Ismét nyitva áll a Wekerle Alap!

Day 2,272, 10:07 Published in Hungary Hungary by AT89

Tisztelt Olvasóim!

A Wekerle Sándor Befektetési Alap ismét nyitva áll a befektetők előtt! Használd ki a remek lehetőséget, hogy legyen mindig pénz-paripa-fegyver! Egy jó üzletből mikor a legmagasabb a haszon? Ha már az elején beszállsz! Aki kimarad, lemarad! Előjegyzési listám ismét nyitott, várom jelentkezéseteket!


A teljesség igénye nélkül:
- 590 befektetett arany, 25 halastó és 34 alumíniumbánya formájában
- 266 letétbe helyezett arany akcióra várva - tehát összesen 856 arany kezelésben!
- 107 000 férőhelyes raktárkapacitás
- 2166-2266. napok közt összesen 27 199,14 HUF kifizetett osztalék (mai árfolyamon ~132 arany)

[UPDATE]
A cikk megjelenése óta 48 58 258 298 398 további arany befektetési szándék érkezett, így az előjegyzési listán komoly túljelentkezés van. Ez azt jelenti, hogy aki most feliratkozik, legalább 40 napot várnia kell, úgyhogy aki nem lép időben, lemarad!


Szeretnéd megismerni az Alap működését? Olvass tovább, s a cikk végére érve minden kérdésedre választ kapsz!


Wekerle Sándor Befektetési Alap
Szabályzat és a befektetések menete

( 1 )
Nyilvános cikkben jelzem, hogy szabad a befektetés. Mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne, tehát én nem korlátozom a szándékot. Ez azt jelenti, hogy míg én jelenleg vagy Q3, vagy Q5 nyersanyagcéget ajánlok, ettől a befektetői szándék eltérhet. Ha salétrombányát, vagy búzamezőt kíván a befektető, én megalapítom (egy esetben térünk el ettől, ha veszteséget termelne az áhított cég, tehát például Q1 nyersanyag-céget biztos nem alapítok).

( 2 )
A nyilvános cikkben kiadott feltételek alapján PM-ben fel kell venni velem a kapcsolatot, s megegyezünk a befektetési összegben (arany vagy valuta), alapítani kívánt cég(ek) típusában, majd felveszlek előjegyzés listára. Az előjegyzési lista azt jelenti, hogy ha például 2 befektetői szándék van, A befektető 10, B befektető 20 arannyal, akkor B-nek 1 napot legalább várnia kell, míg átküldheti az aranyát, mivel naponta egy polgár csak 10 aranyat fogadhat/vásárolhat. A minimum befektetett összeg 40 arany vagy annak megfelelő valuta. Amennyiben a befektetés valutában történik, viszont az aranyra váltást nekem kell elvégeznem, akkor a normál piaci valutaárfolyam szerint bonyolítom a tranzakciót, melyről szintén tételes elszámolást adok. Az előjegyzések sorrendjét az üzenetben való megállapodás ideje határozza meg, s erről is nyilvántartást vezetek. Akinek előjegyzése van, annak előző nap már írok üzenetet, hogy készüljön az utalásra.

( 3 )
Az előjegyzési lista alapján haladva megalapítom a kívánt cégeket. A példa kedvéért ez legyen 10 arany értékű Q3 cég. A befektető dönti el, hogy milyen iparág legyen (FoodRawMaterial=búza vagy WeaponRawMaterial=vas), én ebbe nem szólok bele. A tanácsom mindig az, hogy ne kizárólag csak WRM vagy FRM cégbe fektessünk, de aki szeretne, az dönthet 100%-ban vasipari beruházás mellett is.

( 4 )
A cég megalapítása után a befektetővel megosztom a goggledocs-ban vezetett napi könyvelés linkjét, amit én szerkesztek, a befektetők csak megnézni tudják. Itt minden nap felvezetem az arany árfolyamát, a piaci árát a vasnak és búzának, az Alapban megtermelt javak mennyiségét, s a kalkulált osztalékot személyekre és iparágakra lebontva, illetve az Alap összes pénzeszközének és cégének mennyiségét. A termék eladási ára minden esetben az az ár, amin sikerül a termelt mennyiséget értékesíteni. Lehetőségeimhez mérten igyekszem a lehető legmagasabb áron túladni a termelésen. A könyveléssel kapcsolatban bármilyen kérdés, észrevétel esetén PM-ben vagyok elérhető..

