Mokesčių reforma ar meškos paslauga pačiai lietuvai?

Day 699, 19:42 Published in Lithuania Lithuania by pornohardcorelt

Naujas laikraštis? Dar vienas bitų ir baitų kratinys? Kam visa to reikia? Visgi tuštumos gaudesio redakcija po ilgo ir kruopštaus lietuvos medijos analizės nusprendė apniaukti tėvynę savo tamsiais smegenų vingiais. Pačioje redakcijoje dar tebevykdomas tarnybinis patikrinimas kas šio laikraščio pasirodymą lėmė labiau: ar atostogauti išėjęs bene vienintelis tikrai geras laikraštis ar tiesiog geros, nuo valdžios ir joje esančių asmenų nepriklausomos, žiniasklaidos trūkumas. Aišku tuštumos gausmas nesikėsina į tikrai gerą laikraštį ir supranta, kad visa tai tėra e-varpų auginimas, visgi tikisi į lietuvos padangę įnešti lašelį konstruktyvios diskusijos ir kruopelę kitokio požiūrio.


Mokesčių reforma ar meškos paslauga pačiai lietuvai?

Turbūt jau visi spėjot susipažinti su nauja mokesčiu reforma. Tikriausiai ne vienas nuliūdo, kad dabar iš savo kišenės valstybei reikės atiduoti dvigubai didesnę algos dalį. Visgi kiauru biudžetu prieš priešus nepasispardysi, tad tuos papildomus 5% mokėsime už savo ir kitų tautiečių saugumą. Tačiau redakcijai labiausiai į akis krito ne tai, o štai kas:

Dovanos (Gifts)
Importo mokestis: 40% (buvo 10😵.
Ginklai (Weapons)
Importo mokestis: 40% (buvo 7😵.
Bilietai (Moving Tickets)
Importo mokestis: 40% (buvo 10😵.

Turbūt ne vienas dabar pasakys ko čia stebėtis. Kongresas propaguoja lietuviškas įmones, bando jas apsaugoti nuo užsieniečių konkurencijos, skatina lietuvišką ekonomiką. Visgi redakcijai iškilo ne vienas o visi du klausymai. Pirmasis būtų ar tikrai verta dovanų, ginklų ir bilietų importo mokestį didinti 4 kartus? Tuštumos gausmas atmena visai ne seną atvejį, kuris įsirėžė į kiekvieno lietuvio atminti. Taip, būtent nesėkmingas lenkijos bandymas okupuoti mus. Ar dar prisimenat tas akimirkas, kada gavus kam įsakymą keltis į lithuania minor regioną tiesiog nebebuvo bilietų, kada dovanas galėjai gauti tik turėdamas blatą, o lietuvos rinka buvo tapusi spekuliantų ir gobšių nepilietiškų lietuvių pasipelnymo šaltinis? Turime pripažinti faktą – lietuvos ekonomika nėra pajėgi aprūpinti lietuvos žmonių ekstra atvejo metu. Redakcijos buhalterė atliko paprastus skaičiavimus, kurie tikrai nėra džiuginantys. Šiuo metu rinkoje galima rasti: 800 dovanų, 200 bilietų, 650 q1 šautuvų, 100 q5 šautuvų. Taigi paprasta apskaičiuoti, kad rinka negalėtų aprūpinti daugiau nei 200 žmonių.

Savaime suprantama mažesnį importo mokesčiai dar negarantuoja, kad ekonomika bus pajėgi aprūpinti didesnę dalį tautiečių, visgi redakcija norėtų paklausti ar priimant mokesčių pakeitimus buvo į tai atsižvelgta, ar atlikta galimų pokyčių analizė?

Tuštumos gausmas primena, kad yra ir kitų būdų kaip tautą galima aprūpinti reikalinga įranga karo atveju, tačiau visi sutiksime, kad tai nėra pats patogiausias ir greičiausias kelias kiekvienam lietuvos piliečiui.


Na, o dabar pereisime prie antro redakcijai nedavusio ramybės klausymo. Perskaičius prezidento ataskaitą redaktoriaus akiniai užkliuvo už šių žodžių:
“Kariuomenės reforma
Šioje vietoje nieko naujo ir džiuginančio negaliu pasakyti...“

Užkliuvo būtent dėl to, kad po lenkų užmačių išlindo ne viena yla iš maišo. Viena iš tų ylų yra ekonomikos nesugebėjimas aprūpinti lietuvos. Todėl visai laikraščio redakcijai pakrutinus lašinius galvos ertmėje sugalvota, kad būtų tikslinga steigti valstybinius sandėlius su tam tikru pastoviu bilietų, dovanų ar netgi q5 ginklų kiekiu, kuris būtų naudojamas tik ekstra atveju. Tiesa redakcija nemano, kad tai nauja idėja, visgi po įtemptos apklausos nei vienas laikraščio darbuotojas neprisipažino, kad yra bent viena ausimi ką nors apie tai girdėjęs ar juolab žinantis kokie ištekliai yra saugomi, todėl redaktorių tarybą nusprendė, kad iškėlus klausymą viešai niekam blogiau nepasidarys.

Kodėl būtent sandėliai? Vienas iš priežasčių būtų apsisaugojimas nuo priešo piktavališko mūsų rinkos išvalymo, kad žmonės neturėtų galimybių apsipirkti. Redakcija neturi patikimų šaltinių, kad tokia taktika yra taikoma praktikoje, bet neatmeta galimybės, kad gali būti panaudota prieš mažą ir ekonomiškai silpną šalį. Sutikime, kad išpirkti 200 bilietų nėra laba brangu, tačiau tai gana stipriai sulėtina karių mobilizaciją. Taip pat ir su q5 ginklais, kurių lietuvos rinkoje yra ypač mažai.

Kitas variantas būtų pakeisti valstybinių įmonių gaminamą produkciją. Pavyzdžiui niekam nereikalingoje batonų ir statybos įmonėje įmontuoti bilietų spausdinimo mašinas arba dovanų suryšimo stakles. Tai būtų analogiška veikla, kurią vykdo valstybinė ginklų įmonė, savo sandeliuose sukaupusi virš 2000 q1 ginklų. Aišku naujų įrenginių pirkimas kainuotų nemažai mokesčių mokėtojų pinigų, o valstybinių įmonių efektyvumas kelia klausymų, taigi kitas redakcijos siūlytinas variantas būtų pirkti prekes iš verslininkų. Taip būtų suteiktas ir šioks toks postūmis ekonomikai. Visgi tai labai diskutuotinas pasiūlymas dėl galimų viešų ir privačių interesų persipynimų su neužsibaigiančiais tauškalais apie tai.