Partizan ima meč loptu

Day 862, 00:23 Published in Slovenia Slovenia by Tuzne Oci

Partizan je v četrtfinalu košarkarske Evrolige na domačem parketu v Beogradu ugnal Maccabi z 81:73 in povedel v zmagah z 2:1. Barcelona Realu ni dala možnosti za zmago (84:73).

Gledalci v beograjski Areni, ki so poskrbeli za vzjemno vzdušje, so bili priča imenitni igri črno-belih, ki so povsem nadigrali Izraelce in si odprli vrata raja, v katerega lahko vstopijo v četrtek. Sijajen je bil Jan Vesely, nerešljiva uganka za Maccabi je bil tudi Bo McCalebb, z 18 točkami najboljši strelec Partizana.

Varovanci Duška Vujoševića so leteli po parketu v prvih osmih minutah, ko so prišli do odločilne prednosti 25:12. Partizan je prevladoval pod košem (13 skokov v primerjavi s štirimi Maccabija). Dve zadeti trojki iz dveh poskusov, nobena izgubljena žoga in trije prestreženi napadi gostov je bilo dovolj, da so si srbski prvakii nabrali ugodno prednost (v 16. minuti so vodili za 16 točk).

Trdna obramba, dodelan napad
Varovanci Pinija Gershona so drugi del igre začeli z nekoliko spremenjeno igro. S trdno obrambo so nekoliko zmedli Partizan, ki tri minute in pol ni dosegel koša. Gostitelji so se približali na 47:40, tekma je tako postala še bolj zanimiva. Vujošević je v igro namesto Lawrenca Robertsa in Slavka Vraneša poslal Veselyja in Branislava Dekića. Ob pomoči Aleksa Marića sta zaprla vse poti do Partizanovega koša, na drugi strani pa so sijajno izvedene akcije domačim zopet prinesle 16 pik točk prednosti. Po dveh trojkah Davida Bluthenthala je prednost nekoliko skopnela, zmaga pa ni bila ogrožena.