Subtilno obkoljevanje Srbije na jugu

Day 2,757, 13:20 Published in Slovenia Slovenia by ElHowlius

Eglish summation:
Hostile elements are subtly encircling Serbia. If action is not taken, losing hegemony over the Balkans is possible. Greece has insofar signed an alliance with Croatia and Turkey, making it quite clear where its allegience lies. Croatia has been battling with Serbia over the control of Bosnia and Montenegro. Macedonia and Bulgaria on the other hand have common interests with Serbia (and in this context Slovenia), not doing anything might endanger the safe position of Asteria and embitter Slovenian position in Switzerland and Italy if we are to fight a war on equal footing. Add USA to this mix attacking Macedonia via AS and it becomes apparent this is hardly a neutral action against Serbia. Preventive action must be taken by Asteria in aligning itself with the tandem of Macedonia and Bulgaria. If not supported, Slovenia should uniltarelly side itself with the mentioned duo.

For a more detailed view; try Google translate and read the Slovenian part of the article.

________

Vsake toliko časa me zamika, da spišem kakšno misel, ko se dogaja karkoli zanimivega, tokrat je ta čas prišel. Specifičneje se dogajajo precejšnji premiki na jugu, kjer Grčija bije ostro vojno proti tandemu Bolgarije in Makedonije. Tej akciji so se danes pridružile še ZDA z zračnim napadom na makedonsko ozemlje. Situacija na prvi pogled ne deluje tako kritična, Grčija je bila še pred kratkim članica našega zavezništva, Makedonci in Bolgari so bili aktivni sovražniki. Morda, ampak situacija je obrnjena v celoti, najbolj zaskrbljujoče je, da so Grki podpisali MPP s Hrvaško, kar z drugimi besedami pomeni, da se dogaja subtilno prisvajanje nadzora nad južnim Balkanom in v kolikor se naša stran ne izreče, da podpre stran, ki ima v tem konfliktu podobne interese kot mi - torej proti Hrvaški in GAMI - imam občutek, da bomo zamudili vlak, ko bo moč spremeniti karkoli. Srbija spi, na jugu jim preti prisotnost ZDA; še nedolgo nazaj pa so grozili, da ne bodo podaljševali MPPjev s tistimi državami, ki so podpisale zavezništvo s čezatlantsko partnerico.

Grčija ni več na naši strani, nikoli ni bila, z mojega vidika je bila v najboljšem primeru nevtralna s škodo, ki je bila porazgubljena med razdeljeno družbo. ZDA so zaveznik zgolj na papirju, skupnih interesov z njimi preprosto nimamo. V našem interesu je, da se pridružimo Madžarski in podpremo Makedonijo v boju proti nasprotnemu polu in subtilnemu obkoljevanju Srbov. Če so Srbi v slabem položaju, podobno preti nam, zato je ključno, da, če je to seveda nujno, kdaj naredimo poteze, ki so prelomne. Zato v tem položaju zagovarjam, da se nagnemo na stran Makedoncev in Bolgarov.


Napad ZDA v Makedoniji in napad Grčije tako na Makedonce kot Bolgare je izjemna grožnja za dominanco našega zavezništva na Balkanu. Poleg podpisa MPPja s Hrvaško, ki je glavni rival Srbije, je Grčija sklenila zavezništvo s Turčijo - kar je praktično neizrečena sovražnost našemu polu. V kolikor ne reagiramo, prepuščamo Makedonijo in Bolgarijo, ki bi lahko z našo škodo uspešno kontrirali ekspanziji hrvaškega vpliva, na milost in nemilost sovražnikov.

V kolikor tega ne storimo, se bojim, da nihče drug ne bo vzel iniciative v svoje roke in naredil to, kar je potrebno, in razgrnil zaveso ignorance. Če ima nekoč tvoj zaveznik po novem MPP s tvojim največjim rivalom na Balkanu, s katerim se prav tako boriš za nadzor nad Bosno in Črno Goro, potem ni tvoj zaveznik, temveč je kvečjemu nevtralen, čeprav v tem kontekstu vse bolj deluje, da je Grčija sovražen element. GAMA ni bila nikoli naš prijatelj, nikoli ne bo - vojaška enota je ostanek EDENa in s prevzemom vpliva v Grčiji dokazuje, da je želja po povezovanju držav nekdanje alianse še kako prisotna.

Za ohranjanje stabilnosti in nadzora nad Balkanom bi morala Srbija (oz. naša aliansa) narediti korak k povezovanju z Makedonijo in Bolgarijo, v kolikor tega ni zmožna narediti, mora Slovenija narediti enostransko potezo in se v podpori lastnih interesov pridružiti Madžarski v podpiranju prijateljskih elementov na južnem Balkanu. Če ohranimo status quo in pustimo padec tandema v roke Grčije in ZDA, v prihodnje grozi izguba hegemonije nad Balkanom - kar pa pomeni, da lahko zgolj bežen pritisk kjerkoli prispeva k padcu srbske nadvlade nad surovinami in težak položaj Slovenije proti Italiji in Švici, če ni prisoten dominanten položaj nad sovražniki oz. potencialnimi neprijatelji.

Lepo vas pozdravljam,
Howly