Német helyzet, brazil interjú, argentin hadügyi elemzés és a franciák

Day 2,037, 11:58 Published in Hungary Hungary by Scat
Ma lenne 145 éves, Vitéz nagybányai Horthy Miklós "Bármit is hoz a jövendő, kérve kérek minden magyart, aki e névre méltó és akár otthon szenved némán az idegen uralom alatt, akár kiüldözötten keres magának és családjának fedelet, meg falatot széles e világon: temessen el minden pártviszályt és személyes perpatvart és csak egyetlen egy célra vesse tekintetét, fordítsa minden erejét és csakis ezért dolgozzék, meg imádkozzék. Ez a cél mindnyájunk közös, szent célja: Magyarország felszabadítása." /Horthy Miklós kormányzó/

Ismét nagyobb volt a szemem, mint a kedvem. Találtam jó néhány cikket, azonban megint sokáig tartott elkínlódni velük. Úgy látszik van ami nem változik. No de mindegy, remélhetőleg hasznos, érdekes információkat tudtok meg belőlük.

Tartalom:
I A német elnök beszámolója
II Interjú a brazil elnökkel
III Szerb HK troll cikke
IV Görög kiértékelés az elmúlt 12 napról
V Hogyan állnak hozzá a CoT tagok a franciákhoz? Francia cikk, az összes CoT országra lebontva.
VI Argentin HK újabb hadügyi elemzése

Cikkeket, amiket érdemes lenne lefordítani vagy összefoglalni, továbbra is ajánlhattok. Barátnak is nyugodtan lehet jelölni, hogy a shoutomnak hála ne maradj le a legújabb lapszámról.

==========================================================================================

Német elnöki lap

Megtudhatjuk, hogy Germark – amit magyarra átültetni kihívás volna, mondjuk lehetne Némia, de az meg olyan b*zisan hangzik – ismét egyesül. Németország kötött egy NAP-ot az Egyesült Királysággal, mely egy hónapra szól.
A britek felszabadítják az általuk elfoglalt dán régiókat, ezért nekik lesz sok-sok RH medáljuk. Aztán a németek hadat üzennek a dánoknak – mely már megtörtént – és elfoglalják az adott régiót. Így nem lesz harc a britek és németek között, mégis visszakapják a régióikat. A dolog jelenleg is folyamatban van.

Bizonyos „Német harci kutyák” nevű szervezet elindította a „sziklaököl” hadműveletet. Aminek lényege az lett volna, hogy felszabadítsák Hesse régiót, melyet a lengyelek tartanak megszállva. A megszállók ezt kegyetlenül leverték, 84:4 arányban. Az elnök elhatárolódik ettől, elmagyarázza, hogy számukra nem lenne ésszerű ezt a lépést végrehajtani, hiszen Lengyelország kacagva törölné el őket. Kijelenti, hogy a kormánynak nem áll szándékában megszegni a velük kötött egyezményt.

Megjegyzi, hogy a francia kormány is felkereste ez ügyben, miszerint nem lenne okos ötlet támogatni azt a felkelést. Velük is közölte az elnök, hogy nem is teszik. Illetve hozzáteszi, hogy figyelembe véve az amerikai és orosz helyzetet, a lehető legrosszabb időpontban indult ez a csata – mert elvonja a sebzést ugyebár.

Végül megköszöni azoknak, akik részt vettek a jenki ATO-ban, hogy szavaztak. Úgy tűnik, a TOP 5 párt elnökei ismét csak echte amerikaiak.

Brazil komm közlöny

A második interjú a brazil elnökkel. Az első itt található.

Üdv MaulMau. Kíváncsiak vagyunk rá, hogy eddig hogyan értékeled a hivatali idődet? Milyen problémák merültek fel és hogy sikerült őket kezelni?

Nos, most értük el azt a pontot, hogy az aranybányából származó – meglepő fordulat – arany elfogyott az Államkincstár számlájáról. Elfogadtak egy törvényjavaslatot, melyet a kongresszus hosszasan elemzett, azonban megnyugtattunk mindenkit, hogy z hosszútávon megtérül számunkra – nincs link, miről is lehet szó.
Továbbá rengetek hadművelet zajlik szerte az eVilágban. Tombolnak a harcok Dél-Amerikában, hat ország is támadás alatt tartja nagyszerű barátunkat, az USA-t, Dél-Afrikában is folynak a harcok, a rengeteg légicsapás nagy zűrzavarokat okoz mindenfele. Mindenesetre szeretnénk megköszönni afrikai szövetségeseinknek – vannak itt RL afrikaiak? – és a ROLA-nak, hogy készségesen segít nekünk abban, hogy megtudjuk tartani a 10/10-es bónuszainkat.

