MHP - Szemezgetés az erepublik történéseinek megfilmesítéseiből

Day 1,171, 11:04 Published in Hungary Hungary by MHP - Magyar Hazafiak Partja


Figyelem! Kiemelt fontosságú hír: Harcoljatok a románok ellen Central Hungaryban teljes gőzzel! Hajrá eMagyarország! Ha a csatában elfáradtál, kérlek szánj pár percet arra, hogy legújabb írásunkat elolvasd! Jó szórakozást!

Az erepublik egy nagyon-nagyon híres játék. Ezt mindannyian tapasztalhattuk már. Itt nagyon sok pénzt el lehet költeni az országodért, legyen irl akár gazdasági világválság. Nem véletlen tehát, hogy ami ennyire híres, amiben ennyire sok pénz van, és ahol ennyi minden izgalmas dolog történik, az felkelti a figyelmét az álomgyárnak, és így erepes történetek százai kerülhetnek filmvászonra.

Össze is szedtem egy tucattal a leghíresebbek közül:

Mikrobi sanyarú sorsáról és moderátoréletéről számtalan film született már, a leghíresebb minden kétséget kizáróan a Will Smith főszereplésével készült Én, a robot. A mű komoly erep-társadalom kritikát fogalmaz meg, szinte kézzel fogható a moderálásra kényszerült kiborg lelkének vergődése. Ezen felül természetesen nagy hangsúlyt kap a látvány is a filmben, melynek hatására rengetegen elmentek rá moziba.



A spanyol aranyról szintén számos legenda született már, és közülük sokat filmre is vittek. Azonban a méltán híres David Lynch a legenda utóéletével, pontosabban Feherlofia Koppany kongresszusnak címzett elszámolásával foglalkozik Az igaz történet című filmjében. A főhős kétségbeesetten vadászik a számláira, hogy minél pontosabban el tudjon számolni, a görög pénzpiacon történt hatalmas buktát és annak hatását Feherlo lelkére pedig nem is lehetett volna ennél szívhezszólóbban előadni. Nem hiába az Oscar-jelölés a főszerepért. Igazi szürrealista alkotást, ahogy azt Lynch úrtól elvártuk.

James Cameron a blockbusterek nagymestere, aki a lehető legegyszerűbb történetet felhasználva is milliárdos bevételeket könyvelhet el a mozikasszákból. Az Avatar egy erep-függő személyiségének változásiról szól, nagy hangsúlyt fektetve a látványra, amely a filmben elképesztően részletes avatar-photoshopolásban teljesedik ki. A leglátványosabb kétségkívül a heilongjiangi csata, ahol a főhős fél óránként (!) változtat avatart. Imax 3D-ben az igazi.



Az egyik legizgalmasabb elnökválasztás volt talán a Shaok vs. Kampec mérkőzés amikor a játék 2 nagy személyisége csapott össze a trónért. A Titánok harca című eposz erről a mérkőzésről szól. A filmet Louis Leterrier, az igaz történetet pedig Békésjárókelő rendezte. A hadügy és a gazdaság két istenének KARDcsatájára elég sokan voltak kíváncsiak, Hollywood egyik sikerprodukciója az alkotás. Ármány és politika, akció és látvány. Ezzel a négy szóval írnám le a filmet.

Frank Darabont a Stephen King regények filmre adaptálásának nagymestere komoly fába vágta a fejszéjét, amikor két erős személyiség erepes vergődését egy filmben képzelte el. Quicksilver adminokkal illetve Shaok A KARDdal folytatott kilátástalan küzdelme, a Remény rabjai 7 Oscar-jelölést is begyűjtött annak idején. A sztori egyik szála az „Unbann Quicksilver”, a másik szála pedig a „Bicskások” alcímet kapta. Mindkét szereplő kilátástalan küzdelmet folytat a „gonosszal”, aki ellen sosem győzhetnek. A mű nagy erénye, hogy nem próbál igazságot tenni, csupán bemutatja a mélyben rejlő emberi érzelmeket, és azok átformálódását admin-, ill. KARD-fikázásba. Lehengerlő alkotás, igazi dráma.



Az idei év egyik nagy kedvence, a főbb kategóriák Oscar-várományosa, a Social Network (magyarul félrefordították Közösségi hálónak, valójában Szociális hálót jelent) Drith és pár hű szárnysegédének története, akik éjt nappallá téve güriznek a Szociális minisztériumban, hogy a kevésbé aktív karakterek is teljes jogú epolgárai lehessenek a magyar társadalomnak. Házprogram, családprogram, kaja és gift-osztás, igazi pörgős akciófilm, amiben sosincs megállás. De a filmbe azért jócskán csempésztek emberi érzelmeket, elsősorban Drith gyötrődését, akit a mocskos kardemhápé nevű társulat szép lassan az őrületbe kerget. Ha David Fincher olyan filmekkel a háta mögött, mint a Harcosok klubja (egy erep század életéről) és a He7edik (Han Solo hetedik reinkarnációjának története), ezért a filmért sem kap Oscart, akkor komolyan megkérdőjelezhető az Akadémia elfogulatlansága.

