ELNÖKJELÖLTI VITA ...helyett: Körkérdés a jelöltekhez

Day 590, 13:27 Published in Hungary Hungary by Tankred Orfeusz

Ma megkerestem az elnökjelölteket, és három kérdést tettem fel nekik. Azt kérdeztem, egy-egy fiktív, de azért nem elképzelhetetlen szituációban hogyan cselekednének.
Elismerem, a kérdések nem könnyűek, kicsit talán provokatívak is. De a jelöltek sem kis feladatra vállalkoznak, lehetnek ilyen, vagy hasonló kényes esetek, amiben dönteniük kell.

Három elképzelt helyzetet írok le röviden. Mit tennél ha ezek megtörténnének?
1. Július 4-én egyértelművé válik, hogy román-lengyel-horvát TO készül Ukrajnában.
2. Oroszország új elnökéről kiderül, hogy Románia kenyeres pajtása.
3. Több száz magyar revizionista teljes engedetlenséget hirdet, amíg a kormány nem tesz lépéseket a Nagy-Magyarországhoz tartozó területek megszerzésére.


Következzenek a válaszok, azok beérkezésének időrendjében:

Adam the Engineer

1. A demokratikus választások most fontosabbak. Hagynám a TO-t, majd az ukrán parlamenttel leváltatnám az elnököt. Az addig elvesztett területeket pedig egy hadjárattal visszaszerezném.

2. Dipmoláciai úton megpróbálnám lebeszélni a hülyeségekről, pl ottani területeink megtámadása. Amennyiben még is hülye lenne, elfoglalnám Oroszországot, majd a következő kongresszusi választásokon TOval átvenném a hatalmat, majd leváltanám.

3. Megbeszélném velük a dolgot, egyezségre jutnék velük, de csak az ő álmuk miatt nem teszem tönkre több ezer Magyar és szövetséges ePolgár életét, provokatív és jelenleg startégiailag nem magyarázható területek megszerzésével!


Kampec

1. Ha tényleg egy elképzelt országban vagyunk, ahol úgy látom minden a legnagyobb rendben van és nincs semmi egyéb más gondunk és problémánk, mint Ukrajnát megvédeni, akkor azonnal visszalépnék a jelöltségemtől és magam vezényelném a lehető legtöbb embert ANTI TO-ra, valamint riasztanám a szövetségeseinket is, hogy segítsenek ha van rá módjuk (például szerbeket, hogy ne horvátokat TO-zák már, hanem inkább segítsenek nekünk cserébe eddigiekért). E közben természetesen katonai terveket készítenék a csapatommal arra vonatkozóan, hogy mi lesz ha mégis sikerül ellenfeleinknek a manőver, hogyan tudjuk Podoliát újra biztosítani.

Jelen helyzetben az utóbbi 2 napban aktivan dolgoztam a problémán leendő kormánytársaimmal együtt és vizsgáljuk a helyzetet, a lehetséges kiutakat. A lehetséges forgatókönyveket illetően ma már konkrét elképzelések vannak, és cselekvési terv is körvonalazodott már. Ha esetleg valakiben felmerül miért dolgozunk a problémán, mikor nem is mi vagyunk most kormányon: hát azért, mert a jelenlegi kormány eddig nem sok figyelmet szentelt ennek a kérdésnek, és a mostani ukrán elnökkel (PetiB-vel) jó kapcsolatban állunk. Egyelőre ennek kihatását a magyar elnökválasztásra még nem tudom megmondani.

2. Hát bízzunk benne, hogy meglepetésszerűen ilyesmi nem derül ki 🙂. Ha mégis, elsődleges feladat maradna a két HIGH RESOURCE területünk védelmének biztosítása. Külügyeseket kemény munkára sarkallnám, hogy felmérjék Oroszországban mekkora a támogatottsága az új elnöknek, román bábelnök, vagy valódi orosz népakarat áll mögötte. Ez alapján eldönthető lenne, hogy maga Oroszország az új ellenségünk, vagy csak Románia kavarta meg a dolgokat megint. Előbbi esetben tárgyalásokba kell kezdeni azokkal az orosz csoportokkal akik nem román pártiak és velük együtt kitalálni mi legyen, hogy lehet őket megvédeni például USA benyomulásától. Utóbbi esetben viszont Oroszország sajnos új ellenségként jelenne meg a térképen (ezzel nem csak nekünk okozna gondot, hanem Indonéziának is) és a jövőben eszerint lennék kénytelenek kezelni őket.