MaulMau mit gondolsz a minisztériumokról? Melyek álltak helyt és melyek nem annyira?

Kettő olyan minisztériumunk van, melyek helyt álltak és jól teljesítettek. Az egyik a hadügy, mely folyamatosan frissíti a HK-t és a parancsokat. A másik pedig az oktatási, ami gyorsan reagált az új küldetések következtében felbukkanó kérdésekre és rendszeresen adja ki oktató cikkek hadát.

Amivel kevésbé vagyok elégedett, az a kommunikációs minisztérium, ugyanis előfordul, hogy csúsznak a cikkek akár egy napot is, vagy késleltetik őket. Itt még van hova fejlődni.

Egyik fő szövetségesünk – USA – számos támadás alatt áll jelenleg is. Milyen hatása van ennek globálisan nézve?

Minden szem rájuk szegeződik. Feltétel nélküli támogatásunkat élvezik, viszont pusztán a mi sebzésünk nem lesz elég. Folyamatosan keresik is azon országokat, melyek segíthetnek nekik a harcaikban. Azt azonban leszögezem, hogy mi nem fogjuk cserbenhagyni tehetetlen szövetségesünket! Továbbra is támogatni fogjuk az amerikaiakat.

Milyen elnöknek lenni?

Fárasztó, mint mindig. De van egy hatékony és képzett csapatom, mely rengeteg támogatást nyújt számomra.

MaulMau, eBrazília lakossága számíthat egy közelgő CUA támadásra, mely minden korábbinál keményebb lesz?

Mivel ez egy jóval bonyolultabb háború a korábbiaknál, elképzelhető. Főleg azért, mert a főbb szövetségeseink már mind részt vesznek az ellenük való harcokban, ráadásul Kolumbia is jelentős TWO támogatást élvez. De egyelőre ebből nekünk még nem származik hátrányunk.

A legutóbbi események is azt bizonyítják, hogy kétpólusúvá vált az eVilág?

Igen. Mint látható, jelenleg kettő nagy szövetség létezik, illetve néhány kisebb egyesülés vagy alszövetség. De az emberek figyelmét egyértelműen a CoT-TWO harcok kötik le.

Az utolsó kérdést kihagyom, mert nem nagyon tudom értelmezni. Az a lényeg, amennyire kitudtam venni, hogy az elnöki pozíció és egy MU vezetése nem zárja ki egymást vagy valami ilyesmi.

Szerb HK

Ebből megtudhatjuk, hogy káprázatos győzelmeket aratnak/aratunk amerikai földeken. Azonban itt most konkrétan arról van szó, hogy sikerült elszigetelni a fővárosukat, így az USA-nak már csak egyetlen bónusza van. Ezt az elszigetelő „falat” pedig elnevezték a „szabadság falának”. Nagybetűkkel természetesen.



A falnak csupán egyetlen célja van. Hogy segítsen a jenkiknek megvédeni a gyümölcs régióikat! – belefért egy kis trollkodás is na.



Ugyanakkor a régiók számát azért is igyekeznek csökkenteni, hogy USA-nak újból lehetősége legyen bevezetni a demokráciát a gonosz TO-sok ellenében! Akik horvátok vagy albánok és az American Freedom Alliance pártnak egyáltalán nincs köze Szerbiához…jegyzik meg végül.

Görög komm közlöny

Görög kormány cikk, az elmúlt 12 napról, miszerint a választási ígéreteikből, mit sikerült elérni ezalatt az idő alatt. Lássuk hát.

Mint az alant található képen látható, elfoglalták a bolgároktól Red Sea Coast, Upper Egypt, Tabuk, Al Madinah és Al Qasim régiókat. Bulgária eredeti területeit pedig átjátszották/átjátszák az oláhoknak.



Az új játékosok számára továbbra is tartanak ételosztásokat. Eddig 80.000 energiányit sikerült kiosztaniuk.

Ami a külügyet illeti, tárgyalásokat folytattak a TWO SG-vel illetve a szerbekkel is. Ugyanis a velük való MPP megkötésében látják annak a lehetőségét, hogy zöld utat kapjanak a csatlakozáshoz. Ezzel kapcsolatban a mai napon lesz egy teamspeak beszélgetés, ahol a görög polgárok fejthetik ki a véleményüket a kormánynak.

