Kaujas lauks caur vēsturei

Day 1,782, 10:53 Published in Latvia Latvia by linardskijs
Labvakar!
Kādu laiku neesmu rakstījis. Ar brīdi, kad SoulCraft pārliecinoši saglabā savu vietu prezidenta krēslā, atstājot KnT aiz prezidenta pils vārtiem, es esmu kļuvis par Izglītības ministru. Šomēnes Izglītības ministra krēslu dalu ar Horasss. Domāju, ka kopā spēsim eLatvijas presē sadrukāt dažus rakstus, kas iespējams Jums noderēs. Personīgi centīšos vairāk veidot vēsturiskus rakstus, lai atspoguļotu eRepublikas attīstību eLatvijas teritorijā un vispārīgi ārpus tās.

Šoreiz sniegšu virspusēju ieskatu eRepublikas kaujas lauku attīstībā. Sākšu ar eRepublik Beta kaujas lauka vizuālu apskatu, turpinot ar V1 un V2 (Rising), un beidzot ar pastāvošo moduli. Personīgi, ar eRepublik Beta neesmu saskāries. Spēlēt sāku, kad jau bija V1 laiki, tāpēc ielikšu tikai Beta bildi, ceru, ka neapvainosieties, jo man pašam Beta, liekas, kā nepieredzēts brīnums. Tā, starp citu, pirmais militārais modulis tika palaists tikai 5 mēnešus pēc spēles palaišanas 2008.gada 7.aprīlī.




Betā un eRepublik V1 militārie rangi nebija tādi, kā tie redzami šodien. Šodien augstāko militāro rangu pazīstam, kā „God of War”, bet senatnē augstākais rangs bija „Field marshal”. Līdz Field marshal rangam rangu secība bija similāra kā tā ir tagad.

Turpinot ar eRepublik V1.
eRepublik V1 tika palaista 2008.gada 14.oktobrī un tā pilnībā aizvietoja eRepublik Beta.
Pats eRepubliku sāku spēlēt 2009.gada 19.jūlijā, tas bija vienā no lielākajiem eLatvijas BabyBoom laikā.
V1 spēlētāju izaugsmes ziņā bija, manuprāt, taisnīgākā versija, jo trenēšanās un strādāšanas jomā spēlē darbojās noteikts koeficients, kas ar katru trenēšanās vai strādāšanas reizi samazināja iegūto spēku vai strādāšanas skill līmeni. Tādējādi arī jaunajiem spēlētājiem bija iespēja samazināt spēka līmeņu starpību ar jau pieredzējušiem spēlētājiem. Protams, noķert kādu spēkā bija neiespējami, bet pietuvoties, kaut nedaudz ar nebija slikti.
Tad turpinot par raksta tematu. V1 kaujas lauks izskatījās sekojoši:

V1 kauja ilga 24h vai arī kaujas siena tika nosista zem 0. Ar kaujas sienu jāsaprot, ka aizsargātāj puse sita dmg. ar pozitīvu skaitli un uzbrucējs sita ar negatīvu skaitli līdz ar, ko uzbrucējs ar negatīvu dmg. skaitli grāva aizsargātāja sienu.
Kaujas beigu bilde


Kas attiecas uz BH medībām jāsaka, ka tās nebija tik elementāras, kādas tās ir šodien. Jaunie spēlētāji, manuprāt, nenojauš, ka kādreiz BH medaļas iegūšanai bija nepieciešams skaitīt katru veselības punktu, lai izmantojot q5 tankus (tolaik maksimālais tanku un maizes līmenis bija q5) cīnītos par BH. V1 laikā nepastāvēja tāda lieta kā enerģijas batoni, katrs papildus sitiens bija jāpērk ar zeltu, kur katri 10 veselības punkti maksā 0.5 zelts. Līdz ar, ko cīnoties par BH nācās izmest pat 20 un vairāk zeltu. Protams, vienmēr ir pastāvējis risks, ka var atnākt kāds spēcīgāks spēlētājs un visus tavus plānus izjaukt.

Tālāk par eRepublik V2, jeb eRepublik Rising.
V2 versija tika palaista 2010.gada 7. Jūlijā. V2 ar savu izskatu pilnībā aizstāja V1. Pirms V2 palaišanas atceros, ka bija iespēja pakarot test serverī, ko arī izmantoju. V2 kara modulis no V1 un arī no pašreiz pastāvošā moduļa krasi atšķīrās gandrīz ar visu. V2 karošana pārgāja no masveidīga Valsts pret Valsti kariņa uz spēlētājs pret spēlētāju cīņu, kur kaujas laukā individuāli varēji pārvietoties un likvidēt konkrētus spēlētājus.
Kaujas lauks izskatījās sekojoši:


Kaujas laukā atsevišķām vienībām bija atšķirīgs pārvietošanās iespēju skaits. Attiecībā uz helihopteriem tas bija lielāks un uz citām vienībām bija mazāks. Pats biju tankists, kas man deva priekšrocību attiecībā pret kājniekiem. Kaujas lauka reljefam ar bija sava nozīme – mežos aizsardzības bonuss bija kājniekiem, uz pauguriem, tankiem un kalnos helihopteriem.
V2 karošana prasīja daudz laika. Bija jāņem vērā, lai izdarītu kustību bija, jāgaida tavs gājiens, pēc kura sekoja pretinieku gājiens utt. Cīnoties aci pret aci bija redzams sekojošs kaujas logs:

kas raksturīgs tieši V2, karojot ar pretinieku, pirms katra sitiena bija iespējams izmantot dmg. būsteri, kas, protams, maksāja naudu. Uzbrūkot lauciņiem, kur atradās vairāki spēlētāji bija iespējams izmantot bersek iespēju (uzbrukt vairākiem spēlētājiem uzreiz).
Dažu būsteru atspoguļojums:


Līdz ar V2 adminiem nācās uzklausīt spēlētāju izteikto nepatiku par spēles pār lieko sarežģītību līdz ar, ko admini ar laiku veica kārtējās izmaiņas, kas spēli atkal pietuvināja kādreizējam V1 modulim. Militārajā modulī parādījās sienai līdzīgs veidojums, kas pēc izskata līdzinājās militārajam modulim, kāds ir redzams šodien.

Šajā modelī kaujas uzvara iestājās, kādai no pusēm savācot 8 kronīšus, kur katrs kronītis apzīmēja vienu minikauju. Tagad ir veiktas izmaiņas, kur uzvara iestājas, kādai no pusēm savācot vismaz 83 punktus.

Ceru, ka raksts Jums likās interesants un sniedza nelielu ieskatu eRepublikas karošanas vēsturē.

Rakstā esmu ielicis vienu nepieklājīgu vārdu, tam, kas to atradīs pirmais došu 10 q6 tankus!

Paldies, ka lasījāt - balsojiet un abonējiet.

Šomēnes viens no Jūsu izglītības ministriem.