hazir Selman Kryeziu 1945 Bubavec 1998 Bubavec
1023. Haziz Rasim Tolaj 1965 Prizren 1999 Padesh
1024. Hetem A. Hasaj 1964 Gabrricë 1999 Gajre
1025. Hetem Cenë Rexhaj 1969 Jab. 1999 Në kufi (M. Zi)
1026. Hida I. Hoti 1976 Krushë 1998 Pashtrik
1027. Hidajet Hasan Mazreku 1975 Gotiq 1999 Semetisht
1028. Hidajete Rifat Jashari 1980 Prekaz 1998 Prekaz
1029. Hilmi Binak Morina 1954 Vrojakë 1998 Bratatin
1030. Hilmi H. Hoti 1980 Carrallukë 2001 Hotël
1031. Hilmi Isa Shala 1978 Dubovik 1998 Mylyshec
1032. Hilmi Osman Bërdynaj 1966 Radafc 1999 Radafc
1033. Hilmi Sokol Sheqiri 1967 Baks 1999 Verbofc
1034. Himë Rasim Haradinaj 1981 Gllogjan 1998 Gllogjan
1035. Hisen N. Rexhepi 1970 Celinë 1999 Jeshkovë
1036. Hyra Emini 1975 Ferizaj 2001 Gosivarë
1037. Hysen Avdyl Ademi 1944 Molliq 1999 Koshare
1038. Hysen Hoti 1976 Samadraxhë 1999 Samadraxhë
1039. Hysen Kadri Bujupaj - Istog 1998 Bishtazhin
1040. Hysen Malë Arifi 1964 Pacaj 1998 Dobrosh
1041. Hysen Mon Mehmeti 1967 Gjakovë 1999 Bogiqe
1042. Hysen Rifat Sopi 1972 Janqist 1999 Magjare
1043. Hysen Rr. Elezi 1948 Sllatinë 1999 Sllatinë
1044. Hysen Shaban Salihaj 1975 Shushicë (Istog) 1998 Shushicë
1045. Hysen Ukë Komoni 1980 Dardania 1998 Gorozhup
1046. Hysni Emin Berisha 1979 Tërstenik 1999 Trubuhoc
1047. Hysni H. Jetullahu 1954 Damanek 1998 Në kufi
1048. Hysni Idriz Dvorani 1971 Tërstenik 1999 Verbofc
1049. Hysni Kajtazi 1979 Tërnë 1998 Koshare
1050. Hysni Murseli 1966 Nekoc 1998 Murg
1051. Hysni Nezir Bilalli 1972 Shtuticë 1999 Shtuticë
1052. Hysni R. Morina 1971 Landovicë 1999 Dobërdelan
1053. Hysni Sadik Ramaj 1975 Loxhë 1999 Devë
1054. Hysni Shaip Kajtazi 1979 Tërrn (Ferizaj) 1998 Koshare
1055. Hysni Sylë Temaj 1976 Kushnin 1999 Koshare
1056. Hysni Xh.Duraku 1961 Krushë 1998 Pashtrik
1057. Hysni Xheladin Dautaj 1976 Deçan 2000 Carrabreg
1058. Hyzri H. Talla 1963 Podujevë 1998 Prishtinë
1059. Hafije Jashari 1938 Prekaz 1998 Prekaz
1060. Hajrie Jashari ? Prekaz 1998 Prekaz
1061. Halil Bajram Jashari 1960 Prekaz 1998 Prekaz
1062. Halil Ukë Ukaj 1974 Ceovikë 1999 Cerovikp
1063. Halim Rr. Statovci 1971 Batllavë 1999 Batllavë
1064. Halit Sokol Çallapeku 1965 Terstenik 1999 Terdec
1065. Hamdi Hajzer Çallapeku 1951 Terstenik 1999 Terstenik
1066. Hamdi Sadik Jashari 1965 Prekaz 1998 Prekaz
1067. Hamide Jashari 1928 Prekaz 1998 Prekaz
1068. Hamit Hus Jashari 1936 Prekaz 1998 Prekaz
1069. Hamit Maliq Hyseni 1953 Oshlan 1998 Oshlan
1070. Hanife Zymer Jashari 1982 Prekaz 1988 Prekaz
1071. Hisa Fazliu 1974 Gostivar 2001 Tanushë
1072. Hysni Shaban Salihaj 1981 Shushicë 1998 Shushicë
1073. Ibër Sherif Metaj 1962 Hereç 1999 Dubravë (Istog)
1074. Ibish Daut Mavraj 1963 Staradran 1999 Trubuhoc
1075. Ibrahim Beqir Shabani 1962 Vojnoc 1998 Dremjak
1076. Ibrahim Kadri Asllani 1973 Devë 1999 Shishman
