eMagyar Gazda(g)ság

Day 2,981, 14:24 Published in Hungary Ireland by LittleFishy

Kedves leendő olvasóim!

Jelen cikkem - akárcsak a korábbiak - kezdő játékostársaim boldogulását szolgáltatott segíteni. Ez különösképpen nem meglepő okból adódik: jómagam is még erőteljesen ismerkedek a játék mélyebb aspektusaival. Ebben segítségemre voltak(vannak) kedves mentoraim, ezúton is köszönöm nektek!

Nos, kezdjünk is bele, 'Legyen Ön Is Milliomos!'

Kezdeti lépések
Már az első lépések során hasra esik az, aki úgy gondolja, hogy RL-pénz ráfordítás nélkül és kizárólag saját erőből kívánja felépíteni birodalmát. Nem fog menni. Épp az ellenkezőjét tudom javasolni. 1.) Amennyiben megfelelő alanyt találsz, a számára történő pakk-vásárlásért jelentős összeghez juthatsz. (Az ismert árfolyam kb. 30,000 cc / 5 euro - vagyis egy 15 eurós IK pakkért kb. 90,000 játékpénzt lehet szerezni.) 2.) Egy (vagy több) tehetősebb játékostárs megelőlegez egy nagyobb összeget, amelyet befektetve teremtjük meg az alapokat. Mindkét esetben alapos utánjárás szükséges, de egyik megoldás sem elvetendő.

Piac / Fekete Piac
A pénzünk megfialtatásának egyik módozata az árukereskedelem. Nem túl bonyolult, arra kell törekednünk, hogy lehetőleg minél olcsóbban vásároljunk, és minél drágábban értékesítsünk. Itt elsődleges figyelmet érdemel az adott termék aktuális piaci ára, a kereslet-kínálat egymáshoz való viszonya, illetve az adott termékre kivetett adó.

Nézzünk példát rá az érthetőség kedvéért:

A tervünk, hogy q4 kajával akarunk kereskedni. A hazai aktuális piaci ára 0.42 per darab, viszonylag jelentős túlkínálat van ezen az áron, tehát egyből adódik, hogy 0.41-ért tudjuk majd hatékonyan áruba bocsátani a terméket. Viszont ott van még az adó is, ami legyen az egyszerűség kedvéért 0.02. Ebből adódik, hogy akkor lehet hasznunk, ha a terméket 0.39-nél alacsonyabb áron tudjuk beszerezni. Persze attól, hogy találunk egy 0.37-es ajánlatot a világpiacon, még nem jelenti, hogy sínen vagyunk. Kalkulálnunk kell a jegyárral, illetve a konkurenciával, továbbá, hogy olyan mennyiségben legyen, amiért megéri az utazgatás.

Gyorstipp a kezdőknek, ellenőrízd a raktárod méretét, mielőtt nekivágsz a kalandnak... (saját keserű tapasztalat.) Szintén kellemetlen, de a kirívó ajánlatokat elég gyorsan elkapkodják. Ha megszereztük a terméket, adódik még egy lehetőségünk, amely a nevéből is adódóan nem túl legális, azonban maximalizálni tudjuk a nyereségünket, ez a feketekereskedelem. Ebben az esetben - teljesen elítélendő módon - számításainknál elhagyhatjuk az adólevonást. Hátránya ennek a metódusnak, hogy időigényes lehet, amíg találunk hozzá partnert, illetve ismételten megbízható társ a javallott.

Cégezés
A cégezés már egy bonyolultabb tevékenység, így csak extrán erős idegzetűeknek javallott. A cégeink nyereséges üzemeltetéséhez a csillagoknak eléggé együtt kell állniuk. Figyelnünk kell, hogy mely főtermékre van bónusz, illetve az előállított termékeket is a megfelelő időpontban érdemes piacra dobni. Vagyis alacsony szintű kínálat és magas kereslet esetén. Cégeknél nagy általánosságokban elmondható, hogy menedzserként többnyire megéri bennük dolgozni, viszont a jelenlegi piaci bérek mellett munkások alkalmazásával csak egyes cégek hozhatnak valamelyest a konyhára. Ezen cégek viszont komoly alaptőkét igényelnek, így kezdőknek nem is javaslom. Viszonylag kellemesen lehet keresni az alumíniumbányák üzemeltetésével. Megtérülési idejük viszonylag hosszú, de befektetésnek kíváló és már kezdő játékosok számára is hamar elérhető.

Nézzük számokban:

10 arany befektetéssel vásárolható egy alumíniumbánya, ami menedzserként 3.4 HUF-ba (és 10 wellnessbe) kerül, cserébe 250 darab vasterméket állítunk elő, amely piaci értéke 17.5 HUF, így egy bánya után a hasznunk 14.1 HUF. Ez azt jelenti, hogy megtérülési ideje kb. 250 nap, azonban ha semmit nem csinálunk az aranyunkkal, akkor semmilyen hasznot sem hoz. A 14 HUF önmagában nem számít egy nagy összegnek, azonban ezeknek a bányáknak a számát tetszőlegesen emelhetjük, és így példaképpen 10 bánya esetén már 140 HUF bevételünk van. (Természetesen ehhez rendelkeznünk kell 100 arannyal.) Ennél a bevételnél már 25 naponta egy újabb bánya árát termeljük ki, és így tovább.

A ház-, étel- és fegyvergyárak esetében már sokkal nagyobb hangsúlyt kap - a birtokolt régiók által biztosított - bónusz. Amennyiben magas valamely termékre járó bónusz, annak az előállítása is sokkal kedvezőbb lesz, többet tudunk azonos időn belül legyártani belőlük ugyanazon energiabefektetéssel. Kezdők számára itt is elsőként a kajagyárakat javaslom, ezután a fegyvergyárakat, és csak legvégső esetben a házgyárakat. Ez utóbbi fájdalmas veszteségeket képes okozni viszonylag rövid idő leforgása alatt. A gyáraink szinjének emeléséhez mindenképp várjátok meg az akciót, ekkor 45%-kal olcsóbban tudjuk felhúzni a szinteket. Ez utóbbi gyárakhoz alapanyagok szükségesek, amelyek piaci ár alatti beszerzésével tovább emelhetjük a hasznunkat. Ehhez szintén érdemes partnereket találni, illetve raktárainkban elegendő helyet biztosítani.

Zárógondolatként (nem csak) kezdő játékostársaimnak javaslom, hogy komolyabb befektetés előtt kérjék ki a dörzsöltebb iparmágnások véleményét, tapasztalataim alapján szívesen segítenek. Nehezen összekuporgatott vagyonunkat nehogy egy szempillantás alatt veszítsük el egy nem megfelelően átgondolt döntés alapján.

Sok sikert!

Azok számára, akiknek ez a cikk túl hosszúra sikeredett:



Fish.