END - uus jõud e-Eesti poliitikas

Day 683, 04:22 Published in Estonia Estonia by hallvatt

Nagu paljud kindlasti märgata on jõudnud on e-Eesti poliitikas pead tõstmas uus jõud Eesti Natsionaal-Demokraatide (END) kujul. Tegemist on põhimõtteliselt uue parteiga, sest selle loomiseks baasi andnud Reformierakond oli põhimõtteliselt varjusurmas ja ei näidanud positiivseid arenguid.
Nime, nagu ka right-totalitarian suunitluse pärast on poliitilised opponendid, keda on nii noore organisatsiooni kohta juba üllatavalt palju, värsket parteid korduvalt natsideks ja muuks sääraseks tembeldanud. Kordan siinkohal veel, et sellised templid noore partei palgel on väärad. END puhul pole kindlasti tegemist natsidega. Antud partei eesmärk on koondada inimesi, kes hoolivad e-Eesti tulevikust ja soovides seda väikest riiki tugevdada, on valmis ka selle arengu nimel vaeva nägema. Sõna natsionaal partei nimes viitabki selle liikmete rahvuslikule hoiakule ja e-Eesti patriotismile.
Mis puutub partei suunitlusse, siis center-right, viitab mõõdukat riikliku sekkumist eeldavale majanduspoliitikale, mis tähendab meie siseturu kaitsmist odava välismaa toodangu sissevoolu eest, võimaldades seeläbi meie oma tootmisfirmadel kergemini ja õiglasema hinnaga oma kaupa müüa ja seeläbi ka oma töötajatele paremat palka maksta, mis peaks kaasa aitama üldisele hüvangule. Suunitlust totalitarian ei maksa väga tõsiselt võtta, sest selline valitsusvorm pole erepublikus praktiliselt võimalik.
Mulle isiklikult meeldib väike kalle paremale ka seetõttu, et kommuniste endid tsiteerides: „Ein Gespenst geht um in Europa - das Gespenst des Kommunismus.“ Ainult antud juhul on seda tonti märgata terves e-maailmas. Sattusin hiljuti lugema mingi Tööliste internatsionaali üllitist, mis kutsus üles seda jälkust üle maailma levitama. Mitmes riigis leidub ka kommunistlike parteisid, mis ilmselt küll enamasti mängijate haige huumori väljendus pigem. Samas, eesti parteid on kõik kas kesk, paremkesk või lausa äärmuslikult parempoolse ( far right) suunitlusega, mis ilmselt siiski ( parandage mind, kui ma eksin) väljendab meie e-kodanike üldist poliitilist suunitlust. Mõelge aga nüüd sellele, kui mingid komnoored mõnes naaberriigis, peaksid erepubliku enda jaoks avastama ja leidma, et hästi vahva oleks oma märgu soovunelmaid vähemalt e-maailmas teostama hakkata. Praegu oleme oma suure naabriga tänu MPP le Ungariga vähemalt samal poolel ja üldse hetkel ei ilmne seal vist ka vastavaid tendentse, samas oleks neil suunamuutuseks vaja ainult väikest punast beebibuumi ja küllap leitaks ka praeguste mängijate hulgast kaasaminejaid, kenale väiksele laienemisele. Ja kui me oleme jätkuvalt nõrgad võidakse meid lihtsalt üle meie peade suurvõimude vahel ära jagada. Seega ei saa me jääda ainult antud MPP otsa istuma. Tuleb veel tugevdada meie kaitseväge, rajada kaitserajatisi meie maakondadesse – eriti piirialadele. Kindlasti on vaja valitsustasandil käsile võtta erepubliku reklaam reaalses maailmas, et saada meile rohkem aktiivseid mängijaid. Arvestades arvutite populaarsust Eestis on meie kodanikkond ikka nutuselt väike.
See ei peaks tähendama suuremat koormust meie sotsiaalministeeriumile, piisab uustulnukate juhendamisest ja treeningfirmadest. Ei ole mõtet ravida ja toita laiskvorste, kes ei tööta, ei treeni, ega ei osta ise süüa. Inimestele tuleb anda õng, kala peavad nad siiski ise püüdma.
Ja nagu paljud teised on juba kirjutanud – inimesed olge aktiivsed. Ärge võtke erepublikut kui ainult tööta, treeni, sõdi mängu, kus ise mingiks megajunniks saada, see pole selle mängu peamine võlu. Minu silmis kõige mõnusam on just kollektiivne koostöö ja seeläbi oma e-riigi arendamine. E-Eesti saavutused teevad mulle palju suuremat rõõmu, kui mingi järjekordne jõu või oskuse kasv. Muidugi treenida on vaja, et vajadusel e-Eestit kaitsta võiks, aga seda ei peaks võtma kui mängu ainsat eesmärki.
Siit jõuame ringiga tagas END juurde. Olin ise ka mitu kuud välismaal suure palga peal. Lõpuks hakkas igav ja otsustasin e-Eestisse naasta, paikseks jääda ja meie e-riigi hüvangule pühenduda. Selleks oli loogiline samm ka poliitikasse sekkuda, ning parteisse astuda. Valisin hoolega ja otsustavaks sai minu jaoks END parteisisene aktiivsus ja poliitiline värskus. Partei põhikiri ei luba pudrumägesid vaid näitab ilusti millistel suundadel ja mismoodi soovib END e-Eestit arendada. Partei on poliitiliselt noor ja liikmeskond pole veel suur. Samas on liikmed aktiivsed ja neid tuleb üha juurde. Partei liider Albertti on kogenud ja aktiivne mängija, kes on individuaaltasandil palju saavutanud, kuid hoolib väga ka e-Eesti tulevikust ja püsima jäämisest. END jaoks on Albertti loomulik kandidaat e-Eesti presidendi ametisse. Nii partei kui ka Albertti platvorm on lihtne. Ei ole vaja tühje lubadusi. Vaja on aktiivset ja ausat juhti, selget ja kiiresti reageerivat valitsust (valitsuse suurus pole oluline, tähtis on, et neile riigikogu poolt pandud ülesanded kiiresti täidetud saavad). Vaja on tegutseda e-Eesti kasvava tugevuse nimel. Vaja on arendada kõiki e-Eesti maakondi, et rahvast oleks terves e-Eestis mitte ainult kahes maakonnas.
Kui sa leiad, et kõik see on vajalik, siis astu END liikmeks ja vali 5 Oktoobril e-Eesti presidendiks AlberttI!