1077. Ibrahim Krasniqi 1956 Grashticë 1999 Grashticë
1078. Ibrahim M. Osmani 1977 Prizren 1998 Lez
1079. Ibrahim M. Uruçi 1968 Bresalc 1999 Marec
1080. Ibrahim Mazreku 1969 Malishevë 1999 Lladroc
1081. Ibrahim Sylë Nikçi 1958 Shtupeq 1999 Kukës
1082. Ibrahim Xh. Pacolli 1960 Marec 1999 Verbicë (Gjilan)
1083. Ibrahim Z. Mushkolaj 1954 Deçan 1998 Deçan
1084. Idriz Bajram Ngucati 1952 Polac 1998 Jabllanicë
1085. Idriz Halil Balaj 1952 Gllarevë 1998 Vuçak
1086. Idriz Hamit Gajraku 1945 Gajrak 1999 Gajrak
1087. Idriz Mehmet Mehmeti 1969 Reçak 1999 Shtime
1088. Idriz Salih Salihu 1955 Ticë (Skënderaj) 1998 Ticë
1089. Igballe Rifat Jashari 1987 Prekaz 1998 Prekaz
1090. Ilaz Bali Hyseni 1915 Kaqanoll 1998 Kaqanoll
1091. Ilaz Maliq Javori 1962 Llazicë 1998 Gjergjicë
1092. Ilaz Selimi 1958 Repë 1999 Repë
1093. Ilaz Smajl Kodra 1966 Prekaz 1999 Verbofc
1094. Ilir Ahmet Hoxha 1979 Dushanovë 1999 Koshare
1095. Ilir Ali Sadriaj 1972 Kosuriq 1999 Kusuriq
1096. Ilir E. Zharku 1976 Biçec 1999 Rakoc
1097. Ilir Hazir Asllani 1969 Makërmal 1998 Në kufi
1098. Ilir Hoxha 1979 Prizren 1999 Koshare
1099. Ilir Konushefci 1969 Llugë 1998 Bajram Curr
1100. Ilir Masar Hoxha 1981 Cërmjan 1999 Gërgicë
1101. Ilir Mazllum Soba 1971 Gjakovë 1998 Kralan
1102. Ilir Rexhep Merturi 1970 Klinë 1999 Rogovë
1103. Ilir Sinan Koca 1950 Polac 1999 Tërstenik
1104. Iljas Mehmeti 1977 Mateç 2001 Mateç
1105. Ilmi B. Morina 1954 Vranjak 1998 Vranjak
1106. Ilmi Bytyçi 1971 Nishor 1999 Leshan
1107. Ilmi Ismail Bahtiri 1965 Blaç 1999 Koshare
1108. Ilmi Sadri Malushaj 1964 Kotradiq 1998 Koshare
1109. Ilvi Kemajl Demiri 1973 Smirë 1999 Smirë
1110. Imer Alushani 1964 Komaran 1998 Llapushnik
1111. Imer Fazli Dvorani 1957 Tërstenik 1999 Verbofc
1112. Imer Fazli Vila 1958 Hani i Elezit 1999 Drenushë
1113. Imer Isak Kryeziu 1955 Pagarushë 1999 Koshare
1114. Imer Isuf Lokaj 1970 Sllup 1998 Koshare
1115. Imer Ramë Krasniqi 1957 Carrallukë 1998 Bllacë
1116. Imer Sadik Shala 1971 Miradi 1999 Miradi (Fushë K.)
1117. Imer Sylë Jetishi 1978 Katund i Ri 1999 Katund i Ri
1118. Imri Elezi 1978 Shkup 2001 Në Kufi
1119. Imer Sylë Ahmeti 1953 Katund i Ri 1999 Katund i
1120. RiImri Elezi 1978 Shkup 2001 Në kufi
1121. Imri H. Halili 1976 Gaçkë 1999 Jezerc
1122. Imri P. Curri 1971 Hani i E. 1999 Koshare
1123. Indrit Cara 1971 Kavajë 1999 Gallushë
1124. Isa Adem Ferati 1979 Çirez 1999 Verbofc
1125. Isa Ahmeti 1969 Hotël 2001 Mateçë
1126. Isa Havolli 1943 Llapashticë 1998 Llapashticë
1127. Isa Kastrati 1947 Hogosht 1999 Marec
1128. Isa Lushë Kuqi 1955 Deçan 1998 Deçan
1129. Isa M. Morina 1958 Vranjak 1998 Pashtrik
1130. Isa Olluri 1979 Kroimir 1998 Në kufi
1131. Isa Zymer Tafaj 1957 Junik 1998 Junik
1132. Isak Adem Hoti 1974 Krushë 1998 Pashtrik
1133. Isë Hajdin Balaj 1972 Isniq 1998 Mylyshec
