Plato legújabb terveiről.

Day 1,240, 12:17 Published in Hungary Hungary by Attila14

Röviden: ez ugyanolyan szívatás lesz, mint amikor bevezették a 4 féle fegyvernemet, aztán eltörölték, de meghagyták a 4-féle fegyógyárat, majd nemes egyszerűséggel azokat is egységesítették. Így, aki erre is, arra is berendezkedett, az ezt követően saját maga alá kínálhatott a piacon.

Most ugyanez a móka következik a nyersi cégekkel. Alapíts minél többet, lehetőleg mind a 10 fajtából, aztán 90-100 napig működik, majd ’feature’ néven összevonják őket.

Vegyük már észre, hogy szisztematikusan szopatnak minket!

Most, viszonylag a csúcson érdemes abbahagyni!

Vagy, küzdjünk ellene? Petíciók nem sokat érnek, s a passzív ellenállás (nem harcolunk amíg…) is dugába dőlt.

Az egyéb módosítások (házak megszűntetése), a cégezők életének megkeserítése, a harci modul percenkénti értékelése mind abba az irányba hat, hogy ha érvényesülni akarsz, akkor 28 órát tölts az erepen naponta. Kell ez nekünk? Kinek van erre energiája?

Főleg a célt nem látom, hogy mi értelme van az utóbbi, meg a tervezett módosításoknak? Amíg a csalás visszaszorítására irányultak, addig támogathatóak voltak (hová tűnt BoA havi 3000 EUR-nyi Goldja?), de a napi 10 G-s limit bevezetése nem egy ’piacbarát’ megoldás, mert a nagy export-import forgalommal rendelkező cégbirodalmak esetén kifejezetten negatívan hat a finanszírozásukra.

Tudomásul kéne már venniük a fejlesztőknek (tulajoknak), hogy nem véletlenül a V1 idején volt a legnépszerűbb a játék! Állítsák vissza a napi 20-50 WP felhasználási lehetőséget, s akkor feleslegessé válik a 10 G-s napi limit, valamint esetleg kevesebben veszítik el a kedvüket a további játéktól!

Mondom mindezt olyan játékosként, aki bevallottan vásárol(t) Goldot RL-pénzért, de már belefásult, s nem is élvezi. Ne a bankkártya mögötti fedezet döntse el egy csata, nemzet, vagy szövetség sorsát!

A kezdő játékosok felzárkóztatására inkább más motivációt kellene keresni! Persze, hogy frusztráló egy újoncnak, amikor szembesül, hogy esélye sincs a régi ’elit’ magasságába emelkedni. Erre lehetnének megoldások, pl. a munkásai ’elégedettségi mutatója’ vagy más népszerűséget növelő magatartásminták jutalmazása (elvégre egy nevében szocio-szimulátor játékról lévén szó).

Valamit, valamiért!