Megéri-e cégezni? A q6 hatása a piacra és kasztrendszer kialakulása.

Day 1,491, 07:42 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban
Akinek kétségei vannak, megéri-e cégezni, az kérdezze meg tőle.
De hogy mégse legyen ilyen rövid cikk, ezért értékelném a q6 fegyvercég érkezését és hatását.


A nyersanyagok árát hosszútávon nem fogja drágítani a változás, ugyanis nyersanyagcéget könnyebben és gyorsabban hoznak létre, ez által a piac keresleti oldala nem fog erősödni, gyors meggazdagodásra ne számítsunk ezáltal.

A q5 kajacég jelentősége változatlan marad, mivel q6 kajacéget se érdemes alapítani. A q5 fegyverpiac jelentősége esni fog. A bh medálhoz szükséges lesz a q6 tank.
A bazooka értéke esni fog, az energy bar viszont továbbra is hasznos kelléke marad a bh szerzésnek és a körök hozásának. A legerősebb katonák a q5 fegyóról átállnak a q6-ra. Ezért nagyon fontos, hogy mivel csak néhány napos q6 cégfejlesztési időt jelentettek be, minél több ilyen céget húzzanak fel, ehhez bőven elég a korábbi q5-ös cégek fejlesztése. Aki úgy érzi, hogy a konkurencia egy része kiesik, az várhatóan további q6-os céget alapíthat. Mivel egy cégben maximum 5 munkás dolgozhat, vagy több q6 céget kell tartania, vagy a munkások pörgetésének módszerét használja. A pörgetésnek ezáltal a szerepe megnő.

A piacon az ár a limitált idejű akció végéig nem fog beállni, hiszen amíg lehet új q6 céget behozni, addig a piac bizonytalanságban lesz. Amint lejár az akció, mindenki számára nyilvánvaló lesz, mekkora a kereslet és a kínálat és így nagyjából stabil lesz. A spekuláció ismét előtérbe fog kerülni, az országok közötti kereskedelem megélénkül. Mivel a legdrágább termékről van szó, ezért a fekete piac is megélénkül.

A q6 cégek bevezetésével a fejlesztők komoly iránymutatást adtak a játékosok számára. Ugyanis ha gond van a gazdasági modul működésével, elég számukra, ha a cégek szintjét tovább növelik, és ezzel a keresletet élénkíthetik. Szóval nem kell aggódnunk, mivel a legtöbb játékos számára 550 wellnessz a maximum, amit elüthetnek kajás körrel, a saját cégeik is limitálva vannak. A játékosok számára viszont három fajta stratégiára ad majd lehetőséget.


A három fajta stratégia három féle karriert takar. Elit, zsoldos (katona) és munkás. Ezeknek vegyes keverékei előfognak fordulni.

Elit: BH medál, CH medál a legfőbb harci tulajdonságaik egyike, még ha nem is szándékosan szerzi meg őket. A legtöbb sebzést ők hozzák a csatába. A q6 cégek megszerzése számukra nem akadály, ugyanakkor sokan nem szorulnak erre se, hiszen a piacról is megoldhatják szükségleteiket.

Zsoldos (katona): Az Elittel nem veszik fel a versenyt, ugyanakkor sokfajta lehetőségük van arra, hogy a BH, CH medálhoz juthassanak. Számukra ezen medálok megszerzése életkérdés lehet, hogy bírják a rendszeres full lanázást. Amint újabb lana bónusz kerülne a játékba, esélyeik a versenyképességben meggyengülne. A bazooka és a csoki számukra nagyobb érték mint az Elit számára. Az Elithez képest kevesebb ilyenhez tudnak jutni, így a tartalékolása is fontosabb.
Az állami osztások, szövetségesek segítése a külföldi állam pénzéből segítheti őket, hogy harci sebzésük értéke stabil maradjon. Dönteniük kell, hogy IRL pénzzel vagy cégezéssel folytatják a napi harcot. Lehetőségük van arra, hogy az Elitbe kapaszkodjanak de lefelé is csúszhatnak a munkások szintjére. Eddig ez a réteg kevésbé hagyta az erepet, de már ők is a játék abbahagyását fontolgathatják. Mivel sokan vannak, ezért az államnak szüksége van a sebzésükre, kormányzatoktól függ, mennyire kapnak majd megbecsülést.

