Klausimai LNP partijai ir likusiai visuomenės daliai.

Day 2,402, 11:12 Published in Lithuania Lithuania by Cezaris II



Pilieti,

pameni mano ankstesnį interviu su Liutauru. Jis sukėlė nemažai atgarsių. Tiesa, ne iš Senato. Nusprendžiau pasidomėti, kaip Liutukui sekasi, kadangi per ganėtinai trumpą laikotarpį jo e-gyvenime įvyko daug permainų. Šį kartą Liutauras007 ne tik atsakys į užduotus klausimus, bet ir pateiks keletą klausimų LNP partijai ir likusiai visuomenės daliai. Ieškok klausimų, išsikirtų didesniu šriftu. Noriu pabrėžti, jog esu neutralus. Manau, jog demokratija įmanoma tik tuomet, kai išklausomas kiekvienas pilietis. Linkiu susikaupimo beskaitant ir šviesių minčių komentuojant pateikiamą diskusiją.




1. Sveikas, Liutaurai. Kaip gyvuoji?

Labas. Gyvuoju gerai. Ačiū, kad paklausei.

2. Kodėl persikėlei (Location) į e-Vokietijos žemes?

Esu ten jau senokai - nuo balandžio 23 d., kas Erepublik žaidime yra nemenkas laikas. Man e-Vokietija gali pasiūlyti kur kas daugiau negu e-Lietuva. Tai faktas.

3. Tuomet sveikinu su persikėlimu. Ką Tau duoda e-Vokietija? Man smalsu.

Neslėpsiu, kad pasiūla yra finansinė. Už viską yra atlyginama. Jau gerus du mėnesius dirbu e-Vokietijai.

4. Kokia veikla ten užsiimi?

Dalinai dirbu talkindamas URM interesams e-Vokietijoje, kurie susiję su e-Lietuva.

5. Siekei e-Vokietijos pilietybės, tačiau jos negavai. Dėl kokių priežasčių?

Ji man buvo siūlyta jau gegužės 3 dieną, tačiau jos atsisakiau. Tai padaryti man patarė pati e-Vokietijos valdžia, kad nekiltų nesklandumų tarnaujant minėtos šalies interesams. Baigęs visus savo darbus, vėl bandysiu gauti vokišką pilietybę. Tiesa, jos nebeatsisakysiu.



6. Ar esi kaip nors susijęs su vokiškomis partijomis? Papasakok prašau.

Esu susijęs su Vokietijos liberal-patriotų partija. Esu neoficialus šio partijos nacionalsocialistinės grupės vadovas.

7. Ką reiškia visi šitie liberal-patriotų bei nacionalsocialistų pavadinimai?

Tai reiškia dalinę partijos programą. Neklaidindamas mūsų visuomenės, noriu paklausti:

Aš nesakau, kad tai Hitlerinė partijos įpėdinė žaidime, tačiau mąstykime blaiviai:

Panagrinėkime: 1) Valdo tos pačios TOP-5 partijos - nomenklatūra kiekvienoje valstybėje; 2) Žmogus renka partiją, tačiau ne žmogų; 3) Žmogus neturi visiško pasirinkimo, nes partijų programos neatitinka jų deklaruojamų ideologijų ir neatitinka rinkėjų interesų; 4) pamenu, buvo atvejis, jog e-Lietuva rinko Prezidentą iš vieno kandidato. Galima vardinti ir vardinti.




8. Liutaurai, komunistinėse šalyse buvo vienpartinė sistema, tačiau Erepublik to nėra 🙂

Žinau, tačiau pažvelgus iš šalies, Erepublik ir RL komunizmo santvarkos yra vienodos. Pasakykite man, ar rastume e-Lietuvoje bent vieną partiją, kuri skirtųsi nuo kitų? Būčiau labai nustebintas.

9. e-Lietuvos partijos skiriasi savo valdymo forma, aktyvumu, įtaka, kultūra, patrauklumu naujokams. Be to, rasime skirtumų ir partijų viduje: atmosfera, bendros veiklos, parama partiečiams, RL susitikimai. Palygink, kokią įtaką eLietuvos politikai turi LNP ir LTS partijos.

Suprantu. Nesuprask ir manęs klaidingai - noriu atkreipti dėmesį į šį pavyzdį - LNP ar LTS? Be abejo, neįžeidinėjant radikalios LNP - taip, ji įtakingesnė.

Norėčiau, kad į šį klausimą sąžiningai atsakytų patys LNP nariai.

10. Paryškinau ir šį klausimą. Tegul jie atsako. Kur pastebi LNP radikalumą ir nomenklatūriškumą?

Jie aiškiai deklaruoja savo perdėtas politines pažiūras. Tegul nesupyksta jų partija ant manęs, tačiau vertinandamas jų peršamus dalykus, galiu sakyti, kad iki istorinio Benito Musolinio fašizmo trūksta visai nedaug. Džiaugiuosi, kad Erepublik žaidimo mechanika neleidžia tokiems fašistams įsigalėti. Kalbant apie nomenklatūrą - ten eilinė politinė kasdienybė, rutina.

11. Manau, jog ne visi mokėsi istorijos. Papasakok šiek tiek apie B. Musolinio fašizmą ir jo panašumus su, kaip pasakei, LNP perdėtomis politinėmis pažiūromis.

