eJaponija

Day 873, 01:10 Published in Lithuania Lithuania by Petras Pirmasis

Sveiki, nors eLT metraštis yra lyg ir istorijos vadovėlis, tačiau kartais galima leisti pakeisti ir paįvairinti laikraščio turinį aprašant įdomesnius dalykus iš ePasaulio, kurių čia apstu.

Japonija mažai lietuviams žinoma šalis, kuri visiškai skiriasi nuo Lietuvos todėl ir įdomi iš kurios galima pasisemti daug patirties ir idėjų.
Tačiau eRepublik žaidime apie RL (ang. real life - tikras gyvvenimas) dalykus rašyti laikraščiuose negalime, tad šiame straipsnyje aptarsiu eJaponija, kurioje kažkada buvau eLietuvos ambasadoriumi ir kurios naujienomis ir gyvenimu domiuosi iki šiol.

Taigi malonaus jums skaitymo, jei skaitysite 🙂



Visuomenė ir kultūra
eJaponijoje dauguma gyventojų, kitaip nei gali pasirodyti, nėra tikri japonai. Juos galima vos ne ant pirštų suskaičiuoti, o tekstų japonų kalba beveik nematyti. Pagrindinė kalba yra anglų, kadangi šalies gyventojai realiame gyvenime yra užsieniečiai, daugiausia amerikiečiai, arba žmonės mėgstantys šią tolimųjų rytų šalį, studijuojantys su ja susijusius mokslus ar anime mėgėjai. Pagrindinė bendravimo priemonė eJaponijoje yra šios šalies internetinis forumas, kuriame netgi gali gauti įvertinimą - medalį, už nuopelnus šaliai ir aktyvumą. Šalis turi ir savo internetinį tinklapį (kuriame jau puse metų niekas nerašo) ir IRC kanalą, kuriame taip pat nesilanko daug žmonių...

Vidaus politika, ideologija, imperatorius
eJaponija yra imperija su nominaliu valdovu, bet ne suverenu - imperatoriumi. Dabartinis imperatorius yra tris kart buvęs šalies prezidentas - Kokawayoshi Makoto. Jis yra pirmasis oficialus imperatorius (ankščiau buvo bandymų patiems pasiskelbti valdovais), už kurio išrinkimą, po didelių diskusijų, buvo nubalsuota eJaponijos parlamento. Nepaisant šio garbingo titulo imperatorius valdžios neturi, jis, kaip ir realiame gyvenime, yra tautos simbolis ir rūpinasi daugiausia kultūriniais dalykais. Tikroji valdžia priklauso, kaip ir visur, prezidentui ir parlamentui, renkamiems pagal eRepublik taisykles. Vyriausybė ir visas valdymo aparatas yra gerai ir efektyviai sutvarkytas yra įvairios ministerijos : KAM, Kultūros, Užsienio reikalų, Finansų, Sveikatos, Vidaus reikalų (atitinka mūsiškį Darbo Departamentą) ir t.t. Dar vienas įdomus dalykas, kad eJaponija turi oficialią ideologiją, vadinamą "Teisingos tautos filosofija" ir kuri įrašyta į eJaponijos konstituciją. Abu šiuos dalykus sukūrė įžymus eJaponijos veikėjas Reiji Mitsurgi.



Tarptautiniai santykiai, kariuomenė, karai
eJaponijai, nesant galingai valstybei, tenka nuolat remtis stipresniais sąjungininkais. Tekančiosios saulės šalis užsienio politika nėra itin stabili ir ji dažnai keičia aljansus. Pradžioje buvusi PEACE narė, vėliau bendradarbiavusi su SOL aljansu, galiausiai įstojo į naujai suformuotą į eJAV vadovaujamą Brolliance. eJaponija, priešingai nei buvus jai PEACE ar SOL, aktyviai įsitraukė į karinę veiklą ir jau remia Australiją dabartiniame kare prieš Indoneziją. Šalies kariuomenė nėra gausi, tačiau yra ganėtinai stipri, gerai organizuota, turinti savo infrastruktūrą. Kyushu mūšyje, kuriame eJAV bandė prasikirsti kelią į Aziją (ką vėliau gavo taikiu susitarimu), eJaponijos Imperatoriškoji kariuomenė (toks jos oficialus pavadinimas) padarė beveik 300 tūkst. žalos, o mūšis vyko beveik prieš 6 mėnesius ! Beje, mūšyje neblogai pasirodė ir mūsų tuo metu ką tik sukurtos kariuomenės kariai. eJaponija taip pat kadaise buvo okupavusi ePietų Korėją, tačiau valstybę perėmus labai stipriai religinei organizacijai - Teokratams, ji buvo prarasta. Pagal "Teisingos tautos filosofiją" , kurią priėmusi eJaponija, valstybė nėra okupantė ir remia prieš agresorius kovojančias valstybes, todėl eJaponija teritorinių pretenzijų neturi ir nesiruošia plėstis.

eJaponijos ir eLietuvos santykiai
Jokios strateginės partnerystės tarp mūsų šalies ir šios tolimos nacijos nebuvo, kadangi nebuvo jokių bendrų interesų. Buvo tik paskirti ambasadoriai reprezentuoti savo šalis ir užmegzti bent minimalius diplomatinius santykius.
Dabartinis eLietuvos ambasadorius yra Eolas palinkėkime jam sėkmės ir kantrybes atstovaujant mūsų šalį !


Jei bent kiek patiko, tai vote ir subscribe, beje parašykite komentaruose ar norite, kad pratęsčiau tokių straipsnių seriją...

Petras Pirmasis