ePiacgazdaság 5. – Apró-pénzek szerzése

Day 1,840, 02:50 Published in Hungary Romania by Daakoo

Mindenki (vagy legalábbis majdnem mindenki) úgy véli: eRepen is jelen van a recesszió, a gazdaság nem működik, inkább ráfizetés.

Nos, erre csak annyit mondhatok:
Ki a kicsit nem becsüli, a sokat nem érdemli !

Igaz, nem lehet naponta aranyak tízeit keresni, DE ennek ellenére 2-3 naponta legalább 1 aranyat összeszedhetünk, különösebb megerőltetés nélkül. És ez sem semmi, ha mellé gondoljuk azt is, hogy ez kb
azonos az SS- és több mint a HW medálok által hozott aranymennyiséggel !

Hogyan csinálhatjuk ? Aránylag egyszerűen.
Négy fő pénz (HUF, forint) szerzési lehetőségünk van, melyeket kombinálva nyerhetünk:

1. TERMELÉS
Hozzávalók: Minél több nyersanyag- és / vagy készárugyár.
Előkészítés: Fokozatosan szerezzük be a magunk fenntartásához szükséges nyersanyag mezőket, mikor ezek ára a legmegfelelőbb. Az arany (Gold) / forint (HUF) árfolyam állandóan változik, nem is olyan régen 1 aranyért több mint 2000 (!) forintot lehetett váltani. Ilyenkor kell forint-alapú (árú) tehénfarmot illetve salétrombányát vásárolni (darabja 8500 Ft = 22 arany, alaptermelése 175 egység). A mostani árfolyamon azonban számítás szerint némileg ”kifizetődőbb” lenne vadaskertet illetve gumitelepet vásárolni (darabja 35 arany, alaptermelése 250 egység).
Tekintettel, hogy az alapanyag-termelés megtérülése hosszú távú (akár fél év is lehet), ajánlom a forint alapú telek-vásárlást, mikor gyenge a forint árfolyama.
Gyártás: Akár saját termelésű, akár piacon vásárolt nyersanyagból gyárthatunk.
Ha a készárut főleg saját használatra szánjuk, úgy a megmaradt felesleget kitehetjük a piacra. És nem feltétlenül a legkisebb piaci ár alá ! Igaz, az olcsó árú hamarabb elkel, de, ha nem sietünk, kis türelemmel néhány fillérrel többet is kaphatunk árunkért. És sok kicsi sokra megy !
Amennyiben érdemes, akár munkásokat is alkalmazhatunk a termeléshez.
Minden esetben ki kell számoljuk az önköltségi árat. Eladni csak nyereséggel érdemes.
Adjuk össze a nyersanyag + gyártás + fizetés önköltségeit, majd osszuk el a termelt árumennyiséggel. Ha az eredmény nagyobb a pillanatnyi piaci árból levont adó, akkor nyereséggel eladhatjuk árunkat.
Végezzük el ugyanezt a számítást önerőből termelésre is. Megtörténhet, hogy többet nyerünk ha csak magunk termelünk, alkalmazottak nélkül !

2. KERESKEDELEM
Hozzávalók: Minél több, lehetőség szerint legalább 5 (ajánlott 10-20) ezres raktár kapacitás.
Előkészítés: Induláskor 1k (ezer) raktárhely áll rendelkezésre. Ennyi korántsem elegendő kereskedelemhez, mivel nagyon kis mennyiségű árú tartalékolható benne. Két fajta raktárkapacitás vásárolható (fejleszthető):
- 1k kapacitás, melynek ára 1750 Ft (megéri) és
- 9k kapacitás, melynek ára 35 arany (ráfizetés, másra is költhető)
Itt is érvényes: raktárba gyenge forint árfolyam esetén érdemes fektetni
Felhasználás: Olcsó piaci áron felvásárolunk, majd magasabb áron újból kitesszük a piacra és… várunk. Türelmesen.
Például, a mostani áron felvásárolunk búzát 0,02 Ft-os áron, majd kitesszük 0,03-ért. 1000 darab esetén minden fordulóval nyerünk 10 forintot. Ha van 10k raktárunk, akkor 4 fordulóval meg van a napi 1 arany nyereség !
Ha fegyverrel kereskedünk, akkor nagyobb árréssel dolgozhatunk, akár nagyobb nyereséggel is. Ne felejtkezzünk meg azonban az adóról, ami levonódik !

3. PÉNZPIAC (Monetary)
Hozzávaló: Némi aprópénz, melyet 10 napra nélkülözhetünk, közben nem nyúlunk hozzá !
Elkészítés: Megnézzük a Monetary-n az arany és a forint váltási árát, azok különbségét. A két lista között a pénznemek közti kettős nyílra kattintva válthatunk.
Tudni kell, hogy egy e_nap leforgása alatt összesen legtöbb 10 aranyat kaphatunk a pénzpiacról illetve átutalásokból.
Felhasználás: Aranyat vásárolunk forintért ! Ehhez kiteszünk annyi forintot eladásra, amennyiért 10 aranyat kaphatunk + 1-2 Ft tartalék a váltásokhoz. Például, a jelenlegi 1 Ft 0,003 Gold árfolyamon ez 3334 Ft. És várunk türelmesen 10 napig !
A 10 nap alatt nemcsak nem módosítjuk, de meg sem nézzük az ajánlatainkat ! Ez alatt az idő alatt a rendszer körbeviszi az ajánlatokat, majd a 10. ik nap utolsó perceiben sorra kerül a te ajánlatod is, valószínűleg részekben megvásárlódik.
A kerek 10 nap lejárta után váltások után megmaradt forintjaidat a rendszer visszaadja (ezért nem kell több mint 10 aranynyi forintot kitenni).
Ha ellenben megnézed vagy változtatod az ajánlatodat, akkor a rendszer visszadob a listán, így nem kerülsz sorra a váltásnál, a pénzedet hiába kötötted le 10 napra. Siker esetén a két árfolyam különbségéből átlag 1-4 aranyat nyerhetsz egy ciklus alatt.

4. MUNKA
A mindennapi munka az egyik legbiztosabb jövedelem, még ha kicsi is.
Kezdetben a rendszer kioszt számodra egy, általában minimálbér ( 1 Ft ) szintű munkahelyet.
Három nap lejárta után felmondhatsz a munkaadódnak és a munkaerő piacon (Job market) felvállalhatsz egy jobban fizetett munkát. Nem mindig ajánlatos a legnagyobb fizetésre szerződjünk, mert lehetséges, hogy 3 nap elteltével kirúgnak. Inkább válasszunk egy picivel alacsonyabb fizetést, amelyet esetleg hosszabb ideig megtarthatunk. A munkaadók hajlandók akár a piaci árnál is többet fizetni, ha megbízható vagy és rendszeresen, minden nap dolgozol nála.