Fordítás: Szövetségek

Day 2,606, 14:01 Published in Hungary Hungary by Klopimida



Kedves olvasó!

Visszatérve a kétkattolásból, most ismét helyet kaptam a külügyi csapatban, amiért ezúton is szeretnék köszönetet mondani. Mivel az előző fordító csapatban is benne voltam, és az újságom se jelent meg már régóta, ezért úgy éreztem ismét itt az ideje fordítani. Scat javaslatára egy régebbi cikk, még mindig időszerű részét közlöm most, mely a három - ex - fő szövetségről szól. Az eredeti írás Informer, iráni politikus munkája.



Szövetségek

Az elmúlt két hónapban fontos változások történtek a szövetségi rendszerben. Két fő szövetség teljesen szétesett, egy pedig jelentősen megnövelte erejét.


Nézük kikről is van szó…



Ez a szövetség egyetlen céllal alakult, hogy összefogja az Asteria ellenes országokat, és a Myrmidons-t, a Gammas-t, valamint a többi görög barátukat az Asteria ellen fordítsa. Így hát a macedónok és barátaik kívül maradtak, és egy új szövetséget hoztak létre, amit ma Aurorának hívunk. (egyesek szerint a szövetség a testvériség és nem a sebzés miatt alakult, de ugyan...ha ez lett volna az ok akkor nem kellett volna megvárni a Sirius létrejöttét a szövetségalapítással, dehát mindenki abban hisz, amiben akar. 🙂 )

A Sirius jól kezdett, jobban mint az Asteria, csakhogy volt egy nagy problémájuk. Ez a két dudás egy csárdában esete, és mindketten, Lengyelország és Horvátország is, meg akarták szerezni a vezető szerepet a szövetségen belül.
Ami a TWO-t is megtörte, most a Siriust fenyegette, ami ráadásul hirtelen alakult, csak azért, hogy megállítsa az Asteriát bármi áron….nos, nem volt esély a fennmaradásra miután a szövetség két csoportra oszlott, történetesen:
Lengyelek, spanyolok, angolok és a horvátok, törökök, amcsik.
Mint tudjuk az USÁnak mindig is fontos volt a biztonság és a stabilitás, így amikor a szövetség arra akarta rávenni őket, hogy támadják meg az argentinokat, az egyik legerősebb szomszédukat, az amerikaiak politikát változtattak, ami az argentin NAPjuk után a szövetségből való elbocsájtásukhoz vezetett. Így senki sem mondhatta, hogy az USA cserbenhagyta a szövetségét, de az amcsik is jól jártak, szóval egyértelműen sikernek könyvelhették el. 🙂
Egy idő után odáig nőtt a feszültség a lengyelek és a horvát-török páros között, hogy a lengyel elnök már alsóbbrendűnek titulálta egyes szövetségeseit, ami tönkretette az ezen hármas között kialakult “enyhe” barátságot.
Mindenki kereste az okot, hogy elhagyhassa a szövetséget. A végső szikrát a lengyelek adták, amikor jelentkeztek az Asteriába. Az Asteria SGvel való tárgyalásuk valahogy kiszivárgott ( 🙂 ) ami érthetően nagy felháborodást keltett a szövetségben és annak végét jelentette.



Az Asteriával és a Siriussal ellentétben az Aurorát olyan országok alapították, amelyek jóban voltak és együtt harcoltak az elmúlt két évben.
Ennek köszönhetően az Aurora nagyon jól működött az első hónapokban. Míg a másik két szövetség a saját belső problémáival foglalkozott, ők elkezdhettek háborúzni.
Két-három hónapig a szövetség nagyon jó erőben volt, és a Siriustól kapott komoly támogatásnak valamint a jó csapatmunkának köszönhetően megnyertek minden csatát amit megakartak.
De ez megváltozott. Ezen a nyáron egy gyenge Aurora HQ érkezésének és az Asteria javuló koordinációjának köszönhetően a szövetség meggyengült.
A vereségek Indiában kezdőttek, ahova három tagország érkezett Kína ellen, de egyikük sem érte el a kínai határt.
Macedóniát és Bulgáriát legyőzte Irán, a chilei AS pedig nem sikerült Peruban.
Ezután megkezdőtött a kínaiak bosszúja: Macedóniát hazaküldte Óceániából Argentína, a románok eltörölték a bolgárokat, és az Aurora nem tudott újra olyan erős lenni mint fénykorában.
A Sirius bukása után Chile úgy érezte, ha az Aurorában marad az megköti a kezét behatárolja a
az esetleges szövetség vagy oldalválasztást. Miért? Csupán, azért mert mindkét oldalon vannak akik nem akarják a macedónokat maguk mellett tudni, így ha velük egy szövetségben maradnak, az lecsökkenti a választási lehetőségeket.
Így hát Chile elhagyta az Aurorát, és mint tudjuk, ők adták a szövetség erejét, tehát távozásuk után az összeomlott, és hamarosan mindenki elhagyta.



Az Asteriát a szerbek alapították, és az első hónapokban belső gondokkal küzdött, de szerencsére a legtöbb ország képes volt alkalmazkodni és a problémák megoldódtak, és így el kezdhettek szövetségként dolgozni.
A koordináció és a barátság a lehető legjobb az utóbbi két hónapban. Láthatjátok, hogy az országok harcolnak, co-znak shoutolnak, ha egy szövetségesük segítségül hívja őket, és ez a győzelem záloga.

A HQ-k és a kormányoknak sok erőfeszítésébe telt hogy ez megvalósuljon, és most sikerült.


Az Asteria és a LETO a játék győztes szövetsége.



De beszéljünk néhány régi kapcsolatról is eVilágunkban:

Lengyel-Spanyol barátság:

Nos azt hiszem, hogy ezt inkább rabszolga-úr kapcsolatnak lehetne nevezni, mint barátságnak.
Régen a spanyolok mindig készek voltak megtenni bármit, amit a lengyelek kértek tőlük, de amikor nekik lett volna szükségük segítségre a lengyelek NAP-jaikkal és a bónuszaikkal voltak lekötve, így csak akkor érkeztek barátaik megsegítésére, mikor azokat már eltörölték, és pár hónapra kongátlanították. Mindenesetre, amikor nemrég Lengyelország kész volt csatlakozni az Asteriához a spanyolokat hátrahagyva, a barátság már közel állt a végéhez.
Mégis úgy tettek mintha még működne, mivel már másuk nem maradt. 🙂




Még vannak akik hisznek az EDENben , Horvátország , Törökország, egyes görög csoportok , valamint néhány ember Argentinában.
Az EDEN már hosszú ideje halott, de a barátságok megmaradtak, akkor is, amikor a volt tagországok más oldalra sodródtak, és egymás ellenségei lettek.
De semmi sem örök… Tudjuk, hogy egy új szövetség fog születni az Asteria ellen, amiben a horvátoknak szüksége lesz Chilére, csak az a kérdés, hogy elfogadják-e Macedóniát vagy Chilének kell szakítani régi barátjával?
Ha a horvátok és a törökök elfogadják a macedónokat, az erősen rombolni fogja a kapcsolataikat a görög barátaikkal. Másfelől nehéz elképzelni, hogy Chile hátrahagyja régi barátját és a macedónok nélkül a horvátokhoz.
Mindeközben Törökországban vannak akik az átállásról beszélnek, ez pedig besötétítheti a horvát-török kapcsolatokat.

Persze semmi sem biztos, ami még nem történt meg, és hamarosan úgy is saját szemünkkel láthatjuk mi következik ezután.




Köszönöm a figyelmet!