Mi az a takeover? Jó-e hogy van?

Day 466, 04:50 Published in Hungary Hungary by vasarmilan

A takeover nevű jelenség újra-újra visszatérő jelenség a beszédtémában, sajtóban, és úgy általánosságban mindenben. Mi ez? Jó-e ez? Ezekre a kérdésekre keresem a választ ebben a cikkben.

Először is, mi is az a takeover? A dologról dióhéjban: A TO-nak több oka is lehet. Az első babban az esetben következik be, ha egy országnak jóval több polgára van, mint egy másiknak, de mégsem tudja elfoglalni (távolság, katonai erő, vagy csak nem akarja fizetni a háborúindítás díját). Erre a fajtára jó példa az indonézek Dél-Afrika elleni politikai takeovere(részletek később).A másik, talán a játéknak kevésbé jót/nagyobb rosszat okozó TO-fajta, amikor egy csoportot/országot csak a pénz szerzése motivál. Ez (szerencsére) ritkább, de a kisebb országokra mégis gyakran ez a sors vár (példa: Kommunista Teokratikus "Mozgalom"). A harmadik egy még inkább érdekes fajtája ennek a módszernek, habár ez nem tartozik szorosan ebbe a kategóriába. Ez a párt-takeover. Ennek a célja az, hogy egy külföldi pártba lépnek be sokan, majd ők választanak pártelnököt. Ezután gyakran az eddigi párt nevével és logójával csapják be a népet. A legutóbbi választásokon sajnos kis országunkban is megesett egy ilyen, BK Lee szerezte meg a Kommunista Pártot, majd nevezte át Solidaritás,később Solidarity pártra.
A takeover egyértelműen a játék része, ha kivennék, nagy változtatás lenne(hogy negatív vagy pozitív, abban nem szeretnéj állást foglalni). És akkor most lássuk néhány fontosabb TO-t röviden!

Dél-Afrika: A játék első takeovere itt esett meg, az ötlet innen származik a későbbiekre. A tavalyi év Áprilisában az Indonézek átvették a hatalmat egy politikai takeoverrel. Mára Dél-Afrika megint szabad.
Görögország: Az eWorld egyik leghíresebb politikai takeovere, a Goons hajtotta végre.
Németország: A lengyelek gondoltak egyszer egyet, és megszerezték Németországot. Ennek a hatalomátvételnek a fő célja a német gazdaság tönkretevése volt.
Írország: És akkor végül egy román TO. Ennek a népnek egyik specialitása ez a hatalomszerzési mód. 11 nappal a választások előtt idehozták az embereket, akik aztán románt szavaztak meg elnöknek.

Arról, hogy ez az egész kell-e a játéknak, sokféle vélemény született. A mellette lévőknek (ilyen admin is), az az általános érve, hogy ez a játék része, és más lenne nélküle az eRepublik. Az ellenzők között van például eMagyarország elnöke, Quicksilver is. Az ő véleménye szerint valódi állampolgárságot kéne bevezetni, amit nem lehet egy egyszerű change residencével megváltoztatni. Ez egyfelől valósághűvé tenné a játékot, és a kis, könnyen TO-zható országok polgárainak növelné a játékélményt. Másrészről azonban nem biztos, hogy az erep kész egy ennél sokkal bonyolultabb rendszer befogadására.

Ha tetszett a cikk, kattints a vote gombra a bal, és a subscribe gombra a jobb felső sarokban.

UI.: Jelenleg is folyik egy ilyen, a magyarok Ausztriában próbálnak hatalomhoz jutni Silent Bob révén, ez azonban, úgy látszik, bukásra van ítélve.