eUkrán, eTörök és eArgentin kiegyezés

Day 1,563, 11:01 Published in Hungary Romania by Alexdaemon


Az eUkrán államfő a következő cikket adta ki 5 nappal ezelőtt:
'' Baráti megállapodás született az eUkrán, eTörök és eArgentin állam között

I. Fejezet: Célok és alapelvek

A Baráti Megállapodás aláirásával eUkrajna, eTörökország és eArgentina államfői elismerik országaik jó viszonyát, ami összeköti őket. Ezáltal felgyorsitva, a kiegyezés teljeskörű alkalmazását, ami egy jelentős hozzájárulás a béke elősegitésében, a Fekete tengeri konfliktusok lezárásában és a barátságuk megerőssitésében.

Ez a megállapodás kifejezi, hogy minden szövetséges képes volt félretenni a történelmét, amikor eUkrajnát megszállták a törökök. A megállapodás egy tartalmas békeidőt igér, ahol a kölcsönös tisztelet és segitség uralkodik.

A szövetség minden tagját közös törődés jellemzi, az eLengyel és eSzerb agresszióra tekintve, ugyanúgy, ahogy az eBolgár és eTörök konfliktusra vonatkozóan. Az utóbbi, a katonai műveletek kiterjesztését jelentené a Fekete tenger teljes területére, igy meggátolná eTörökországot jelenlegi tervében, mégpedig hogy megmaradjon az EDEN hű szövetségesének. A megállapodás aláirásával, az aláiró felek, szorgalmaznák a Fekete tenger régiójába beköszöntő a béke és a biztonság időszakának az kialakitását. Ezzel példát mutatnának a többi nemzetnek, hogy megszabaduljanak a valós élet bonyodalmaitól és a régi eRep vitáktól, minden állampolgár és nemzet szebb jövője érdekében.

Mi, akik aláirtuk a Baráti Megállapodást, növelni szeretnénk, az embereink közti együttműködést és baráti viszonyt. Biztositani ezáltal a békét és országaink önállóságát.


1. Bejegyzés: Területi Egységesség
Aláirva a Baráti Megállapodást eUkrajna, eTörökország és eArgentina felesküdnek területeik integritásának tiszteletben tartására. A nemzetek egyetértenek a következő pontokban:
- Kötelességük tiszteletben tartani az országok területi egységét és politikai önállóságát
- Kötelességük, hogy nem avatkoznak be egymás belügyeibe és nem használnak erőt egymás ellen.

2. Bejegyzés: Meg nem támadási szerződés
A Baráti Megállapodás aláirásával, ez országok, egyetértenek egy tartós békeszerződés betartásával, ami addig tart, ameddig a megállapodás érvényben van. A meg nem támadási szerződés a következő pontokon alapszik:
- eArgentina, eTörökország és eUkrajna felesküszik, hogy nem támadnak egymásra. Kivétel ezalól, ha stratégiai indokból területet kell cserélni vagy ha gyakorló harcok vannak. Ezek persze közös megegyezés alapján történnak maj😛
- Ha a szövetségesek közül akármelyiket, egy másik ország támadja, akkor az agresszor országnak egyik szövetséges sem nyújthat segitséget, semmilyen formában(katonai, gazdasági, diplomáciai, MPP aláirása, stb).
- Minden politikai megszállás(PTO) ellen szgorúan fel kell lépni
- A gazdasági kapcsolatokat nem akadályozhatja kereskedelmi embargó
- A szövetségesek elismerik eUkrajna EDEN-beni pozicióját és kötelezik magukat eArgentina és eTörökország, EDEN- és TERRA-beli tagságuk magtartásának tiszteletben tartására is. A megállapodás azonnal véget ér, ha egy nemzet is támadólag lép fel az EDEN szövetség, akármelyik tagja ellen.
- A félreértések elkerülése érdekében, a megállapodás nem gátolja meg a szövetséges országokat, abban hogy védekező intézkedéseket eszközöljenek bármely állam támadásával szemben(legyen az EDEN tag vagy sem).

II. Fejezet: Kölcsönös védelem és együttműködés

1. Bejegyzés: Katonai védelem
A Baráti Megállapodás alapján eUkrajna, eTörökország és eArgentina garantálja egymás függetlenségét, úgy területi, mint politikai szintéren.
- Az Kölcsönös Védelmi Szerződés(MPP)-ek azonnali aláirása és folytonos felújitása szükséges.
- Ha akármelyik országot teljesen megszállják vagy elvesziti forrásai nagy részét, az államfő kérésére, katonai erőforrásaikat átköltöztethetik, akármelyik ország területére, hogy folytatni tudják háborús erőfeszitéseiket. Azzal a feltétellel, hogy a katonák nem szolhatnak bele a belpolitikába.
- A szövetségeseket kötelezi a megállapodás, arra, hogy az EDEN akármelyik szövetségesét megtámadó országot nem támogathatja.

2. Bejegyzés: Politikai védelem
Abban az esetben, ha ezen nemzetek közül akármelyik politikai veszélynek(PTO) van kitéve, akkor a szövetséges országok elnökei kötelesek:
- Egy Anti PTO törekvést megszervezni
- A fenyegető PTO-ra felhivni a figyelmet
- Egy közös akciócsoport szervezése, akiket mozgósitani lehet, ameddig a veszéj megszűnik. Ezeknek az embereknek ismerniük kell egy PTO súlyosságát és hatásait. A fenyegetés elmúltával, azonban azonnal el kell hogy hagyják az adott ország területét.

3. Bejegyzés: Társadalmi és Diplomáciai együttműködés
A szövetségesek egymás és az EDEN személyes érdekeit tiszteletben kell tartsák, egyetértenek abban, hogy:
- Megosztják azon információkat, amelyek a szövetségeseket fenyegethetik
- A szövetségesek érdekeinek a megvédése az EDEN-en belül
- A szövetséges országok állampolgárai között különböző versenyeket kell megszervezni. A játékok természetének meghatározása, a szövetséges országok kormányának a felelőssége lessz.

III. Fejezet: A szövetség organigrammája

A Baráti Megállapodás határain belül mindegyik nemzet egyenlő jogokkal rendelkezik, függetlenül a népességének, illetve katonai erejének nagyságától. Bár nem akarunk katonai szövetség lenni, deh szükségesnek tartjuk a megfelelő belső felépités kialakitását.
- A szovetséges országok egyetértenek egy tanács létrehozásában, ami minden ország megválasztott CP-jéből, MOFA-jából és MoD-jából
állna. Ők hoznák a szövetség meghatározó döntéseit.
- Az előző pont kiegészitése érdekében, létre kell hozni egy közös kommunikációs csatornát, amin kersztül a tanácstagok tarthatják a kapcsolatot.

IV. Fejezet: A szövetség rugalmassága

A szövetség az egyes nemzetek, egy adott időbeni, érdekei tiszteletben tartásán alapszik. Akármelyik szövetséges ország változtathat a megállapodás szabájain, ha azt szükségesnek találja. A változásokat minden társállam el kell fogadja, ahhoz hogy hatályba lépjen. Ezeknek a megbeszéléseknek a kimenetelét, az adott állam elnöke, hivatalos közlönyben kell cikként kiadja.

Aláirások:
eArgentina elnőke: Nico Peluffo
eTörökország elnöke: Keaver
eUkrajna elnöke: KittyKet


Eredeti cikk itt.