Munkás: Szinte minden pénzét cégek vásárlására fordítja. Nyersanyagcégeket vásárol, q1 kajacégeket először saját fogyasztásra alapít és amikor 50 százalékos cégfejlesztési akció van, q2-re fejleszti azt. Vannak olyanok, akik a fegyvercéggel bánnak hasonlóan, de azokból 1-2-öt alapítanak várhatóan, ennél többet nem, ugyanis q4-es fegyvercéget eddig se volt érdemes alapítani, azokat főleg a vásárló bot vásárolta. Mivel a q5 tankra volt eddig igény, a q5 tankcégek jelentősége csökkenni fog és a q4-es cégek szintjére süllyedhet. Mivel a piac nyitott, azért a külföldi piacok kifogják használni a hiányt. Ez okozhatja a q5 fegyverpiac végét. Ezért a munkásréteg maradni fog a jól bevált maximum q2-es fegyvercégnél De igazából még kevésbé lesz értelme alacsony szintű fegyvercéget létrehozni.
A céljuk tehát a cégek számának növelése, hogy abból újabb cégeket hozhassanak létre. Ennek következtében a felesleget kirakva tudnak nyereséghez jutni.
A harcot sokan teljesen abbahagyják, és amikor új küldetések lesznek, csak akkor szakítják meg esetleg ezt a stratégiát. Lesznek olyan munkások, akik a napi 25 killre mennek csak rá. Ők azok, akik nem mondanak le a bh szerzésről, időnként megfogják próbálni. Az első bhra- menők száma várhatóan csökkenni fog, ugyanis a sajtóban, shoutokban, cseten is több kudarcról fognak hallani
Ez a réteg az, amelyiket a leginkább fenyegeti a játékabbahagyás.


Aki eddig is fékelt, az továbbra is fog, sőt várhatóan újabb lendülettel. Honnan tudjuk majd, hogy több a fake? Ha feltűnően sok országban jelentősen növekszik a népesség, akkor emögött a fékeket kereshetjük válasznak. Ha a harcokban azt látjuk, hogy tömeges mértékben ütnek alacsonyat és ráadásul egymás után, a tézis igazolódik.
Kérdés, hogy a játékfejlesztők felkészültek-e már a fékek érkezésére. Ha nem, akkor erőforrásaik egy részét illene erre fordítaniuk, ugyanis ez a valódi játékosok (különösen az irl pénzből harcolók) számára nagyon demoralizáló.

Ha újítások érkeznek a játékba, akkor küldetések is jönnek vele együtt. Szóval hamarosan, várhatóan januárban q6 tankra alapuló küldetéseket fogunk kapni. A legfőbb kérdés, hogy limitált idejű küldetéseket kapunk vagy bármikor teljesíthetőket. Várhatunk könnyen teljesíthető, kevés jutalmat hozó és nehezebb, magasabb jutalmat adó küldetést, így a többség számára újabb célt adhatnak.


A q6 cégek érkezése jelentősen átalakítja a játékosok viselkedését, gondolkodását és komoly ellentéteket szülhet a játékosok között. Az állam adóinak elköltésének módját újra kell értékelni. Aki irl pénzt öl a játékba vagy aktív tevékenységével emelkedik ki, ösztönzésként jutalmat várhat teljesen jogosan. A háborúk folyása mellett a politikai életnek is új lökést adhat. A belügyet a kongresszusnak kell meghatároznia, a szövetségi szintű hadviselés pedig a külügyminisztérium munkatársainak ad megnövekedett terhelést. Az alibizés súlyos következményekkel járhat minden ország számára.
Az elnök jelentősége is megnő, hiszen aktívan fent kell lennie és szerveznie a kormány munkáját. Ha nem megfelelő emberekre bízza az ügyintézést, országa eltörlését is kockáztathatja. Senki se lesz biztonságban.
Érdemes tehát aktívnak lenni mert a jutalma se marad el.



Ajánlott olvasmány a témához.

A cikket írta és szerkesztette: Bosko Balaban