Prosta pot Srbije v Rusijo in potop Kanade

Day 1,318, 14:22 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Z vsakim pretečenim dnevom se globalna dominacija zavezništva ONE zdi le še formalnost in vprašanje časa. Po skorajšnjem padcu ZDA je tokrat na vrsto dokončno prišla Brazilija, na severnoameriškem kontinentu pa se ta država imenuje Kanada, ki je v danem trenutku pod neusmiljenimi napadi Poljske ter Indonezije, dveh držav, ki sta pred tem uspešno zadali skorajšen smrtni udarec kanadski južni sosedi. Sitaucija, v kateri se nahajamo trenutno, sicer najbolj ugaja Srbiji in njihovi želji po osvojitvi Teksasa oz. z drugimi besedami jim to pušča prosto pot v Rusijo in nato v Aljasko in v primeru te akcije, je prihodnost ZDA več kot mrkogleda, seveda ob predpostavki, da naši zavezniki dokončno prispejo do željene oz. obljubljene dežele.

Kljub nizanju uspeha za uspehom, stanje med velesilami v ONE-u le ni tako rožnato. Nezadovoljstvo je pokazala Madžarska, ki si želi svoje regije v Franciji in ZDA povezati z originalnimi, vendar ji to preprečuje šepajoča slovaška kontrola regij v Nemčiji ter Slovenija, ki ni voljna predati trenutno najbolj cenjene regije v Srednji Evropi. Na račun tega so posamezni madžarski "civili" napisali vrsto člankov, kjer so pokazali nestrinjanje z vladno politiko nenehnega klanjanja željam lastnega zavezništva in poglavitno tudi zavezniškim sočlanicam Poljske ter Srbije. Glavna opcija Madžarov sicer ostaja preselitev njihove prestolnice v Francijo ali celo na ameriški kontinent, ampak bi bilo za omenjeno akcijo potrebno posredovanje Slovakov v prestolnici in bi jih posledično tudi stalo precejšnjega števila regij, kot prav tako podpisanih zavezništev. Tukaj se poraja dejstvo, če so bili Madžari pripravljeni za pot do ZDA pripravljeni porabiti tisoče goldov, jih podatek, da bi Slovaška izgubila določene MPPje iz njihovega pogleda ne bi preveč zganilo. Poteza, kjer bi Madžari preselili svojo prestolnico, je iz vidika njih dokaj nesmiselna, saj niso naklonjeni proti temu, da bi prisilili svoje severne sosede Slovake k temu dejanju, zveni precej ironično napram Sloveniji.


Večna želja naše vzhodne sosede Madžarske ostaja švicarska regija, ki bi povezala praktično njihov globalni imperij z originalnimi regijami. To bi jim posledično tudi omogočilo koristenje vseh bonusov, ki so si jih nabrali z osvojitvami v Franciji ter ZDA. Sicer pa je iz njihovega vidika bolj verjetna opcija ponovnega zavzema južnega predela Nemčije. Potrebno se je zavedati, da je uporniška moč Nemcev precej večja od Švicarjev in s tem tudi nevarnost prekinitve te verige.

Balkanska velesila Srbija je svoj pohod pred kratkim začinila z zavzetjem dveh moldavskih regij in v tem trenutku, vsaj po vrzeli sodeč v ruskih ozemljih, nedvomno planira akcijo, ki jo bo popeljala vse do Aljaske ter ostalih ameriških ozemelj. Opcije Srbov so vse od podpisa miru s Hrvaško na široko odprte in jim praktično puščajo proste roke pri krojenju lastne zgodovine. Turčija je dandanes zasedena z Bolgari, medtem ko je malce južneje Makedonija priča grški "osvobodilni vojni", torej iz tega stališča Srbi nimajo pravega nasprotnika, kot je bilo temu nekoč v Hrvatih. Vprašanje je le, kdaj se bo silovita ekspanzija naših bratskih zaveznikov končala.


