HaxBall Liga - A csoportköröknek vége, itt a kieséses szakasz!

Day 1,471, 05:06 Published in Hungary Hungary by xSLDx

Kedves Olvasók!

A tegnapi nappal végre lezárultak a csoportmérkőzések az aktuális HaxBall Ligában. Egészen az utolsó mérkőzésig voltak kérdőjelek a továbbjutókat illetően, ennek legfőbb oka a csapatok megjelenéséből fakadt a meccseken, de meglepetések is születhettek volna. Miután minden csapat játszott legalább egy meccset, lehetett látni ki juthat tovább és ki esik ki minden bizonnyal. Sajnos azért volt olyan csapat, akit egyáltalán nem láttunk játszani. Az SzL team egy nap sem jelent meg, nem jelezte szándékát játszani, így őket ki kellett zárni. Ez megpecsételte a D csoport sorsát.
Lássuk hát az eredményeket és a továbbjutókat.

MATASZ Unájtid 1 -15 FC Baszdelőre

Mivel a SzL team nem jelent meg, minden mérkőzésüket 0-3-ra elveszítették.

1. A-Team 9 pont
2. FC Baszdelőre 6 p

3. MATASZ Unájtid 3 p
4. SzL team 0 p

A továbbiakban A1-B2 B1-A2 módon megy tovább a liga, a következő mérkőzések lesznek a negyeddöntőben:

Égszínkék Heregolyók - Daermonizmus
FC Maradék - FC Baszdelőre

Team SzKSz - LUFCI
A-Team - Görgei

A mérkőzések két fordulósak lesznek, de kérném a csapatokat játsszák le a meccseket egymás után, nehogy végül ismét elmaradjon 1-1 összecsapás. A meccsek hossza 8 perc továbbra is, tehát úgy keressen mindenki időpontot, hogy beleférjen az idejébe a 2x8 perc!
A meccseket mostantól lehet szervezni, ma este 7 órától lehet játszani egész héten.
Kérlek titeket, gyertek fel hivatalos chat szobánkba és onnan koordináljuk a meccseket!
Hivatalos chat szobánk: #haxball-liga

UPDATE: I2oli megkért, hogy írjam a cikkbe, hogy a meccseknél, döntetlen esetén (összesítésben a két meccs után), számít az idegenben lőtt gól. Számomra egyértelműnek tűnt, de jogos a felvetés. A piros oldal tehát a hazai csapat, a kék az vendég.

Az eredményeket, a csoportok állását és a meccseket megtekinthetitek itt:

A teljes lista és egyéb statisztikák itt találhatóak:

A góllövő lista egyelőre nincs frissítve, amint PoriTomi-nak (Gewru, Tapmancs, már nem is tudom, hogy hívjam 😃) akad egy kis ideje frissítve lesz.

A HaxBall egyre kedveltebb játék ismét, így hát tervbe van véve egy nagyobb liga, ami bajnokságszerű, különböző erősségű osztályokkal. Aki tehát lemaradt a mostani bajnokságról, az játszhat majd! Részletek később.