Karinės apžvalgos. 1880 diena. (PAPILDYTA sutartimi tarp lenkų, serbų, prancūzų)

Day 1,880, 14:30 Published in Lithuania Egypt by freshass


Sveiki. Siūlau šiek tiek atsipūsti nuo eLietuvos įvairių intrigų, LK rinkimų ir t.t. Kadangi seniai berašiau apie karines apžvalgas, manau, kad pats laikas pačiam susipažinti kas dedasi pasaulyje bei informuoti ir jus, kad negaištumėte savo brangaus laiko skaitydami užsienio spaudą. Taigi manau galime pradėti. Važiuojam!

PS. čia perskaitysite šiandienos dienos apžvalgą.

Apie ką šiandien kalbėsime:
1. Lietuvos reikalai
2. Karinė situacija prie Baltijos jūros
3. JAV jau beveik CoT bandomoji narė
4. Kanada ruošiasi pilnateisiui priėmimui į Asgard
5. Prancūzijos svarstymai, kurį aljansą pasirinkti
6. Ispanijos ir Venesuelos nuomos sutartis
7. Intriguojanti situacija P.Amerikoje
8. Indija neatsilaiko prieš Kroatiją
9. Bulgarijos planai užpuolant Egiptą
10. Bulgarijos ir Rusijos mainų sutartis
11. Rumunijos karas su Lenkija bei Vengrija
12. Makedonų ir graikų karas
13. Trišalė sutartis tarp Lenkijos, Serbijos ir Prancūzijos




Lietuva pagal piliečių bei seimo narių išsakytą nuomonę, o ji buvo, kad kariaut kol kas neverta, neturėtų tiesiogiai greitu metu įsitraukti į jokį karinį frontą. Bent jau agresijos iš Lietuvos pusės nebus. O šiaip ar įmanomas ir numatomas koks karinis konfliktas? Mano nuomone, Asgard aljansas ar bent jau Švedija ramiai visą mėnesį būti tikrai nenorės, taigi manyčiau, kad NE įstatymo iš jų sulaukt tikrai turėtume. Galiu ir klysti, viščiukus skaičiuosime kadencijos pabaigoje. O dabar kaupiam ginklus, didiname biudžetą ir ruošiamias ateities kovoms.




Iširus ABC aljansui Lietuva nebeprivalo tiesiogiai gelbėti ir traukti kaimynių užpakalius. Dėl to mūsų kaimynai truputėlį pyksta, kad jiems nepadedam. Estai kaip visada žaidžia ping pongą su suomiais. Tai viena, tai kita valstybė persveria svarstykles. Šįkart tvirčiau jaučias Suomija. Tuo tarpu latviai iš pradžių užgrobę pusę Švedijos, dabar jau turi ginti savo žemes. Kurzeme ir Zemgale užimtos, liko dar du originalūs regionai.




Jungtinės Amerikos Valstijos visai neseniai turėjo karą su Taivanu. Tas karas nebuvo toks rimtas, kad dėl jo turėtų jaudintis abi pusės. Tiesiog lengvas pasivaikščiojimas ir bet kokių karinių veiksmų palaikymas. Šiuo metu valstybė jokiame karo fronte nekovoja, o pagrindinis galvos skausmas, subirėjus CTRL aljansui, kokį rasti naują prieglobstį. Beveik jau neabejojama, kad JAV pasirinks CoT aljansą ir mėnesį bus kaip bandomoji narė. Tačiau ar šis pasirinkimas iš tiesų yra logiškas ir taip lengvai nuspėjamas? Nepamirškime, kad ilgą laiką ėjusi petis į petį su tokiomis šalimis kaip Kinija, Turkija ar Graikija, pasirinkus CoT aljansą atsidurtų visiškai priešingose barikadų pusėse. Bus įdomu.




Kanada šiuo metu kaip ir jos kaimynė JAV jokiame karo fronte nekovoja, o užsiėmusi vidiniais sprendimais dėl Asgard aljanso. Rytoj turėtų įvykti susitikimas su šio aljanso vadovybe ir galutinai nuspręsta ar Kanadą priimti į Asgard bandomajam laikotarpiui. Kaip žinote, tai labai aktualu mums. Jau ne kelis mėnesius Lietuva kariniame fronte kariauja būtent su šiuo aljansu, kuriam priklauso Skandinavijos šalys Švedija ir Suomija, taigi jei prie jo prisijungs ir Kanada, Asgard žymiai sustiprės.




