Karinių būrių istorija, raida ir perspektyvos. 2 dalis -samdiniai

Day 1,733, 13:12 Published in Lithuania Lithuania by Lietuvos didysis kunigaikstis

Sveiki,

Šiek tiek pavėluotai pristatau jūsų dėmesiui antrą straipsnį karinių būrių tematika.
Pirmą dalį apie “geležinį vilką” ir Šaulius” galite rasti čia
Šiame straipsnyje apžvelgsiu naują etapą eLT kariuomenės padangėje - visiškai privačių būrių atsiradimą. Šie būriai atsirado atskirų žmonių iniciatyva, kaip LK nepavaldūs kariniai būriai, patys save išlaikantys, bei ieškantys samdymo*. Verta paminėti, kad mano žiniomis nėra nei vieno** privataus būrio visiškai priešiško LK T.y. visi daugiau mažiau laikosi valstybės politikos krypties ir dažniausiai kalama pagal oficialius kariuomenės vadų nurodymus.

Pirmasis blynas

Tad kas buvo pirmasis privatus būrys? Leo? The Unit? Ne! Pirmas LK nepriklausantis karinis burys buvo “Baltasis Škvalas”. Berods įkurtas žaidėjo Dunis, lydimas dar 9 kovotojų iš kurių norėčiau paminėt RaVainių ir RealD, kurie yra vadovavę “Šauliams”. Pamenat kuo baigiau praeitą straipsnį? Geri kadrai patvoriais nesišlaisto...
Grįžtant prie “Baltojo Škvalo” noriu atkreipti dėmesį į šią frazę iš pirmojo straipsnio:
“Taigi, šio škvalo žiaurumas, staigumas ir nenuspėjamumas sudaro puikią charakteristiką gerai karinei organizacijai siekiančiai ne tik linksmai praleisti laiką, bet ir įdėti didelį indėlį į šalies bei sąjungininkų kovas.” Kaip į tai reaguoja LK(KAM)? ogi vat taip:

Straipsnis ir jo tikrai įdomūs komentarai čia. Palyginimui: šiuo metu nėra jokios problemos priklausyti privačiam MU ir pvz. LK.Elite, jei tik karys sugeba viską suderinti.
Žinoma, po tokios gan aršios LK (ir žaidėjų taip pat!) reakcijos “baltojo Škvalo” likimas buvo nulemtas (nors priežastys minimos kitokios, bet vis tik manau problema išlieka požiūryje). 1172 erep dieną, pagyvavęs 99dienas pirmasis privatus būrys oficialiai sustabdė savo veiklą.

Gera vieta ilgai tuščia nebūna.

1211 dieną “Baltasis Škvalas” atgaivinamas su naujom idėjom ir naujais senais žmonėm...bei senom problemom : “1) Kiek būrys priklausomas nuo LK?
Kadangi dabar "vyksta" derybos su LK, The Unit neturi pozicijos LK atžvilgiu. Kol kas esame samdinių būrys, kuris kovos nepažeidžiant eLietuvos interesų.”
Prisistatymo straipsnis čia. Labai gerą straipsnį apie The Unit parašė RealD, tad nematau reikalo kartotis (ar kopijuot) rekomenduoju tiesiog pasiskaityt.
The Unit, buvo būrys su savo atmosfera ir išmoktom “Baltojo škvalo” pamokom: ekonomiškai nepriklausomas, patrauklus ir geidžiamas (dėl davinių, personalizuojamų ir unikalių avatarų, bei nepriklausomybės nuo kai kuriems pradėjusių įgrysti kariuomenės vadų). Ilgainiui The Unit sugebėjo surinkti puikią komandą stiprių karių (str. reikalavimas visais laikais buvo viena kertinių būrio priėmimo taisyklių. Išimtis buvo daroma tik “pagal pažintis”). Turėdami aukštą influence TU gaudavo ir samdymą. Iš eLietuvos taip pat. Šioje vietoje yra ir nedidelė dėmelė, kai kilo konfliktas tarp TU ir KAM dėl tankų, ko pasekoje The Unit nariai kurį laiką net grąsino nebekalti už eLietuvą apskritai.
Vėliau The Unit prasidėjo žaidėjų kaita - kažkas metė erep, kažkas išėjo kitur, bet TU išliko. Pabuvojau ten ir aš ir turiu pripažint buvo smagu (linkėjimai Jonui ir SentinelWorld). Dar smagiau, kad TU yra išlaikęs daugiau mažiau tą pačią politiką nuo pat susikūrimo pradžios. Kitas senas būrys deja ne.