Drith legendás karaktere nemcsak a komoly drámák készítőit ihlette meg, hanem az animációs filmek készítői is fantáziát láttak benne. Az Így neveld a sárkányodat Drith és a mentorrendszer kapcsolatáról szól, játékos formában közölve a szörnyű szenvedést, amibe a felélesztése került. A sztori végén happy end van, itt az alkotók nagyban eltértek a valóságtól, ahol ugyanis a mocskos kardemhápé kormányok szétverték Drith örökségét, és teljesen elhalt a mentorrendszer.

A játék isteneiről született minden kétséget kizáróan a legtöbb film, köszönhetően erősen megosztó személyiségüknek, döntéseik és pártatlanságuk megkérdőjelezhetőségének, és mérhetetlen nagy ismertségének (minden erepes karakter barátja az admin, azaz Platon). Így hát nem csoda, ha a tengernyi film közül akad egy-két valóban említésre méltó. Ilyen a Bryan Singer rendezte, meglehetősen szókimondó Közönséges bűnözők is. A mérhetetlen nagy pénzsóvárságról, a játékosok teljes lesza...ásáról szóló műben magyar vonatkozás is van. Szemérmetlenül realista alkotás.



Christopher Nolan napjaink legsikeresebb és legtehetségesebb rendezője (a cikk írójának személyes kedvence) két Batman-film között csuklóból kirántott egy ütős alkotást. A tökéletes trükk a Ravenseldon nevű troll ForradalmiMakivá, az ünnepelt politikussá történő átváltozásának igaz története. A színészi játék bámulatos, ahogy Christian Bale mindkét karaktert eljátssza, az minden kétséget kizáróan a filmtörténelem egyik legnagyszerűbb alakítása. A bűvészkedés, manipuláció nagyon jól visszaadódik a filmből, köszönhetően a nagyszerű, minden részletre odafigyelő forgatókönyvnek, és a kiváló rendezésnek. A karakterfejlődés jó bemutatásának ékes példája, életrajzi film.

Az epikus csaták megihlették a filmipar epikus filmekre specializálódott direktorainak is a fantáziáját. A spagetti western koronázatlan királya a műfajt otthagyva készítette el a 4 óra hosszú Volt egyszer egy Amerika című filmet, amit a 2009. nyarának legendás hadjárata ihletett. Kampec szerepében Robert de Niro jutalomjátékát csodálhatjuk meg. Nagyszerű képsorokban lehetünk szemtanúi az ontariói csatának, láthatjuk, ahogy éjfél körül 400-nál is több magyar ünnepli a győzelmet az #erep szobában. A látvány letaglóz, észre sem vesszük, úgy eltelik a játékidő.



A tankolások aranykorát éljük, a korlátlan healthpackhasználat rengeteg szerzőt megihlet. Az egyik híres budapesti ütközetben Lgabor72 tankol utolsó, összekuporgatott aranyait elégetve. A Négyszáz csapás ezt az estét és utóhatásait mutatja be. Lgabor72 miután 400 románt lever, ínhüvelygyulladást kap, irl a sok aranyvásárlástól eladósodva már a kórházi számlát sem tudja fizetni. Egyik nap nem lép be a karakteréhez, így bukja a HW medált, ami további goldkieséshez vezet, még az öngyilkosságot is megkísérli. Nem egy vidám film.

A burgenlandi polgárháborút sem kell bemutatni senkinek. A CNN is tudósított annakidején, a szeptember 5.-ei események mély nyomot hagytak máig az emberekben. A téma komolyságára fittyet hányva készült el a 3 szín: Piros című vígjáték, ami a Fekete Sereg mindennapjaiba, a piros oldali BH-zás örömeibe kalauzolja el a nézőt. Erős nyelvezete miatt kizárólag felnőtt nézők tekinthetik meg a filmművészet eme ékkövét. Eheslo vs. Kampec, Csokolanyi Edomer és ikertesója Repalaki Edomer; Ratus és Thalesz kalandjai mindenkit odabilincselnek a karosszékbe. Szórakoztató másfél óra, már-már kabarészerű elemekkel tarkítva.


Remélem a cikk elnyerte sokak tetszését. Harcoljatok CH-ban keményen!

A Magyar Hazafiak Pártja nevében: Lisztes