Francia közlöny

Megérkezett a francia külügy azon cikke, melyben ők véleményezik az országokat. Cseppet sem részlehajló módon csak CoT vagy azzal szimpatizáló országok szerepelnek. A cikket próbáltam szó szerint lefordítani, ezért itt T/1. személyt használtam a franciákra, ne lepődjetek majd meg.



Instabilnak” nevezhetnénk a velük való viszonyt. Habár a múltban barátság volt a két ország között, lassan kettő éve megromlott már a kapcsolat és azóta nem is tett egyik fél sem kísérletet arra, hogy ezt javítsa. A legutóbbi hónapban mégis jónak volt mondható a viszony, még ha a kommunikációt nem is vitték túlzásba.



Korábbi szövetséges a PHOENIX idejéből. A kapcsolat remek maradt velük, a CoT megalakulása után is, hiába került Franciaország az EDEN oldalára. A múltban ugyanolyan nagyszerű volt velük a viszonyunk, mint manapság Albániával és Portugáliával. Köszönhetően néhány játékosnak, mint Akaga (bolgár nagykövet Franciaországban) sikerült visszaállítani ezt a barátságot az országok között.



Kényelmetlenül érezzük magunkat velük kapcsolatban, hiszen a TERRA idején jó barátok voltunk az argentinokkal egyetemben. Azonban Chile és Argentína között feszültség támadt, ami azt eredményezte, hogy az előbbi országot kizárták a szövetségből. Franciaország azok után szándékosan nem állt egyik oldal mellé sem, viszont mivel most már Argentína proTWO országnak minősül, ezért elkerülhetetlenül Chile oldalán találtuk magunkat.



Régi barátok és szövetségesek, ám mikor a TERRA felbomlott, elhidegültünk egymástól. A németek inkább a lengyelek mellé álltak, míg mi az EDEN-hez. Ám mikor az EDEN összeomlott, a CoT lett a legnagyobb kihívó(?). Ezáltal megnyílt a lehetőség a két ország közötti párbeszédre. A németek döntéseit és választásait már a V1-ben is tiszteltük – igen, ez a random mondat csak úgy benne van az eredetiben is, vagy sz*rul fordítottam. Azóta is javítjuk a kapcsolatokat.



Az egyetlen alkalom mikor kapcsolatba kerültünk velük, az volt, amikor megtámadták Malajziát. Ugyanis Franciaország akkor utóbbi országot támogatta. Akkoriban az indonézek még a PEACE tagjai voltak – az sem ma volt már. Indonézia nem felejt, azóta is játssza a sértődöttet velünk szemben, így tartjuk velük a semleges viszonyunkat.



Miután Japánt kizárták a TERRA-ból - mikről maradtam le akkoriban -, csalódott a francúzokban. Annyira, hogy Magyarország mellé állt a múltban, akikkel a Rohne-Alpes-i incidens óta nem vagyunk jóban – na ja, horribilis összegért akarták nekünk bérbe adni azt az egy szem régiót (visszanéztem, első két hónap 1150 arany havonta, a következőkben meg 1450), amit azért cserében kértünk, mert felszabadítottuk a tyúksz*ros kis országukat…akkoriban High Fa terület volt, amiben sok pénz leledzett.
Dél-Korea segítségével próbálunk közeledni hozzájuk.



A PHOENIX-en belül velük is szövetségesek voltunk és a viszonyunk is megfelelő volt. Amikor megszállták Franciaország déli részét, idővel visszakaptuk tőlük a régiókat, hiába voltunk ellenséges szövetségben. Mindig is tiszteltük Macedóniát és ez továbbra is így lesz – Isten óvja őket. Bár ők most háborúban állnak Törökországgal, viszont mi nem álltunk egyik ország mellé sem, lévén mindkettőt barátnak tekintjük.



Mexikó az egyik korábbi szövetségesünk az Antantból. Nagyon barátságosak velünk, mivel nem is oly rég hónapról hónapra javította a két ország közötti viszonyt a korábbi nagykövetünk Christophe.Luis és Jessica Binai az utazásaival. Múlt hónapban terveztünk velük egy MPP-t kötni, azonban az akkori elnökük inaktivitása miatt ez nem jött létre. Egyelőre az ő kongresszusoktól függ, hogy megkötjük-e az elkövetkező napokban vagy sem.



