Pénzpiaci Kitekintő-----Eredményhirdetés

Day 588, 08:42 Published in Hungary Hungary by Carl Peters

Sziasztok!

Köszönöm, hogy a tegnapi cikkemre ilyen sokan reagáltatok. Több mint 80 vote érkezett, ami egy három napos újságnál nagyon sokat jelent. Mégpedig azt, hogy elegünk van! Politikai elitünk fejezze be a sárdobálást, vagy ne előttünk csinálja! Ráadásul a belpolitikai viharok közepette elveszett második cikkem a TO-Charta (http://www.erepublik.com/en/article/to-charta-842471/1/20)

Annyi frappáns csetszobanév érkezett, hogy nehéz volt a döntés. Ezért a 20 IDR-es fődíj mellett további 5 IDR-es díjakat osztok ki. A „nyerőszámok”:

#magyarorszag Sajnos az erep politikai kultúrája lezüllött az IRL szintre, ezért jár a 20 IDR
#tebolyda 5-5 IDR-t kapnak a következőek az este folyamán
#ezisatehibad
#politika_en_igy_szeretem
#gumiszoba
#monnyonle


Pénzpiaci kitekintő

Ezentúl minden héten jelentkezem a valutaárfolyamok alakulását vizsgáló kis elemzéssel. Olyan országokkal foglalkozom, amelyek pénzeivel magam is kereskedem, tehát nem beszélek mellé. Csak a gazdaságilag, népességileg jelentősebb országok valutáiról lesz szó.

Magyarország A „dübörgő” gazdaság velejárója a forintéhség. A befektetők, az új játékosok mind rengeteg forintot nyelnek el. Az állam hitet tett a fokozatos erősítés engedése mellet, de a magyar fizetőeszköz árfolyama elszaladt. Sűrűbb pénznyomtatásra lenne szükség, ugyanis a magyar valuta 0.04 pontot erősödött két hét alatt, az árfolyam 0.027.

USA Az amerikai dollár a játék legstabilabb pénze. Bebetonozódott a 0.02-es szinten. Mivel az amerikai gazdaság felszálló ágban van, és a külföldi befektetések is növekednek, látszik, hogy a piac elmozdítaná az árfolyamot a 0.02-es szint fölé. Azonban, amikor ennek a veszélye fennáll, a kormány rögtön 80 000-100 000 USD-t tesz ki a már jól megszokott árfolyamon. Érdekes továbbá, hogy az USA-ban a valuta vételi és eladási oldala között gyakorlatilag nincs különbség. Ezért használom a dollárt forgóeszközként.

Indonézia A rúpia stabil, erős pénz, mely a 0.037-es átlagárfolyamhoz képest 0.01 pontos kilengéseket produkál mindössze. Több mint egy hónapja nincs ebben változás és nem is számítok rá. Az IDR értéke jelenleg 0.036 arany.

Görögország Feltehetitek a kérdést, hogy miért nem Románia következik. Nos, mert az utóbbi egy hónapban a drachmával lehetett a legnagyobbat kaszálni. Június 15-én hajnali 3-kor Central-Greace „high iron” régiója visszatért az anyaországhoz. A GRD akkor 0.007-en állt. Az árfolyam 11:30-ra már a 0.017-es szinten volt. Gyakorlatilag 100%-os profitot hozhatott ez az üzlet pár óra alatt. A GRD-t aznap nem is annyira a cégek, és a polgárok vásárlásai, hanem a spekuláció pörgette fel. Ez a lufi, azonban már 13:30-ra kipukkadt. A drachma 0.01-en áll, hosszú távú erősödésre lehet számítani.

Románia A legértékesebb román régiók, és több ezer román polgár elvesztésével a RON 4-5 pontot veszített értékéből, és beállt a 0.018-as szintre. Hacsak rendkívüli esemény be nem következik, ez így is marad.

Kanada A kanadai dollár elég erős pénz. a 0.033-as szintről csak felfelé produkál igen erős, 4-5 pontos kilengéseket. A minisztériumi beavatkozás általában 1-3 órát késik, ezeket az intervallumokat ki lehet használni. A továbbiakban is erre kell készülni.

Egyesült Királyság A font az utóbbi egy hónapban legalább olyan unalmas, mint az ország. Bebetonozódott a 0.027-es szintre.

Spanyolország Az utolsó elnökválasztás óta a peseta árfolyama a 0.04-es szintről 0.033-ra csökkent. Ezt tartja is szépen, de Kanadához hasonló erősödő kilengéseket produkál. Érdemes odafigyelni! Tegnap rövid ideig 0.04-en is lehetett ESP-t eladni.

Ukrajna Az országot gazdasági fejlődés, de pénzpiacát a pangás és hektikus mozgások jellemzik. 0.028-as szint fenntartása állami érdek, a kormány erősödéskor be is avatkozik.

Horvátország A kuna „áldásos tevékelységünknek” (rombolásnak) köszönhetően 6-7 pontot esett vissza, jelenleg 0.016-on áll. további gyengüléssel kell számolni.

Szerbia Habár fékelt dínár van bőven a játékban, a szerb babyboom és a mai gazdasági felemelkedés lökést a adott a hazai pénznek. A legnagyobb erősödést az RSD a Vajdaság visszavételekor produkálta. A szerb régiók visszatérése és a konjunktúra miatt ideális középtávú befektetés lehet, további erősödéssel számolok. A dínár jelenleg 0.014 arany.

Kína A jüan stabil pénz. A maradék régiók visszaadása, és az előkészítés alatt álló kínai babyboom miatt ideális hosszútávú befeketés lehet. Erősödésre számítok. Jelenleg egy CNY 0.014 aranyat ér.

Brazília A BRL ellen nagyjából egy héttel ezelőtt spekulációs támadás történt az árfolyam 0.02 közelébe esett vissza, ma azonban újra 0.028-at ér.

Oroszország A rubel feltörekvő valuta, köszönhetően a high régióknak és az orosz népességrobbanásnak. Aki erre számított, az most 100%-os profitot tudhat a zsebében. A rubel ára jelenleg 0.03 arany.

Németország A magyar támadás pillanatában kellett a márkából vásárolni. A maradék régiók visszakerülésével kis erősödésre lehet számítani. Egy DEM már 0.02 arany! Ez 50%-os erősödés 3 hét alatt.

A svéd korona kicsit gyengült (0.025); az meglepett, hogy nem „dőlt be” Mecklenburg elvesztésének hírére sem. Az olasz líra (0.026) a stabilitás mintapéldánya, Mexikó (0.01) pedig napi szinten liftezik, pénzpiacán kevés a mozgás.

Ha érdekesnek találtátok, akkor kérlek vote/sub, így le tudom mérni, hogy továbbiakban érdemes-e ilyen elemzést írnom.
Kérlek, olvassátok korábbi cikkeimet is!
Köszönöm
Carl Peters