Interjú Argettel, Magyarország elnökével

Day 1,597, 06:50 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban
A Szent Korona Szövetség elnökjelöltje nem kapott erős jelölteket és több top5 párt se állított ki ellenfelet, így tudott meglepetésre elnökséget szerezni.
Programjában számos dolgot ígért és ezekből alig valósított meg valamit.
Mégis sikeresnek értékelhető a korábbiakhoz képest az elnöksége, amihez hozzájárul a bolgárok kilépése az Edenből, így egy bolgárcentrikus ciklust mondhatott magának. Megnyitott egy lehetőséget nyugat felé, amivel az utódja számára adott egy lehetőséget a kalandozásra.



Úgy lettél az ország elnöke, hogy nem számítottál a megválasztásodra. Korábban egy párttársad Akitlosz szintén így lett megválasztva. A programod komoly változásokat ígért. Hogyan oldottad meg a kormányalakítást?

Aloha nép! Bevallom itt nagy hibát vétettem, a magam részéről nem számítottam arra, hogy nyerhetek így meglepve ért a látvány az elnökválasztáskor mikor a délután folyamán felnéztem. Először kicsit megijedtem, de úgy döntöttem, vállalom a kihívást. Akikkel beszéltem aznap azok mind mondták, hogy sürgősen kezdjek neki a kormányt összeszedni mivel amúgy is késésben vagyok. Ehhez hozzá is láttam, szerencsére sok ember igent mondott a felkérésemre, illetve sokan megkerestek. Az egyetlen probléma a hadügyi csapat összeszedésével volt. Visszanézve azt mondhatom, hogy sikeres csapatot tudtam összeszedni.


Elnöki programod számos izgalmas célt fogalmazott meg. Cseh és osztrák régiók szerzését, az eredeti régiók feladását, a zsoldrendszer azonnali megszüntetését, ONE-ból való kilépés előkészítését, a nagyköveti rendszer fejlesztését, a jól végzett munkáért jutalom osztása, az állami orgokon pénzt forgatni. A programból mit sikerült megvalósítani és ami nem valósult meg, arról miért mondtál le?

A programommal kapcsolatban tartozom egy cikkel amelyet az elkövetkező napokban kívánok kiadni. Azt viszont megtanultam/tapasztaltam a ciklusom közben, hogy nem érdemes előre megírt programot kidolgozni mivel lehetetlen betartani. Amit viszont érdemes megfogalmazni az az, hogy az elnök milyen problémákkal kíván foglalkozni. Ha belevág az elnökségre az ember akkor kénytelen kompromisszumokat kötni, elnézni bizonyos dolgokat, sőt nem egy pontja volt a programomnak amire utólag azt mondhatom, hogy valóban nem volt reális cél... Azoktól akik emiatt sértve érzik magukat elnézést kérek. Most visszaolvasva teljesen propagandistának találom a cikkem, de szerencsére jobban jöttünk ki a helyzetből melyet akkor elképzeltem magunk számára.


A bolgárok kiléptek az Edenből de nem sikerült létrehozniuk az új katonai szövetséget, amit terveztek. Hogyan befolyásolt téged a bolgárok helyzete?

A ciklus elején látszódott, hogy problémák vannak az EDEN táján gondolok itt a bolgár-török konfliktusra. Elküldtem a külügyeseinket, hogy barátkozzanak a bolgárokkal és a fél ONE azon munkálkodott, hogy sikerüljön őket átcsábítani a saját oldalunkra. Korábban sem voltak problémák a bolgárokkal, így ezt a célt én is reálisnak találtam. A legtöbbet mégis az EDEN vezetősége tette ahhoz, hogy a bolgárok lelépjenek a szövetségükből ezzel nyertünk egy igen erős és fegyelmezett hadsereget. A velük való kapcsolatfelvételben nagy szerepe volt AttilaFlagellumDei-nek aki megalapította a közös bolgár-one hadügyes szobát mellyel össze tudtuk egyeztetni a hadműveleteket.


Nem éreztél csalódottságot amiatt, hogy a bolgárok terve nem jött, miszerint új szövetséget hoznak létre TEDEN államok részvételével, amit ebben a ciklusban nem tudtak megvalósítani?

Túlságosan nem. Tulajdonképpen a velük baráti országokkal nekünk problémánk nincsen. Sem írekkel, sem az oroszokkal. Chile is közeledik a proONE státusz felé sőt már rá is foghatnánk, hogy az. A lényeg az, hogy egyeztetünk velük mindenben annak ellenére, hogy nem léptek be a ONE-ba.


Az Eden elég rosszul viselte a bolgárok távozását, ez jól látszott azon, hogy a románok, törökök és a görögök elhatározták, hogy megalázzák ezért a bolgárokat. A bolgár kormánnyal milyen volt a viszony, érzékelték-e a magyar kormány baráti segítségnyújtási szándékát?

A bolgárok a fegyelmezett hadseregüknek köszönhetően jól állják a rohamokat. Fel tudják adni stratégiai célból a területeiket ha szükséges és nagyon kevés náluk a pocsékba ment sebzés. Talán ennek is köszönhető, hogy 3 EDEN-es ország sem tudja őket megtörni.
Természetesen folyamatos számukra a segítségnyújtás, nem egyszer az ő csatájuk volt a ONE prio.


A szövetségi vezetés munkájával, az országgal való együttműködéssel mennyire voltál megelégedve?

Mint ahogy a programomban írtam a kilépést tervezgettem, persze ésszerű keretek között. Megválasztásom után mélyebben is beleláthattam a ONE dolgaiba. Siddy lett az új vezetője a szövetségnek aki szigorúan sok munkával működőképes szövetséget hozott létre, a koordináció és a hadügy tervezés pedig ha nem is kiváló, rengeteget javult a korábbi időkhöz képest.
Kiemelném, hogy a ONE vezetőségében nem egy magyar van kik segítik az országunkat és a szövetséget a munkájukkal. Nekik köszönhetően mindig hamar értesültünk a fő hírekről, prioritásokról.

Az elnökség csapatmunkát igényel, kik voltak azok a tagok, akik leginkább segítettek abban, hogy az ország egy viszonylag eredményes ciklust mondhasson el?

Kivétel nélkül minden kormánytagnak megköszönhetem a munkáját. Élveztem a velük való munkát amely sikeresnek bizonyult szinte minden téren. Ha mégis ki kéne emelnem valakit akkor az nem más mint az alelnököm és a fő külügyesünk AttilaFlagellumDei. Noha most kapott először felelős pozíciót kormányban messze túltejesítette minden elvárásomat. Hozzá fűzném még, hogy a legkiválóbbak is követnek el hibákat, pláne ha első ciklusról van szó. Úgy gondolom, hogy amennyiben Attillának az ideje engedi ő is egy lehet azon emberek közül kik bármely kormányba felkérést kapnak a tudásuknak és szakértelmüknek köszönhetően.

Kiemelném még Alexandrosst aki elvállalta a hadügyminiszterséget a legnehezebb időkben mikor más nála talán jobb szakértelemmel bíró emberek nem vállalták. Remekül beletanult a hadügyi munkákba és igen jól összekapta a hadügyi csapatot akikre nem lehet panaszom.

Természetesen ezt a felsorolást hosszú oldalakon keresztül sorolhatnám még, de ez majd a kormányértékelőben olvashatjátok.


A 100 ezres napi kiutalást 400 ezerre emelték. A lehetőséget hogyan használtad ki? A harctéren hogyan érzékelted ennek a változásnak a hatását?

Számunkra ennek a változtatásnak nincs túl nagy jelentősége mivel az adóbevételeink nem érik el a 100k Hufot sem és ez a közeljövőben nem túl valószínű, hogy változni fog. A nagyobb adóbevételhez több bónusz szükséges, de ezt az elhelyezkedésünk miatt nem tudjuk megvalósítani tartósan.

A főváros átköltöztetésének lehetőségének előkészítése nálad újra felmerült, de a kezdeményezés átadtad a németeknek és nem kockáztattál egy éles háború számunkra kedvezőtlen alakulását. Miért döntöttél úgy, hogy a biztonságot választod? Más frontok alakulása hatott-e rád?

A Natural Enemy-t azért nem tettük rá a németekre mivel ez esetben nem tudtuk volna hozni a románok elleni csatákat. Meg ONE kérés is volt, hogy ne rakjuk a németekre hisz románoktól jelentős sebzést vonunk el, így emiatt több fronton tud sikert elérni a szövetség.
A németek elleni hadjárat el lett napolva a románok elleni hadjárat végéig. Kétlem, hogy el tudnánk őket törölni, a békét velük a társadalmunk nem tudná feldolgozni, egyszóval érdekes helyzetben lesz a következő kormány, amely dönthet arról, hogy a könnyebb német vagy a nehezebb román hadjáratot választja-e.


Van-e olyan reform, ami idő hiánya miatt nem valósíthattál meg, de a következő elnök számára ajánlanál mint lehetőséget?

Természetesen van, a gazdaságban az adóváltoztatások szükségessége már fel lett vetve a nagyobb adóbevétel érdekében. Fontos még a hadügy totális megreformálása. Erre általában a hadügyi feladatok közben kevés ideje van a kormánytagoknak. Remélhetőleg az elkövetkező kormány hadügyi csapatában többen lesznek és meg tudják majd oldani ezt a problémát.
Sokan nem látják a reformok szükségességét, megelégszenek a jelen helyzettel ami sajnálatos hiszen sokkal többre lehetnénk képesek.