Mit kezdjünk a folyamatos blokkolással?

Day 669, 03:14 Published in Hungary Hungary by Tankred Orfeusz

Jelenleg négy USA államot (Alaska, Montana, Washington és North Dakota), valamint három kanadai tartományt (Nunavut, Manitoba, Saskatchewan) birtoklunk.
Ezek mindegyike támadható Kanadából vagy az USA-ból.
Ennek következtében jelenleg Kanada folyamatos blokkoló támadásokkal köti meg a magyar hadvezetés kezét. (Olykor elfelejtve esélyt adnak például egy Horvátország elleni támadásra.) Nézzük, milyen lehetőségek állnak rendelkezésünkre, hogy ettől a helyzettől megszabaduljunk.

1. Az USA és Kanada blokkolása

Jelenleg az USA folyamatos támadás alatt áll Kolumbia és Oroszország részéről, ezt egyelőre kipipálhatjuk. Kanadával szemben Iránnak nyílt lehetősége a napokban, azonban nem élt ezzel.
Szóba jöhetne még Franciaország vagy Anglia, azonban ők a korábban megszerzett területeiket sem tudták megtartani, egy ilyen kudarcélmény után elég nehéz lenne rávenni őket egy újabb támadásra.

Felmerült lehetőségként még egy bábállam bevonása. Konkrétan Svájc jött szóba. Felszabadítása után területcserékkel Franciaországon áthaladva Bretagne felől Nova Scotiánál támadhatná Kanadát. Ez azonban csak egy támadható állam, nem ad folyamatos blokkolási lehetőséget, ahhoz az Egyesült Királyságot is be kéne vonni, hogy Újfoundland is támadható legyen.
Előnye, hogy nem sodorna veszélybe senkit a jelenleg nem is létező Svájcon kívül.
Hátránya, hogy két szövetségesünk részvételét is kívánja. És Kanada területeinek beáldozásával Quebecnél megállíthatná és megfordíthatná ezt a folyamatot.

A blokkolás veszélyeként általánosságban elmondható, hogy folyamatos figyelmet igényel, egyetlen támadás elmulasztása is dugába döntheti az egészet. Megesett ez már korábban Indonéziával, Oroszországgal, és a közelmúltban többször Kanadával is.

2. A számunkra kevésbé értékes területek feladása

Jelenleg a 7 észak-amerikai gyarmatunkból háromról mondható el, hogy komolyabb értékkel bír. Alaszka az olaj, Nunavut a gyémánt, és Manitoba a fa miatt. Ezek közül Alaszka és Nunavut betelepítése el is kezdődött, láthatóan ezek állnak a prioritási lista élén.

Megtehetnénk, hogy a többi államot feladjuk. Ez nem túl bonyolult, nem igényel visszavonulást, amit a támadások mellé indított RW-kel próbálnak megakadályozni. Egyszerűen a következőkben a piros oldalat ütnénk a zöld helyett.
Emellett természetesen fokozni kellene a betelepítést Alaszkába és Nunavutba, így megdrágítva a támadásokat, napi többszáz goldos költségbe verve ellenfeleinket.

Előnye, hogy kevésbé osztja meg a figyelmet, így nehéz lenne ellnünk többfrontos harcot kezdeményezni.
Hátránya, hogy ha ellenfeleink elég eltökéltek, nem akadályozza meg számukra a blokkolást, csupán megdrágítja.


(nagy méretért katt a képre)

3. Békekötés

Egy egyszerű, és elég biztos lehetőség. USA-ból és Kanadából csak a fentiekben leírt egy-egy régiót megtartva, a másik 5 alkualap lehetne egy békekötéshez.

Természetesen ez szövetségeseinkkel való egyeztetést igényel, amíg ők harcolnak, nem lenne tisztességes dolog a különbéke. Azonban az is nyilvánvaló, hogy mivel mi nem tudunk MPP-kenkeresztül harcolni Észak-Amerikában, az USA-t és Kanadát semmi sem készteti egy ilyen szerződés megkötésére.

Előnye, hogy teljesen biztos és végleges megoldást adna a blokkolás ellen.
Hátránya, hogy ellenfeleink is pontosan tudják, hogy ez nekünk milyen jó, és nehéz lenne rávenni őket.

Összegzés

Elvileg van még egy lehetőség, hogy megtámadjuk Kanadát és az USAt, és teljesen eltöröljük őket a térképről. 1 a 15 ellen sorra nyerni a csatákat persze semmi reális esélyünk sincs, ezzel bővebben nem érdemes foglalkozni.

Magam a felsoroltak közül a 2. lehetőséget tartom járható útnak. Persze előtte érdemes megpróbálkozni a béketárgyalással is próba-szerencse alapon. Ha a kevésbé értékes területeinket visszaadjuk, akkor persze nem lesz visszaút, nem marad alkualap.
No persze az USA és Kanada blokkolása lehetőségként továbbra is fennáll.
Addig azt javaslom, a jövőben montanai és saskatchewani RW-kben üssük a piros oldalt, Alaszkát és Nunavutot pedig védjük erősen, és költözzünk oda minél többen.

Ha mindezzel megvagyunk, jöhet a másik kérdés is: Mihez kezdünk majd a megszerzett kezdeményezéssel?

UPDATE
Megtörtént, mind a kolumbiai, mind az orosz blokk elmaradt.
A kezdeményezés mostantól az USA kezében.

A fejlemények itt olvashatóak
.