Karš ASV un pasaulē

Day 661, 02:13 Published in Latvia Latvia by Janohito

Nu jau teju 2 mēnešus turpinās aktīva karadarbība starp Fortis/Eden jeb exAtlantis bloku un PEACE aliansi. Pa šo laiku abām pusēm ir bijušas gan lielas uzvaras, gan sāpīgi zaudējumi, tikuši izlietoti tūkstošiem zelta stieņu un daudzas provinces vairākkārt ir mainījušas savus īpašniekus. Tomēr kas notiek tieši tagad?

Karš ASV

PEACE karu uzsāka ar veiksmīgu ofensīvu Ziemeļamerikā. Krievija, Portugāle un Indonēzija iebruka ASV, kamēr Francija un Ungārija - Kanādā. Tāpat arī triecienu Kanāda atbalstīja Lielbritānija, kas ieņēma reģionus no Francijas, tādējādi neļaujot kanādiešiem un amerikāņiem doties pretuzbrukumā, jo šīs valstis neatradās karastāvoklī ar Lielbritāniju.

Iniciatīva atradās PEACE pusē. Mēneša laikā tika sakauta Kanāda un ASV tika atspiesta arvien dziļāk valsts iekšienē, ap tās cietokšņu reģioniem - Floridu un Ņūdžersiju. ASV izmisīgi pretojās PEACE triecienam, tomēr visās nozīmīgākajās kaujās cieta sakāvi. Kalifornija, Teksasa un vēlāk pat Ņūdžersija krita pēc PEACE valstu saskaņotajiem triecieniem. Kanāda kaujās tika pilnībā iznīcināta, tās vislabāk nocietinātais reģions - Ontario krita pēc sīvas kaujas.

Karš Eiropā un Āzijā

Lai apturētu Krievijas ofensīvu Ziemeļamerikā, exAtlantis bloks izmantoja Ziemeļkoreju, kas gan formāli bija neitrāla, tomēr patiesībā tur valdīja ASV komunisti, kas bija izvēlējušie Z-koreju kā spēļlaukumu savu ideju realizācijai epasaulē.

Līdzīgi tika izmantota arī Šveice un vēlāk arī Spānija, kas bloķēja Franciju. Šīs operācijas gan panākumus neguva. Lai gan uz neilgu brīdi gan Krievija, gan Francija tika izslēgtas no aktīvas karadarbības Amerikā, tomēr par to Z-koreja un Šveice samaksāja dārgu cenu - tās tika pilnībā noslaucītas no pasaules kartes. Līdzīgs liktenis vēlāk piemeklēja arī Spāniju, kurai tomēr izdevās samērā ātri atgūties, atšķirībā no Šveices un Z-korejas.

ASV sagrāve un miera sarunas

Pēc Kanādas iznīcināšanas, AS nokļuva neapskaužamā situācijā. Tās teritorija samazinājās ar katru dienu arvien mazāka un mazāka, līdz beidzot ASV kontrolēja vairs tikai Floridu. Saprotot, ka variantu faktiski vairs nav, ASV uzsāka sarunas par miera noslēgšanu. ASV piedāvāja samaksāt 200-300 gold par atru savu iekaroto provinci, kā arī 4 mēnešu miera līgumu ar visām PEACE dalībvalstīm. Pie tam, Ungārija varētu paturēt Aļasku, bet Indonēzija - Havaju salas un Kaliforniju.

Lielākā daļa PEACE dalībvalstu atbalstīja šādu miera līguma variantu, tomēr Krievija bija pret to. Nesen Krievija bija izpirkusi Urālu reģionu no Ungārijas par aptuveni 7 tūkstošiem zelta stieņu, līdz ar to Krievijas saņemtās 2-3k lielās reparācijas no ASV šķita pārāk mazas uz Urālu fona. Krievija arī nevarētu paturēt nevienu ASV provinci, kaut gan no paša sākuma jau bija izteikusi savas pretenzijas uz Aļasku kā vēsturisku Krievijas koloniju.

ASV atgūšanās, Kanādas un Spānijas atgriešanās

Laiku, kamēr norisinājās sarunas par mieru starp ASV un PEACE, lietderīgi izmantoja Spānija un Kanāda. Gan Kanāda, gan Spānija bija individuāli spēcīgākas par Franciju, Irānu, Lielbritāniju, Brazīliju atsevišķi ņemot. To izmantojot, gan Spānijai, gan Kanādai izdevās atgūt savu neatkarību ar RW palīdzību.

ASV tāpat veikli izmantoja nesaskaņas PEACE dalībvalstu vidū par miera līgumu un pārgāja pretuzbrukumā. Indonēzija tomēr centās noslēgt separātu miera līgumu ar ASV, tomēr ASV to veikli izmantoja, piedāvājot Indonēzijai tādu miera līgumu, kas tikai izslēgtu Indonēziju no MPP ar Portugāli, kamēr pats ASV karš pret Indonēziju paliktu aktīvs. Indonēzija atklāja šo viltību pārāk vēlu. Tā rezultātā Portugāle arī bija spiesta noslēgt separātu miera līgumu, jo vienatnē tā nespētu noturēties pret ASV.

ASV pretuzbrukums

Kopš šī brīža iniciatīva jau piederēja exAtlantis blokam un ASV. Indonēzija tika sakauta vienā kaujā pēc otras. Tiesa, izšķirošajā kaujā Kalifornijā, Indonēzijai izdevās savākt visas rezerves un uzvarēt, tādējādi atgūstot iniciatīvu. Tomēr pēc pāris dienām, Indonēzijas prezidents tika nobanots. Tas neļāva vairs Indonēzijai saglabāt iniciatīvu un tā dēļ Indonēzija tika pilnībā izmesta no Amerikas.

ASV turpināja uzbrukumu tagad jau Krievijas teritorijas Amerikā. Tika izcīnīta viena uzvara pēc otras. Tomēr PEACE bija vēl kāds trumpis azotē - ASV uzbruka Kolumbija, kas apmainīja teritorijas no Meksikas, tādējādi iegūstot pieeju ASV. Lai nezaudētu iniciatīvu, ASV bija spiesta atdot vienu reģionu pēc otra Kolumbijai.

Tomēr arī ziemeļu frontē pret Krieviju sākās problēmas. ASV nespēja ieņemt stratēģiski svarīgo Illinoisas štatu un ja ASV zaudēs šodien arī kauju Ņūdžersijā, tad iniciatīva atkal būs PEACE pusē.
Ja tā notiks, varam gaidīt, ka karš tupināsies vēl ilgi.