Egyházi röpirat 6.

Day 1,939, 06:50 Published in Hungary Hungary by bklein

Lássuk az utolsó részt, milyen egyházi vonatkozásai vannak még az Erepublik játéknak:
Újságírás. Mindenki számára nyilvánvaló, hogy az írásbeliség egyházi körökben is terjed.



Gondoljunk az iniciálékra a kódexekben, a Gutenberg féle könyvnyomtatás technológiájára, ami nemcsak a biblia terjesztési területét növeli, hanem egyéb könyvekét is, vagy gondolhatunk a bibliafordításokra, bibliaértelmezésekre is.



Gondolatok rögzítése az információ menedzsment egyik alapvető eleme. Az újságok cikkeire voksolás tehát nemcsak bizalmi kérdés szempontjából köthető a valláshoz, hanem a pecsét és a hozzá tartozó betűsablon papírra nyomtatása is egyházi eredetű találmány. Így az eladott könyvek hatalmas példányszáma sokszorozza a nyereséget.

Katonai modul. Az erényeknél említett képességek mellett egyháztól eredő technikai megoldások is léteznek. Ilyen lehet például a bástya vagy őrtorony. Lehet akár a füles bástyák extra védelme, sőt olyan fejlesztések, mint a csapóhíd, a vizesárok, a lőrés és társai. Nyilvánvaló, hogy leginkább a „Defensive building”-re hasonlít az Erepublik játékban, aminek termelése már korábban megszűnt. A bástya is lehetne egy olyan termelhető eszköz, mint korábban is volt: Q1-Q5 fokozatokkal.



Ugyancsak egyházi privilégium a katonai alakulatok kiképzésének gyorsítása, ami a buzgalom erényénél tárgyalt módon zajlanak. 4 féle edzőterem (egy ingyenes és 3 fizetős) van kialakítva kiképzési célból, azonban csupán az erőt lehet edzetni, gyorsaságot vagy kezdeményezőkészséget például (még) nem. Arany szükségeltetik ezek gyorsításához, ami ugyancsak egyházi eredetű erényhez kötődik. Tehát az a karakter, aki „Full Lanát nyom”, alaposan igénybe veszi az egyház adottságait.



A mostani hódító katonai modulban új régió elfoglalása új erőforrás megszerzéséért zajlik, tehát a rekvirálásért folyik az elsődleges küzdelem. Szükséges az utánpótlást létrehozó régiós híd megléte az elfoglalt régiók között. Régebben valaki a szabadságért, testvériségét, függetlenségért, polgárjogokért ragadott fegyvert, és a haszonszerzés kevésbé hazafias tettnek számított, mint ebben a játékban. Ezért ez a haszonszerzésen alapuló hódító elv az egyház önzetlen erényeivel teljesen ellentétes.

Egyházi találmány valószínűleg a(z) (vár) őrség is. Lehet éjszakai, nappali, szervezett, 1-2 fős vagy csapatos, felderítős. Elsősorban taktikai szempontból fontos, az alakulatok szervezettségi fokát emelné.



Néhány új ötletről is írok „brainstorming” jelleggel:

Jelenleg parancsnokok utasítják az 1-2-3…n db regimenteket. Holott nemcsak az erő és a (támadást és védekezést befolyásoló) fegyverzet lehetne fő katonai mutató, hanem más képességeket is be kellene vezetni.



-Lőszer darabszáma,
-Üzemanyag mennyisége,
amit ugyancsak termelni kellene. Lenne lőszergyár és benzinkút.

Most a fegyverrel együtt adják „usage” néven, illetve ingyen utazással lehet (mostanra már) repülőjegy nélkül bevetésre menni. Régebben legalább repülőjegyet is lehetett gyártani üzemanyag helyett.

Lenne látótávolság és kezdeményezőkészség, azaz gyorsaság. Az edzőtáborban nemcsak erőre lehetne gyúrni, hanem látótávolságot és gyorsaságot is edzhetnénk.

Ezután a regimentbe sorolás nemcsak a meggyilkolt ellenségek darabszámától függő rang szerint történne csupán, hanem lenne külön regiment gyors-beavatkozású egységből, felderítő egységből stb. Nyilván utazási időt is be kellene vezetni, és régió védelmi feladatok a látótávolságtól függenek. Ezután a fegyvernemek szerinti hadviselés új útján indulnánk el. A Q3 tüzérséget például nem lehetne az első vonalban alkalmazni. Természetesen ez már egy egészen más játék lenne.

Jelenleg ezeket a tulajdonságokat ugyanis elég egyszerűen kezeli a rendszer.