Külügyi eseményekről

Day 1,425, 11:39 Published in Hungary Hungary by eMagyar Kormany


Mélyen tisztelt eMagyar Polgárok,

A nyíltnapot követően most ismét szeretnénk nektek egy kis betekintést nyújtani az ország vezetésébe, de ezúttal ebben a cikkben lesznek az információk - nem kell érte feljönni chat-re. Nem nagy divat az országban döntések előtt megosztani az információkat, most mégis úgy gondoltuk, hogy jó lenne látni a reakciókat és akár közösen gondolkodni dolgokról. Természetesen meg van a kormány álláspontja, mint ahogy le is lett írva már korábban és, ahogy le is lesz írva ebben a cikkben is, de úgy gondolom, hogy létfontosságú, hogy az egyre egyhangúbbá váló játék a játékosok ízlésének megfelően alakuljon.

Ahogy korábban a Külügyi Közlönyben olvashattátok a románok részéről Alex Craicun (elnök) megkereste Rhual-t, azzal a szándékkal, hogy békét kössön Románia Magyarországgal. Ezt elutasítottuk. A hadügyi helyzet az akkorihoz képest romlott - több csatát is vesztettünk, a mai nap során egy eredeti régiót, Észak-Alföldet is elbuktuk az egész napos osztás ellenére is. Ezzel szemben felmutatható, hogy mi is birtoklunk a (játék szerint) eredeti román régiókat.

A második megkeresést én kaptam (Ipath) a bolgár külügyminisztertől (TheGraverobber), miszerint szeretnének egy meg-nem támadási szerződést (továbbiakban NAP.) kötni velünk. A régi ismerettségre való tekintettel ettől többet is elmondott, bár kitalálni se lett volna nehéz: a törökökre szeretnék fektetni a hagsúlyt az elkövetkezendő időszakban és ezért igyekeznek megszűntetni a többi (esetünkben csak lehetséges-) frontjukat. Azt is elmondta, hogy ezirányú lépéseik a szerbekkel már be is fejeződtek és valószínűleg még ma este publikálásra kerül a cikk a békéről, a cikk már készen is van, egyedül a szerb vezetés utolsó tagjának bólintására várnak a kiadással. Első lépésben az NE lesz eltávolítva, majd ezt követően a kongresszus szavaz a békéről (aminek a feltételeire nem tért ki).

Emellett ma a török elnök egy elég obszcén kisérettel utasítottal vissza, hogy szerb MPP-t kötnének még egyszer ( GurkaaN wrote one minute ago - “Serbia must suck my dick for us to sign MPP with them again” ). Nyilván ez összefügg a NAP-pal.

A szerbek részéről valószínűleg az a viszony megromlásának oka, hogy a törökök 83%-a szavazott Koszovó függetlenségére, ahogy olvasható a mai török kormány közlönyben. A törökök természetesen próbálták menteni a menthetőt és különböző okokkal megindokolni a szavazási eredményeket, de azt hiszem ez nem ér túl sokat egy szerb szemében sem, aki veszi egyáltalán a fáradtságot, hogy elolvassa a cikket.

A magyar-török viszonyról és annak ambivalens mivoltáról már előző külügyminiszterünk is írt. Mint bizonyára sokatok számára ismert a törökök hosszú időn át remek szövetségeseink voltak, a fél Elit máig tudja a török szavakat amiket Battal és poker tanított nekik és ők is hasonlóan tekintenek ránk (remélem). De a viszony több alkalommal is devalválódáson ment keresztül. Először ők távolodtak el tőlünk a Phoenix-es időket követően, majd ők sérelmezhették, hogy a spanyolokat és a lengyeleket választjuk helyettük (és hogy megvétózták a ONE csatlakozási szándékuk). De ez régi történet, a lényege csak annyi, hogy ma már kevésbé egyértelmű a viszonyunk, mint volt 1.5 éve.

Nos, összegezve ezeket az infokat a következő kép látszik kialakulni: a bolgárok esélyes, hogy nem csak egyedül akarnak menni a törökökre, vinnék magukkal a románokat is, hogy közös legyen a buli. A szerbek ebbe halgatólagosan bele is egyeztek a bolgár békével és meg nem támadási szerződéssel (mely november végéig tart). De mielőtt elindulnak megpróbálják lezárni a térség másik veszélyes hatalmával (velünk) is a konfliktusokat, hogy teljesen egy helyre koncentrálhassanak. Ez max. annyiban változhat, hogy a románok más irányba mennek, nem a törökök fele.

Na már most, nekünk akkor arról kell döntenünk, hogy szeretnénk-e megvédeni a törököket a bolgár és román veszedelemtől. Mint láthatjuk (NGP) ez simán lehet, hogy saját régióinkba fog kerülni. Amíg a spanyolok nincsenek a térképen és a horvátok Amerikában garázdálkodnak nem számíthatunk jelentős ONE segítségre sem (annak ellenére se sajnos, hogy a Charta szerint a szövetséges országok eredeti régióinak védelme prioritást élvez minden egyébbel szemben - ezt személy szerint eléggé nehezen veszem tudomásul). Ez a döntés rendkívül nehéz annak tudatában, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ők ezt valaha meghálálják-e nekünk vagy a szerbeken felmérgesedve fogják magukat és belépnek a Terra-ba (ha mi is rájuk engedjük a bolgárokat, akkor ez szitne borítékolható - de a minimum a pro-ONE státusz elvesztése). Meg persze ezzel a saját esetleges hódításainkat is elfelejthetjük.

Ha nem a románokról lenne szó egyszerűbb döntés lenne, így viszont szinte kényszerpálya.

Eközben a lengyelek ülnek a bónuszaikon és a macedónoktól se várhatunk felmentést. Valamilyen szempontból igazat kell adnom a korábbi ONE SG hét közben megjelent cikkének, amelyben felhívta a figyelmet a szövetségen látható repedésekre és az esetleges széthullás veszélyére. Mind tudjuk, hogy a csatákat manipulálják és hogy tartósan nem kerülhet egyik szövetség se domináns pozícióba - most ebből a helyzetből leszünk kénytelenek kihozni a legjobbakat, ha nem megy a csatatéren akkor a tárgyaló asztalnál.


Ahogy a cikk elején is írtam ezen információk többsége friss eseményeken alapul és nincsen végleges döntés arról, hogy a bolgárok ajánlatára mit válaszolunk és, hogy hogy alakul a magyar-román / magyar-török viszony. Azt látjuk, hogy ők mit akarnak - a dolgunk már csak annyi, hogy eldöntsük, hogy nekünk melyik út a legjobb.


Üdvözlettel:
Ipath