1134. Isë Salihaj - Shushicë (Istog) 1998 Shushicë
1135. Isë Shaban Mernica 1952 Veskofc 1999 Pasomë
1136. Isen R. Elezi 1948 Sllatinë 1999 Sllatinë
1137. Islam Azem Asllani 1963 Makërmal 1999 Tërstenik
1138. Islam H. Neziraj 1981 Mollopolc 1999 Reçak
1139. Islam Halil Ademaj 1954 Jabllanicë 1999 Rakoc
1140. Islam Kastrati 1964 Kishnarekë 1999 Berishë
1141. Islam Rekaliu 1975 Dobratin 1998 Dobratin
1142. Islam Rexhep Krasniqi 1957 Gjakovë 1999 Beleg
1143. Islam Sali Berisha 1969 Çallapek 1999 Gllavicë
1144. Ismail I. Kuçi 1978 Kotlinë 1999 Kotlë
1145. Ismail M. Gashi 1967 Krushë 1999 Nagafc
1146. Ismail Milaim Raka 1955 Kaçanik 1999 burgu (Ferizaj)
1147. Ismajl A. Luma 1975 Kraishtë 1999 Reça
1148. Ismajl Ahmetaj 1974 Maçitevë 1999 Maçitevë
1149. Ismajl Bytyçi 1954 Arllat 1998 Bukosh
1150. Ismajl I. Kuçi 1978 Kotlinë 1999 Kotlinë
1151. Ismajl Istref Isufi 1959 Shtuticë 1998 Baks
1152. Ismet Haxhi Prokshi 1953 Verbofc 1999 Verbofc
1153. Ismet Asllani 1955 Prapashticë 1999 Lypia
1154. Ismet Daut Hoti 1975 Krushë 1998 Pashtrik
1155. Ismet Dërguti 1971 Brainë 1998 Obrançë
1156. Ismet Hamit Rrahmani 1962 Açarevë 1998 Klinë (Skënderaj)
1157. Ismet Hasan Osmani 1957 Izbicë 1998 Izbicë
1158. Ismet Hazir Ukaj 1976 Strellc 1998 Strellc
1159. Ismet J. Haliti 1943 Balincë 1998 Balincë
1160. Ismet Jashari 1967 Kumanovë 1998 Luzhnicë
1161. Ismet Kodra 1977 Leshan 1999 Samadraxhë
1162. Ismet Latifi 1978 Majanc 2001 Mateç
1163. Ismet M. Beqiri 1956 Peran 1999 Peran
1164. Ismet M. Gashi 1967 Krushë 1999 Nagafc
1165. Ismet Mustafa - Çerkez 1999 Koshare
1166. Ismet Mustafë Bicaj 1958 Vrellë (Istog) 1999 Vrellë
1167. Ismet R. Aliu 1981 Greme 2000 Dobrosin
1168. Ismet S. Spahiu 1957 Vitak 1999 Vitak
1169. Ismet Sadik Rama 1964 Çirez 1999 Verboc
1170. Ismet Salih Uka 1958 Ticë 1998 Hade
1171. Ismet Sokol Morina 1959 Qeskovë 1999 Pejë
1172. Isuf Ademi 1959 Kushevicë 1999 Mramor
1173. Isuf Balaj 1958 Korishë 1999 Skorobisht
1174. Isuf Brahim Dinaj 1975 Skivjan 1999 Skivjan
1175. Isuf Camë Mazrekaj 1938 Voksh 1998 Voksh
1176. Isuf Ferizi 1951 Prapashticë 1999 Lisicë (Podujevë
1177. Isuf Isa Mula 1954 Vitak 1999 Vitak
1178. Isuf Muharrem Sadikaj 1974 Shushicë (Istog) 1998 Padalishtë
1179. Isuf Pollomi 1963 Herticë 1999 Herticë
1180. Isuf R. Berisha 1968 Drenoc 1999 Dubravë
1181. Isuf R. Morina 1950 Grabanicë 1998 Grabanicë
1182. Isuf Ramadan Ahmeti 1945 Stubëll 1998 Stubëll
1183. Isuf Shaban Aliçkaj 1975 Llaushë 1999 Llaushë
1184. Isuf Shaban Rexhaj 1951 Graboc 1999 Qyshk
1185. Isuf Tahir Olluri 1959 Rakovinë 1998 Rakovinë
1186. Izahir G. Troni 1960 Kovaçec 1999 Kaçanik
1187. Izair Mustafë Berisha 1932 Lez 1998 Lez
1188. Izet Ali Beqiraj 1980 Baballoq 1999 Koshare
1189. Izet Islam Morina 1961 Astrozub 1999 Koshare
1190. Izet Rexhep Shatri 1969 Tomoc 1999 Vrellë