Precej opazna razpoka v ruskih regijah v danih okoliščinah ponuja Srbom praktično neoviran prehod vse do Aljaske, seveda če se bo vse izeklo po načrtih. Predlog o naravnem sovražniku na Rusijo bo tako najverjetneje luč zagledal jutri. Zgodba Srbije bo ob morebitni izvedbi tega nadebudnega načrta zopet postala številka 1 v svetu eRepublika.


Makedonija nadaljuje svoj boj proti Grčiji, ki je željna ponovne osvoboditve izpod makedonske okupacije. Trenutni dogodki precej namigujejo na ponovitev dolgotrajne vojne med Makedonci in Grki, kot so jo slednji bili s Turki.

Bolgarija malce vzhodneje nadaljuje svoj nenehen boj proti Turkom in to načeloma tudi uspešno, saj je po okupaciji lastne države Bolgarom le uspelo zmagati v nekaterih uporniških vojnah in lastni naciji povrniti suverenost.

Hrvaška je v zadnjih dneh izrazila željo po pričetku trening vojne s Slovenijo, saj bi tako prekinila precejšnjo stagnacijo, ki jo načela v zadnjih mesecih od prekinitve vojne s Srbi. Slovensko stališče napram celotni zadevi je precej skeptično, saj bi za celotno izvedbo in obrambo naših regij bila potrebna nenehna pripravljenost in borba v zadnjih minutah, to bi nas posledično odrazalo od dogodkov v globalnem spekterju in bi nas precej oslabilo iz vidika morebitnih uporniških vojn v Švici ali Italiji, slednja je najbolj verjetna opcija.

Na ameriškem kontinentu nam pogled na karto eRepublika poda precej nazoren prikazen dominantnosti ONE-a nad dvojnim zavezništvom Terre in EDENa, načeloma nam tudi da slutiti, da bi lahko čez čas zaradi notranjih sporov pri "nezmožnosti" povezanja lastnih regij zaradi omejitve s strani preostalih članic prišlo do sporov, ki bi se končali pri cepitvi velesil na lastne fakcije. Če že govorimo o možnostih, je to le vprašanje časa, kdaj se bo človeška narava poigrala sama s sabo, Madžari so že pokazali svojo enostransko željo po dominanci v aliansi.


Kanado, sodeč po trenutnih okoliščinah, čaka praktično enaka usoda kot njeno južno sosedo ZDA. Obe naciji sta utrpeli precej škode za časa skupnega napada zavezništva ONE na ameriški kontinent. Poljska in Indonezija neusmiljeno meljeta po kandaskih regijah, medtem ko Španija in Madžarska dokončujeta delo v nekoč državi, ki je bila smatrana kot neosvojljiva.

Precej zanimiv pogled se skriva povsem južneje v Braziliji, kjer je ta država po dolgem času izgubila vse svoje kolonije v Južni Afriki in se trenutno bori za obstanek v svetu eRepublika proti Peruju, ki predstavlja skupno udarno moč zavezništva ONE. Pred tem je omenjeni državi že uspelo zasesti prav vse brazilske regije s pomočjo Španije, a so se Brazilci nato uspešno osvobodili preko uporniških vojn pri tem pa so plačali ceno, saj so izgubili svoj trden položaj na afriškem kontinentu.

Slovenski položaj je že več mesecev precej tih in z raznimi premiki v diplomaciji, kot primer švicarske želje pri izpeljavi lastnih predsedniških volitev ali pa italijanskih uporniških vojn, pretiranih sprememb nismo bili deležni. Naša država je sicer iznenada postala center pozornosti zaradi Madžarske in njihove želje po zavzemu trenutno okupirane švicarske regije s strani nas, vendar je ta opcija precej manj verjetna kot tista z Nemčijo. Iz strateškega vidika je naša omejenost precej pereče dejstvo in v bodoče so spremembe bolj kot ne oddaljena opcija. Torej iz tega lahko sklepamo, da če Slovenija ne bo zopet si lastnoročno priskrbela nove izzive, bo nadaljnje padanje števila prebivalcev le grenka realnost.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly