Interjú mobrával, Magyarország exelnökével a Románia elleni háborúról 2.rész

Day 1,265, 12:17 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban
A HMSZ első elnökét adta mobra személyében, akitől sokan egy új fajta politikát várt a korábbiakhoz képest. Elődje Rhual már mélyen benyomult Romániába, így neki kellett bevégeznie a feladatot, a teljes eltörlést. Ezt kétszer megtörtént, utána nehezebb idők jöttek, Románia azonban képtelen volt teljesen felszabadulni.
A második, befejező részben az ellenség feltámadásáról kérdeztem Mobrát.



Horvátország, Bulgária és Bosznia talpra állása után Románia is visszaszerezte erejét, de legalább 1 régiót mindig megszállva tartottunk. Románia a húsvéti időszakban erősödött meg. Pedig a románok nem tűntek annyira lelkesnek akkoriban. Milyen okok vezettek ahhoz, hogy feladtuk a románok elnyomását?

Most feltetted az egyetlen kérdést amivel engem talán idegesíteni lehet 😛 Az EDEN tagországok összefogtak a felszabadítás érdekében. Ugyanakkor mi nagy ívben lesz...tuk. A jól végzett két román törlés után a kormány nagy része elhúzott ünnepelni, de nagyon nem is lett volna mit tegyen, hiszen a lakosság is ugyanezt tette. Volt is felháborodás, meg kiabáltak a népek hogy hárítom a felelősséget, de a röhej az, hogy a legnagyobb hangoskodók azok voltak, akik pont úgy kétkattos üzemmódban működtek az ünnepek alatt, mint szinte mindenki. Ők visszatértek, és látva hogy “baj van”, elkezdtek hisztizni. Tehát ilyen körülmények között nem volt semmi feladás, ez sima veszítés volt. Illetve pontosítanék: volt egy éjszaka amikor a román elnökkel folytatott két tárgyalás között valóban feladtuk, nem próbáltunk védekezni. De ennek köszönhetően hitte el az akkori román elnök, Fremenul, hogy valóban bedőltünk a béketárgyalásoknak, és ennek köszönhetően halasztották el a következő támadásukat nappalra, amikor megpróbáltuk megfordítani a csatát és átvenni a kezdeményezést. Hogy nem sikerült, mert egyedül harcoltunk az egész EDEN ellen, akik az első kör után szinte azonnal felébredtek és ide összpontosítottak, azmás tál tészta. Talán ha kaptunk volna nagyobb szövetségi támogatást... Sajnos nem kaptunk, más volt a prioritás.


A horvátok hőse Romper nagyon sokat tett a balkáni országok feltámadásááért. Éjszaka és nappal is láthattuk, ahogy elképesztő sebzéseket tett bele. De társa, Argrob se tétlenkedett. A horvátok hirtelen támadt lelkesedése okozott-e számodra meglepetést? Befolyásolta-e a kormány döntéseit a horvátok feltámadása?

Rompert én elkeresztelném Goldminatornak. Hatalmas pénzösszegeket költve egy közepes ország sebzését vitte be a csatákba egyedül. Amúgy az elnyomott népek felszabadítási harca sosem okozhat meglepetést, ugyanolyan magától értetődő, mint a győztes nemzetek ellustulása, belső vitáik kiéleződése. Egyedüli kivétel talán Románia, mivel az eltörlésük szerencsés módon egy hosszú folyamat eredménye. Így nekik volt idejük megszokni a gondolatot, hogy el lesznek törölve, és megszállás alatt tartva. Egyébként a kormány döntéseit sok nemzetközi szintű esemény befolyásolja, beleértve ebbe pl. az ázsiai frontokat is. Sokak számára talán meglepő lehet, de szervesen érint minket az, hogy most éppen valahol Ázsia túlsó felében Svédország kikap Kínától vagy sem. Ennek az oka, hogy a mostani harcmodul olyan lehetőségeket rejt magában, hogy egy relatíve gyengébb ország is képes eltörölni egy erősebb országot, ha a számára megfelelő időpontokban indítja támadásait.


A harcok mellett a gazdaság is sokakat érdeklő téma. A raktár limitet és a nyersanyagok bevezetését hiába vártuk. Ellenben a valuták jelentős értékcsökkenését láthattuk. Milyen gazdaságpolitikát lehetett ilyen körülmények között megvalósítani?

Erepublik szinten a legjobb gazdaságpolitika az lenne, ha Plato alkalmazna engem tanácsadónak. Programozónak nem mennék hozzájuk, de hogy kicsit rendbeszedném őket, az tény, mert jelenleg nagyon rosszul csinálják. A nyersanyagok bevezetésének elhalasztásában igazából lehet szerepe annak a megjegyzésemnek, amiben kiszámoltam, hogy az új rendszerben miközben látszólag minden értékes, a valóságban egy nyersanyag régió értéke hihetetlenül kicsi.

Magyarország szinten a gazdaságpolitika most jól halad, egyetlen dolgon változtatnék: Nagyon magas ÁFA bevezetését szorgalmaznám. A magas áfából visszatérő pénzekből rendszeres fegyverosztás mellett komolyabb tartalékolást tudnánk megvalósítani, ami néha jól fog. Elnökségem alatt volt egy pillanat, amikor elszálltak a fegyverek árai, ilyenkor nem árt, ha az állam képes napokig szüneteltetni a felvásárlást. Készletekkel rendelkezni sokkal többet ér, mint pénzzel rendelkezni, ráadásul a készletek nem láthatóak az ellenség számára, míg a pénz igen. Vicces érzés tudni, hogy amíg az ellenfelek kutató szemei azt látják, hogy a nemzeti bankban 10k huf körüli összeg van, közben 5ezer fegyver lapul a raktárban osztásra várva.