Fordítás a görög GIP párttól

Day 2,262, 08:21 Published in Hungary Hungary by Klopimida

Kedves olvasók!

Karaj ajánlotta az alább látható görög cikket, melynek eredetiét itt találjátok.
Igyekeztem érthetően fordítani, bár meg kellett küzdenem vele. Kérem, ha tetszik terjeszd, szavaz, iratkozz fel. Tehát jöjjön a fordítás:





Hosszas világuralma után szemtanúi lehettünk a Two felbomlásának. Bár az elnökünk biztosított minket, hogy a TWO tovább él, hirtelen, a kormányunk és a kongresszusunk értesítése nélkül (csak egy nappal azután, hogy tárgyalni kezdtünk a lehetséges változásokról) a TWO-t alkotó országok, kezdve Angliával, elkezdtek kilépni a szövetségből. Éppen most volt egy görög konga ülés, ahol az elnökünk elmondta, a lengyelek komoly nyomást gyakoroltak rá, hogy előttük nyomja meg a gombot, és távozzon. A kongresszusunk a GIP (az egyik görög párt, a cikk írója) kezdeményezésére azt mondta az elnöknek, hogy semmilyen körülmények között nem hagyjuk el a TWO-t a lengyelek előtt. Megvártuk a lengyeleket, és a többi országot, majd utánnuk mi is kiléptünk.

Amikor a szavazás lezárult, és Magyarország, Szerbia, és Szlovénia még mindig a szövetségben volt, a Mofa azt ajánlotta a kongresszusnak, hogy szavazzuk meg, vagy akár írjunk ki népszavazást a lengyelektől kapott javaslatra. A javalatban szerepelt Lengyelország, Görögország, Horvátország, Magyarország, Törökország, Spanyolország, és az Egyesült Királyság. A GIP már a kezdetektől feltételezte, hogy mivel a magyarok nem fogadták el a javaslatot, nem akarnak új szövetséget a lengyelekkel. A görög kormány viszont megbizonyosodott a tárgyalási alatt, hogy Magyarország az új szövetség tagja lett volna. Az, hogy szerbia nem adott be javaslatot, nem ezt mutatta a kormányunknak, és a tárgyalásokon tapasztaltakból a kormányunk arra következtetett, hogy két ajánlattal kell számolnunk, eggyel a lengyelek, eggyel pedig a szerbek részéről. Volt még egy választásunk, amit a kormányunk is javasolt, miszerint egy alternatív szövetséget csinálunka legközelebbi barátainkkal, mint Argentina, Románia és Törökország. Ezzel párhuzamosan a kormány támogatta a tárgyalást a szerbekkel is, ha azok képesek hátrahagyni Macedóniát. A napok teltek és a tárgyalások folytatódtak, az elnökünk és legmegbízhatóbb embere Asoee részvételével.

Egyszer aztán eljött az a szerb cikk, amelyben tisztázták a helyzetüket a macedónokkal, és amivel minden szerb párt egyet értett. Pár nap múlva megérkezett a lengyel cikk is arról, hogy elhagyják Macedóniát. Azonban még ugyanazon a napon készült egy interjú a lengyel elnökkel aki Észak Görögországot Macedóniaként említette, ahogy az smee again újságjában látható, aki éppen online volt, és megörökítette. Az idő tovább telt, és Görögország nem mozdult semerre, pedig az események haladtak,. Románia közeledett a szerbekhez, Törökország úgy tűnt, megállapodott a lengyelekkel, és Argentina MPP-t kötött Chilével. Chile az MPP után azonnal kiadott egy cikket Bulgária, Indonézia, és Macedónia támogatásáról (Macedóniának hívják őket) (Remélem az nem baj, hogy én nem Fyromozok lépten, nyomon). Ezt követő napon a szerbek körüzenetet küldtek a kongresszusnak, és a pártvezetőknek, elhívva őket másnapra egy tárgyalásra, hogy átadjanak egy írásos javaslatot. A HMP kijelenette, hogy nem megy el, míg a kormány és a Nea Poreia nem válaszolt. A szerb delegáció végül a GIP az EM és az EEK képviselőivek tárgyalt. Hosszú ideig vártak a kormányra és a Nea Poreirára, majd végül a szerbek átadtak egy levelet a görög parlamentnek, míg a görög kormány ugyan ebben az időben kiadott egy cikket amiben Szerbiát zsarolással vádolja, és ezért nem tudja átvenni az írásos javaslatot. A szerb javaslat azonban megjelent a görög konga fórumán a külügyi bizottság egyik tagjának, Ektonosiakosnak köszönhetően. Néhány percel későb a kormányunk kapott egy javaslatot a lengyelektől, amely nem tartalmazza Magyarországot csupán Lengyelországot, Görögországot, Horvátországot, Spanyolországot, az Egyesült Királyságot, és Törökországot.

Mindezen események során a GIP úgy gondolja, hogy egy olyan szövetség kell a célunk legyen, amely fölényben van a Balkánon, ahol Görögország található. A sebzéskülömbség nem lesz akkora mint a TWO időkben, így mivel az erőkülömbség nem lesz nagyobb mint 52°-48%, azt a szövetséget kell választanunk, amelynek nagyobb eleme van a Balkánon, hogy a szövetségesek aktívabban harcoljanak nállunk, mivel az eredmény az ő helyzetüket is befolyásolja. Ha egy olyan szövetségbe kerülünk, amelynek ereje valahol nagyon messze öszpontosul, hamar nehéz helyzetben fogjuk találni magunkat. A fent említett okok miatt úgy gondoljuk, hogy a legjobb választás Görögországnak Szerbia, de mindig nyitottak maradunk, és várni fogjuk az új megoldásokat.

Üdvözlettel, a GIP tagjai