Gerų emocijų akcijos rezultatai

Day 1,235, 02:28 Published in Lithuania Lithuania by Nexrow

Laba diena, brangūs skaitytojai.

Prieš maždaug savaitę aš parašiau straipsnį, kuriame prašiau Jūsų atsakyti į keletą mano sugalvotų klausimų apie tada ką tik įvykdytus laikinus žaidimo „patobulinimus“. Žinoma, straipsnis po poros parų dingo iš spaudos ir nuo to laiko apklausoje nesudalyvavo joks paklydėlis (turiu pripažinti - ir nesitikėjau, kad sudalyvaus). Tačiau, tiesą pasakius, neturiu jokio rimto pasiteisinimo, kodėl taip ilgai delsiau prieš rašydamas šį straipsnį su apklausos rezultatais. Galbūt dėl to, kad tiesiog tingėjau. Visgi, atsiribojus nuo itin aktyvaus žaidimo, eRepublik man tikrai nėra prioritetas. Tačiau dabar atsirado ir laiko, ir noro kažką parašinėti. Tad here goes nothing.

Kadangi niekas turbūt jau nepamena, priminsiu, jog apklausa buvo skirta pozityviai nusiteikusiems veikėjams, kadangi joje nebuvo daug vietos reikšti negatyvias emocijas. Tiesa, pasitaikė ir tokių veikėjų, kuriems visgi nepatiko žaidimo kūrėjų atnaujinimai. Tad spėju, kad pirmame klausime jie tiesiog „random“ būdu parinko bet ką.

Iš viso apklausoje dalyvavo 109 respondentai. Tačiau kai kuriuose klausimuose buvo galima parinkti kelis atsakymo variantus, o kai kurie klausimai buvo matomi arba ne, priklausomai nuo to, kaip buvo atsakyta į prieš tai buvusius. Todėl skaičiai ne visur bus vienodi. Tačiau, manau, patys suprantate, kad nėra net pačios menkiausios priežasties, dėl kurios aš mėginčiau falsifikuoti rezultatus. Tam tiesiog nėra prasmės, kadangi apklausa buvo skirta tik pasotinti mano (ir galbūt Jūsų) smalsumui.

Kuris (-ie) konkretūs atnaujinimai Jums patiko labiausiai?



Kaip matote, 43 žmonėms patiko nuolaidos verslo plėtrai, 37 - papildomos misijos, tačiau didžiajai daugumai - 82 respondentams - labiausiai patiko padidinta jų skrandžių talpa.

Kodėl?

Į šį klausimą buvo pačių įvairiausių atsakymų, tačiau daugumos jų esmė ta pati: galima daugiau pakariauti, greičiau pasikelti rangą ar jėgą, išjudinama ekonomika, pigesnė verslo plėtra ir panašiai. Be to dar, žinoma, atsirado ir galybė veikėjų, norėjusių pademonstruoti, kaip išradingai jie moka naudoti skyrybos ženklus, atsakinėdami į klausimus trumpai ir aiškiai: „.“, „-“ ir t.t.

Tačiau man labiausiai patiko ir mano paties nuomonę labiausiai atitiko šis pasisakymas (nežinau, kieno, bet jei ir žinočiau - neskelbčiau):
„Įvairovė. Gal kažkam ir reikia stabilumo, bet man asmeniškai nauji iššūkiai visai prie širdies. O nuostoliai, išbalansavimai - visa tai įneša į žaidimą pagyvėjimą. Tiesiog reikia ramiau į tai reaguoti.“

Ar norėtumėte, kad minėti atnaujinimai tęstųsi ilgiau ar gal net liktų visam laikui?



Kaip matote, daugiau nei pusė respondentų norėtų, kad žaidimo kūrėjai paliktų tik tam tikrus atnaujinimus. O likę dvi stovyklos pasidalijo maždaug po lygiai. Tačiau nuo šios vietos prasideda skirtingi klausimai.

Kuris (-ie) iš minėtų atnaujinimų, Jūsų nuomone, turėtų likti? (Klausimas tiems, kurie norėtų, jog žaidimo kūrėjai paliktų tik kai kuriuos atnaujinimus)



Akivaizdus lyderis vėlgi yra padidintas mūsų piliečių skrandis. Manau, komentuoti prasmės nėra, kadangi tendencija praktiškai ta pati, kaip ir pirmojo klausimo rezultatuose.

Kodėl? (Klausimas tiems, kurie nenorėtų, kad atnaujinimai būtų palikti visam laikui)

Į šį klausimą atsakyti teko nedaugeliui respondentų, tačiau ir vėl pasitaikė įvairių atsakymų, pradedant skyrybos ženklais, pavienėmis raidėmis, ir baigiant tikrai įdomiais pasisakymais. Pasak daugumos pasistengusių rimtai atsakyti, šie atnaujinimai per stipriai destabilizuotų ekonomiką.

Na, o, mano manymu, pats įdomiausias atsakymas yra štai šis (kažkodėl man kilo įtarimas, jog autorius tas pats, kaip ir aukščiau cituoto atsakymo):
Vėlgi dėl įvairovės. Jei liktų pakeitimai pastoviai, tai nebūtų sukrėtimas ar trumpalaikė akcija, dėl kurios verta (nebūtinai finansiškai naudinga) pasistengti.

Ar tikite gandais, kad žaidimo kūrėjai planuoja suteikti mums galimybę patiems gamintis auksą?



