Mi zajlik a hegyeken túl? 2:Franciaország

Day 1,134, 08:58 Published in Hungary Hungary by mcAtis

Kedves Olvasók!
A tegnapi lengyel helyzet elemzése után most lássunk egy kevésbé pikáns országot, Franciaországot.

2. Franciaország

A napokban az USA elnöke levelet intézett Franciaországhoz, amelyben a baráti kapcsolatokat kívánja erősíteni, kiemeli, hogy sosem álltak távol egymástól országaik (úgy tűnik megfeledkeztek pl a French Toastról...) és kéri a franciákat, hogy fontoljanak meg egy új szövetséget. Ez a szövetség brazil-argentín-amerikai lábakon állna. A Monroe-doktrína elvét követően alakuló új szövetség problémája egyértelmű, ugyanaz mint a magyar-lengyel szövetségé lenne: az időzóna. A három ország nagyjából 3 időzónán belül van, ami még nekik is gondot okoz. Itt jön képbe Franciaország.

Franciaország talán a lengyelek legnagyobb európai riválisa. De facto harc ritkán van köztük, azonban a lengyelek korábban TOval próbálták átvenni a hatalmat, ami nem sikerült. A bukott OnlyPoker kormány alatt megjelenő fenyegetettség több hónapig élt, még magyarok is utaztak ATO célból az országba. A lengyelek iránti harag érthető, ami most a franciák két szövetség közé esését jelenti. A Phoenixtől távolodnának, miattunk, az EDEN távol áll tőlük a spanyol ellentét miatt, így ideálisnak tűnik az amerikai szövetség. A spanyolok ezzel 2 front közé szorulhatnak, a franciák végre megszerezhetik az aragóniai koronaékszert, Asturiast és biztonságban tudhatják déli ipari központjaikat.

Kérdés, hogy mit szólnak ehhez a többiek. Mit szól ehhez Németország, aki régóta franciaország egyik legjobb barátja és aki szintén utálja a lengyeleket. Mit szól ehhez Nagy-Britannia, aki szintén egy fokozatosan kiszoruló Phoenixes állam, azonban nem támogatják a francia-amerikai barátságot, hiszen az USAval sok konfliktusuk volt. Mit szól ehhez Kanada, akinek a franciák folyamatosan fenyegetik a területeit és az USA egyik legfontosabb szövetségesei, mondhatni hű szárnysegédei?

Ezekre a kérdésekre nemsokára választ kapunk mindannyian, azonban már most látszik, hogy a szövetség nem lesz mentes a feszültségektől-ha létrejön.

Következő rész:Kelet-Európa helyzete

Köszönöm ha elolvastátok, és bocsi, ha hosszú lett!

McAtis
Külügy-expert