1191. Izja I. Loku 1976 Kotlinë 1999 Kotlinë
1192. Igball Rifat Jashari 1984 Prekaz 1998 Prekaz
1193. Ilir Durmishi 1978 Shajkovc 1998 Prishtinë
1194. Ilir S. Lushtaku 1972 Prekaz 1999 Prekaz
1195. Ismajl Mehmeti 1982 Tetovë 2001 Totovë
1196. Jaha T. Hasani 1971 Bërvenik 1999 Kalinë
1197. Jahë Sali Kabashi 1968 Zahaç 1998 Zahaç
1198. Jahir Sadik Agushi 1948 Drenoc 1999 Në burg (M. e Sremit)
1199. Jahir Shaban Mazreku 1969 Malishevë 1998 Rahovec
1200. Jahja Rehan Danuza 1971 Rahovec 1999 Bërkoc
1201. Jakup Bajram Demaliaj 1981 Srellc 1999 Strellc
1202. Jakup Sokol Agushi 1963 Drenoc 1998 Drenoc
1203. Januz Mehmet Krasniqi 1971 Dushanovë 1999 Koshare
1204. Januz Qazim Zejnullahu 1975 Gjylekreshtë 1999 Koshare
1205. Januz S. Zeneli 1942 Sharban 1997 Në spital
1206. Januz Zenë Jashari 1959 Strofc 1999 Qyqavicë
1207. Jashar Zejnullah Jashari 1962 Strofc 1999 Shishman
1208. Jehona S. Raka 1976 Kaçanik 1999 Rakoc
1209. Jemin M. Musliu 1974 Shtime 1999 Budakovë
1210. Jetë Hasani 1956 Godanc 1998 Resinoc
1211. Jeton A. Kabashi 1982 Opterushë 1999 Samadraxhë
1212. Jeton Avdyl Tërstena 1974 Vushtrri 1998 Pantinë
1213. Jeton Idriz Dedushaj 1975 Pejë 1999 Dashinoc
1214. Jeton Idriz Hoxha 1973 Cërmjan 1998 Cërmajn
1215. Jeton Kabashi 1982 Opterushë 1999 Samadraxhë
1216. Jeton Zeqir Dabiçaj 1975 Prejlep 1998 Prejlep
1217. Jetullah Kastrati 1978 Obrançë 1998 Obrançë
1218. Jetullah M. Islami 1950 Dyz (Podujevë) 1999 Dyz
1219. Jonuz M. Krasniqi 1971 Arbanë 1999 Koshare
1220. Jonuz Q. Zejnullahu 1975 Gjylekar 1999 Koshare
1221. Jusuf H. Pollomi 1963 Herticë 1999 Herticë
1222. Jusuf Ibush Hoxha 1967 Komaran 1999 Koshare
1223. Jusuf Maliq Balaj 1958 Korishë 1999 Skorrobisht
1224. Jusuf Skënder Kelmendi 1975 Shaptej 1998 Shaptej
1225. Jusuf Z. Ferizi 1951 Prapashticë 1999 Prapashticë
1226. Kadri A.Trena 1969 Kaçanik 1999 Rakoc
1227. Kadri Çollaku 1981 Bllacë 1999 Ngucat
1228. Kadri Haki Ademaj 1975 Petrovë 1998 Pashtrik
1229. Kadri Jahir Gashi 1980 Balincë 1999 Në kufi
1230. Kadri Kokollari 1965 Budakovë 1998 Dardhishtë
1231. Kadri Miftar Mehmeti 1975 Prekaz 1998 Dubofc
1232. Kadri Muhamet Berisha 1966 Pozhar 1999 Shishman
1233. Kadri Qerimi 1968 Katunishtë 1999 Pakashticë
1234. Kadri R. Karaçica 1965 Gllanasellë 1999 Gllanasellë
1235. Kadri Selim Latifaj 1977 Prejlep 1998 Gerdaja
1236. Kadri Shyqëri Syla 1967 Reçak 1999 Reçak
1237. Kadrush H. Ilazi 1966 Firajë 1999 Koshare
1238. Kamer Alush Bacaj 1958 Gremnik 1999 Shupkofc
1239. Kapllan A. Tahiri 1964 Radishevë 1998 Vitak
1240. Kasim Ibish Uka 1970 Ponoshec 1999 Koshare
1241. Kasim Rexhep Shala 1981 Ruhot 1999 Bishtazhin
1242. Kasim S. Zhuniqi - Bellacerkë 1999 Bellacerkë
1243. Kastriot Sahit Baftiu 1985 Gjilan 1999 Zhegoc
1244. Kemail H. Thaçi 1955 Runjevë 1999 Runjevë
