Ekonomska analiza #4 - PPP - prihodi porezi i Plato by M Osijek

Day 2,131, 08:52 Published in Croatia Ireland by M Osijek

Nakon gotovo mjesec dana , vrijeme je za moj novi članak ...
Prije sam se bavio : intervjuima , napisao jednu , pa i drugu analizu eSvijeta , pisao o zakonima u kongresu ... Ali sam odlučio ( bar nakratko ? ) vratiti onome čemu su ove eNovine zapravo i nastale -> ekonomiji .



Da se ne lažemo , i ovo je natjecanje ( koja se sada očigledno događaju na mjesečnoj bazi ) održavaju zbog jasnog razloga :


2 MU natjecanja , Nacionalni štit , "Epic" ratovanje ... Plati je uz njegovu zaradu , očito cilj uništiti i ovaj bijedni ostatak ekonomije erepublika .
Prije svega , jučer smo oko 21 sat po naški , imali priliku vidjeti ponude na monetarnom tržištu 1 gold = 200 cc . Upravo su ponude malo veće :
. Nameće se jasno pitanje :
*Koliko će dugo stajati ponude na ovoj razini , gdje se zarađuje 4 cc ( ?! ) po goldu , i kada će ( tj. hoće li ) se pojaviti ponude 1 hrk = 0,006 gold ?
Jasno je zašto je Plato krenuo u uvođenje zlatnih rudnika te nagrađivanja država sa ( za MM ) relativno velikom količinom zlata ... Očekivan je pad golda ispod 200 cc , te rast cc-a na 0,006 golda .
Jedno eOko držite na monetarnom tržištu !





Dakle , ustvrdili smo da je monetarni market uzdrmao ekonomiju ili joj barem dao upitnu budućnost .
Ova natjecanja , koja su zahtijevala ff ( ili bazuke ) za dobijanje "prestiž" brojeva , su za posljedicu imala ogromnu nestašicu hrane .
Nije toliko stvar u tome što firma hrane nema , nego sam ubijeđen da se veliki dio food rawara ili disolvao , ili barem otpustio zaposlenike , budući da je wraw dugo vremena bio stabilno oko duplo skuplji ( i profitabilniji ) . Prvo nestalo rawa , što je dovelo do već dugo neviđenih cijena hrane .
Dovoljno je reći da su se cijene hrane povećale za oko 5 puta . Hoće li takvima ostati ? Treba i za taj odgovor čekati ...





I tako dolazimo do stvarnog razloga pisanja ovog članka . Odlučio sam proći 20 tržišta ( 20 najutjecajnijih zemalja po egov4you ) , zapisati sve cijene ( zapisivao sam u 08 00 , po erep vremenu ) , usporediti cijene sa bonusima i porezima , te za kraj utvrditi prihode države od poreza ( ukupne i prosječne ) .

Čisto da ne bude predug članak , pisati ću samo natuknice koje smatram najvažnijim za svaku sliku ...



Pa krenimo :


1.CIJENE

*Mađarska je nakon razdoblja u kojem su bili jedni od glavnih igrača , došla do toga da je izgubila bonuse te je sada jedna od najskupljih eZemalja .
*Španjolska se očito ( uz Poljsku ) promovirala kao država sa stabilnim bonusima , što rezultira time da su trenutno najjeftinija eZemlja .
*Da nastavimo niz ugodno - neugodno iznenađanje , Hrvatska - Argentina . Pogledajte naše cijene ... Odmah smo uz bok Španjolskoj . Argentina ? Očito boterska ili jednostavno "pre d1" zemlja .
*Kina , više o njima na idućoj slici ...

2.ODNOS CIJENA-POREZ-BONUS

*Nije li odlična stvar da smo jedina neTWO zemlja u top5 najjeftinijih ? Uzmimo u obzir naše bonuse (?) ...
*Veći utjecaj na cijenu imaju porezi nego bonusi ! Pogledajte za primjer nas , Tajvan i Rusiju .
*Zanimljivo je kako su Poljska i Srbija iznenađujuće skupe .
*Kina ? Globalizacija ! Ljudima je dosta Kine , i snižavanjem ostalih import poreza , Kina će samo probati jer će ljudi prodavati i kupovati na svom tržištu .
*Daleko najveće razočarenje , SAD . Otkad su izgubili regije , valjda nisu izgubili i volju za igrom .

3.UKUPNI I PROSJEČNI PRIHODI OD POREZA - DNEVNI

*Srbija i Poljska dominiraju . Nema ih među najjeftinijima , ali opet nisu previše skupi , i njihovi tenkovi ( a ima ih mnogo ) i stanovnici ( a ima ih isto mnogo ) kupuju na njihovom tržištu , to je i očekivano .
*Slijede 2 zemlje sa stabilnim bonusima , moram reći da me je iznenadila količina prihoda Bugarske i Makedonije koje su većinom bez regija . Očito da dosta kupuju za RW-ove .
*Rat je danas najveći faktor kod cijene i kupovine !
*Naši ukupni prihodi ? Prosječni . Imamo niske poreze ( kao i Tajvan i Rusija ) , no pogledajte koliki su oni njima donijeli prihode ... Znači da imamo dosta firmaša , i da potencijal postoji .
*Makedonski prosječni prihodi potvrđuju ono o čemu sam maloprije pisao . Kina visoko , a na onoj tablici nisko ? I dalje se kod njih dolazi kupovati .
*Važan je i geografski položaj kod odabira zemlje u kojoj se kupuje . Zašto mislite da su toliki prihodi Poljskoj i Španjolskoj ? Bilo bi odlično da ostanemo i u Europi i u Aziji ( iako je kod kuće najljepše ) .
*Prihodi Brazila ? Mislio sam da su jača zemlja od Argentine . Možda sam se prevario ...




Potrudio sam se biti kratak i jasan , nadam se da ćete trud nagraditi ...
Procedura je standarna , vote , sub i shout .
M Osijek

p.s.

IDEMO PO FINALE!