SEES – Magánhadseregből világpárt

Day 986, 00:03 Published in Hungary Hungary by vasmegye
„Egy Ember mind fölött, Egy Ember kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.”

Ezzel a Gyűrűk Urából átvett és kissé átírt idézettel jellemezném ama közösséget, mely mai cikkem témájául szolgál, s amely néhány hónapja felforgatta az amerikai politikai életet. Mostanra e közösség kilépett a nemzetközi színtérre és immár több országon átívelő szervezetté vált.

A címből az Olvasó rájöhet, a SEESről van szó. A SEES rövidítés mögött a Specialized Elite Execution Squad elnevezés áll, melyet ebben a cikkemben Specializálódott elit kivégzőosztagnak fordítottam, amelyet hekkat kommentben Specializálódott elit végrehajtó osztagra javított. De mi is ez a szervezet? Párt? Hadsereg? Mindkettőre tettem utalásokat.

A SEES, ahogyan nevének magyar fordításából kiindulhat az ember, harcászati egységként kezdte pályafutását, a wiki szerint valamikor a béta vége felé/ a v1 elején. Alapítójaként egy bizonyos Emericket tisztelhetünk, ismert amerikai politikust, a Libertarian Party pártelnökét, az Egyesült Államok későbbi kétszeres elnökét. Az alakulat nem tagozódott be az amerikai hadseregbe, az irreguláris seregekhez hasonlíthatjuk a SEESt megalakulásakor, előbbiekben ellentétben kialakult egy tekintélyelvű felépítés, melynek élén az alapító Emerick állt.

A SEES sokáig nem tett szert politikai szerepre, hiszen az alapító Emerick mögött ott állt a Libertarian, mely színében indult többször is az elnöki választáson. 2009 augusztusában nyert is, s az USA elnöke lett. Elnöki ciklusa alatt állt meg a PEACE amerikai hadjárata, és ez a tény a szeptemberi választási győzelemig vezetett. Emerick azonban 6 nappal a ciklus kezdete után lemondott és visszavonult a politikától.

Mindezek után Emerick az amerikai mentor program kiépítésén munkálkodott, majd egy kis időre Szerbiában is élt, ám az amerikai közéletben nem vett részt egészen idén áprilisig. Akkor viszont visszatért, látva a PHX TOt és érzékelve annak veszélyeit, új erőt hozott létre, ez lett a S.E.E.S., egy szélsőjobb és autoriter beállítottságú párt a játékban, mely ideológiájáról a wikin szép hosszan olvashatunk. Ebben amerikai értelmiségiek amellett tesznek tanúságot, hogy az evilágnak egyszemélyi vezetésre van szüksége, aki képes arra, hogy akaratával és személyiségével megvédje az embereket az elnyomástól és a virtuális erőszaktől és akire hallgatnak az embereket. Egy Vezérre, aki megszüntetheti a nagy konfliktusokat, melyekkel elválaszthatatlanok a ma politikájával. Egy higgadt személyre, aki már elérte a legmagasabb politikai szinteket, és már egy törekvése van: felvirágoztatni pártját és nemzetét.

A SEES eköré a Vezér köré szervező elit pártjának nevezi magát, és felépítése is abszolút a Vezér köré épül. Íme egy kép a SEES szervezeti felépítéséről (forrás a wiki)


Grand Vizier = pártelnök
Council of Elders Member = korábbi kongresszusi képviselőkből álló tanács

Természetesen a Führer szerepébe az alapító Emerick került, s így indult a párt a top 5 felé. A 8 fős kezdeti létszám hamar 150 főre növekedett, ám a top 5 kapuját tagtoborzással nem tudta elérni, emiatt Emerick és csapata pártTOhoz folyamodott: amiről már szóltam a TO sorozat negyedik részében, Emerick a top1 AAP (American Advancement Party) pártelnöki címét szerezte meg.