1245. Kemajl H. Hazizi 1970 Lubishtë (Viti) 1999 Verban
1246. Kemajl H. Kolshi 1966 Doganaj 1999 Biçec
1247. Kemajl R. Hetemi 1968 Ferizaj 1998 Jezerc
1248. Kenan Idriz Halimi 1978 Gjylekreshtë 1999 Suharekë
1249. Kjani M. Bela 1965 Kaçanik 1999 Rakoc
1250. Kolë Gjon Lleshi 1967 Vraniq 1998 Vraniq
1251. Korab Masar Binxhiu 1961 Gjakovë 1999 Koshare
1252. Kreshnik Avdi Ademaj 1982 Katund i Ri 1999 Padesh
1253. Kujtim Avdyl Çollaku 1978 Baballoq 1999 Kralan
1254. Kujtim Hajzer Ahmeti 1981 Ternafc 1999 Mitrovicë
1255. Kujtim Sinan Krasniqi 1976 Domanek 1999 Senik
1256. Kurtish B. Hasani 1957 Randobravë 1999 Randobravë
1257. Kushtrim Adem Jashari 1984 Prekaz 1998 Prekaz
1258. Kushtrim N. Hoxha 1978 Gjakovë 1999 Gjakovë
1259. Kadri R. Dushi 1948 Lumi i Madh 1999 Nadakoc
1260. Kajtaz Jashari 1954 Prekaz 1998 Prekaz
1261. Labinot G. Krasniqi 1978 Carrallukë (Mal.) 2001 Mateç
1262. Labinot Hysni Morina 1981 Loxhë 1998 Loxhë
1263. Latif Beqir Lajçi 1969 Pepaj 1999 Pepaj
1264. Latif Shukaj 1981 Samadraxhë 1999 Samadraxhë
1265. Lavdim Rexhep Likaj 1978 Carrabreg 1998 Carrabreg
1266. Lec Bislim Ukaj 1954 Gradicë 1998 Qyqavicë
1267. Liman Aziz Rekaj 1973 Prelez 1999 Koshare
1268. Liman Gegaj 1965 Fshat i Ri 1998 Rahovec
1269. Liman Latif Morina 1975 Drenoc 1999 Në kufi
1270. Lirie Hamëz Jashari 1983 Prekaz 1998 Prekaz
1271. Llokman Neziri - Hotël 2001 Hotël
1272. Luan Avdi Smajli 1978 Jabllanicë 1999 Rogovë
1273. Luan Binak Krasniqi 1975 Tërstenik 1999 Kashicë
1274. Luan H. Krasniqi 1976 Hoçë 1999 Nagafc
1275. Luan Hilmi Haradinaj 1973 Gllogjan 1997 Në kufi
1276. Luan Islam Nimanaj 1978 Gllogjan 1999 Zhebel
1277. Luan Isuf Qerimaj 1980 Gllogjan 1999 Shaptej
1278. Luan Ramë Çelaj 1977 Strellc 1999 Strellc
1279. Luan Ruzhdi Gashi 1977 Hoçë 1999 Koshare
1280. Lulëzim Sh. Guta 1980 Jezerc 1998 Jezerc
1281. Lulëzim Bylykbashi 1975 Samadraxhë 1999 Samadraxhë
1282. Lulëzim Gani Morina 1972 Hallaç i V. 2000 Osek
1283. Lulëzim J. Jashari 1975 Batllavë 1998 Batllavë
1284. Lulëzim Nail Veselaj 1976 Reçan 1999 Tiranë
1285. Lulëzim O. Rexhepi 1964 Randobravë 1999 Randobravë
1286. Lulëzim Veseli - Reçan - Koshare
1287. Lumni Musë Surdulli 1969 Samadraxhë 1998 Loxhë
1288. Lumnie Sh. Raka 1978 Kaçanik 1999 Rakoc
1289. Lutë Sh. Vitia 1976 Marefc 1999 Marefc
1290. Lutfi Avdush Musiqi 1968 Svaraçak 1999 Koshare
1291. Lutfi H. Bilalli 1957 Reçak 1999 Reçak
1292. Lutfi S. Haxhidema 1954 Manastirc 1999 Manastirc
1293. Liman Sinan Koca 1950 Polac 1998 Prekaz
1294. Lutfi Latif Krasniqi 1963 Sibovc 1999 Sibovc
1295. Mahi Sh. Loku 1972 Kotlinë 1999 Kotlinë
1296. Mahir Haxhi Lajçi 1981 Pejë 2001 Gllogjan
1297. Male Avdyl Zenaj 1954 Irzniq 1998 Irzniq
1298. Maliq Fetah Ademi 1964 Shtuticë 1999 Shtuticë
1299. Maliq Hamëz Karaçica 1947 Balincë 1999 Balinc

