Požiūris į įmonių atsiperkamumą

Day 1,814, 04:58 Published in Lithuania Lithuania by Intrud3xas


Dažnai pradedantys ar jau pažengę e-verslininkai skaičiuoja, per kiek laiko atsipirks įmonė. Jei įmonės įkūrimas ar pirkimas kainuoja x aukso, tai skaičiuojama, kiek dienų prireiks, kol tokia suma bus uždirbta iš tos įmonės ir nuo to momento bus laikoma, kad įmonė atsipirko ir pradeda nešti pelną.

Bet tai nėra visiškai teisingas planavimas, nes galimybė uždirbti pinigus įmonės pagalba kainuoja žymiai mažiau, negu pati įmonė. Žiūrėkite į įmonės kainą kaip į dvi dalis: viena sumos dalis tai yra „dingstantys“ pinigai, kurių niekada nesusigrąžinsite, o kita dalis yra lyg depozitas, kurį „užšaldote“ tam laikui, per kurį naudojate įmonę.

Pavyzdžiui, įsigydami Q5 maisto ar ginklų įmonę, sumokate 217.2g. Ši kaina yra su nuolaida, o įmonių lygį (Q) verta kelti tik kai yra nuolaidos. Kaip žinoma, įmonę galite „sunaikinti“, atgaudami pusę pilnos kainos (be nuolaidos). Q5 maisto ar ginklų įmonės kaina be nuolaidos yra 380g, vadinasi, 190g jūs atgausite jei įmonės atsisakysite. Tad šiame pavyzdyje 190g yra lyg užstatas — šią sumą užšaldote, tačiau galite bet kada atgauti. O antra kainos dalis, kurios neatgausite, yra 217.2g - 190g = 27.2g.

Taigi, šiuo atveju, jei susimokėję 27.2g ir kaip užstatą „įšaldę“ 190g, iš įmonės uždirbsite 27.2g, galėsite laikyti, jog investicija atsipirko. Jei uždirbsite daugiau — galėsite save laikyti sėkmingu verslininku, kuris uždirbo daugiau, negu išleido.

Taigi, nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog Q5 įmonė atsipirks iš jos uždirbus 217.2g, bet realiai įmonė jau bus pasiteisinusi iš jos uždirbus vos 27.2g.

Šiame straipsnyje neskaičiuosiu, kokios įmonės yra pelningos atsižvelgiant į regionų bonusus, atlyginimus ir produktų kainas, nes, mano manymu, šiuos dalykus turi mokėti išsiaiškinti ir pasiskaičiuoti pats verslininkas.

Tikiuosi, jog šis straipsnis padės geriau suvokti situaciją tiems, kurie ketina pradėti ar plėsti verslą.

Vote & Sub