Poczet prezydentów ePolski cz. VI

Day 1,066, 01:49 Published in Poland Montenegro by Avenged7fold

przedstawia:

Poczet prezydentów ePolski.



5 IV 2010 – 5 V 2010


Do kwietniowych wyborów stanęło 3 kandydatów: Adios_PL z Narodowej Demokracji, a także przy wsparciu Partii Imperialnej, Polskiej Partii Libertariańskiej i Stronnictwa Narodowego, Kernel_PL z Partii Wolnych Ludzi i poparciu Niezależnej Polski i Kaba z Polskiej Partii Patriotycznej. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się reprezentant ND – Adios_PL.

Już od pierwszych dni krewko wziął się za usprawnianie działania państwa. Postanowił w końcu utworzyć organizację Rzecznika Rzadu, co miało na celu usprawnić politykę informacyjną, a jednocześnie uniknąć uzyskiwania profitów w postaci subów, które zyskiwała osoba rzecznika.

Początek kadencji to także zakończenie odzyskiwania terytoriów przez eFinlandie. Dla przypomnienia utraciła je krótko po aktywowaniu MPP eRosji w trakcie inwazji na Rhone Alps. W tym samym czasie miał miejsce fail kongresu eAustralii, przez który Australijczycy na długi czas utracili Zachodnią Australię, region bogaty w zboże i diamenty. Po więcej informacji odsyłamtutaj.

W kraju natomiast postanowiono pozbyć się zbędnych nam terytoriów niemieckich i francuskich. Zmniejszenie ilości regionów, w których mogły wybuchnąć powstania (drainy), zwiększało jednocześnie bezpieczeństwo ważnych regionów jak Rhone Alps i Brandenburgii z Berlinem. Utworzono program licytacji medali Resistance Hero (za wszczęcie udanego powstania), dla informacji cena medalu sięgała dużo ponad 100 gold.

To także za Adiosa utworzono projekt aTOm. Celem projektu było zebranie grupy graczy, którzy mieli pomagać naszym sojusznikom w obronie suwerenności w czasie wyborów. Jak wiemy przedsięwzięcie się udało, a aTOm istnieje do tej pory.

Głównym zamysłem rządu Adiosa, było zdobycie przez nasz kraj regionu posiadającego high oil. W sztabie wojskowym zapadła decyzja o wypowiedzeniu wojny eMeksykowi. Plan w założeniu był banalnie prosty, dwudziestoczterogodzinne wypowiedzenie wojny, szybki atak na niechronione MPP Southeast of Mexico i ePolska posiada high oil. W założeniu prosty plan zaczął się komplikować pod wieczór 883 dnia eRepublik. Wtedy to eBrazylia zaatakowała eRPA, z którymi mieliśmy podpisane MPP, to spowodowało, że otworzyła się wojna pomiędzy eBrazylią, a nami. Dzięki temu Brazylijczycy mogli zaatakować Kanary i jednocześnie zablokować nas na czas trwania tej bitwy.

Parę dni później miał miejsce drugi w historii erepublik (pierwszy w czasach bety, kiedy to eNiemcy zagarnęły cały nasz kraj) atak na nasz rdzenny region. Rosjanie z powodzeniem zaatakowali Pomorze. Był to początek wielkiej akcji Phoenix skierowanej przeciwko ePolsce. Niedługo później eSłowenia zaatakowała Rhone Alps (MPP aktywowane przez Cerbera się mszczą), a eRosja Brandenburgię z Berlinem. Pomimo zadania przez nasze społeczeństwo 22 milionów obrażeń, nie udało się obronić tych regionów.

Przejawem niezadowolenia społeczeństwa był przedłożony kongresowi wniosek o odwołanie prezydenta ze stanowiska. Jego autorem był Drzewiec z Partii Wolnych Ludzi. Kongres głosował na tak, więc władzę po Adiosie przejął drugi w wyborach Kernel.PL.

Koniec kwietnia to odbicie przez Hiszpanów Rhone Alps z rąk eSłowenii. Niestety nie mogliśmy przyjąć z powrotem tego regionu, z powodu ciągłego zagrożenia ze strony Słoweńców. Udało nam się, niemal bez oporu ze strony eRosji, odzyskać utracone Pomorze. Zadaliśmy także potężny cios eWęgrom wygrywając bitwę o Heilongjiang, serce gospodarki naszego głównego wroga.






5 V 2010 – 5 VI 2010


W majowych wyborach obywatele ePolski wybierali prezydenta spośród trzech kandydatów: StrozeR`a, startującego z Narodowej Demokracji, Miudyka z Polskiej Partii Patriotycznej[/url] i Muchozola z Polskiej Partii Libertariańskiej. Warto wspomnieć o ekscesie, który wydarzył się tuż przed wyborami. Mianowicie administracja gry postanowiła zbanować StrozeR`a za otrzymywanie korzyści z multi. Jednak mimo szybkiej interwencji udało się wyjaśnić bana i kandydat mógł wystartować w wyborach, które de facto wygrał.

Rząd, którego miałem przyjemność być rzecznikiem od razu wziął się do roboty. Utworzono organizację Budujemy ePolskę, która miała na celu wyprodukowanie odpowiedniej ilości szpitali i systemów obronnych, aby w przyszłości mieć rezerwy na zabezpieczenie nowo zdobytych regionów. Natomiast w celu lepszej organizacji i mobilności wojsk naszego kraju utworzono kanał irc – #polskiesiłyzbrojne, który był pierwowzorem dzisiejszego kanału #obrona.narodowa.

StrozeR wprowadził także w życie jedną z ważniejszych obietnic wyborczych. Jako chyba pierwszy prezydent organizował spotkania ze społeczeństwem na kanale irc, gdzie każdy mógł zadać prezydentowi pytanie i uzyskać od niego odpowiedź.

W maju kolejny raz próbowaliśmy pomóc naszym chińskim sojusznikom w odbiciu Liaoning, czyli serca gospodarki eSerbii. Niestety, mimo ogromu zaangażowanych sił i spalonego golda, nie udało nam się zwyciężyć. Statystyki z bitwy można zobaczyć tutaj.

Rząd StrozeR`a musiał się także zmierzyć ze sprawą eUkrainy. Podzielony wewnętrznie kraj, w którym walczyły ze sobą dwa obozy – proEDENowski i proPhoenixowski, stanowił nie lada problem dla rządzących, tym bardziej, że prorosyjski prezydent Geka, prowokacyjnie zaatakował ePolskę.




Zapraszam do przestudiowania poprzednich części:
Poczet prezydentów ePolski, cz. I
Poczet prezydentów ePolski cz. II
Poczet prezydentów ePolski cz. III
Poczet prezydentów ePolski cz. IV
Poczet prezydentów ePolski cz. V