Ez hatalmas siker volt a SEES számára, ám 2 nap múlva az öröm bánattá vált: az ötödik büntetőpontját elérő Emerick végleges kitiltásával a SEES elvesztette az egykori AAPt, melyet a pártelnökséget megszerző Max McFarland 2 American Progressive Fronttá nevezett át, s ahova napokon át érkeztek az egykori top2 USWP (United States Workers Party) kétkattosai, miután annak új elnöke, az újhullámot képviselő, és egyben a magyaros nevű Walter Joseph Kovacs az APF vezetőivel való megegyezés után Move to APFre (vagy valami hasonlóra) változtatta a párt nevét, s jó egy hétig ezen a név maradt az USWP helyén, majd a párt maradékát meghagyták a SEESnek. A SEES ugyan top5 párt lett és ezzel képviselőket juttathatott az amerikai kongresszusba, ám Emerick permabanja és a McFarland-Kovacs paktum tartós zuhanópályára juttatta a vezetőjét vesztett pártot, mely előbb a harmadik, majd a negyedik helyre zuhant az amerikai toplistán, végül az „öregek tanácsa” június 25-én bejelentette a SEES politikától való visszavonulását.

Itt vége lehetett volna a SEES politikai pályafutásának, ha nem történt volna fordulat: Emerick azonban az egykori indonéz ismert személyiség, gagah képében visszatért a játékba. Ha már visszatért, az állampolgárság megszerzése után belépett az általa alapított pártba, és tudatosította a híveiben, hogy Amerikának szüksége van a SEESre. Majd július 15-én megszerezte a pártelnökséget is, s megkezdte a párt életének újraszervezését. Mostanra a SEES elnökjelöltje, St Krems a közvélemény nagyobb részének támogatását élvezi, és engem személy szerint meglepne, ha nem nyerné az előválasztást. (Az elnökiben a PTO veszély miatt nem vagyok biztos.)

Az otthoni újjászerveződéssel egy időben a SEES megkezdte a nemzetközi terjeszkedést is. Japánban az ottani TOs tevékenységnek köszönhetően könnyedén állampolgárságot szerzett SEES tagok és szimpatizánsok július 15-én megkaparintották az United Lolies of Japan nevet viselő párt elnöki címét, és átnevezték azt SEES Nipponra, majd a SEES rendszerébe való betagozódást követően a japán tagozat 8 helyet szerzett a kongresszusi választásokon.

A következő ország, ahol a SEES megjelenhet, a magyar PTO áldozatává vált Dél-Afrika lehet. Itt máris diplomáciai botrányba torkollott a SEES megjelenése, az új dél-afrikai elnök, SamGibz PTOval vádolta meg a pártot, egy megszerzett csetlog alapján, melyben egyesek amerikai-magyar együttműködésről álmodoztak. A dolog Pretoriában nagy port kavart, egyesek már meg is feledkeztek a magyarokról (akikhez a szerző is csatlakozott tegnap délelőtt) és a SEES PTOról írtak cikket. A dél-afrikai külügyminiszter USA-ban megjelentett cikke után azonban a felek elrendezték a szálakat, és az afrikaiak újra a magyarokra koncentrálnak, a SEES AFRICA frakció pedig egyelőre nem alakul meg...

„Egy Ember mind fölött, Egy Ember kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.”

Minden egyéb komment.

vasmegye
Ushuaia, Argentina, Day 986 of the New World
http://lh6.ggpht.com/_CBvv85Qaoio/S3XEBatDhSI/AAAAAAAAAaE/f4GXDAAqjwc/FUSZT.jpg">

VASMEGYE TOP 10:
HarcinyulEkezet nelkul
csuzliszemArchívum
JenkizObsta principiis
kohlerjszSun, Moon and 3 Arrows
SingolloFlying Cloud
NacilLovagrend
Hurka_GyurkaCorpus Delicti
Batyek-mikor-
NivoBoySinoTimes
Cseri McGregorAlternatív 7

További jó szórakozást!