Interjú Mikrobival

Day 666, 14:33 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban

Mikrobi Magyarország volt külügyminisztere, a Szolidaritás Párt legismertebb személyisége



Mióta játszol az ereppel? Hogyan sikerült az erep társadalom krémjébe kerülnöd?


Index-generációs vagyok, febr. 9-én késő este regeltem. Kezdettől fogva úgy gondoltam, hogy ezt a játékot csak teljes erőbedobással érdemes játszani. Mivel meglehetősen bonyolult, szükséges volt feljárnom a mibbitre (mindenkinek ajánlom), ahol rengeteget kérdezgettem, majd lassanként egyre több kérdésre tudtam válaszolni is.
A játék összes modulja érdekelt, így jelentkeztem a hadseregbe, a Külügybe; amint lehetett, újságot alapítottam, amit tudatosan pozicionáltam a külügyi témákhoz, hogy elkerüljem a mindennel foglalkozás miatti színvonaltalanságot.


Az újságodat, a Panorámát is elég korán kezdted, az index bébik közül elsőként. Miért kezdted el ilyen korán a kezdéshez képest az újságírást? Milyen volt az újságírás az elején?

Nekem volt az indexbébik közül elsőként újságom?


Első írásodban íro😛 "Az Index-bébik közül elsőként alapítottam lapot. (Ne áruljátok el, ha mégse!)"

Hát, ez már jó régen volt. Egyébként lehet, de már tényleg nem emlékszem.
A Szolidaritás Párt akkori külügyi kabinetje felhívást tett közzé a külföldi sajtó szemlézésére. Lengyel és horvát cikkeket fordítottam Google Translate-tel, a cikkek az Összefogásban jelentek meg. Amikor elértem a 7-es szintet, ezeket a cikkeket a saját újságomban hoztam le.


Tehát ezek szerint a politikai karriered előbb indult, mint az újságod. Miért éppen a Szolidaritás Pártba léptél?

Abszolút nem, sőt, jódarabig távol akartam magam tartani a politikától, a SzP lapjába csak a téma és a lehetőség miatt írtam. Később azonban a külügy iránti érdeklődés mellett nagy hatással volt még rám a párttagok és maga a párt segítőkészsége (giftelés). Valóban megélték, ami a nevükben volt: a szolidaritást. Amikor indulni akartam képviselőnek és megtudtam, hogy ezt csak párttagként lehet megtenni, nem kellett sokat gondolkoznom, hogy melyik pártba lépjek.


A Szolidaritás Pártban hogyan sikerült eljutnod oda hogy a külügyi téren te lettél a legismertebb személyiség? A pártban ugyanis jelenleg is vannak elég erős személyiségek mint pl. Leey

Ismert szerintem nem a külügyi munkám miatt lettem, vannak nálam a pártban nagyobb tekintélyek is. Viszont miután beléptem a pártba, a pártmunkát is komolyan vettem, részt vettem a programok kidolgozásában, a kampányban, a tagok és szavazók szervezésében, stb. Általánosságban el lehet mondani, hogy aki sok cikket ír és sokat kommentel, az ismert lesz.
Pyrrhosz pl. rendkívül beledolgozta magát a külügybe, de sokkal kevesebbszer szólal meg nyilvánosan, ezért kevésbé ismert.


Elég fiatalon sikerült bejutnod a kongresszusba és ráadásul lengyel nagykövetté is kineveztek. Milyen volt számodra az az időszak?

Lengyel nagykövet 2 naposan lettem, nyilván nem az óriási külügyi tapasztalatom miatt. Hirtelen megnőtt a népesség és igény támadt arra, hogy minél több nagykövet legyen, viszont nem jelentett komoly munkát és felelősséget.
A parlamentbe már az osztrák TO-ban való részvétel után kerültem be, tehát technikai ismereteim voltak a képviselőségről. A párt pedig támogatta az újoncok parlamentbe jutását. eMagyarország országgyűlési képviselőjének lenni természetesen óriási élmény volt és örömmel vettem részt a parlament munkájában (nem úgy mint most sokan, amikor sokkal nagyobb az ország, mégis sokkal passzívabbak a képviselők). De ma is szívesen visszatérnék a parlamentbe.


A Szolidaritás Pártban eléggé sokszínű társasággal találkoztam. Mindenféle gondolkodású emberek vannak itt. De leginkább mégis a te gondolkodásod tűnik leginkább másnak mint a többieké. Miért van ez így?

Mert gyanakvással figyelik a kormányzati szerepvállalásomat. Legutóbbi cikkemben is azt merészeltem állítani, hogy a kormányt nem kéne akadályoznia a parlamentnek a kormányzásban. Én fontosnak tartom a törvényhozás szerepét, de nem szabad, hogy túlterjeszkedjen a saját szerepén. Más kérdésben viszont nincs véleménykülönbség a párttal.


Mostanság az egyik nagy vitakérdéssé a parlament és a kormány hatalmának az egymással szembenállását láthatjuk. Mi áll a vita hátterében?

A hatalomvágy. Akármennyire is a demokráciával takaróznak egyesek, azt szeretnék, ha nagyobb befolyásuk lenne a döntésekre. Tudomásul kell venni, hogy az eRepen két hatalmi ág van: a törvényhozás és a kormány, sőt, az elnök hatalma. Mindkettőnek más a feladata, együtt kell működniük. Az elnök nem lehet meg a parlament nélkül, mert nem király, de a parlament sem kormányozhat az elnök és emberei helyett.
A balhé közvetlen kirobbantója a horvát csata volt, ahol irtózatos összeget elköltött a Hadügy, ráadásul a NAT pénzét is parlamenti felhatalmazás nélkül, mindezt úgy, hogy nem nyertük meg a csatát. Erre szerintem a parlament egy rossz választ adott: ahelyett, hogy számon kérte volna a felelősöket, hozott egy törvényt, hogy a kormánynak ne legyen hozzáférése a saját pénzéhez, vagyis az MNB-hez.


Jelenleg milyen erepes programokban veszel részt?

Mivel nagy belviszályok voltak és sokan elvesztették a játékkedvüket, valamint a hadműveletek se úgy mennek, hogy mindenkit megtartana a játék, egyfajta előzetes kármentésbe kezdtem. Az erős harcosok e-mail-címeit gyűjtöm, hogy ha még rosszabb helyzetbe kerül az ország, és ők már abbahagyták a játékot, értesíteni tudjuk őket, hogy "baj van, gyertek vissza". Aki pedig már most abba akarja hagyni a játékot, annak elkérem a jelszavát is, és átadom annak, akit banolnak (persze nem olyanoknak, akik direkt hazardíroznak és nem vigyáznak a nickjükre). Emellett továbbra is kapcsolatot tartok a külföldi politikusokkal, hogy képben legyek a külpolitikával, elemző cikkeket írok és az eRepublik Insidert fordítom megint


Az interjút készítette: Bosko Balaban