Interjú Lisztessel, aki decemberben elnökjelölt

Day 738, 12:15 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban
Mostanság ritkán írsz cikket. 8 napja jelentetted be hogy elnökjelöltként indulsz. Miért írsz ritkábban? Az elnökségre való felkészülés gátol a cikkírásban?

Hmm. Írok én, csak nem publikálok. Kampánycikkeket. A tervek szerint a következő 7 napban lesz pár cikkem, majd voteolja fel mindenki 😛

A cseten már jóideje bejelentetted hogy elnökjelölt leszel. Tudod-e már, mely pártok fognak támogatni téged és folynak-e a tárgyalások a többi párttal?

Hát, a 3 párt, ami eddig jelölt biztosan fog támogatni (ezek közül egyik egy kicsi szlovák párt, aminek igazából nincs súlya, csak a CNRP-sek "elfoglalták". Számítok még egy pártra minimum, de az legyen meglepetés (nem, nem a KARDra 😁

A Termetes kormányt sok kritika érte. A korábbiaktól megszokottól eltérő politikai stílus, a vezetői inaktivitás illetve súlyos hibák, ezekről beszélt az ellenzék. Azonban sikertelen impics révén Termetes papíron elnök maradt. Te is a kritikusok között voltál. Hogyan értékeled a Termetes kormányt, milyen pozitívumokat és negatívumokat emelnél ki? Azokat hibákat amikkel találkoztál hogyan kívánod elkerülni?

Elsősorban az aránytalanságokat nehezményeztem személy szerint, vagyis azt, hogy pl. a kormány 1/3-a az oktatási részlegen volt. Míg a hadügyre alig volt ember, és akik voltak, azok sem értettek hozzá (PetiB kivételével, de szegénynek volt más dolga is a kormányban). Pozitívumként megemlíteném, hogy szerintem a tájékoztatással nem volt nagy hiba, inkább csak a döntésekkel. Negatívum még pár fontos régiónk elvesztése, én pl. szerettem volna Svájcot megleckéztetni, de sajnos most már nincs közös határunk. A hibák elkerülésére a megfelelő emberek pozícióba helyezése a legjobb módszer. Határozott kívánok lenni, de nem önfejű. Termetesék nagy hibája volt, hogy olyan emberek döntöttek bizonyos kérdésekről, akik nem is igazán értettek hozzá. Meg még talán annyi lenne, hogy szeretnék sok-sok embert a kormányba, hogy mindig legyen valaki, aki elérhető, ha csinálni kell valamit. Pár ember hiányzik csak a teljességhez.

A Nagy Magyarország láz kezd csitulni, a pártok egyike se beszél már róla mint elérhető cél. Ilyen körülmények mellett szükség van-e még a Nagy Magyarország Alapítványra? Látsz még esélyt arra hogy az alapítvány a céljának megfeleljen? Azok akik emiatt most csalódottak, tudsz-e nekik üzenni?

Az alapítvány nagyon fontos, az eddig is világos volt, hogy nem 1000-2000 aranyból lehet véghezvinni ezt a dolgot, de sajnos elég lassan megy felfelé a megtakarított összeg mennyisége. Ez hosszútávú cél, és sajnos ha meg is valósul, nem fog örökké tartani. De legalább lesz miért küzdeni pár hétig. Az NMA Szlovákia elfoglalásánál bizonyította, hogy szükség van rá.

A PEACE-ből kilépésünk és a PEACE vezető országainak kilépése egy új nemzetközi helyzetet hozott. Kiket kezelsz szövetségesként, kik azok a szomszédok akikkel baráti vagy semleges viszonyt kívánsz és mely országokat tartasz legyőzhető ellenségnek?

Ehh, nehéz kérdés. A szerbek, indonézek oroszok, perzsák, és törökök állnak hozzám a legközelebb, remélhetőleg az új szövetségnek mindannyian tagjai lesznek, tudok tervekről, és eddig nem rosszak, azt kell, hogy mondjam. Termetes ideje alatt nagyot léptünk, ha úgy alakul, hogy elnök leszek, akkor zöld utat adok az új szövetségnek, ha elég szigorúak a felvételi megkötései. Osztrákokban csalódtam, Szlovákokat talán sikerül jobb belátásra bírni, Ukránokban is csalódtam, de hozzájuk jó lenne közeledni. Szlovének kitesznek magukért, horvátok és románok... Hehe... a szerbekben eddig csak pozitívan csalódtam. Hihetetlenül örülök, hogy velünk vannak. A lengyelekhez való közeledésnek sajnos nagy az akadálya, nagy lenne az ára, nem vagyok biztos benne, hogy megérné, de mindenképp dolgozunk az ügyön, kis diplomáciai lépésekkel kell eljutni hozzájuk.

A külügyminisztérium és a nagykövetek helyzetéről mi a véleményed? Van-e valami ötleted, hogyan lehetne még hatékonyabb a diplomáciánk?

Huh, a külügyembe is csomó dolgos embert hoztam össze, reméljük megbirkóznak a feladattal, ha lehetőséget kapnak. A nagykövetségekkel montaigne-t szeretném megbízni, remélem a sok kritika ellenére segít nekem ebben. Mindenképp több országból szeretnék jelentést kapni, mármint cikkek fordítását, mint ahogy azt teszik páran (lengyel, román sajtó). Szeretnék még horvát, szerb, USA és spanyol sajtószemlét végző nagyköveteket is.

Hogyan kívánod megvalósítani azt hogy a játékosok a harcokat élvezzék?

Igazi nagy hadjáratra a lehetőségeink sajnos nem adottak, de izgalmas csaták remélem lesznek. Ha a románok nem hazudtak, nagyon mókás lesz a decemberünk.

Hogyan látod a hazai baby boom, illetve a játékosok megtartásának a helyzetét?

Egy baby boom jól jönne, és szerintem van még az országban potenciál. Erre a legjobb példa Szerbia, ami feleakkora, mint mi IRL, és mégis rengeteg aktív játékosuk van. A játékosok megtartásában segít a baby boom, mert a sok kezdő nem érzi úgy ebben a közösségben, hogy egyedül van. Viszont a naponta kevés regisztráló nem biztos, hogy be tud kapcsolódni. Ezért tartom fontosnak a baby boomot, bár személy szerint én nem látok rá lehetőséget, hogy én összehozzak egyet, nincs ismeretségem az erre alkalmas helyeken. IRL pénzből lehetne reklámozni, ahogy a szerbek teszik, elképzelhető, hogy beválna. Mindenkit buzdítok, hogy hívja meg az ismerőseit, és tartsa őket játékban, persze legálisan.

Fegyvert osztottál az interjú előtt és közben. Miért érzed úgy hogy érdemes részt venned ebben? Kikkel osztottál együtt?

Nagyon ritkán érek ennyire rá, gondoltam kihasználom az alkalmat, és beállok segíteni. Reggel úgyis hiány volt osztókból. Kismedve és Shawnkaa volt a másik két osztó, fehérló meg koordinálta a dolgokat. A kormányomban erre is kitaláltam egy pöttyet hatékonyabb megoldást, hasonló ehhez, csak nem magán, hanem állami orgokon keresztül történne a dolog, és sok-sok hadügyi államtitkárt szeretnék összegyűjteni (már van egypár), akik bármikor segíteni tudnak. Jelenleg sajnos az ország anyagi helyzete csak q1-es fegyverek osztását teszi lehetővé, kell pénz a seregre, ami azért fontosabb, mert mobil, és tud alkalmazkodni a változásokhoz. Holnap reggel nagyon sok minden eldőlhet.

Az interjút készítette: Bosko Balaban