 

Comments

Sinan Ks
Sinan Ks Day 1,699, 03:01

Vote,Ju qofte lavdi sa te jete jeta...

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,699, 03:03

V+S

Lavdi te gjithe deshmoreve te kombit

Rita Ora
Rita Ora Day 1,699, 03:11

Super Artikull V+S

Zgjlm
Zgjlm Day 1,699, 03:50

Artikull i Fort

Zgjim.AL
Zgjim.AL Day 1,699, 03:56

LAVDI

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,699, 13:35

LAVDI DESHMOREVE TE KOMBIT

Valton Rudhani
Valton Rudhani Day 1,700, 09:12

v+s

Arius argiri
Arius argiri Day 1,700, 15:51

PUNE E MIRE VETEM SE NUK MUND TE RRIJ PA TE BERE NJE KRITIK TE VOGEL EDHE PSE BERA NJE LEXIM TE SHPEJTE VURA RE SE ISHE GABUAR NE SHKRIMIN E DISA EMRAVE NE KETE LISTE!
PSH MYSLIM PEZA DHE HYSNI KAPO NUK JANE AS HERONJE DHE AS DESHMORE!

Arius argiri
Arius argiri Day 1,700, 15:56

TE NJETEN GJE MUND TE THEM EDHE PER BARDHOK BIBEN DHE HAXHI LLESHIN!HERO QUHET AI QE KA SAKRIFIKUAR JETEN NE LUFTEN KUNDER PUSHTUESIT TE HUAJ KURSE KETA TE KATER EDHE PSE KANE MARRE PJESE NE LUFTEN KUNDER PUSHTUESIT TRE KANE VDEKUR NE MENYRE NATYRALE NDERSA I KATRI (BARDHOK BIBA) I VRARE MBAS LUFTE NE SITUATE AKOMA SOT TE PASQARUAR MIRE!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.