Az egyetlen kapcsolatunk ezzel az országgal annatolasi munkájának volt köszönhető. Nélküle azonban azt kell mondanunk, hogy Moldovával való – szóismétlés – kapcsolatunk nem létező.



Szintén korábbi szövink az Antantból. Azonban annak megszűnésével a köztünk lévő kommunikáció is megszűnt. Sőt, később Spanyolország felé közeledtek, mely a mi legfőbb ellenfelünk. Azóta azonban újból próbáljuk felvenni egymással a kapcsolatot és mindkettő ország pozitívan áll hozzá ehhez.



Réges-régen küldtünk hozzájuk csapatokat, hogy segítsenek megakadályozni egy TO-t, Azóta viszont nem beszél egymással a két ország. Mint ahogyan Paraguay, Peru is egy ellenséges szövetségben volt korábban, de sosem harcoltunk ellenük. A múlt hónapban szerettek volna egy MPP-t kötni velünk, a barátságuk jeleként.



Oroszország az egyetlen állam, mely mindvégig szövetségesünk volt. A PEACE-ben, a PHOENIX-ben és a TERRA-ban is. Az orosz segítség gyakran nagyon értékes volt számunkra, anno a V1-ben fel is ajánlottak vendégszeretetüket, mikor Franciaország elnyomás alatt állt. Mikor a lengyelek megtámadták orosz anyácskát, rögtön indultunk segíteni.
A megújított orosz MPP-vel továbbra is segíthetünk nekik a védekezésben, mellyel bizonyítjuk barátságunkat.



Franciaország és Dél-Korea soha nem érintkezett egymással, diplomáciailag sem. Ennek oka a távoli elhelyezkedés és az érdekein sem voltak közösek. Azonban érdemi munkával ezen lehet változtatni.



Svájc az az ország, melyet nem lehet félvállról venni. Gyakran volt velük konfliktusunk a múltban, emiatt sosem szívleltük egymást. Azonban a szlovén fenyegetés hatására úgy tűnik, meggondolták magukat velünk kapcsolatban. Sajnos inkább egy mozgalmat követnek (?) – már megint hülyeségeket fordítok -, ahelyett, hogy stabil kapcsolatokat alakítanának ki. Megvan a lehetőség rá, hogy közeledjünk egymás felé, azonban a régmúlt árnyéka még mindig bizalmatlanságot szül a másikkal szemben.



A nemrégiben történt események miatt nem valami jó velük a viszony. Ugyanis több mint két hétig tartott nekik visszaadni a régióinkat – ismét fenntartom a jogot, hogy rosszul fordítottam ezt a mondatot. Bár azóta is kapcsolatban állunk, segítünk nekik az ATO-ban, viszont a bizalom még nem állt helyre teljesen.

Argentin HK

Ismét egy elemzés az argentin háborúról. Nosza.

A ROLA-argentin háború számukra is sok meglepetést okozott.
Köszönhetően a rengeteg szövetségi sebzésnek, ellenálltak a ROLA által indított rohamnak. Sikerült szerezniük kettő eredeti chilei régiót, megszerezni a kezdeményezést Peruval és Brazíliával szemben, és visszaszerezni országuk összes eredeti területét. Ezen eredmények közül sok nem is szerepelt a korábbi terveikben – ezt mondjuk nem csodálom.
Néhány céljukat elérték, mások pedig folyamatban vannak. Azonban egy háborúban történhetnek váratlan dolgok, és bár egyelőre nem érte őket semmiféle kudarc, felhívja az olvasók figyelmét, hogy legyenek készen arra is. Ennek elkerülése érdekében sok szervezettségre, koordinációra, és elkötelezettségre lesz szükségük.
A harc a kongresszusért megkezdődött.

Majd bemutatja a fontosabb lépéseket és elemzi is őket.



Elsődleges feladat: Elfoglalni, majd uralni Paraguay-t. Küldetés teljesítve.
Ez volt a legnagyobb stratégiai célunk, így lezárva a velük való frontot. Mostantól a brazil-argentin, majd a Peru-Kolumbia hadszíntér a legfontosabb.