3. Attól függ mennyi ez a több száz. Személy szerint nem célom elérni Nagy-Magyarországot. Azonban ha reális lehetőség kínálkozik rá a játékban megkeresném a lehetőségét, hogy legalább ideiglenesen megszerezzük azokat a területeket amik ide sorolhatóak, de legalábbis készítenék rá tervet. Felvenném a kapcsolatot a revizionisták vezetőivel és megpróbálnám megbeszélni velük, hogy mit lehet és mit nem. Amit lehet arra ígéretet tennék, hogy megpróbáljuk elérni, ha tényleg akkora társadalmi igény mutatkozik rá, hogy ezt tegyük. Lehetséges az is, hogy népszavazást írnék ki a témakörben, (aminek bevezetése a programomban szerepel egyébként) és ennek eredményét is figyelembe venném a döntés során, hogy végrehajtunk-e ilyen akciót vagy nem. Természetesen bármiféle ilyen irányú törekvést csak akkor lépnék meg, ha az nem veszélyezteti az ország hosszú távú biztonságát. Tömören a lényeg, hogy megpróbálnék kompromisszumos megoldást találni az engedetlen csoportokkal, ha olyan léptékű a tevékenységük ami önmagában rombolja az ország morálját, megítélését és zavarokat okoz a működésben.


Weisz Manfred Huba a napokban nem elérhető. Helyette most a Szolidaritás Párt csapata válaszolt a kérdésekre.

1. Ukrajna stratégiailag fontos terület, ezért nem érhet minket meglepetésként semmilyen szervezkedés, már eleve nagyszámú szövetséges és hazai anti-to csapatokat küldenénk az országba, ezt téve elsődleges és egyetlen TO-célponttá. A Szolidaritás Párt azt támogatja, hogy mindenki ott adja le a szavazatát, ahol fontosnak érzi. Sokan vannak Magyarországon, akik szívesebben szavaznak TO-ban, mint itthon, és ha nincsenek egyéb felesleges TO-kísérletek, ennek a csapatnak elégnek kell lenni Ukraja megvédésére. Az itthoni demokratikus választásokat nem kell kockáztatni.

2. Oroszországban ilyen nem fordulhat elő, ha mégis, akkor léteznek eszközök a diplomáciai vagy szélsőséges esetben a katonai nyomásgyakorlásnak. Természetesen fontos prioritásunk, hogy Oroszország a PEACE tagja maradjon, ezért az ottani ellenzék támogatásával illetve erőfölényünk tudatosításával is igyeeznénk meggátolni, hogy Oroszország az EDEN oldalára álljon.

3. Véleményünk szerint stratégiailag fontosabb és értékesebb területek megszerzése sokkal inkább az ország érdekében áll, mint az RL motiválta revizionista igények kielégítése; eMo.-nak mások az érdekei, mint a valóságos Magyarországnak. Mindezzel együtt elfogadjuk, hogy ez is egy álláspont, ha demokratikus úton próbálnak neki érvényt szerezni. Zsarolással a politikánkat befolyásolni nem engedjük, de mindenképpen megpróbálnánk tárgyalásos úton rendezni a problémát.

Shaok válaszai sajnos nem érkeztek meg a kért időre.
Korábban bokros teendőire hivatkozott. Ezt természetesen tiszteletben tartom, viszont, mivel minden megkérdezettel szemben elvárás volt, hogy a többiek válaszának ismerete nélkül írja meg a sajátját, így a publikálás után, az esélyegyenlőség jegyében, utólag már nem kérem ezt.
.