Najboljša slovenska politična stranka je... ali SIKARSI za Lombardijo!

Day 1,613, 12:42 Published in Slovenia Argentina by SIKARSI



Pozdravljeni v novi izdaji XrooM13. Tokratna izdaja bo politično obarvana in bo v veliko pomoč tistim, ki se za politično kariero šele odločajo. Tudi sam sem že v svojih 40-ih (erepublik leta) in mislim, da je čas, da svoj inventar obogatim z zlato kongresniško medaljo. Ker pa nočem, da bi bila moja kongresniška kandidatura tipična, torej dolgočasna, ter polna lažnih obljub, sem pripravil analizo slovenskega političnega prostora, ki bo v pomoč vsem bodočim kongresnikom

Prvi korak pri moji kongresniški kandidaturi, je bilo vprašanje, za katero politično stranko kandidatirati in v kateri regiji. Glede na to, da so originalne slovenske regije rezervirane za največje politične veljake, je bilo vprašanje regije kandidature dokaj enostavno. Kot neizkušen politik in iskalec prve medalje bom imel največ možnosti v kakšni od okupiranih regijah. Odločil sem se Lombardy, kjer domuje 130 Slovencev, regija sama pa ni strateškega značaja , ter je zato manjša možnost, da bi regijo do začetka volitev izgubili (okrog 24, 25 v mesecu se ponavadi igramo politične igrice, kjer si vsaka država želi zagotoviti čim večje število kongresniških sedežev).



Večji problem se pojavi pri izbiri politične stranke, saj moram za uspeh izbrati tisto stranko, kjer bom imel največ možnosti za izvolitev. Kot človek, ki se rad igra s številkami, sem se lotil analize zadnjih dveh volitev, in prišel do zaključka, za katero stranko kandidirati. Analiza bo mogoče nekaterim izpadla kot reklama za izbrano stranko, zato moram še enkrat poudariti, da je analiza objektivna in ni rezultat mojih simpatij ali morebitnih skritih kampanj v ozadju. V tabeli spodaj si bomo pogledali rezultate prejšnjih kongresnih volitev z najbolj relevantnimi podatki za nekoga, ki si želi postati kongresnik. Najprej sem si pogledal, koliko kongresnih sedežev je določena stranka pridobila oz. izgubila, potem me je zanimal podatek o prejetih in izgubljenih glasovih, koliko glasov je šlo za zmagovalce in koliko za poražence. Na koncu pa sem si pogledal še koliko je v prejšnjih kongresniških volitvah bilo tistih s prvo kongresniško medaljo.



Kot je razvidno iz tabele je popolni zmagovalec stranka Združena Slovenija, ki je zmagala v prav vseh kategorijah. Stranka ZS je tako v primerjavi s februarjem pridobila 4 sedeže, 80% vseh prejetih glasov je šlo za zmagovalce (izbrani kandidati stranke) in rekordno nizkih 20% za poražence (neizbrani kandidati stranke), prav tako pa so v njenih vrstah novinci imeli največ možnosti za pridobitev prve kongresniške medalje (poleg NZD, oba po 3 kandidata). Podatki govorijo o izjemni organiziranosti in viziji same stranke. Največje razočaranje predstavljata SKP in SNR, SKP s poraznim deležem izgubljenih glasov, kar kaže na neorganiziranost znotraj stranke, SNR pa z izgubo enega sedeža in brez mladih kongresnikov (tistih s prvo medaljo), kar kaže na pomankanje vizije in izgubo politične moči. Diktatura se je kot stranka z največ člani odrezala povprečno, NZD pa kaže svoj potencial, saj jim je uspelo zagotoviti kongresne sedeže za tri mlade člane stranke, rezultat bi verjetno bil še boljši, če ne bi imeli visokega deleža izgubljenih glasov.

RAZMERJE KONGRSNIKI: ČLANI STRANKE

1:34
1:46
1:20
1:31
1:29

Tukaj nam statistika postreže z bolj zanimivimi podatki, saj nam pokaže na koliko članov določene stranke je izvoljen en kongresnik. Nižje kot je razmerje, bolj uspešna je stranka. Kot v prejšnji tabeli je tudi tu zmagovalec Združena Slovenija, kjer je na vsakega 20 člana izvoljen en kongresnik. Najmanjši stranki SKP in NZD sta zaradi svoje majhnosti tudi relativno uspešni (na 31 oz. 29 članov stranke, en kongresnik). Zopet predstavlja največje razočaranje SNR, kjer je na vsakega 46 člana izvoljen en kongresnik, kar je za drugo največjo stranko porazen rezultat in bi morala razmišljati o močnem voditelju z vizijo in časom, za rešitev potapljajoče ladije.


POVPREČNO ŠTEVILO GLASOV ZA IZBRANE KANDIDATE

16
20
15
13
15

Tu vidimo, kje tiči razlog za neuspeh SNR na marčevskih volitvah. Njihovi kandidati v povprečju prejmejo največ glasov (20), kar nakazuje, da za preboj znotraj njihove stranke, morate biti veljak stranke, da bi upali na izvolitev, iskalci prve kongresne medalje pa imajo najmanj možnosti za izvolitev ravno v njihovi stranki. Relativno slaba SKP se je tu odrezala najbolje, saj je svojim izbranim kandidatom v povprečju namenila 13 glasov, podobno kot pri SNR, pa tudi pri njih o uspehu lahko sanjajo samo uveljavljeni strankarski veljaki. Diktatura zopet povprečno, NZD in ZD pa malo nad povprečjem.

OCENE

1 Stranka SNR definitivno potrebuje novo vodstvo ali pa reo-organizacijo svoje politike, saj jih bo trenutna vrgla iz drugega mesta, do katere so sprva prišli ravno zaradi vizije in aktivnosti

2 O njih se nič ne piše, ne govori, dejansko nič ne vemo, kaj se dogaja v stranki SKP, razen tega da je pokopališče političnih dinozavrov, ki so brez vizij in smernic. Sveža, mlada kri bi jim prišla še kako prav.

3 Največja slovenska stranka ni razočarala, ni pa tudi navdušila. Povprečni rezultati stranko ne peljejo v napredek, s trenutno politiko bo Diktatura stala na mestu in čakala, da jo kdo od zasledovalcev vrže iz strankarskega prestola.

4 Kaj reči, najmanjša stranka, a z odličnimi rezultati. Kljub majhnosti so bili relativno uspešni, saj skrbijo (volijo) za podmladek in si definitivno zaslužijo večje število članov. Skrbi le neorganiziranost, kar pa verjamem da bo mlada stranka nadoknadila, tako z večjim številom člankov kot privabljanjem najvidnejših slovenskih igralcev.

5 Po domače rečeno TOP SHIT stranka, in po novem tudi moja stranka. Zmagali so v vseh kategorijah razen v številu povprečnih glasov izbranih kongresnikov. Pišejo članke, organizirajo sestanke, postajajo vse vidnejši in če bodo tako nadaljevali ni vraga, da bodo kaj kmalu dihali za ovratnikom Diktature. Visoka stopnje organizranosti, ter izdelana politika smernic in vizije, so dejavniki, zaradi katerih je ZS stranka, ki je najbolj napredovala in katere člani imajo največ možnosti za izvolitev na kongresnih volitvah.

In ne pozabite. 25. 04. 2012 volite za SIKARSI-ja v Lombardiji na listi stranke Združena Slovenija!