Északnyugati szektor



Aktív országok: Argentína, Kolumbia, Brazília, Peru
Másodlagos államok: Bolívia, Chile

Mint a korábbi cikkében említette is a szerző, ez a legfontosabb front, a paraguayi után – ami ugye már nincs. Argentínának sikerült meghódítani az összes régiójukat (a bolíviaiakat is), míg Kolumbia Peruban nyomult előre. Brazília megtámadta Beni és Cochabamba régiót, egy bolíviai területet, mely argentin kézen van, azzal a nyilvánvaló céllal, hogy átvegye a kezdeményezést. Ezeket tudná a legkönnyebben megtartani, lévén a Bolíviában induló felkelések sosem valami izmosak.
Kolumbia szép lassan uralma alá hatja Perut, egy kis argentin segítséggel. Jelenleg két területük áll támadás alatt.
Könnyen kitalálható, hogy Brazília megtámadja majd a megszállt paraguayi területeket, melyeket az annektálás után felszabadít, így hozva vissza az országot a térképre, és így teremtve az argentinoknak egy újabb frontot. Chile pedig valószínűleg Bolíviát fogja támadni, hogy ne segíthessen semmilyen módon Argentínának.
Ezen dolgok tükrében jelenleg ez a front képviseli a legnagyobb jelentőséget.

Északnyugati szektor



Aktív országok: Argentína, Paraguay
Másodlagos államok: Brazília

Korábban, ez volt a legkiemeltebb szektor a háború kezdetén.
Argentína sikeresen eltörölte Paraguay-t, így megszüntetve egy frontot. Brazíliával szemben pedig megszerezte a kezdeményezést, emiatt a csaták már nem is argentin területeken zajlanak jelenleg. Ez a szektor biztosított addig, amíg Paraguay nem szabadul fel.

Déli szektor



Aktív országok: Argentína, Chile
Másodlagos államok: Uruguay, Brazília

Itt Chilének sikerült elérnie, hogy saját területeit felszabadítsa, azonban ez nem élvez prioritást Argentína számára, így nem kell különösebb figyelmet fordítani rá. Uruguay továbbra is nyugton van az egyetlen régiójában. Ez a szektor jelenleg nem fontos, mert egyelőre nem fenyeget innen semmiféle veszély.

Aztán kitér a cikk Argentína és a Dél-amerikai testvéreik helyzetére.



Argentína jelenleg három irányba táma😛 Chile, Brazília és Peru felé.
Brazília a bolíviai területeket akarja bekebelezni, Chile pedig az eredeti területeit próbálja visszaszerezni/megtartani. Peru-t pedig Kolumbiával együtt működve próbálják kiiktatni az argentinok, így lecsökkentve a frontjaik számát kettőre.
Egyelőre megvan rá az esély, hogy Argentínának újból lehessen kongresszusa.



Kolumbia Mexikóval harcol északon, délen pedig Peruval, amely ország régióinak nagy részét el is foglalta. Mikor a ROLA hadat üzent Argentínának, Kolumbia azonnal felajánlotta a segítségét, hogy segítsen testvéreiken és Peru láttán úgy tűnik, remekül össze tudnak dolgozni.
Jelenleg elég nagy a valószínűsége annak, hogy a következő hónapra is legyen kongresszusuk.



Bolívia belefáradt abba, hogy úgy kezeljék, mint egy egyszerű gyarmatot, ezért csatlakozott Argentína és Kolumbia harcába. Segítségük létfontosságú a taktikai lépéseket illetően. Kettő régióval rendelkezik, melyek Peruval és Chilével határosak. Viszont Argentína „fedezni” tudja őket, lévén közvetlen szomszédjuk és Paraguayt is eltörölték, emiatt Bolíviát is eggyel kevesebb ország fenyegeti.
Annak az esélye, hogy rendelkezzenek kongresszussal, nagyban függ Argentína helyzetétől. Ha mindkét országnak sikerül szert tenniük arra, az egyfajta „védelmet” fog jelenteni számukra.



Uruguay délen található, távol a háborútól.
Nem lenne bölcs dolog, ha belépnének, így hát csak MPP-n keresztül segítik Argentínát.
Az, hogy lesz-e kongresszusuk jövő hónapban, egyelőre bizonytalan.

Végül egy kis lelkesítés maradt a végére, össze kell dolgoznunk, az országainknak folyamatosan koordináltan kell támadniuk, képesek vagyunk megcsinálni. megérdemeljük, stb.

Érdekesség:


Ha naponta 10 percig bámulsz egy női mellet, az jobbat tesz az egészségednek, mintha eljárnál egy edzőterembe.

==========================================================================================