( 5 )
Az osztalék a következő módon számolódik: a megalapított cégben végzett munka után levont cégesadót a WSBA és a befektető közösen állják, a munka wellness költsége csak a WSBA-t terheli. Az így kapott nyereség 70%-át kapja meg a befektető, 30%-a az Alapnál marad. Ezt minden nap le tudja ellenőrizni bárki a doksiban. Az osztalékot naponta könyvelem, s vasárnaponként fizetem ki egy összegben (napi szintű kiutalás túl nagy mikromenedzsment lenne).

( 6 )
Minden, az Alap kezelésében lévő cég tulajdonjoga az adott befektetőké, így a céggel kapcsolatos döntéseket ők hozzák. Ha pénzre van szüksége gyorsan, a cég lebontását is kérheti, ekkor az alapítási költség 50%-át nyeri vissza, 50%-ot elveszít. Ha meg tudja várni, míg a WSBA kivásárolja, akkor az eredeti alapítási érték 100%-át kapja kézhez. A jelenlegi terv szerint 200db cégnél fogja elérni az Alap a maximumát. Mindaddig, míg ez bekövetkezik, a heti osztalék folyamatosan érkezik. Lehetőség van megállapodás szerint harmadik fél részére értékesíteni befektetést, ha talál a befektető másik vevőt a cégére. Például A befektetőnek van 30 arany értékben 3db cége, sürgősen kell neki 20 arany, de a három cég bontásából csak 15 aranyhoz jutna, s amúgy is 50%-ot vesztene, ezért megállapodik velem és egy új játékossal, hogy eladja 20 aranyért 2db cégét - ekkor B befektető belép a körbe 2 céggel, A befektető pedig redukálódik 1 cégre. Az aranyat pedig egymás között átutalják. Természetesen a tranzakció során figyelembe kell venni a 3db cég típusát is! Az ilyen tranzakció végrehajtásához az alapkezelő beleegyezése szükséges.

( 7 )
A WSBA hetente legalább 6 nap munkát garantál, ami az esetek 90%-ában heti 7 napra nő. Azért hagyok 1 nap luftot, mert ha például elutazom két hétre net nélkül, akkor az 14 hétnyi vasárnapot ad nekem egyben🙂 Ritkán, de utazom. A részvényesi visszavásárlásra tehát gyakorlatilag hosszú távon garanciát vállalok, egyetlen ettől eltérő eset van: ha maga a játék szabálya, feltételrendszere változik, s emiatt képtelen lennék visszafizetni a teljes 100%-os értéket belátható időn belül. Ennek kockázata nyilván saját területen való alapításkor is megvan, de érdemes figyelembe venni.

( 8 )
Új pontként belépett a letéti rendszer lehetősége. A fenti szabályok szerint (megállapodás menete, minimum befektetési érték, stb) lehetőség van az átutalt pénzt nem rögtön cégalapításra költeni, hanem elhelyezni az Alapnál meghatározott céllal. Ez lehet például 30%-os nyersanyag-bánya fejlesztési akció várása. Mivel az akcióknak nincsen meghatározott időpontja, így ez nyilván egy bizonytalan dolog. Példa kedvéért, van befektetőm, akinek van 100 arany befektetése 10db cégben, viszont betett még 21 aranyat 3db akciós cégre várakozásért. Ezeket az aranyakat őrzöm, a doksiban szintén nyilvántartom, hogy kitől, mennyi érkezett, s milyen céllal. A letétbe helyezett aranyra kamatot vagy osztalékot nem fizetek. Ha a letét tulaja meggondolja magát, akkor PM útján jelezheti a tőke visszautalását, vagy a cégek hagyományos, normáls értéken való alapításra felhasználását.



Bármilyen, a fentiek után még maradt kérdés esetén írjatok, szívesen válaszolok. Kiknek ajánlom a befektetést? Egyrészt azoknak az idősebb, DIV4-es játékosoknak, akik katonai potenciáljukat maximalizálják, nem akarnak cégekkel pepecselni, viszont szívesen tesznek zsebre hozamot. Másrészt, azoknak a DIV2-es és DIV3-as játékosoknak, akik vigyáznak az XP növekményükre, lehetőség szerint csak edzenek, viszont amikor elkezdenek BH-zni, akkor megnő az arany-állományuk és nem akarják cégre költeni, de jól jön a plusz bevétel.

Ne szalaszd el a kedvező lehetőséget - legális, a játék szabályait tiszteletben tartó, mégis korrekt haszonnal kecsegető üzletet ajánlok - légy Te is befektető!

Köszönöm a figyelmet,

Tisztelettel
AT89
WSBA alapkezelő
WSPP pártelnök