Hrvaška dokončno zaustavljena v Srednji Evropi

Day 1,352, 15:23 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Upi, upi, upi, to je morda tudi tisto, pri čemer bodo Hrvati ostali, sodeč po svojih nepremišljenih potezah, ki so jih vodile od slovenske regije preko avstrijskih ter vse do slovaških, ki so jih nato uspešno zasedli. Toda tokrat so jim načrte prekrižali veliki iz ONE-a, v tem primeru je bila to Poljska, ki se je odločila naresti konec hrvaškim idejam o osvojitvi njihovih sosednjih regij, kar bi posledično ogrozilo tudi njih same. Seveda Hrvati niso in verjetno nikoli ne bodo pozabili grenke izkušnje, ko jih je zgolj zaradi političnega položaja zapustila Poljska ter presedlala na stran Srbije. Velik in boleč udarec, ki je nedvomno še toliko bolj popestril zadeve v medsebojnem dvoboju teh dveh velikank eRepublika. Glavna težava se sicer pojavlja že v sami razliki pri številčnosti, Poljska kot ena izmed najštevilčnejših držav močno prekaša Hrvaško, ki pa ima na drugi strani precejšnje zaledje svojih tankov in to pogosto tudi ključno vpliva na to, da se bitke razpletejo v njihovo korist. Tokrat temu žal ni bilo tako, Poljska je z vsemi pretegi uspešno zaustavila naše južne sosede in jim dala lekcijo, ki si jo bodo vedno zapomnili. Masovno tankanje na obeh straneh je na koncu določilo zmagovalca na poljski strani, kjer so padle rekordne vsote škode, do sedaj redkokdaj videne v tej igri.

Iz strateškega vidika je ta poraz za Hrvaško ključen le v igri za prestiž, je pa res, da jih vsaj delno rešuje nadloge imenovana Poljska, ki lahko sicer preko Avstrije napade Hrvate in jim povzroči novo nočno moro. Pozornost nekdanjih zaveznikov Poljske, torej Hrvaške je v teh danih trenutkih posvečena predvsem Italiji, kjer uspešno kljubujejo poskusom Slovenije, da bi preprečila njihov prodor proti našim preostalim regijam preko sistema uspešnega RWja, kateremu nato sledi sam napad na regijo, ki je bila uspešno osvobojena, torej italijansko regijo in Italijo samo. Omenjena država je v teh trenutkih le prehodna država naših sosedov na jugu in Francije na zahodu, katere nameni pa nam za zdaj še niso povsem jasni, morebiti je napad Francozov povezan s tem, da nam preprečijo osvojitev preostalih regij na Apeninskem polotoku, pa četudi Sloveniji to ne bi prineslo nobenih izboljšav iz ekonomskega ali iz političnega vidika. Jug bi predstavljal še večjo grožnjo za nas, saj bi lahko Grčija in prav tako Hrvaška sprožili napad na naše regije in nam tako precej otežili položaj, v katerim bi se takrat znašli, to je seveda ob predpostavki, da bi mi dokončno zasedli italijanski polotok. Najbolj verjetna stvar pa je več kot očitno želja Hrvatov, da se dokončno rešijo pekla balkanskega kotla, ki jim ga že precejšen čas ustvarjajo Srbi s svojimi taktično preciznimi akcijami, s tem pa se kakršnikoli upi srbskih rivalov takoj končajo, kljub zavidljivi moči, ki jo imajo. Malokateri posameznik bi verjel temu, vendar je hrvaška okupacija juga Italije za nas bolj kot ne boljša opcija kot na drugi strani napad Grčije, ki sedaj opravlja s poslednjo izmed trojice makedonskih regij v svoji bližini in bo tako verjetno vsak čas prosta iz vojaškega smisla gledano.

Za Slovenijo se bo celotna stvar precej zapletla v prihodnjih tednih. Obeta se nam morebiten prodor Hrvatov proti severnem delu Italije ter zahodno, kjer precej politično nestabilna Francija nadaljuje svoja pravokativna dejanja napram nam in nas tako le še bolj spodbuja k napovedi naravnega sovražnika na nas. Sicer pa se nihče ni vprašal, je to morda tudi tisto, kar si oni želijo, ali pa celo njihovi zavezniki po imenu Hrvati oz. Italijani. Omenjeni bi iz tega največ pridobili in z večimi frontami se bi nam pisalo več kot slabo. Za izključiti ni izgubo praktično vseh regij, ki smo jih pred tem s skupnim trudom in garanjem osvojili za časa makedonske intervencije na Apeninski polotok.


Sloveniji grozi Hrvaška s svojim prodiranjem in postopnim uspehom v italijanskih uporniških vojnah. To bi lahko imelo za nas dolgoročni učinek in bi načeloma skoraj dalo proste roke Hrvatom pri osvojitvi celotnega Apeninskega polotoka oz. bi le-ti pridobili to željo. Iz zahoda nas ogroža Francija, ki bi lahko predstavljala tisto sekundarno državo manjšega pomena, ki bi nam zarinila nož v hrbet pod taktirko Hrvaške.

Med večnima rivala na Balkanu je prišlo do nenavadne spremembe, torej Hrvaške in Srbije, ki bosta najverjetneje v roku nekaj dni naznanila nov podpis premirja oz. dogovora o nenapadanju drug drugega. Ta poteza bi zopet pomenila precejšnjo nevarnost za okoliške zaveznike naših južnih sosedov in na drugi strani tudi omogočila Srbom, da ponovijo akcijo, ki se je iz njihovega stališča končala precej tragikomično. Po vrsti podcenjevanj svojih nasprotnikov, so znova prebudili leva pod imenom EDEN ter tako krojili svoj sam padec v razburaknih časih te igre. Biti ali ne biti je za Hrvaško, ki se bori v Italiji, da bi razširila svoj vpliv, imajo načeloma tudi možnost, da sprožijo skupen napad na Špance s strani kar štirih sosednih držav. Ofenziva proti Špancem bi jim načeloma omogočila, da svoj vpliv razširijo proti Mehiki, ki bi morala biti njihova glavna tarča, če si seveda želijo prodora tam. Glavni razlogi so nam podani na pladnju, pomnimo, da je samo v okolici cela vrsta zavezniških držav, ki jim lahko v času težav tudi priskoči na pomoč in tako posledično ohrani njihovo pristnost v regiji.


Ponavljujoča zgodba v Romuniji, ki je zopet na pragu izbrisa. Premoč srbsko-madžarske ofenzive že kaže znake pri Romunih, slednji so v roku nekaj dneh izgubili precejšnje število pred tem osvobojenih regijah v uporniških vojnah.

Država, ki je bila v tem času priča vrsti napadov nase, Slovaška je zagotovila svoj začasni obstoj s taktično premeteno potezo, kjer je z uspešnimi uporniškimi vojnami v čeških regijah uspešno zasidrala svojo poslednjo ozemlje na mejo s Poljsko. Iz tega pogleda so več kot varni pred novimi napadi Hrvatov na svojo lastno regijo. Sicer je zaskrbljujoče dejstvo, da se je moč Češke ponovno vrnila in RWji bi lahko postali stalnica v čeških predelih. V diplomatskem pogledu se je ponovno malce otoplil odnos slovaških predsavnikov proti Sloveniji, kjer so si nekateri znova zaželeli obuditev mrkih odnosov med Slovenci in Slovaki, ki bi lahko ob drugačnem razpletu dogodkov v zgodovini eRepublika sodelovali skupaj.


Precej modra poteza slovaškega strokovnega štaba, ki je tako omogočila preživetje te srednjeevrope države brez dokončne izgube suverenosti izpod rok Hrvatov. Poljski se sicer ponuja tudi možnost, da bi preko napadov na Avstrijo dokončno opravili s hrvaškimi regijami v Avstriji ter Slovaški.


Makedonija je vzpostavila neko stabilnost, vendar imajo na drugi strani zdaj opravka s skupino INCI, ki jim je že pred tem povzročala vrsto težav in to se bo verjetno tudi nadaljevalo. Po padcu poslednje makedonske regije, govorimo seveda o originalnih, lahko pričakujemo skupni napad Grčije ter Cipra na kolonije Makedoncev.


Latvija se za zdaj uspešno zoperstavlja napram Rusiji in je precej nepričakovano pridobila nekaj regij v bitkah proti svojemu sovražniku.

Dogodki povezani s Hrvaško so zares povsem poživili eRepublik in dali zagona do sedaj izgubljenim državam EDENa in Terre. Trenutek šibkosti, trenutek premoči je tisto, kar je odločilno, kako se bo kakšna stvar razpletla. Smisel celotne igre se je vrnil, dinamika igre je povrnjena z "zasilno" enakovrednostjo zavezništev, kjer pa je več kot očitno, da je vloga RWjev dobila na pomenu in direktne vojne držav so zdaj pametno in precizno vodene akcije, ki le imajo določen pomen. Posamezniki se le učijo, da vodenje nesmiselnih vojn, kjer tvoja država pridobi praktično nič, niso smiselne in nikdar ne bodo.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly