Na Bliskim Wschodzie gorąco...

Day 1,360, 19:14 Published in Poland Philippines by kb1992

Dzień dobry

Dziś, zgodnie z obietnicą, będzie więcej niż w moim poprzednim artykule 🙂
Przygotujmy się na gorący klimat panujący na Bliskim Wschodzie...

Egipt:
Północnoafrykańskie państwo boryka się ostatnio z sytuacją, w której muszą dokonać trudnego wyboru. Ale po kolei. Niegdyś Egipcjanie w wyniku porozumienia oddali Grekom kontrolę nad Półwyspem Synaj, a ponieważ, jak głosi przysłowie, apetyt rośnie w miarę jedzenia, po pewnym czasie Grekom zachciało się innych Egipskich prowincji... Wtedy Liga Arabska w imieniu Egiptu poprosiła o pomoc Macedonię. Tym posunięciem zdenerwowali nie tylko Greków, których relacje z Macedończykami nie wymagają komentarza, ale także Chorwatów, których relacje z Egiptem zawsze były przyjacielskie. Ostatecznie Chorwaci zdecydowali, że na pierwszym miejscu stawiają sojusz z Grecją (a jakże!), więc Egiptowi nie pomogą, a mogą mu najwyżej zaszkodzić. Efektem zamieszania jest propozycja ustawienia w egipskim parlamencie NE na Grecję... Porażka w wojnie egipsko-greckiej będzie oznaczała wymazanie z mapy kraju faraonów, wszak Egipt posiada obecnie tylko jeden region - Lower Egypt.
Dopóki nie rozpocznie się wojna z Grecją (a zapewne rozpocznie się dziś rano), jedyne walki prowadzone przez Egipcjan to RW w regionach Middle Egypt (przeciw Grecji) i Red Sea Coast (przeciwko Macedonii).
Zostawmy sprawy wojenne, zajrzyjmy do kongresu. Oprócz zwyczajowych donate'ów, kilka dni temu odbyło się głosowanie nad president impeachment, wniosek został odrzucony (7-11), tak więc chorwacki prezydent Egiptu WichCro utrzymał swój stołek.
Sprawy gospodarcze: kongres zadecydował o obniżce podatku importowego na broń (z 85 do 60😵, również income tax uległ modyfikacji (z 25 do 20😵, VAT pozostał bez zmian (20😵.



Izrael:
Najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni w tym kraju jest przystąpienie Izraela do sojuszu EDEN. W niektórych artykułach dzień, w którym EDEN powitał Izrael w swoim gronie, nazwany został "długo wyczekiwanym".
Prowadzą wojnę z Iranem, który ma za sobą dwie nieudane próby zajęcia Jerozolimy.
Kongres odrzucił ostatnio kilka propozycji podwyżki podatków (domki, chlebki, broń), przy czym wszystkie propozycje zakładały jedynie kosmetyczne zmiany (za wyjątkiem VATu na domy, który proponowano zwiększyć z 1 do 25😵.
Obniżce uległa natomiast wysokość citizen fee - z 50 NIS spadła do 5 NIS.
Cztery dni temu podpisany pakt z Chinami.

Cypr:
Ich obecnym NE jest Macedonia, z którą toczyli zacięty bój o Synaj, przegrali jednak tę bitwę 6-8.
Podobnie jak w Egipcie, doszło tu do próby skrócenia prezydenckiej kadencji i podobnie jak w Egipcie, nic z tego nie wyszło (wynik głosowania 5-9). Podpisane ostatnio MPP z Chinami i z "czeską" rebelią, której zresztą byli jednym z patronów (o czym pisałem w poprzednim artykule). Tydzień temu obniżono import tax na bilety z 50 do 31%.

Iran:
Choć w rubryce Natural Enemy widnieją Zjednoczone Emiraty Arabskie, obecnie nie toczą się żadne bitwy pomiędzy tymi krajami (nie licząc emirackiego RW w Abu Dhabi). Lista MPP podpisanych przez Iran w ciągu ostatniego tygodnia wygląda następująco: Litwa, Szwecja, Łotwa, Pakistan, Polska.
Oprócz wspomnianego RW w Abu Dhabi, Irańczycy zmagają się także z powstaniami w Al Jawf (Saudyjczycy) i w Balochistanie (Pakistańczycy).



Arabia Saudyjska:
Egzystencja państwa stoi pod znakiem zapytania - posiadają jedynie Najran, resztę rdzennych saudyjskich prowincji zajmują dwaj okupanci - Macedonia i Iran. Powstania wzniecone w Al Jawf (przeciw Iranowi) i w Asir (przeciw Macedonii), nie bardzo sobie radzą (do tej pory zdołali urwać Irańczykom jedną minibitwę). Wygląda na to, że Saudyjczycy nie chcą zbytnio drażnić mocniejszych przeciwników, próby ustawienia NE najpierw na Iran, potem na Macedonię, zakończyły się fiaskiem.

Zjednoczone Emiraty Arabskie:
Całe swoje siły kierują przeciwko Iranowi, który zajmuje kolejne emirackie prowincje (do tej pory cztery), jednak ich działania wydają się być skazane na porażkę - Iran to zbyt duże wyzwanie dla kraju liczącego niewiele ponad 450 mieszkańców, w dodatku ZEA mają tylko jednego sojusznika - Bośnię i Hercegowinę.

Dziękuję wszystkim tym, którym chce się czytać moje bazgroły 😉
pozdrawiam,
kb1992