Na jei jau pradėjom apie kai kurių valstybių svarstymus kurį aljansą pasirinkti, reikia paminėti ir prancūzus. Panašu, kad jiems jau pabodo būti neutralia šalimi ir nesulaukti jokios didesnės pagalbos. Šiuo metu prancūzai kaip jau tapo įprasta yra okupuota TWO narių Lenkijos ir Serbijos. Taigi kokie aljansai domintų prancūzus? Iškarto galime atmesti TWO ir CoT. Kodėl? TWO aljanse esančios tokios šalys bei kaimynės kaip Ispanija ir Lenkija netikiu, kad eitų išvies su prancūzais. O ir pati Prancūzija prisijungus prie jo prarastų potencialių kaimynių priešių. CoT aljanse visos be išimties valstybės yra priešiškos prancūzams (pataisykit jei klystu), taigi šis variantas taip pat atmetamas. Realiausi pasirinkimai būtų Asgard, EDEN arba Brothers of Steel. EDEN kaip žinote žlunga, tad nemanyčiau kad tai būtų pats geriausias pasirinkimas. Su Asgard narėmis Prancūzija sutaria tikrai gerai, tai arba būtent šis aljansas arba naujai susikūręs P.Amerikos kai kurių valstybių Brothers of Steel. Jei būtų lažybos, statyčiau būtent už šį. Tiesa, yra dar variantas kurti savo, tačiau ar tikrai kas norėtų kartu eiti išvien ir nuolat gelbėti prancūzų užpakalius?




Ispanija su Venesuela yra sąjungininkės. Primenu, gal kas nežinote ir stebitės dėl ko ispanai laiko du Venesuelos regionus – Guayana ir Šiaurės Rytų Venesuelą. Tai vyksta pagal nuomos sutartį, iš kurios ispanai gauna kaučiuko ir alyvos bonusus.



Situacija P.Amerikoje dabar labai įdomi ir intriguojanti. Pagrindiniai argumentai dėl ko taip tvirtinu:


1. Negana to, kad Kolumbija iš šiaurės atakuojama Meksikos, atsidarys daug grėsmingesnis frontas su Brazilija. Net neabejoju, kad greitai Kolumbija praras ir paskutinį likusį savo originalų regioną bei bus ištrinta iš žemėlapio.


2. Čia buvo smūgis žemiau juostos. Ilgą laiką per buvusių gerų sąjungininkių Argentinos ir Brazilijos kelią prabėgo juoda katė. Nors NE įstatymas ir nebuvo priimtas, tačiau pats procesas kalba pats už save. To manau anksčiau ar vėliau buvo galima laukti, turint omeny, kaip šios supervalstybės kovoja realybėje. Kai bus susidorojama su Kolumbija, manau, kad šis įstatymas bus paleistas dar kartą ir tada jau nebūčiau toks įsitikinęs, kad bus prabalsuota neigiamai.


3. Na ir paskutinė vinis į kažkieno karstą bei viso CoT pergalė, tai Argentinos ištrinimas. Ar būtumėte kada pagalvoję, kad iš antros valstybės pagal gyventojų skaičių taip bus išsityčiota? Čilė triumfuoja. Jie to nusipelnė. Pridedant dar tai, kad labai įmanomas scenarijus Brazilijos įsikišimas į šį jau begalę metų trunkantį konfliktą, tai Argentina turėtų labai rimtai sunerimti. Tuo tarpu Čilė dabar gali lengviau atsipūsti, dar pagerinti santykius su savo kaimynėmis, kas yra ir daroma.


Daroma šitaip. Iš pradžių Pando regionas buvo atiduotas Bolivijai, o ši neužilgo turėtų jį perleisti Peru. Kam Bolivijai du vaisių regionai, kai tuo tarpu Peru neturi nei vieno. Viso šio suplanuoto apsikeitimo esmė ir yra būtent tokia.




Indija praranda teritorijas vieną po kitos. Triuškinančiai. Be jokių šansų apsiginti ir atsitiesti. To buvo galima laukti ir tikėtis. Išėjimas iš EDEN aljanso paveikė labiau nei tikėtasi, kas reiškia nei draugų, nei sąjungininkų, kurie galėtų padėti apsiginti nuo Kroatijos. O ir TWO bei CoT nariai neskuba į pagalbą. Jeigu ir toliau neatsitiks nieko netikėto, turėtume greitai sulaukti Indijos okupacijos.