Šiuo klausimu nuomonės neturinčių buvo ganėtinai mažai, kas mane, turiu pripažinti, nustebino. Šiek tiek daugiau pasitaikė tokių, kurie nieko apie tai nebuvo girdėję. Norėdamas apšviesti tokius asmenis, vėliau juos nukreipiau į tą keistą paveikslėlį, kuris buvo paplatintas žaidimo spaudoje ir forumuose. Jei kam nors įdomu, jį galite rasti čia (specialiai nededu jo į straipsnį, kadangi man jis nepatinka).

Tačiau, kaip ir tikėtasi, dauguma respondentų visgi nepatikėjo šiuo gandu. Ir, kaip žinia, tai ir tebuvo tik gandas, kadangi iki šiol daugiau nieko apie tai ir nebuvo girdėti (nebent aš pražiopsojau kažką siaubingai grandiozinio).

Ką manote apie tokius gandus ir apie galimybę, jog taip nutiks?

Vėlgi, kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Tačiau, žinoma, panašumų atrasti galima visur. Dauguma patikėjusių šiais gandais džiaugėsi, nors net ir jų pasisakymuose jautėsi mažytė nepatiklumo ir „per gerai, kad būtų tiesa“ stiliaus kruopelytė. O nepatiklieji realistai kartojo mintis iš serijos „kas dievams nenaudinga, tas žmonėms nepasiekiama“.

Žinoma, pasitaikė nemažai samprotavimų, kad tai vėlgi destabilizuotų ekonomiką. Tačiau įdomiausia mintis šį kartą man pasirodė ši:
Nuomonės apie tai neturiu, nes jau geriau pirkti ar pan., nei gamintis, nes prisigaminsi ir išprotėsi.

Ar norėtumėte, kad taip nutiktų?



Šį kartą stovyklos pasiskirstė daugiau ar mažiau tolygiai. Tik nežinančiųjų, ko nori, atsirado visai nedaug. Vis dėlto, žmonių, kurie norėtų turėti galimybę patys gamintis auksą atsirado šiek tiek daugiau, nei to nenorinčių. Tai savaime suprantama - visgi daugumai svarbiau asmeninė gerovė, nei samprotavimai apie tai, kaip tokios naujovės sugriautų ekonomiką bei padėtų „senbuviams“ dar labiau atsiplėšti nuo naujokų.

Jūsų komentaras (apie atnaujinimus, apie apklausą ar apie bet ką).

Na, šis klausimas buvo skirtas tokiam savotiškam atsipalaidavimui. Ir, tiesą pasakius, dauguma būtent tam jį panaudojo. Sulaukiau pačių įvairiausių komentarų apie orą, apie tai, kaip vienas ar kitas žmogus myli savo mamą ir tėtį, gerbia mane ar nemėgsta šios apklausos. Įdomiausia buvo, žinoma, matyti didelį kontrastą tarp žmonių, kuriems patiko apklausa ir tų, kuriems ji nepatiko. Ypač, kai tokios skirtingos nuomonės sekė vos ne viena po kitos. Tačiau visgi labiausiai man patiko šis pasisakymas:
„Jei apie bet ką tai tegu būna
-Cepelinai. Aiškus ir paprastas į bet ką atsakantis žodis. Niam niam.“

Mano kukli nuomonė

Apklausos rezultatai tikrai buvo įdomūs. Bent jau man. Keletas jų privertė nusišypsoti, keletas net šiek tiek sugraudino, keletas nustebino. Tačiau man visgi nepatiko vienas dalykas - praktiškai visur, kur tik suteikiau laisvę parašyti savo žodį ir išreikšti nuomonę apie minėtus atnaujinimus, labai nemaža dalis paminėjo ekonomikos destabilizaciją, kaip viso to padarinį.

Taip manantiems žmonėms norėčiau pasakyti štai ką: šiuo metu ekonominė situacija šiame žaidime yra labiausiai iškreipta, pati nestabiliausia ir turinti daugiausiai įvairių klaidų bei trūkumų nuo pat tada, kiek aš galiu atsiminti. O aš šiame virtualiame pasaulyje gyvenu jau be penkių minučių du metus. Tad iš esmės nemačiau tik to, kas buvo beta versijoje. Tačiau tą žaidimo stadiją gyrė visi senieji žaidėjai.

Tiesiog neįmanoma destabilizuoti tai, kas ir taip yra nestabilu. Todėl reikėtų nustoti verkšlenti dėl kiekvieno menko pakeitimo ir pagaliau pradėti į visa tai žiūrėti bent šiek tiek pozityviai - galbūt žaidimo kūrėjai sugebės sugalvoti kokį nors atnaujinimą, kuris iš tikrųjų atgaivins rinką, galbūt jiems pavyks stabilizuoti ekonomiką, o gal jie kaip tik pridės kažką, kas tą nestabilumą pavers naudingu bruožu.

Žinoma, žinant juos, tai gali užtrukti, tačiau jei mes, kaip senos konservatyvios bobutės, spardysimės ir stumsim nuo savęs kiekvieną naujovę, tai tik patys save ir galėsim kaltinti dėl to, ką turime. Tad vėlgi, reikia į visa tai žiūrėti pozityviai, kadangi priešingu atveju šį žaidimą žaisti nėra prasmės - jis atneš tik sugadintus nervus, depresiją ar net vienokią ar kitokią traumą.

P.S. Atsiprašau už tai, kad demonstruoju tik primityvias stulpelines diagramas. Deja, mano naudota apklausų sistema visiškai nemoka skaičiuoti procentų ir skritulinėse diagramose pridaro galybes klaidų, o su MS Excel jas kurti rankiniu būdu tiesiog per daug tingėjau.

Tiek šiam kartui. Ačiū Jums už dėmesį ir Jūsų atsakymus.
Pagarbiai,
Nexrow