Benitas Musolinis iki 1922 m. siekė gauti valdžią Italijoje betkokia kaina. Tiesa, viskas vyko demokratiškai, kaip ir Vokietijoje 1933 m. Musolinio ir Hitlerio pažiūros niekuo nesiskiria, kadangi jie yra tokie patys nacionalistai, kurie daug žada. Nematau nieko, kas būtų įdiegta naujo mūsų e-Lietuvoje, jos visuomenėje. LNP, kaip ir Musolinio fašistai, lygiai taip pat siekia išsilaikyti TOP-5 viršūnėse. Tiesa, jie tai slepia nuo viešumos, nors jų partijos viduje tai tikriausiai aiškiai deklaruojama. Kad būtų išrinkti, jie netgi savo kandidato į CP agitaciją publikavo rinkimų dieną. Jie patys žino, kas ir kaip yra. Nenoriu nieko į tai įtraukti.



12. Ką manai apie LNP partijos elgesį, susijusį su atviromis rinkiminėmis agitacijomis rinkimų dieną?

Tai visiškai nepateisinama. Jeigu žmogus žino už ką balsuos rinkimų dieną, jis ir balsuos, o papildomai savo statytinio peršti nereikia.

13. Tavo pozicija visiškai aiški. Beje, kaip vertintum debatus ir visus su jais susijusius pasisakymus?

Buvo išklausytas kiekvienas. Gi gyvename (žaidžiame) demokratinėje erdvėje. Kiekviena partija turi aiškai išdėstyti savo poziciją. Be jokių užuolankų.

14. Tačiau vos prieš kelias akimirkas teigei, jog visame Erepublike vyrauja ne demokratija, o komunizmas.

Būtent todėl tai ir akcentuoju. Pats žaidimas savotiškai kertasi: nomenklatūra ir demokratija. Vieni yra stagnatoriai, išsilaikantys e-valdžios struktūrų viršūnėse, kiti - tik paprasti žaidėjai, kurie tegali turėti savo asmeninę nuomonę.

15. Liutaurai, šiuo metu valdžia yra ne, kaip Tu sakai, nomenklatūrinės LNP partijos rankose. Tačiau nomenklatūra vis tiek išlieka?

Aš kalbu būtent ne apie esamą dabartį, o bendrai - įprastinę situaciją.

16. Nori pasakyti, jog tai, kad LNP jau apie pusę metų yra opozicijoje, nėra įprastinė situacija?

Lyg ir yra, lyg ir nėra. Ši partija e-Lietuvos politikoje vis dar yra pakankamai gaji. Ji gali išreikšti ir apginti savo nuomonę bei įsitikinimus. LNP neatsiradusi vos prieš kelias dienas, kad būtų galima ją vertinti kaip silpną, ar bent prie silpnesnių, opozicinių partijų.
Jaučiu antipatiją šitai partijai. Negaliu jos apkęsti. Ji galėtų likti opozicijoje dar pusę metų.




17. Dėkui už atsakymą. Šiek tiek pakeisiu temą. Prieš kurį laiką e-Lietuvoje išleidai strapsnį, parašytą vokiečių kalba. Nemoku vokiečių kalbos. Ką ten parašei ir kodėl būtent vokiškai?

Pripažinsiu, šis straipsnis patiko e-Vokietijai, tačiau nepatiko e-Lietuvos piliečiams. Jis atrodė šiek tiek antisemitinis. Kai kuriems jis atrodė netgi kurstantis rasinę ar etninę neapykantą, tačiau galiu užtikrinti - taip nėra. Tai buvo labiau agituojantis straipsnis apie tuometinius Vokietijos ir Lenkijos karus. Nors Vokietija ir pasirašė taikos sutartį su Lenkija, jaučiu Lenkijai nedidelę antipatiją.

18. Supratau. Minėjai, jog esi neoficialus nacionalsocialisitnės grupės vadovas. Kokias galimybes atveria neoficialaus nacistų grupės vadovo pareigos?

Neoficialumas prileidžia Tave prie visko, ko tik galima, o oficialumas - tik prie to, kas pateikiama viešai. Esu neoficialus vadovas dėl to, kad yra viena viena statytinė marionetė pačioje partijoje, kuri prisiima viską. Tai atveria įvairias galimybes susipažinti ir netgi talkininkauti e-Vokietijos užsienio politikoje.

19. Kur buvo pastebėtas Tavo antisemitiškumas?

Komentaruose, e-Vokietijos laikraščiuose. Neįvardinsiu tikslių laikraščių pavadinimų.

20. Nesmagu dėl to. Kokie Tavo tolimesni tikslai?

Toliau siekti savo partinės karjeros VL-PP gretose (e-Vokietijoje), nes iš e-Lietuvos visuomeninio gyvenimo esu pasitraukęs jau kurį laiką.



21. Dėkingas, Tau, Liutaurai, už skirtą laiką. Linkiu pasiekti užsibrėžtų tikslų 🙂.

Man irgi malonu. Esu dėkingas. Linkiu ir Tau to paties 🙂.



Liutauras - atvira asmenybė. Tikiuos, jog ir Tu būsi atviras, komentuodamas šią diskusiją.

Interviu pateikė