Seimo nariams priėmus NE įstatymą, bulgarams užsidegė žalia šviesa. Jie sėkmingai įsiveržė į Afrikos žemyną ir užgrobinėja Egipto teritorijas. Štai kątik atimtas regionas Western Desert skamba išties saldžiai, tiesa? O jei rimčiau, tikslas yra perkelti sostinę iš Europos į šį žemyną. Tam pasiruošusi padėti gera Bulgarijos draugė Rusija. Kaip? Skaitome toliau.




Taigi Rusija su Bulgarija susitarė dėl tam tikrų mainų. Sutarties sąlygos kol kas neskelbiamos ir neviešinamos. Esmė tokia: Rusija iš pradžių pasiima Burgas regioną. Šiuo metu taip būtent ir vyksta. Tada netrukus bus paimta ir bulgarų sostinė Ruse. Rusija iš to gauna javų regioną bei bonusą, kuris jai reikalingas. Tuo tarpu bulgarai galės savo sostinę perkelti į Vidurio Rytus. Viskas paprasta.




Dar viena nuožmi ir įdomi kova. Prie Vengrijos ir Rumunijos mūšio turėtų greitai prisijungti ir lenkai, kurie neseniai susigrąžino atgal Ukrainos regioną Bukovina, dar kartą ištrynė ukrainiečius, o kas svarbiausia, vėl atkūrė sieną su rumunais. Taigi Rumunija greitai turės gintis dviem frontais, kas manau misija neįmanoma, turint omeny kokios galingos valstybės tą puolimą organizuoja. Vidurio Europoje rumunai vėl gali prarasti savo teritorijas ir tik ar nereikės kaip jau tapo įprasta šiai valstybei žvalgytis svetimų žemių kitur?




Makedonija nesiliauja kovojusi su graikais. Kaip ir EDEN aljansui taip ir Graikijai ne patys geriausi laikai. Pastaruoju metu nors ir pavyksta apsiginti, o kartais net ir susigrąžinti savo originalius regionus, tačiau tai pareikalauja begalę jėgų bei resursų. O biudžetas irgi neguminis. Dar tuirint galvoje, kad makedonų pusėje kovoja visas CoT bei TWO narės, tai anksčiau ar vėliau turėtų įvykti persilaužimas.



1. Lenikija grąžins Prancūzijai Paris Isle of France regioną.
2. Lenkija toliau laikys 16 teritorijų: Alsace, Auvergne, Brittany, Burgundy, Champagne Ardenne, Franche-comte, Limousin, Loire Valley, Lorriane, Lower Normandy, North Calais, Pays de la Loire, Picardy, Poitu Charents, Rhone Alps Upper Normandy. Šie regionai nebus atiduomi jokiai kitai valstybei.
3. Serbija toliau laikys 5 regionus: Aquitaine, Corsica, Languedoc Rousillon, Midi-Pyrenees, Provence Alpes Azur. Šie regionai nebus atiduomi jokiai kitai valstybei.
4. Prancūzija nerems jokių RW antrame ir trečiame punkte paminėtuose regionuose
5. Jeigu Lenkija praras kontrolę bent viename iš 2 punkto paminėtų teritorjų:
- Prancūzija paskelbs NE lenkams jų prašymu,
- Kada visos teritorijos iš 2 punkto bus grąžintos lenkams, tada bus pasirašyta taika ir uždaromas NE,
- Prancūzai ir toliau laikys vieną regioną (aprašyta 1 punkte).
6. Jeigu Serbija praras kontrolę bent viename iš 3 punkto paminėtų teritorjų::
- Prancūzija paskelbs NE serbams jų prašymu,
- Kada visos teritorijos iš 3 punkto bus grąžintos serbams, tada bus pasirašyta taika ir uždaromas NE.
7. Ši sutartis startuoja jau dabar ir bus peržiūrėta kiekvieno mėnesio 12 dieną 12:00 valandą eRepublik laiku.
8. Prancūzija kiekvieną mėnesį lenkams mokės nuomos mokestį, kuris yra 15000 vietinės valiutos, už Paris Isle of France regioną