Leo -kaip elitas virsta viešu būriu


“Lithuanian Elite Operatives” arba LEO įkurtas 1209 dieną (2 dienom anksčiau nei The Unit) ir vienijo tuo metu stipriausius (ekonomiškai) karius. Jau vien nuo reikalavimo turėti Q5 įmonę daugeliui žaidėjų atvipo žandikaulis, tad LEO nuo pat įkūrimo dienos pakėlė kartelę labai aukštai ir save pavadino Elite ne be pagrindo.
Įkūrimo straipsnyje rasite info apie tikslus, požiūrį į LK, vėlgi, labai įdomūs komentarai, kur dėl kažko susipliekė Migass ir vienas Leo įkūrėjų Bato ūsai.
Pokalbyje su Lurk paaiškėjo, kad LEO priimdavo į narius ir tuos, kurie neatitiko reikalavimų mainais į darbą (t.y. tokiom pat sąlygom, kaip kad The Unit pvz.), pasak Lurk jo atėjimo į LEO metu daviniai ten buvo didžiausi (nieko stebėtina, jei didieji verslininkai po vienu stogu susiburia). Pirmieji vadai buvo anksčiau paminėtas Bato Usai, Ipsiart ir Pokstasq (iš jų tik pokštas yra originalaus acc savininkas). Vėliau Leo perduotas dabartiniam savininkui - Lurk.
Verta paminėt, kad skirtingai nei GV ar The Unit, Leo nėra gavę nei valstybinių įmonių nei pokšto asmeninių.
Kas nutiko, kad Elitinis būrys virto visaliaudiniu būriu, kuriame elito tik šmėklos klajoja? Aktyvių vadų trūkumas. Vadai išbėgiojo, naujų neatsirado, o dabartinį potencialą tvarkyti niekas neapsiima. Pasako pokšto tiesiog nebėra idėjinių žaidėjų, kurie kažką darytų dėl idėjos. Pamenu, buvo gera iniciatyva kai visi LEO žaidėjai buvo surūšiuoti pagal aktyvumą ir str. į regimentus ir tiem regimentams paskirti aktyvūs kapitonai. Susidarė nemažai aktyvių, tvarkingų regimentų ir kurį laiką jautėsi tvarka. Deja, bet artimiausiu metu buvęs Elitinis būrys ir toliau liks tiesiog dideliu civiliniu būriu kur kiekvienas už save. Tas galbūt nėra blogai, nes turime didžiąją dalį naujokų vienoje vietoje ir aktuali informacija gali būti paskleista greičiau ir operatyviau, tačiau dabartinė situacija nei iš tolo neatitinka pavadinimo, o šlovinga LEO pradžia lieka dūlėti po storu istorijos dulkių sluoksniu.

Štai ir viskas. Ačiū skaičiusiems, ačiū padėjusiems (konkrečiai ties šio straipsnio medžiagos rinkimu dėkingas Lurk ir Pokstasq, bei vienam žaidėjui iš padielkos 🙂 ). Kaip ir po pirmu straipsniu, taip ir po šiuo lauksiu jūsų komentarų, papildymų ar pataisymų, prisiminimų ir savų istorijų iš to laikmečio. Pats einu švęst Lithuania Shadows gimtadienio ir pamažėl kurpt trečiojo straipsnio apie tai, ko galime pasimokyti iš istorijos, ką galime pritaikyti šiai dienai ir kaip visiems kartu padaryti šį žaidimą smagesnį.

Prašymas rašantiems - pabandykite parašyti apie kitus, aktyvius (ar jau užgęsusius) būrius - pas mus tikrai nemažai jų buvo ir paieškojus galima rast įdomių istorijų.

“idėjinis” žaidėjas
Tautis_LT


*samdymas gali būti ir eLietuvos (kas šiuo metu neretai ir būna), tačiau vis tiek priimta tokį dalyką vadinti samdymu, nors būrio nariai registruojasi kaip paprasti piliečiai. Tiesa ilgą laiką pvz. “valstybinio” GV būrio nariai registruodamiesi bendroje formoje gaudavo didesnius davinius nei eilinis pilietis.
**būta įvairų “partizaninių” judėjimų tam tikrais momentais veikusių prieš oficialius nurodymus. Ryškiausias pavyzdys- taikos sutartis su eBaltarusija Gliooko II valdymo laikais. Ir vis dėlto tai buvo labiau pavienių narių iš skirtingų būrių iniciatyvos, o ne visa būrio vadovybės ir narių bendrai nutarta kryptis.